התייעצות אחיסמך או בני ברק

גיפט

משתמש מקצוען
על מציאות אני לא יכול להתווכח ולא עשיתי על זה דוקטורט חוץ מלברר ולהיות שם הרבה בשבתות, אני שוקל לעבור לשם ומזה אני חושש.
אם אתה חושב אחרת אני שמח....
אני התייחסתי בעיקר לתגובה שכולם מחברון וולפסון והמערבבים וועדות הקבלה רוצים שזה יהיה כך... אז מה שהכי יוצר מצבים כמו ק"ס זאת הומגניות שכזאת
את חטאי (?) אני מזכירה היום, לא מכירה את ק״ס בכלל. אף אחד ממשפחתי לדורותיה לא גר שם. דרכתי שם פעמים ספורות בחיי בחתונות.
כשאמרתי שהוועדות קבלה לא רצתה שזה יהיה קס התכוונתי מבחינת פרומקייט, כמו מה שקורה ברוב ההתישבויות החרדיות החדשות, מה שיגרום לכך שאברכים מישיבות יותר פתוחות לא ירצו להגיע לשם. ואכן, נראה שהם הצליחו.
אם כי, יש שם גם קהילה גדולה של סלבודקא וכן קצת עצניקים, פרושים חב״ד ועוד..
והקרבות שם.. עד השמיים.. זה אין מה לחשוש..

אבטיח קר

משתמש צעיר
כן
המלחמה מי ישלח נציג לערייה
בין הקהילות
ששניהם ליטאיות
לא עצנקים מול ג
לא מודרנים מול שמרנים
לא ספרדים ואשכנזים
כל ההקצאות כבר ניתנו
ראש העיר הנוכחי יאיר רביבו וכנראה גם הבא דואג באופן אישי לשכונה זה הבייבי שלו
אז על מה המריבה על מי יקבל יותר פקאלך בשמחת תורה

אמא של אלי

משתמש פעיל
בתור תושב השכונה, השכונה נוחה קרובה לכל מקום וכל מי שמגיע אפילו לשבת נהנה מאוד וכל מי שגר פטריוט של המקום כי זה סוג ש נופש כזה, רגוע שלו אבל אם הכל יש את כל החניות וייש את כל הסוגים של האנשים וכל סוגי הקהילות חברון המרכזי חניכי בית תפילה חבד תמנים ספרדים א ב וג עצנקים טיפה אפילו וכו' ומי שלא רוצה את הוועד יכול להגיע לפסטורל על הפארק או על הנחל שזה יותר רגוע (בעל הפארק זה אברכים רגועים) במחיר למשתכן הבניה פחות טובה! כי הוועד זה תדהר, והדירות לא הכי מתוכננות אבל יחסית זול בגלל הצפת דירות, באוד כמה שנים שלא יהיה את הוועד המירים שם יקפצו כי אנשים רוצים שכנים טובים, תבדקו את זה שכל מי שמדבר שלילי לא גר שם! או שהוא מתחרט שלא גר שם או שהוא גר במקום לא נחמד ולא נאה לו שיש שכונה שטוב שם.
נראה לך שהמחיר למשתכן לא יתחרד?
כי הפער עכשיו בין הוועד למחיר למשתכן הוא במאות אלפים! בגלל ההצפה (דירות חמישה חדרים במחיר למשתכן 2.1) גם פנטהאוז בוועד רוצים 2.9 ובמחיר למשתכן פנטהאוז מהמם 2.6-2.7, אני הבנתי שהכיוון הוא שהאיזור יתחרד בשנים הקרובות.
אולי אני אבדוק שוב את הנושא (אגב פסטורל על הפארק יקר מאוד! חמישה חדרים מתחיל 2.3 לדירות ממש קטנות שיהיו מוכנות בעוד שנה!)

עלום

משתמש רשום
אחיסמך זה מקום יחסית קטן וכמו בכל מקום קטן אנשים יותר מכירים אחד את השני (כמו שבמגדלי מגורים הקשר בין השכנים הוא קטן אפילו עם השכנים בקומה לעומת בנין קטן) יש בזה מעלות ויש בזה חסרונות
עוד נקודה זה מקום חדש ובמקום חדש הרבה אנשים רוצים להשפיע (ויש להם יכולת) וזה יכול לגרום למריבות תחרויות וכד'

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ראש העיר הנוכחי יאיר רביבו וכנראה גם הבא דואג באופן אישי לשכונה זה הבייבי שלו
ומרוב שהוא דואג 'באופן אישי לשכונה' - יש שם קהילות בנות שלוש שנים, שבמשך כל הזמן הזה צריכות להידחק בחניון תת קרקעי, בלי שירותים, ואין להן שום אופציה אחרת.

סוד ה

משתמש פעיל
נראה לך שהמחיר למשתכן לא יתחרד?
כי הפער עכשיו בין הוועד למחיר למשתכן הוא במאות אלפים! בגלל ההצפה (דירות חמישה חדרים במחיר למשתכן 2.1) גם פנטהאוז בוועד רוצים 2.9 ובמחיר למשתכן פנטהאוז מהמם 2.6-2.7, אני הבנתי שהכיוון הוא שהאיזור יתחרד בשנים הקרובות.
אולי אני אבדוק שוב את הנושא (אגב פסטורל על הפארק יקר מאוד! חמישה חדרים מתחיל 2.3 לדירות ממש קטנות שיהיו מוכנות בעוד שנה!)
כמעט כל הסיכוים שזה יתחרד
שום דבר לא 100 אחוז
אני אישית הייתי מהמר

stefan

משתמש רשום
ומרוב שהוא דואג 'באופן אישי לשכונה' - יש שם קהילות בנות שלוש שנים, שבמשך כל הזמן הזה צריכות להידחק בחניון תת קרקעי, בלי שירותים, ואין להן שום אופציה אחרת.
שקר!
אין מקום בארץ - שכל המוסדות החרדיים נמצאים במבנים,
באחיסמך - כל המוסדות נמצאים במבנים יפיפיים כולל התלמודי תורה.
ולגבי הבתי כנסת, יש שם הרבה בתי כנסת במבנים נורמלים, חלק באמת במבנים זמניים - קראונים. נכון שיש כאלו שלא - אז חלק בבניה וחלק סיפורים באמת עם ראש העיר שכן נותן ולא נותן... מזערי!

סוד ה

משתמש פעיל
באיזה מקום בארץ אנשים מגיעים וישר יש להם בית הכנסת בנוי לתפארת?

אבי ג -

משתמש פעיל
לענ"ד זה התקבעות לומר שאין מקום למגורים חוץ מקס בב ירשלים ואחיסמך....
צודק במאה אחוז.
כפריפריאלי במקור אני מעדיף פריפריה, אבל יש לי את האילוצים שלי, וגם הפער של השכירות בין המרכז לשאר הארץ עדיין רווחי לי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ולגבי הבתי כנסת, יש שם הרבה בתי כנסת במבנים נורמלים, חלק באמת במבנים זמניים - קראונים. נכון שיש כאלו שלא - אז חלק בבניה וחלק סיפורים באמת עם ראש העיר שכן נותן ולא נותן... מזערי!
באיזור הצפוני של פרויקט 'שכטר' שמאוכלס כבר למעלה משלוש שנים - אין לא מבנים נורמליים ולא קראוונים.
כרגע ראש העיר דורש מכל קהילה שרוצה להתפלל בקראוון - שתשלם 11,000 ש"ח לחודש רק על עצם השימוש בקראוון, לא כולל ניקיון, מים וחשמל.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
באיזה מקום בארץ אנשים מגיעים וישר יש להם בית הכנסת בנוי לתפארת?
הבעיה היא שכל 10 אנשים שמקימים מנין חייבים שלמחרת תהיה להם הקצאה לבנין. זה לא עובד ככה..
יש בירושלים מניינים של עשרות שנים בלי בנין מסודר..
אף אחד לא ביקש 'בית כנסת בנוי לתפארת', ולא הקצאה לבנין לכל 10 אנשים.
כל מה שביקשו הוא מקום להניח קראוון לבית כנסת, כשמדובר בשכונה חרדית שמאוכלסת שלוש שנים.
גם את זה הוא לא נותן.
אבל כמובן ש'אחיסמך היא הבייבי שלו'.

סוד ה

משתמש פעיל
אף אחד לא ביקש 'בית כנסת בנוי לתפארת', ולא הקצאה לבנין לכל 10 אנשים.
כל מה שביקשו הוא מקום להניח קראוון לבית כנסת, כשמדובר בשכונה חרדית שמאוכלסת שלוש שנים.
גם את זה הוא לא נותן.
אבל כמובן ש'אחיסמך היא הבייבי שלו'.
הבית כנסת בחניון נורמלי לא פחות מקרוואן

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
אני רוצה לארגן קבוצה של 4 משפחות איכותיות מאד
לרכישה בפרוייקט של מרום אדרת
שפרסמו השבוע ביתד.
מדוב רב4 דיירים בבנין בוטיק
דירות גן גדולות (דופלקס) או טריפלקס גג
לפרטים נוספים אפשר לפנות אלי ב- hp8478938 בג'ימייל

stefan

משתמש רשום
ברור.
בלי אוויר, בלי אור, בלי קליטה, בלי שירותים.
ורק לסבירות האוזן,
המרחק משכטר לבתי הכנסת במבנה זה מקסימום 12 דק
סתם כולם התרגלו שהכל כ"כ קרוב שללכת 5 דק זה נראה סוף העולם שמאלה...

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ורק לסבירות האוזן,
המרחק משכטר לבתי הכנסת במבנה זה בין 10 דק הליכה, מקסימום 12 דק
סתם כולם התרגלו שהכל כ"כ קרוב שללכת 5 דק זה נראה סוף העולם שמאלה...
ורק לסבר את האוזן -
יש רק בית כנסת אחד במבנה רשמי.
כל 'מתחם בתי הכנסת' בשלב א' נבנה באופן פיראטי, ש'הוכשר' רק בדיעבד, ולאחר לחץ עצום.
כך שאם היו מחכים לחסדיו של רביבו על ה'בייבי' שלו, כל 700 המשפחות בשכונה היו צריכים ללכת לבית כנסת אחד.

stefan

משתמש רשום
ורק לסבר את האוזן -
יש רק בית כנסת אחד במבנה רשמי.
כל 'מתחם בתי הכנסת' בשלב א' נבנה באופן פיראטי, ש'הוכשר' רק בדיעבד, ולאחר לחץ עצום.
כך שאם היו מחכים לחסדיו של רביבו על ה'בייבי' שלו, כל 700 המשפחות בשכונה היו צריכים ללכת לבית כנסת אחד.
אבל בשום עיר בעולם לא תקבל הקצאה למבני קבע בפחות מ3 שנים, ובאחיסמך הבנתי שיש יותר מהקצאה אחת....

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אבל בשום עיר בעולם לא תקבל הקצאה למבני קבע בפחות מ3 שנים, ובאחיסמך הבנתי שיש יותר מהקצאה אחת....
זה מאד עוזר לי כשכרגע אין לי איפה להתפלל.
בשום שכונה חרדית בישראל לא ישאירו אותך שנים ארוכות בלי מקום אפילו להניח קראוון להתפלל בו, ובקושי רב "יעלימו ממך עין" כשתקים בית כנסת בחניונים התת-קרקעיים הטחובים והחנוקים, לא לפני שישלחו לך התראה על מבנה לא חוקי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה