דרוש מידע אזרחות אמריקאית-עזרה!

מדי פעם

משתמש חדש
שלום,

אני רוצה לשלוח בדואר שליחים(UPS וכד') למשרד SS שקרוב לליקווד.
רציתי לדעת:
1. האם עדיף לשלוח לבריק או לטומס ריבר?
2.האם עדיף לשלוח ישר למשרד או דרך קרובים בחול.
3.האם יש לימשהי שם של עורך דין שיוכל לחתום על מסמך ההתאזרחות נאמן למקור למרה וח"ו יאבד בדרך והאם בכלל עוזר לעשות כזה דבר למסמך.

תודה רבה!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
1. האם עדיף לשלוח לבריק או לטומס ריבר?
באתר שלהם אפשר להכניס מיקוד ולראות איזה משרד מטפל
שלחתי אל קרובים שישלחו אליהם באופן מקומי כדי שלא יופיע על המעטפה שהגיעה מישראל. לא זכור לי אם חששתי סתם או אם אמרו לי שלא כדאי.
3.האם יש לימשהי שם של עורך דין שיוכל לחתום על מסמך ההתאזרחות נאמן למקור למרה וח"ו יאבד בדרך והאם בכלל עוזר לעשות כזה דבר למסמך.
לפי מה שזכור לי, כשצריך מסמכים מקוריים לא מספיק נאמן למקור.
אבל אולי כדאי ליתר ביטחון...

מדי פעם

משתמש חדש
באתר שלהם אפשר להכניס מיקוד ולראות איזה משרד מטפל

שלחתי אל קרובים שישלחו אליהם באופן מקומי כדי שלא יופיע על המעטפה שהגיעה מישראל. לא זכור לי אם חששתי סתם או אם אמרו לי שלא כדאי.

לפי מה שזכור לי, כשצריך מסמכים מקוריים לא מספיק נאמן למקור.
אבל אולי כדאי ליתר ביטחון...
תודה!

רבקה זקס

משתמש מקצוען
מנסיון שלי, הם מטפלים במסמכים שמגיעים עם בולים מקומיים, הרבה יותר מהר מאשר במסמכים המגיעים מהארץ. לא יודעת למה, אבל שווה להתאמץ בשביל זה, ולמצוא מישהו שנוסע לארה"ב ולהביא לו המעטפה.
הכי טוב היה אם תמצאי (אולי דרך פרוג...) מישהו שנוסע עכשיו לעשות אזרחות, שיקח את זה ישירות למשרדי הSS!

מן הסתם אמרו לכם גם שכדאי מאד להביא כתובת למשלוח חוזר בארה"ב ולא בארץ! זה חשוב מאד בפרט עכשיו, שזה כבר סוף שנה, וצריך שהSS יונפק עד 15.6 שנה הבאה. גם פעולה זאת מזרזת בלי פרופורציה את הטיפול שלהם בתיק!

למקרה דומה, כשצריך לשלוח דרכון בשביל ITIN, יש רשימה כאן, צריך לבחור לפי ארץ ועיר. אני לא בטוחה שזה חופף, אפשר אולי לשאול אותם, והם לוקחים כ-100$ על חתימה כזאת!! תחשבו פעמיים... חוץ מזה, מסמך התאזרחות כמעט לא צריך אותו בהמשך עד כמה שידוע לי לא השתמשנו בו, ואם כן, מספיק היה צילום.

אם המשלוח בהלוך ישיר, הסיכון פחות גדול לאובדן, אבל בהחלט קיים.

בהצלחה!!!

רבקה זקס

משתמש מקצוען
גם אם שולחים זאת לכתובת בארה"ב?
אולי אפשר לבקש מהם שיבואו לאסוף מהם? (פרוג... תחפשו את המאזרחים הבאים)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אם שולחים זאת לכתובת בארה"ב?
כן, זה סיכון אבל קטן
למסמכים שלנו לקח המון זמן, והיינו צריכים הרבה טלפונים וכאב ראש עד שאיתרו אותם ושלחו שוב (לכתובת שונה) ובסוף ב"ה קיבלנו אותם בשלום.
אולי אפשר לבקש מהם שיבואו לאסוף מהם? (פרוג... תחפשו את המאזרחים הבאים)
אפשר לבקש מהם ללכת במקום לשלוח בדואר
הם צריכים ללכת, לחכות בתור, לגשת לפקיד ולהגיש את המסמכים
לקוות שייקחו אותם מהם (אצלינו זה עבד עם סבא ועם בן דוד, אבל שמענו מכאלו שלא עבד עם קרובים שהם לא סבא)
ואז הם מקבלים אותם חזרה במקום.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הם מגישים את המסמכים, מחכים ומביאים להם במקום את הכרטיסי SS? אם כן, נשמע שווה כל מאמץ! צריך רק למצוא את הצדיק שיתאמץ...
לא
הם מגישים את המסמכים, הפקיד עובר עליהם ומוודא שהכל תקין, מצלם את המסמכים ומחזיר אותם במקום.
הכרטיס עם המספר מגיע לכתובת שצוינה בטופס תוך שבוע (ואז הם שולחים לכם בטלפון או במייל את המספר לצורך ההגשה)
ולא צריך לדאוג שהמסמכים יאבדו בדרך.

כל התהליך במשרד לקח לנו שעה, כולל ההמתנה.

מדי פעם

משתמש חדש
שאלה:
הבנתי שאם יש לי דרכון אמרקאי לילדים, אני לא צריכה את המסמך התאזרחות בכדי לקבל SSN.
האם נכון?
אם כן זה ממש כדאי לעשות כי אם אני ח"ו מאבדת את המסמך התאזרחות, אין לי איך לשחזר את זה... אבל דרכון כן יש.

מדי פעם

משתמש חדש
לא.
צריך לשלוח/להביא למשרד SS גם דרכון של הילד, גם מסמך התאזרחות, וגם דרכון של הורה אחד אמריקאי.
תסתכלי בכתובת הזאת:

תבחרי:
ילד, כרטיס חדש, ואזרח שגר מחוץ לארצות הברית.

מצ"ב תמונה שלמה שהם כותבים שצריך להביא:
1701766382693.png

מצד שני אני רואה גם את זה:
1701766445565.png

שיכול להיות שבגלל זה צריך גם תעודת התאזרחות וגם דרכון...
אבל, יכול להיות שמספיק דרכון אמריקאי בשביל הוכחת אזרחות ודרכון ישראלי בשביל הוכחת זהות וגיל,
מה דעתך?

B76

משתמש חדש
אני עוקבת בעניין אחרי השאלות והתשובות פה וממש נהנית
אני טסה עם משפחתי בקרוב להתאזרחות ומחפש כבר תקופה דירות אירוח בבורו פארק אך ללא הצלחה
האם יש למישהי כאן פרטים או טלפונים של דירות אירוח בארה''ב?

מדי פעם

משתמש חדש
מפחדת לשלוח את התעודת התאזרחות.
יש מישהי שיודעת להגיד לי אם יש דרך לשחזר את זה?

תודה!

מדי פעם

משתמש חדש
הכי מהר לשלוח עם UPS DHL וכדו' לקרוב משפחה שילך עבורכם
אם אין אפשרות כזו אז לשלוח למשרד עצמו, כתבתי הוראות כאן פעם. ואז להתפלל שתקבלו הכל חזרה בשלום.
בדרכים האלו מקבלים כרטיס עם מספר תוך שבוע.
כמובן שנותנים כתובת משלוח באיזור של המשרד.
וכמובן לוודא שהדרכונים חתומים.
האם יש לך נסיון עם מישהו שעשה למישהו אחר SSC כי הבנתי שזה בעיה לשלוח את הדרכונים עם מישהו אחר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה