דיון אורי אברך הכולל: האם ניתן לשלב השקעות בשוק ההון יחד עם ''שטייגען'' בכולל ?

זבון וזבין

משתמש מקצוען
כמוני כמוך, אברך 3 סדרים מלא מלא, וגם משקיע עם סקרנות רבה בתחום.
ברמה האישית, היו לי כמה חודשים שהראש היה שקוע יותר מדי בפיננסים, זה היה תוך כדי שלמדתי את התחום אין ספק שללמוד על השקעות לוקח את הראש אבל זה פעם אחת בחיים.
וגם אחרי שפתחתי תיק השקעות נורא סיקרן אותי כל יום מה המצב וכו'. אבל יאלה נמאס זה כבר לא מעסיק לי את הראש ב"ה.
פעם ב.. כשמשעמם לי אני מתעסק בזה אבל בטח שזה לא שואב אותי. וכשאני רוצה להשים עוד כסף זה פעולה פשוטה כמו העברה בנקאית.
יש לי עצה פשוטה בשבילך, תוציא את האינטרנט מהבית [לפחות פרוג והדברים האלה], ותתעסק בזה רק בחדר מחשבים, אבל בכנות, לי לא היה אומץ לעשות את זה.

זה מה שרציתי לשמוע,

תודה רבה רבה

הסולידי

משתמש רשום
היה פעם יהודי שבא אל רבו וסיפר שהוא דחוק מאוד לפרנסתו ורוצה לעבוד בעגלונות,
רבו הסכים ובירך אותו שיצליח בעבודתו,

לאחר תקופה קרא לו רבו וציווה עליו לחדול מעגלונותו -
לשאלות מדוע - ענה לו הרב שהוא הרשה לו לעסוק בסוסים אבל לא להפוך את ראשו לאורווה...
אולי תעשה מה שהעגלון עשה פשוט תשאל את רבך :)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אורי:
אשמח לקבל עזרה מהמשקיעים/המשקיענים כאן,

אני אברך כולל ויש לי אפשרות להשקיע דרך סוכן ולשלם עמלת ניהול - או לפתוח חשבון מסחר פעיל ולהשקיע לבד ולחסוך דמי-ניהול,

יצויין שאני מאוד אוהב לעסוק בנושא ולפעמים לגלוש בפרוג עד 2-3 בלילה - כשלמחרת המניה שלי בצניחה וראש-הכולל רוצה להוציא את ההשקעה הזאת מסל המניות שלו....

אם אפתח חשבון מסחר -יש סבירות גבוהה שאהיה מונח בו ראשי ורובי...

כמובן שתמיד ניתן להתחזק - והיצה''ר קיים גם ב''חדשות ועדכונים'' למי שרוצה לשרוף את הזמן (אינני מוציא ח''ו לעז נגד הנהלת הפורום - שמטרתם הוא עזרה וסיוע - וצדיקים ילכו בם וגו'),

השאלה שלי - האם זה סיבה מספקת לא להשקיע באופן עצמאי ?

אשמח לתשובות בעיקר מאלו שכן פוסחים על שתי הסעיפים ומשקיעים היטב גם ברוחניות וגם בגשמיות,

בתודה מראש
אורי
אני חושב שאתה חושש לתרחיש נדיר ולא כל כך סביר.
אם אתה לא מתכוון להיות טריירד, לא רואה סיבה שזה ימשוך אותך בצורה כזו שאתה חושש ממנה. אחרי שתחלוף ההתלהבות הראשונית, לא רואה סיבה שזה יהיה כל כך מרתק ומשתק.
רוב האברכים עושים עוד משהו חוץ מללמוד (בין שזה דברים עם תועלת או בלי).
והמיעוט שרק לומדים, גם לא שואלים שאלות שאתה שואל.

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לטעמי, השקעה פאסיבית היא עניין משעמם לחלוטין.
ההתעסקות המרכזית היא בעיקר בחודשים הראשונים שלומדים וחוקרים את ים החומר שיש לקרוא ברשת.

אח"כ מעניין יותר לישון שנ"צ מאשר לבדוק מה נשמע בחשבון....

יצחק77

משתמש מקצוען
זה מאד תלוי באופי
אם הוא מעיד על עצמו שהוא נגרר עד 3 לפנ"ב בשוטטות בפרוג
אז גם אחרי תקופת הלמידה יהיה לו קשה להתנתק
אגב כתב פה פעם אברך שהתמקצע בשוק ההון שהוא הצליח להכות את השוק
הפרטים שאני זוכר בערך
מסכום קטן שהיה לו הוא עשה את ההון העצמי הראשוני לדירה
למעישה זה לקח כ18 שנה כפול 3 שעות ביום
ואז בעצם שאלתי אותו ? יוצא שאם אני מחלק את הכסף לשעות זה אומר שעבדת ב30 ש"ח לשעה
לאורך שנים זה מחיר יקר מדי !!! יותר מדי ?
אם אתה נהנה ומצליח בכולל ורואה ברכה בלימודך
פתח קרן השתלמות / עדיפות שניה גמל להשקעה על מדד רחב כמו שכתבו למעלה
נכון יש נסיונות דמיונות וכו' בשביל זה נשלחנו לפה
אם בכל זאת הראש שלך כבר בשוק ההון ולא מצליח ללמוד
לך ללמוד את זה מקצועי ולך לעבוד בתחום בבית השקעות
אי אפשר לעגל את המרובע מי שבשוק איננו אברך כולל. עדיין הוא יכול ומחוייב לקביעת עיתים וכו'
אבל זה כבר ":צווי דינים"

א.ש.ד.

משתמש צעיר
לטעמי, השקעה פאסיבית היא עניין משעמם לחלוטין.
ההתעסקות המרכזית היא בעיקר בחודשים הראשונים שלומדים וחוקרים את ים החומר שיש לקרוא ברשת.
למה אין אפשרות לא ללמוד כלום ופשוט להתייעץ מה לשים ואיפה וגמרנו?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה אין אפשרות לא ללמוד כלום ופשוט להתייעץ מה לשים ואיפה וגמרנו?
את הפרקטיקה לא חייבים. אם אתה רוצה לשלם ליועץ, תשלם.
אבל את הבסיס ואת ההבנה מה אתה עושה, חייבים ללמוד.

חיים של שלום

משתמש צעיר
אורי:
אשמח לקבל עזרה מהמשקיעים/המשקיענים כאן,

אני אברך כולל ויש לי אפשרות להשקיע דרך סוכן ולשלם עמלת ניהול - או לפתוח חשבון מסחר פעיל ולהשקיע לבד ולחסוך דמי-ניהול,

יצויין שאני מאוד אוהב לעסוק בנושא ולפעמים לגלוש בפרוג עד 2-3 בלילה - כשלמחרת המניה שלי בצניחה וראש-הכולל רוצה להוציא את ההשקעה הזאת מסל המניות שלו....

אם אפתח חשבון מסחר -יש סבירות גבוהה שאהיה מונח בו ראשי ורובי...

כמובן שתמיד ניתן להתחזק - והיצה''ר קיים גם ב''חדשות ועדכונים'' למי שרוצה לשרוף את הזמן (אינני מוציא ח''ו לעז נגד הנהלת הפורום - שמטרתם הוא עזרה וסיוע - וצדיקים ילכו בם וגו'),

השאלה שלי - האם זה סיבה מספקת לא להשקיע באופן עצמאי ?

אשמח לתשובות בעיקר מאלו שכן פוסחים על שתי הסעיפים ומשקיעים היטב גם ברוחניות וגם בגשמיות,

בתודה מראש
אורי
זה שאלה יפה וחשובה
ובגלל שאורי מודע לחשש שהוא עלול להמשך אז מסתבר שיהיה לו קל יותר לשים לב ולהישמר מזה ולא להיגרר...
כמו"כ אחרי כמה חודשים שהדברים נכנסים למסלול אז כבר מטבע הדברים זה יעסיק אותו פחות

• תודה
Reactions: scw

שועל קרבות

משתמש צעיר
אני מתרשם שיש כאן אנשים בעלי ידע וניסיון.
מניסיון שלי אחרי 4 שנים בתחום ההשקעות בשוק ההון, עם השנים הסקרנות פוחתת ומתמקדים בדברים החשובים בשוק ולא סתם בשוטטות אבל מראש לא הייתי נכנס לזה אם הייתי יודע את כמות הזמן שזה גרם לי להשקיע. מב' סיבות: א. חבל על הזמן הוא מאוד חשוב. ב. כמו שכבר אמרו כאן שהזמן שווה כסף והמון ואם נחשב כמה זמן הקדשנו לזה מול התמורה שקיבלנו, בשום אופן וצורה זה לא יהיה שווה.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
@זבון וזבין
אתה כשרון מבוזבז המקום שלך הוא בקהילת כתיבה מקצועית
(או כמובן להימנות בין כותבי החבורות של הכולל ואם תכתוב את השיעור כללי של ראש הכולל בכלל המניה תפרוץ למעלה...)
יש לי תחושה שכבר פיספסנו את הפריצה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
צהריים טובים,

אורי ביקש להודות על כל המחמאות שהוענקו לו כאן....
ומבקש להבהיר שלצערו המניה שלו עדיין לא בעליה...
בינתיים הוא מחקה מדד חדשות ועדכונים.... יותר ממדד השקעות.....

ולעצם העניין,
אורי קיבל כאן את התשובה הברורה שההתלהבות וההתעסקות זה משהו זמני שמוחלש ככל שחולף הזמן - והוא אכן מרגיש כך על-עצמו,

תודה רבה לכל מי שעזר לו בכל הפתרונות (החל מהפתרונות הרוחניים ועד הפתרונות הפסיכיאטרים...)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה