דרוש מידע איזה משפט אמרו לך פעם ולא שכחת אותו עד היום?

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
*הכוונה רק למשפטים חיוביים או גם למשפטים אכזריים?

נערך לאחרונה ב:

מספר אחת

משתמש רשום
לכל הכועסים, לא מצדיקה משפטים כאלו בשום אופן! ולא לזה התכוונתי.
אמרתי שמותר לנו, כתלמידים לשעבר או בהווה, לקחת דברים בפרופורציה. כי אם שמעת משפט נורא מאדם עצבני / עייף/ סתם לא שולט בעצמו, אז למרות שזה היה מאוד עצוב, זה כולו משפט, וכולו אדם עייף! לא איזה דבר שנאמר מתוך מחשבה מעמיקה וראוי לבנות או להרוס חיים של בנ"א.
(ואם המשפט אכן נאמר מתוך צלילות ומחשבה - אז אין שום סיבה לקחת לחיים משפט מאדם אכזר. )
אה, יש אנשים שנפגעים? באמת? אז נא ואנא, קחו את עצמכם בידיים, גם אנשי צוות וגם תלמידים, תתחילו לשים לב למה שאתם אומרים, ולשים לב איזה משפט לקחת לחיים ואיזה לא. כולם צריכים מסננת, לכל צד שהוא, ויועיל אם אנשים יתחילו להשתמש בה. כי משפט כמו "מי יתחתן איתך" או "אתה לא תתקבל לשום מקום" לא מזיק בשידוכים וגם לא בקבלה, אא"כ אתה לקחת אותו כהוראה. וכן, גם אני קיבלתי משפטים כאלו, וכמו שאמרתי, אם אתחיל לפרט... והם לא הזיקו לי בשום שלב, ב"ה... אז נא להרגע...

ד. מ.

משתמש מקצוען
משפט ענק.
המשפט הוא "לפעמים גם לאבא מותר להגיד לא!!!".
ואגב, זה היה האבא יהודה וקסמן ז"ל, לאחר שנשאל בכל ערוצי התקשורת איך זה שכל עם ישראל התפלל לשלומו של נחשון והתוצאה בסוף כל כך עגומה.

אופססס ;)

משתמש מקצוען
בלת"ק (ראיתי את האשכול ב 33 עמודים...)

ספינות לא טובעות מהמים שסביבן, הן טובעות מהמים שחודרים לתוכן.

ראיתי את המשפט הזה כשהיתה אצלי בעבודה תסיסה כלשהי סביב המנהל שלנו (שבאמת היתה לו בעיית התנהלות) ואז חרטתי לי אותו ואמרתי לעצמי שאם אני רוצה להמשיך לעבוד בצורה רגועה ולא ממורמרת ואני לא נותנת לתסיסה הזו לחדור אלי ולעבודתי ובאמת הצלחתי לעבור את הגל הכי טוב משאר העובדים.

1725202046666.png

לפעמים את ניצבת בפני קשיים, לא בגלל שאת עושה משהו לא נכון, אלה בגלל שאת כן עושה משהו נכון

מסוקרן

משתמש רשום
אנשים גדולים מדברים רעיונות
אנשים בינונים מדברים על מעשים
אנשים קטנים מדברים על אנשים...

*רות

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
לכל הכועסים, לא מצדיקה משפטים כאלו בשום אופן! ולא לזה התכוונתי.
אמרתי שמותר לנו, כתלמידים לשעבר או בהווה, לקחת דברים בפרופורציה. כי אם שמעת משפט נורא מאדם עצבני / עייף/ סתם לא שולט בעצמו, אז למרות שזה היה מאוד עצוב, זה כולו משפט, וכולו אדם עייף! לא איזה דבר שנאמר מתוך מחשבה מעמיקה וראוי לבנות או להרוס חיים של בנ"א.
(ואם המשפט אכן נאמר מתוך צלילות ומחשבה - אז אין שום סיבה לקחת לחיים משפט מאדם אכזר. )
אה, יש אנשים שנפגעים? באמת? אז נא ואנא, קחו את עצמכם בידיים, גם אנשי צוות וגם תלמידים, תתחילו לשים לב למה שאתם אומרים, ולשים לב איזה משפט לקחת לחיים ואיזה לא. כולם צריכים מסננת, לכל צד שהוא, ויועיל אם אנשים יתחילו להשתמש בה. כי משפט כמו "מי יתחתן איתך" או "אתה לא תתקבל לשום מקום" לא מזיק בשידוכים וגם לא בקבלה, אא"כ אתה לקחת אותו כהוראה. וכן, גם אני קיבלתי משפטים כאלו, וכמו שאמרתי, אם אתחיל לפרט... והם לא הזיקו לי בשום שלב, ב"ה... אז נא להרגע...

לילד א''א להגיד לחשוב בהגיון
ילד לוקח את ההורים ואת המורים שלו בכל הרצינות הנדרשת
איך ילד ידע להבחין בין אדם אכזר? בתמימות של הגיל הזה כל מי שגדול ממך הוא מבין יותר ואומר אמת
היום בגיל שלך אולי את יכולה להגיד את זה ולדבר מהשכל ולעשות גם הפרדה
אבל ילד לא תמיד יודע לעשות הפרדה בפרט שאת המשפטים האלו בד''כ מקבלים הילדים הרגישים יותר עם פחות גב ופחות ביטחון (גם אם הם משדרים ההפך...)

(ב''ה אצלינו בבית תמיד סיפרנו מה היה וגם אם מורה היה עושה טעות, ההורים אומם לא הרימו את הבית ספר על הרגלים, אבל היו תמיד לצד הילד ונתנו לו גב, אבל מה קורה בבתים שאין את זה?)
אבל מה יעשה ילד קטן שההורים שלו פחות יודעים ללמד אותו לפרק רגשות? ולספר את החוויות שלו?
איך ידע לקחת את עצמו בידיים?? מי ירים אותו???
אם לך לא הזיק לא אומר שלאחר זה בסדר

סורי על התגובה
אבל א''א להוריד בחומרת המעשה כי יש מורים טובים
יש מורים מדהימים!
יש מחנכים שבנו עולמות
אסור לנו להתעלם מהמקרים שיש עוול
ובתור הורים צריך באמת לחנך את הילד להאמין בעצמו, אך עם זה לתת לו את כל הגב והאמון שנצרך

ומה לגבי הורה שטעה וחורץ משפט שהורס וזכור לכל החיים....

שאלו פעם מחנך גדול מה לעשות למלמד שפגע ודיבר לא יפה לילד-
התשובה שלו הייתה, לשלוח לו זר פרחים גדול לשבת עם מילים טובות

אני יודעת שהרבה יבלעו אותי כאן, אני לא מורה ולא מלמד
רק חשוב לזכור עכשיו בתחילת שנה להוקיר ולהעריך את המלמדים המורים והמוסדות
כשההורים מדברים טוב על המלמדים והמורים, המוסד הוא הכי טוב שיכול רק להיות
גם אם אומרים משהו קשה, הפגיעה איננה פגיעה...
חשוב להוקיר ולהעריך כי זה לא תפקיד פשוט
אבל מי שלא מתאים לו - שלא ילך לזה!!!
למה על רופא אנחנו מבררים ?
רגש זה דבר רגיש לא פחות מגוף

אסור, אסור, לסמוך רק על המוסד
יש היום אנשים רעים, מה לעשות
יש היום עוולות! צריך לפקוח 7 עיינים וכשיש בעיה לדווח ולדבר
מה זה אומר הפגיעה איננה פגיעה?
מי מחליט מה פוגע ומה לא?

ואוו קשה לי לקרוא את המשפטים האלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה