דרוש מידע איזה טיפים הייתם נותנים לשדכן המתחיל?

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
כמובן שהוא לא ישאל את בחור או את בחורה שפשוט יבקש מהורים שיבדקו את זה אחרת זה לא שוה את כול עוגמת הנפש שיש
גם אני וגם אשתי נפגשנו פגשה שניה כדי להוריד בראש שקט
וברוך השם יש לנו משפחה לתפארת

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא להתעלם משיחות הטלפון!
זה יכול להוציא אותי מזנב דעתי

אז הצד השני לא עונה, התחמק, התעכב, ביקש צילום של טביעת אצבע של הבוהן כדי לבדוק התאמה
אז מה?
לא להתעלם מהטלפונים!

לפעמים לשדכן לא נעים לומר שהצד השני מתמהמה אז הוא פשוט לא עונה לטלפונים.
מתסכל מאוד!

reish

משתמש מקצוען
רזומה קלאסי נראה כך שם בחור ,ישיבה ,מה האמא עובדת ,מה האבא, ילדים מקומות לימודים ,אם יש נשואים אז מי המחותנים ,
מספר טלפונים של כמה מכרים של המשפחה ומספר טלפון של חברים
מומלץ גם יותר מזה, מידע שייתן כיוון כלשהו יותר על סגנון ואופי.
יש כמובן את אלו שרושמים גם על עצמם הרבה (אנשים עם ביטחון עצמי, חייבת לציין), אבל לרוב שורה וחצי על מה הבחור/ה מחפש/ת נותן הרבה מאד מידע על המועמד/ת עצמו/ה.

יודעלה

משתמש מקצוען
חייב את עצתכם.
איך מתמרנים בין הרצון של רוב הורי בנות לבחור מוצלח שגם יושב ולומד וגם חברותי וגם שנראה יפה וגם ממשפחה מכובדת וגם עם כסף.
למציאות שקיימת בישיבות שרוב הבחורים לכאורה והלוואי שלא אינם עונים להגדרה הזו?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חייב את עצתכם.
איך מתמרנים בין הרצון של רוב הורי בנות לבחור מוצלח שגם יושב ולומד וגם חברותי וגם שנראה יפה וגם ממשפחה מכובדת וגם עם כסף.
לא חסרים אנשים מחפשים ודורשים דברים לא מציאותיים, בד''כ בהסתמך על מקרה נדיר שמכירים ש''לא התפשר'' ובסוף קיבל בדיוק מה שרצה.

תפקיד השדכן הוא לא לחנך אותם, שימתינו ויראו שאין הצעות ואז יעשו חישוב מסלול מחדש.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
חייב את עצתכם.
פשוט מאוד מעלים את נקודות ההתאמה
והצדדים היפים של כל אחד מהחלקים
בסוף כולם מתפשרים בתת מודע אם נוגעים להם בנקודות הנכונות

יודעלה

משתמש מקצוען
ערכתי סקיצה של טבלה עם פרטים בסיסיים שצריכים לקחת ממועמדים, כדי להגיע עם חומר מוכן.
יש מישהו שרוצה לערוך את זה עם עיצוב וכן להתאים את זה למועמדות?

קבצים מצורפים

• פנקס שידוכים פתוח לעריכה.docx
    KB 15.2 · צפיות: 48

אלי @@@

משתמש מקצוען
חבל שאין שדכן עם ביטוח ואני אסביר
יש כאלה מהשדכנים שפותחים את המחברת ומהמהמים לעצמם טוב היום ננסה את זה... יאללה עם זאת בלי הרבה מחשבה ואז אתה מתארגן יוצא מהישיבה משלם נסיעות הלוך ומלון + מונית כמובן וכבר הגעתה ל 200 ש”ח וחוזר לישיבה ממורמר ולא מבין למה הפגישו אותך עם חציל
אולי נעשה תוכנית ביטוח על כל שידוך שלא מתאים נקבל החזר על ההוצאות כמובן אי התאמה שקשורה ברשלנות מקצועית וכך השדכנים יתייחסו ברצינות למעומדים וגם המעומדים ילכו בידיעה שמישהו באמת בחר משהו מתאים ולא עשה עליו הגרלה
מה אומרים ???

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
יש כאלה מהשדכנים שפותחים את המחברת ומהמהמים לעצמם טוב היום ננסה את זה... יאללה עם זאת בלי הרבה מחשבה ואז אתה מתארגן יוצא מהישיבה משלם נסיעות הלוך ומלון + מונית כמובן וכבר הגעתה ל 200 ש”ח וחוזר לישיבה ממורמר ולא מבין למה הפגישו אותך עם חציל
אולי נעשה תוכנית ביטוח על כל שידוך שלא מתאים נקבל החזר על ההוצאות כמובן אי התאמה שקשורה ברשלנות מקצועית וכך השדכנים יתייחסו ברצינות למעומדים וגם המעומדים ילכו בידיעה שמישהו באמת בחר משהו מתאים ולא עשה עליו הגרלה
מה אומרים ???
שכחת את השלב של הבירורים. א"א לא נפגש רק בגלל ששדכן הציע מישהו בלי לברר קודם אם זה מתאים.
האחריות של ההורים לבדוק התאמה, לא של השדכן.

גימפעל

משתמש מקצוען
מה אומרים ???
ההצעה שלך תהיה נכונה אם זה יהיה דו צדדי שגם השדכן יקבל תשלום על כל הצעה שהוא מצליח להפגיש,

אבל סתם כך לא עושים בירורים לפני הפגישה ?

יודעלה

משתמש מקצוען
ההצעה שלך תהיה נכונה אם זה יהיה דו צדדי שגם השדכן יקבל תשלום על כל הצעה שהוא מצליח להפגיש,
כל מילה מיותרת !
ואת האמת חבל שאין שדכן עם ביטוח כי ככה לפחות ההורים היו משלמים טוב לפני שיוצא איזה שידוך.
כי לכל ביטוח יש פוליסת ביטוח.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
מה אומרים ???
סליחה על התגובה החריפה
רעיון מזעזע
ואני אסביר
נפגשתי לא הרבה
אבל אשתי לא הייתה מתחתנת איתי
עם הרעיון הזה
ואני מכיר עוד רבים כאלו
מי שנפגש עם חציל
זה אומר אפס בירורים
פעמים רבות הצעות מתחילות על סמך מידע ממש ראשוני
תחשבו שכל שדכן היה צריך להסס 100 פעמים שאולי הוא נכנס פה לתביעה על ההצעה שהוא מציע
לא היו הצעות כמעט

נערך לאחרונה ב:

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
במצב הנתון בציבור החרדי שרבים משוועים לעזרה בנושא השידוכים.
היה מן הראוי שחברי הכנסת ידאגו למימון משכורת קבועה לקבוצות שדכנים, [בין אם יצליחו בין אם לא], זה נצרך יותר מהורדת מס על שתיה מתוקה וכדו'.

ל.ק.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
במצב הנתון בציבור החרדי שרבים משוועים לעזרה בנושא השידוכים.
היה מן הראוי שחברי הכנסת ידאגו למימון משכורת קבועה לקבוצות שדכנים, [בין אם יצליחו בין אם לא], זה נצרך יותר מהורדת מס על שתיה מתוקה וכדו'.
לא קשור בכלל זה סיפור מאגדה

ל.ק.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא קשור בכלל זה סיפור מאגדה
השדכנים מסתדרים לבד אני כול היום שומע שהם מעלים את המחיר הכול טוב פעם היה 1000 דולר היום השדכנים לוקחים באזור 5 וחצי אלף שח מכול צד

ל.ק.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
השדכנים מסתדרים לבד אני כול היום שומע שהם מעלים את המחיר הכול טוב פעם היה 1000 דולר היום השדכנים לוקחים באזור 5 וחצי אלף שח מכול צד
וזה בצדק זה מגיע להם איין לי שום תלונות

ל.ק.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סליחה על התגובה החריפה
רעיון מזעזע
ואני אסביר
נפגשתי לא הרבה
אבל אשתי לא הייתה מתחתנת איתי
עם הרעיון הזה
ואני מכיר עוד רבים כאלו
מי שנפגש עם חציל
זה אומר אפס בירורים
פעמים רבות הצעות מתחילות על סמך מידע ממש ראשוני
תחשבו שכל שדכן היה צריך להסס 100 פעמים שאולי הוא נכנס פה לתביעה על ההצעה שהוא מציע
לא היו הצעות כמעט
נכון מאוד ויש כאלה שבאמת מאוד מהססים לפני כול הצעה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה