דיון אורי אברך הכולל: האם ניתן לשלב השקעות בשוק ההון יחד עם ''שטייגען'' בכולל ?

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אורי:
אשמח לקבל עזרה מהמשקיעים/המשקיענים כאן,

אני אברך כולל ויש לי אפשרות להשקיע דרך סוכן ולשלם עמלת ניהול - או לפתוח חשבון מסחר פעיל ולהשקיע לבד ולחסוך דמי-ניהול,

יצויין שאני מאוד אוהב לעסוק בנושא ולפעמים לגלוש בפרוג עד 2-3 בלילה - כשלמחרת המניה שלי בצניחה וראש-הכולל רוצה להוציא את ההשקעה הזאת מסל המניות שלו....

אם אפתח חשבון מסחר -יש סבירות גבוהה שאהיה מונח בו ראשי ורובי...

כמובן שתמיד ניתן להתחזק - והיצה''ר קיים גם ב''חדשות ועדכונים'' למי שרוצה לשרוף את הזמן (אינני מוציא ח''ו לעז נגד הנהלת הפורום - שמטרתם הוא עזרה וסיוע - וצדיקים ילכו בם וגו'),

השאלה שלי - האם זה סיבה מספקת לא להשקיע באופן עצמאי ?

אשמח לתשובות בעיקר מאלו שכן פוסחים על שתי הסעיפים ומשקיעים היטב גם ברוחניות וגם בגשמיות,

בתודה מראש
אורי

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברשותך, בא נניח בצד את ה'בעיה' של הכולל.

להיות סוחר יומי זה מתכון בטוח למחיקת התיק.
ואז תרוויח את דמי הניהול, התיק יהיה ריק.

ולמה אני מגדיר אותך כסוחר יומי?
כי
יש סבירות גבוהה שאהיה מונח בו ראשי ורובי...

נערך לאחרונה ב:

זבון וזבין

משתמש מקצוען
ברשותך, בא נניח בצד את ה'בעיה' של הכולל.

להיות סוחר יומי זה מתכון בטוח למחיקת התיק.
ואז תרוויח את דמי הניהול, התיק יהיה ריק.
אורי ביקש להדגיש שכל השאלה זה ספציפית אברך כולל = משקיע עצמאי,

הוא קרא אתמול בלילה עד 3 את כל האזהרות בעניין השקעה פאסיבית ומשיכה בשפל - ובשעה 4 הוא אמר מתוך שינה ''אני לא יועץ ולא ממליץ ואין לי רשיון ייעוץ''...

עוד הוא ביקש להדגיש שלמרות השפה המליצית וההגזמות - השאלה אמיתית - ואכתוב את זה בלי מליצות:
האם בתור אברך כולל עדיף לי לפתוח תיק מסחר עצמאי לבד - כשכל ההפקדות לקרנות הסל אבצע באופן אישי (למרות שאתגבר לא למשוך - מדבר רק על פעולת הפקדות) שזה עלול לגרום שתמיד אהיה מעורב בשוק ההון ותמיד אדע אם כעת הנאסד''ק בעליה או s&p 500 בירידה,
או לתת למישהו אחר לעשות את זה במקומי - ואני אקבל מדי שנה באמצעו/לקראת סופו את הפירוט מה היה בשלג דאשתקד - מצב שיכול להביא (לא מחייב) לדיאטה מהירה בכמות האשכולות במעקב בחשבון של @אורי בפרוג...

קוד הייטק

משתמש רשום
אורי:
אשמח לקבל עזרה מהמשקיעים/המשקיענים כאן,

אני אברך כולל ויש לי אפשרות להשקיע דרך סוכן ולשלם עמלת ניהול - או לפתוח חשבון מסחר פעיל ולהשקיע לבד ולחסוך דמי-ניהול,

יצויין שאני מאוד אוהב לעסוק בנושא ולפעמים לגלוש בפרוג עד 2-3 בלילה - כשלמחרת המניה שלי בצניחה וראש-הכולל רוצה להוציא את ההשקעה הזאת מסל המניות שלו....

אם אפתח חשבון מסחר -יש סבירות גבוהה שאהיה מונח בו ראשי ורובי...

כמובן שתמיד ניתן להתחזק - והיצה''ר קיים גם ב''חדשות ועדכונים'' למי שרוצה לשרוף את הזמן (אינני מוציא ח''ו לעז נגד הנהלת הפורום - שמטרתם הוא עזרה וסיוע - וצדיקים ילכו בם וגו'),

השאלה שלי - האם זה סיבה מספקת לא להשקיע באופן עצמאי ?

אשמח לתשובות בעיקר מאלו שכן פוסחים על שתי הסעיפים ומשקיעים היטב גם ברוחניות וגם בגשמיות,

בתודה מראש
אורי
אם אורי שואל עצם השאלה מעלה חשש שאורי יודע ממה הוא חושש. אם כן ודאי שעדיף גמל להשקעה. לגמל להשקעה יש מעלות וגם אם יש רק חסרונות, "אורי אורי התעוררי התעוררי" אל תבזבז זמנך על הבלים.

מכון באר שלמה

עריכה, עימוד, עיצוב, הדפסה ושיווק והפצה לספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הייתי ממליץ לחסום בהגדרות האישיות של הסינון את אתר פרוג בשעות מסוימות / בכל השעות מלבד שעות מסוימות.
כנ"ל לגבי כל אתר (אפי' את חשבון המסחר) שיכול למכר אתכם.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
הוא יעשה טעות חמורה, אם הוא ישקיע בשוק ההון!!!!

ולא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להבדל לעמוד לפני יי לשרתו ולעובדו לדעה את יי והלך ישר כמו שעשהו האלהים ופרק מעל צוארו עול החשבונות הרבים אשר בקשו בני האדם הרי זה נתקדש קדש קדשים ויהיה י"י חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים ויזכה לו בעה"ז דבר המספיק לו כמו שזכה לכהנים ללוים הרי דוד ע"ה אומר י"י מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי:

bmsz

משתמש פעיל

ולא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להבדל לעמוד לפני יי לשרתו ולעובדו לדעה את יי והלך ישר כמו שעשהו האלהים ופרק מעל צוארו עול החשבונות הרבים אשר בקשו בני האדם הרי זה נתקדש קדש קדשים ויהיה י"י חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים ויזכה לו בעה"ז דבר המספיק לו כמו שזכה לכהנים ללוים הרי דוד ע"ה אומר י"י מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי:
עיין נפה”ח שער א’ פ”ח
מצטט את הרמבם שהבאת
אך מבואר לא כדבריך כלל ודאי לא כהוראה להמון.
ליחדים שזו מעלתם אתה צודק לחלוטין

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

אמנם פרוג הוא לא המקום לדיונים תורניים, אך פטור בלא כלום אי אפשר כאשר מצטטים בצורה פסקנית דברים שכאלו, שהרי הרמב''ם עצמו מזהיר מאוד מלקחת מאחרים.
ואסתפק בציטוט דברי הדרך אמונה (הגאון ר' חיים קנייבסקי זצ''ל) בשם הרדב''ז ומעשה רקח, המפרש את דברי הרמב''ם הללו:
דרך אמונה הלכות שמיטה ויובל פרק יג הלכה יג
(סד) ויזכה לו בעוה"ז דבר המספיק לו. (סח) אין כונת רבנו שיקח מהבריות שהרי בפ"ג מת"ת ה"י התרעם ע"ז הרבה אלא כונתו שיעשה השתדלות מועטת והקב"ה ישלח ברכה במעשה ידיו ויוכל להתפרנס בכל מה שצריך לו. ואמרו אצל כהנים (סט) נער הייתי גם זקנתי ולא ראיתי צדיק נעזב וזרעו מבקש לחם זה זרעו של אהרן מכאן אמרו רוב הכהנים עשירים הם שנא' ברך ה' חילו. וגבי ת"ח (ע) אמרו נקטינן צורבא מרבנן לא מעני ואף על גב שאנו רואים שיש ת"ח וכהנים שהם עניים ואביונים זהו כשהקב"ה יודע שזה טובתם:

מאמין בניסים

משתמש צעיר
לא מבין את ההתייחסות בשאלה לאברך כולל
מה שיך להתעסק יותר מ 5 דקות בשבוע בהשקעה פאסיסית עי חיסכון חודשי?
סתם לקרוא פורומים בפרוג ועוד מקומות על הנושא זה נחמד ולפעמים קצת בזבוז זמן נחמד
אבל אין לזה קשר לחיסכון החודשי או ללימוד בכולל

מאמין בניסים

משתמש צעיר
שלב בחירת הנייר והברוקר יכול לקחת קצת זמן
למרות שכיום עם אינבסקו גם זה ירד בחצי ויותר
אאכ יש קהש שזה עדיף

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
יש קשר.
יש שכאלו מעצם טבעם, זה גורם להם לבדוק שוב ושוב, מה המצב.

הם כבר עדכנו את התיק שלהם בגוגל פיננס, בשובי, בדונטלו.
ופעמיים ביום נכנסים לכל א' מהאתרים הנ"ל לבדוק כמה דולרים נוספו מתחת לבלטה.

חודש שלם הם עסוקים בשמו"ע בלא-לחשוב אולי את החסכונות של החודש להבא להשקיע במדד המדינות שלא התפתחו מאז מלחמת העולם הראשונה - כי סביר שהפריצה תבוא עכשיו - לקראת מלחמת העולם השלישית שנמצאת מתחת לכנף.

כל חתונה שהם מגיעים לומר מזל"ט, הם מדמיינים לעצמם איך הם יחתנו בקלות בזכות החיסכון של ה 100 ש"ח לילד בחודש שהשוקע בתזמון הנכון בסנופי, בדיוק לפני שכל העולם שמע על המוצר - וכמובן מייד בחזור מהחתונה הם מתקשרים בטלפון לשמוע את שער השקל<>דולר, כי זה ישפיע על המיסוי של מה שהם ימכרו בתיק החו"לי.

בקיצור - זה עניין של אופי.
ואכן, מי שיש לו - כנראה עדיף לו לתת למישהו אחר לנהל לו, או לגמל להשקעה.
(והכי עדיף לו, 'לחנך' את עצמו, וכך יזכה לרכוש את תכונת השליטה העצמית, על הדרך הוא יהפוך ל א' מהשבע המופלאות שמזניקות את מדד הכולל, והראש כולל לא יסלח לעצמו איך חשב למכור בדיוק לפני הפריצה)

מאמין בניסים

משתמש צעיר
אפשר לחשוב כאילו מדובר פה בתיק של מיליונים שמנוהל אקטיבי או צמוד לביטקוין שעושה כל יום תזוזה של אחוזים מטורפים למעלה למטה
אברך כולל יחסוך בספיי 500 חודשי אולי 1000 שקל
ככה שעד שיצטבר שם סכום משמעותי יעבור 5 שנים ויותר כי אפקט הריבית דריבית לא משפיע עד 7 - 8 שנים
אז על מה אנחנו מדברים?
על תזוזה 20 שקל ביום למעלה למטה?
השתגעתם?
זה אמור להוציא אברך מהלימוד?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

bmsz

משתמש פעיל
אפשר לחשוב כאילו מדובר פה בתיק של מיליונים שמנוהל אקטיבי או צמוד לביטקוין שעושה כל יום תזוזה של אחוזים מטורפים למעלה למטה
אברך כולל יחסוך בספיי 500 חודשי אולי 1000 שקל
ככה שעד שיצטבר שם סכום משמעותי יעבור 5 שנים ויותר כי אפקט הריבית דריבית לא משפיע עד 7 - 8 שנים
אז על מה אנחנו מדברים?
על תזוזה 20 שקל ביום למעלה למטה?
השתגעתם?
זה אמור להוציא אברך מהלימוד?

ר’ ישראל באור ישראל באחד המכתבים (לצערי אינו לפני כך שלא אועל לתת מ”מ מדויק) מבאר שלבני התורה מכיון שהיו ספונים באהלה של תורה ואח”כ נחשפים מכורח המציאות לעולם המעשה יש בהם תאוות ממון גדולה משל שאר האנשים וצריכיך לעבוד יותר כדי להתגבר עליה.
(בדומה למה שמבאר ”צדיקים נדמה להם כהר”)
לכן שאלת השואל מובנת מאוד
אמנם ישנם פתרונות אך הקושי קיים ואין מה לענות באופן מושכל מכיוון דהניסיון משתנה בין אדם לאדם.

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
לסחור דורש יותר זמן וגם יותר מסוכן כפי שכבר אמרו
להשקיע אפשר אבל גם צריך אופי וסבלנות
בלי קשר לאברך כולל

כל שניה להיכנס ולבהות על המסך
לא מזיז את הגרף מניסיון...;)

נערך לאחרונה ב:

הסולידי

משתמש רשום

בתודה מראש
אורי
כמוני כמוך, אברך 3 סדרים מלא מלא, וגם משקיע עם סקרנות רבה בתחום.
ברמה האישית, היו לי כמה חודשים שהראש היה שקוע יותר מדי בפיננסים, זה היה תוך כדי שלמדתי את התחום אין ספק שללמוד על השקעות לוקח את הראש אבל זה פעם אחת בחיים.
וגם אחרי שפתחתי תיק השקעות נורא סיקרן אותי כל יום מה המצב וכו'. אבל יאלה נמאס זה כבר לא מעסיק לי את הראש ב"ה.
פעם ב.. כשמשעמם לי אני מתעסק בזה אבל בטח שזה לא שואב אותי. וכשאני רוצה להשים עוד כסף זה פעולה פשוטה כמו העברה בנקאית.
יש לי עצה פשוטה בשבילך, תוציא את האינטרנט מהבית [לפחות פרוג והדברים האלה], ותתעסק בזה רק בחדר מחשבים, אבל בכנות, לי לא היה אומץ לעשות את זה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
צהריים טובים לכולם,

אורי חזר הביתה משנ''צ בכולל ו-4 כוסות קפה כנגד ד' לשונות של גאולה וניגש לפרוג והתרגש מאוד לראות את כל אלו שהשקיעו זמן ודאגו לו כולל אלו שדאגו לבריאותו... - אבל הוא עדיין מרגיש שהוא לא הובן מספיק...

היה פעם יהודי שבא אל רבו וסיפר שהוא דחוק מאוד לפרנסתו ורוצה לעבוד בעגלונות,
רבו הסכים ובירך אותו שיצליח בעבודתו,

לאחר תקופה קרא לו רבו וציווה עליו לחדול מעגלונותו -
לשאלות מדוע - ענה לו הרב שהוא הרשה לו לעסוק בסוסים אבל לא להפוך את ראשו לאורווה...

זה הפחד של אורי,
הוא לא חושש שיתחיל לבהות במסך שעות רבות - וגם מרגיש שיוכל להתאפק ולא למשוך בהפסדים וגם לא להשקיע באופן אקטיבי (וכמובן לא חושש להפרעות אובססיביות ולא בגלל שהוא מאמין בניסים אלא בגלל שהוא לא צודרייטר),

הפחד שלו זה שהראש יישאר מונח בנושא ויצבור ידע רב כמו כל הבקיאים כאן (שזה לכשעצמו דבר מבורך) - וזה יהיה על חשבון הלימוד (מי שרוצה להבין - שינסה להיזכר איך למדו הכוללים בשבועיים הראשונים של זמן החורף - אורי הוא מאלו שהיו מעודכנים בחיסול סאלח ערורי למרות שזה היה באמצע הכולל...),
כמו-כן - אורי חושש - היות שהוא טיפוס חברותי - שאר המניות של הראש-כולל ישאפו לחקות אותו - ואז יש סיכוי יותר גבוה שהראש-כולל ירצה להיפטר מהמניה הזאת...

ובמילים אחרות: הוא חושש שייהפך ליועץ למרות שאין לו רשיון ייעוץ...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צה

א לְכוּ נְרַנְּנָה לַיי נָרִיעָה לְצוּר יִשְׁעֵנוּ:ב נְקַדְּמָה פָנָיו בְּתוֹדָה בִּזְמִרוֹת נָרִיעַ לוֹ:ג כִּי אֵל גָּדוֹל יי וּמֶלֶךְ גָּדוֹל עַל כָּל אֱלֹהִים:ד אֲשֶׁר בְּיָדוֹ מֶחְקְרֵי אָרֶץ וְתוֹעֲפוֹת הָרִים לוֹ:ה אֲשֶׁר לוֹ הַיָּם וְהוּא עָשָׂהוּ וְיַבֶּשֶׁת יָדָיו יָצָרוּ:ו בֹּאוּ נִשְׁתַּחֲוֶה וְנִכְרָעָה נִבְרְכָה לִפְנֵי יי עֹשֵׂנוּ:ז כִּי הוּא אֱלֹהֵינוּ וַאֲנַחְנוּ עַם מַרְעִיתוֹ וְצֹאן יָדוֹ הַיּוֹם אִם בְּקֹלוֹ תִשְׁמָעוּ:ח אַל תַּקְשׁוּ לְבַבְכֶם כִּמְרִיבָה כְּיוֹם מַסָּה בַּמִּדְבָּר:ט אֲשֶׁר נִסּוּנִי אֲבוֹתֵיכֶם בְּחָנוּנִי גַּם רָאוּ פָעֳלִי:י אַרְבָּעִים שָׁנָה אָקוּט בְּדוֹר וָאֹמַר עַם תֹּעֵי לֵבָב הֵם וְהֵם לֹא יָדְעוּ דְרָכָי:יא אֲשֶׁר נִשְׁבַּעְתִּי בְאַפִּי אִם יְבֹאוּן אֶל מְנוּחָתִי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

עופות בצבעי מים • אתגר 109

לוח מודעות

למעלה