דרוש מידע איזה טיפים הייתם נותנים לשדכן המתחיל?

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ההזדמנות להשתפשף בטקטיקת הצעות השידוכים.
לדעתי כדאי לנצל את הפלטפורמות הקיימות באמצעות תקשורת במחשב,
אם יוקם אתר ענק מחולק לפי נושאים, ופרטים שחלק ממנו גלוי למשתמשים,
וחלק ממנו צריך עזרה דרך שדכן אפשר להגיע להצעות מתאימות ולהרבה.
הרבה אנשים מחפשים ופשוט לא מוצאים את ההצעות המתאימות.
אני לא מתכוונת למשהו כמו אתר הכרויות אלא לאפשרות להזין מידע,
למשל - (השם מוסתר) אבל שם הישיבה/מוצא/גיל /דרישות כן יהיה נגיש,
וכך תהיה אפשרות הרבה יותר גדולה להצליב מידע.
ורק השדכן יחליט אם להציע - על בסיס שיחה טלפונית וכדו'.

יודעלה

משתמש מקצוען
אלו פרטים לקחת צריך לקחת על מועמדים/ות לפני שמציעים להם הצעה?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תארו לכם שדכן שמתקשר אליכם ומציע הצעה.

הלב שלכם נקרע.
מצד אחד פיכם מלא הודיה שהוא זוכר מכם... אבל... אבל...
מצד שני אתם לא יודעים מה עובר עליו, למה הוא מתנהג ככה ?!

אז יעצו נא בכובד ראש.
כי ישנם הרבה מאוד אנשים שרוצים להציע הצעות, ומרוב ה"לא תעשה" אינם יודעים מהו ה"עשה" בלהציע הצעות, וחבל.
כאן נקבל ממכם את ההזדמנות להשתפשף בטקטיקת הצעות השידוכים.

כמובן השתדלו שיתנהל כאן שיח מכובד, ע"מ שהאשכול יחזיק לאורך זמן.
בלת''ק.
אל תעלמו!
גם אם אין לכם מה לומר, תענו לטלפון ותאמרו בנעימות שאין.
קורה שאי אפשר לענות פעם פעמיים, אבל כשזה שיטתי כל בר דעת מבין שזו העלמות.
שמעתי את זה המון מכל מיני אנשים, שהציעו להם משהו, התלהבו, בירורו, היה נראה מתאים, והופ... כשהם חזרו לשדכן הוא פשוט לא ענה.

ועוד משהו..
תנסו קצת יותר להכיר את הקוצים והדקויות בכל מיני מגזרים וקבוצות שיש במגזר שלנו. (לצערנו)
אני פעם ניסיתי להציע למישהי בחור מצוין והיא הסתכלה עליי בעיניים רושפות כשהבינה שהוא לא שייך לקהילה שלהם.
מה לעשות שבעיני כולם טובים. אבל יש מקומות שבמקרה הטוב יפתחו עיני עגל ובמקרה הפחות טוב..

מרחבית

משתמש מקצוען
תעשו טובה, ההורים והבחורים/בחורות הם אנשים בוגרים בדיוק כמוכם. יש להם את שיקול הדעת שלהם, אל תחליטו במקומם.
משפט מאוד חשוב בעיניי.
כדאי לקחת בפרופורציה כל טלפון של שדכן ולא להיעלב מהצעה שלא נראית לכם, אף אחד לא רוצה את רעתכם. הציע מי שהציעה את ההצעה כנראה לא מכיר אתכם מספיק טוב,
גם אני חושבת כך. גם חלק מהשדכנים לא מכירים די הצורך את הניואנסים של קהילתכם. וכל עוד שדכן רק מציע, ולא לוחץ או נותן 'תוכחה' - בדרך כלל אפשר לסיים את העניין בנעימות לכולם.

מרחבית

משתמש מקצוען
מרוב ה"לא תעשה" אינם יודעים מהו ה"עשה" בלהציע הצעות, וחבל.
בהרבה עניינים בחיים, עוד טרם ה'עשה או 'לא תעשה' - חשובה ההתייחסות הפנימית לכל העניין.
לדעתי, כמו בהרבה דברים אחרים, כדאי להגיע לעמדה פנימית של -
אני מנסה. אני עושה את המאמץ הזה שהוא חסד גדול. אני משתדל וגם מנסה ללמוד איך להתנהל. יותר מזה לא בידי!
לשים בצד את הרצון (הטבעי) לשלוט בתהליך ובתוצאות. התוצאות לא בידי. ואני לא באמת יודע מה טוב ומה לא.
לפעול, ולקחת צעד אחורה.
זה משחרר, זה מונע הרבה מתחים ולחצים מהשדכן ומהמוצעים. זה גם מונע את הרצון לשקר או להעלים מידע חיוני. שקרים הם עוול וגם גורמים לחוסר אמון.
המטרה איננה לסגור שידוכים בכוח, אלא לעזור על ידי הצעות וקישור בין הצדדים, ותו לא.

אני סבורה שתפקיד השדכן הוא לשמוע בתשומת לב משתי המשפחות אינפורמציה על בנם/בתם, לפעמים לשאול שאלות אם לא מספיק ברור הסגנון. לשמוע היטב מה הנקודות שחשובות להם, ולנסות להתאים ולהציע בהתאם לקווים הכלליים האלה.
בירור יסודי זה תפקיד המשפחה.
היום הרבה שולחים לשדכן 'קורות חיים' במייל, עם פרטים טכניים וגם קצת איפיונים על הבחור/בחורה, וגם מה חשוב להם בצד השני, וטלפונים לבירורים.
אחרי שיחה ראשונית בטלפון, סיכום כזה במייל - יכול להיות לעזר רב.

אחרי ההצעה, תפקיד השדכן לתאם בין הצדדים, להעביר מסרים מאחד לשני, לעיתים להסביר דברים שלא היו מובנים, וכדו'.
בדרך כלל - כדאי שהשדכן ימעיט מלהכניס את דעותיו האישיות, את הרגשותיו ואת סדר העדיפויות שלו - כי לא מדובר בו.

נערך לאחרונה ב:

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רזומה קלאסי נראה כך שם בחור ,ישיבה ,מה האמא עובדת ,מה האבא, ילדים מקומות לימודים ,אם יש נשואים אז מי המחותנים ,
מספר טלפונים של כמה מכרים של המשפחה ומספר טלפון של חברים

שרה מביתר

משתמש צעיר
רזומה קלאסי נראה כך שם בחור ,ישיבה ,מה האמא עובדת ,מה האבא, ילדים מקומות לימודים ,אם יש נשואים אז מי המחותנים ,
מספר טלפונים של כמה מכרים של המשפחה ומספר טלפון של חברים
מראה חיצוני כללי- שמן/ רזה, גובה- עדיף בס"מ. צבע עור. מינימום אופי- שקט, חברותי, חייכן, שתלטן (-בחיים לא תגידו...), עומד על עקרונות וכו'. מה מתכוון לעשות לאחר החתונה? ללמוד/ לעבוד.

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מראה חיצוני כללי- שמן/ רזה, גובה- עדיף בס"מ. צבע עור. מינימום אופי- שקט, חברותי, חייכן, שתלטן (-בחיים לא תגידו...), עומד על עקרונות וכו'. מה מתכוון לעשות לאחר החתונה? ללמוד/ לעבוד.
במגזר שלי פחות מקובל

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סיפר לי פעם שדכן בדחן אחד
שהעולם היום הפוך
כשהוא מציע למישהו שידוך הוא צוחק
וכשמספר לו בדיחה הוא עונה אני יחשוב
אבל בתשובה אמיתית
זה לנסות לדעת את מי מציעים להיות מוכן לשאלות
למה אתה חושב שזה מתאים ?
שאלות על גובה על סגנון או משפחה שהכל יהיה בשלוף או לפחות רשום לפניך זה נראה הרבה יותר מיקצועי מאשר ששואלים ואז עונים אני יברר
בהצלחה

3524

משתמש סופר מקצוען
טיפ נחוץ:

לפני שאתם מתקשרים להציע, בחור או בחורה, תבררו קודם אם המידע שבידכם עדכני.

לאחותי הציעו בחור, וכשהגיעו לשלב הבירורים התברר שהוא התחתן לפני שנתיים והוא כבר אבא לילד.

מאידך, אחרי שהיא כבר נישאה עוד התקשרו להציע עבורה שידוכים.

מינימום של בירורים...

ל.ק.י

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ועוד טיפ,
לא לשמוע טיפים מאף אחד.
1 לא להיפגע מי הורים של בחורים ובחרות אם אומרים מילה זה בא תמיד מתסכול כבד מי המצב באו הם נמצאים לכן בכזה מצב תנסה להבין עוד פעם מה הם מחפשים באמת לא בישול המשחק ולהסביר להם שהם לא יכולים לדרוש משהוא שהם לבד לא כך כמובן בצורה מכובדת זה כמובן דורש הרבה מאמץ ואני גם חושב שאתה לא יודע מה אתה עושה אחרי כזה טלפון זה מרגיע זה מראה שמתעניינים באמת
2 עוד נקודה תנסה תמיד להסביר לאנשים אנשים לא נראים בתמונת כמו שבאמת אמא שלי למשל מבקשת תמיד עוד תמונה מהיום יום כי התמונה לא משקפת את מציאות תמיד טוב לא להוריד על תמונה לפי שראויים במציות
3 לא להפגיש סתם כשהולכים לפגישה שניה צריך לשאול את בחורה מה מטרת הפגישה עם בישול להגיד את לא או שזה באמת מעניין את בחור או את בחורה ומענית להמשיך לבדוק ויש לה כיון חיוב הפיגור היום שבחרות ובחורים מבקשים סתם פגישה שניה בלי שום סיבה וזה חבל הם לא מבנים את תוצאות בסוף יש פו בכול שידוך אחד שכן רוצה ואם אתה סתם ניפגש או נפגשת עוד פעם אתם גורמים עוגמת נפש לאחד מהצדדים וזה מאוד חמור יש לזה דיין של שפיכות דמים חס וחלילה ועד לכן השדכן לפני פגישה שניה חייב לבדוק מה מטרת הפגישה

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
3 לא להפגיש סתם כשהולכים לפגישה שניה צריך לשאול את בחורה מה מטרת הפגישה עם בישול להגיד את לא או שזה באמת מעניין את בחור או את בחורה ומענית להמשיך לבדוק ויש לה כיון חיוב הפיגור היום שבחרות ובחורים מבקשים סתם פגישה שניה בלי שום סיבה וזה חבל הם לא מבנים את תוצאות בסוף יש פו בכול שידוך אחד שכן רוצה ואם אתה סתם ניפגש או נפגשת עוד פעם אתם גורמים עוגמת נפש לאחד מהצדדים וזה מאוד חמור יש לזה דיין של שפיכות דמים חס וחלילה ועד לכן השדכן לפני פגישה שניה חייב לבדוק מה מטרת הפגישה
לא נראה לי שתפקיד השדכן להתערב בזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה