אוטיזם? אספרגר? איזו מילה מפחידה...

• פותח הנושא tovat
  • פורסם בתאריך
בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

reish

משתמש מקצוען
לגשת לאבחון פסיכולוגי אצל פסיכולוג שעורך אבחוני תקשורת, כולל מבדק אדוס (שהוא המבדק העדכני ביותר להכרעה לגבי תקשורת), אפשר לעשות את זה במרכזים הרפואיים, אפשר כמובן באופן פרטי, ואפשר להתעקש דרך רופא הילדים ולבקש אבחון פסיכולוגי, אפשר גם של רופא התפתחותי (אבל זה לא מספיק).
קלינאית תקשורת לא תמיד מספיק מומחית בשביל לקלוט בעיית תקשורת, בפרט אם לא עשתה מבדק אדוס, בפרט לפני גיל 5-6.
מהיכרות קרובה, של אבחון וטיפול ארוך טווח אצל כמה קלינאיות תקשורת, ולבסוף אבחנה של לקות תקשורת.
חשוב גם לציין שקלינאיות שאינן מנוסות בטיפול בASD לעתים פחות תשמנה לב לסימפטומים עמומים יותר.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
חשוב גם לציין שקלינאיות שאינן מנוסות בטיפול בASD לעתים פחות תשמנה לב לסימפטומים עמומים יותר.
מסכימה לחלוטין.
במקרה אצלנו, אחת הקלינאיות דווקא עובדת עם asd ... ובכל זאת לא חשדה... זה לא כמו ההורים שרואים את הילד לאורך כל היממה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לדעת לגבי ילדה בת 4.5 עם קשיים חברתיים
האם זה נכון שילדים על הרצף אין להם את החוויתיות, FUN ויכולת הנאה משותפת?

reish

משתמש מקצוען
אשמח לדעת לגבי ילדה בת 4.5 עם קשיים חברתיים
האם זה נכון שילדים על הרצף אין להם את החוויתיות, FUN ויכולת הנאה משותפת?
ממש לא.
זו הכללה גורפת.
אצל חלק מהילדים נצטרך להשקיע מאמצים כדי להגיע לכך, אבל לא הכרתי אפילו ילד אחד שלא הצליח לייצר הנאה מאינטראקציה עם אחר.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא.
זו הכללה גורפת.
אצל חלק מהילדים נצטרך להשקיע מאמצים כדי להגיע לכך, אבל לא הכרתי אפילו ילד אחד שלא הצליח לייצר הנאה מאינטראקציה עם אחר.
אני לא מדברת על יכולת ליצור ע"י עבודה
אלא האם נקודה זו יכולה להוות אינדיקציה ראשונית האם יש חשש לASD או לא
כאשר יש ילדה שמתקשה לשוחח עם חברות, אבל מצד שני כן אוהבת מאוד חוויות, אקשן ומשחק משותף שלא כולל הרבה שיח,

שםמשתמש

משתמש פעיל
כאשר יש ילדה שמתקשה לשוחח עם חברות, אבל מצד שני כן אוהבת מאוד חוויות, אקשן ומשחק משותף שלא כולל הרבה שיח,
ישנם ילדים רבים על הרצף שאוהבים חברה ורוצים בחברה אבל מתקשרים בפרקטיקה.
ויש כאלה שיעדיפו את הלבד שלהם

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כדי להגיע לפסיכולוג לאבחון צריך הפנייה של רופא ילדים?

שירי שיר

משתמש צעיר
מה שאת תארת מאפיין יותר את ה :קשר. תקשורת זה עניין בנפרד מקשר
קשה קצת לענות על כאלה דברים עם מידע מצומצם דרך פרוג
אבל לא הייתי מתסמכת על זה בלבד כדי לשלול או לחייב אלא כן בודקת אצל איש מקצוע מוסמך את כל המכלול

שירטיול

משתמש רשום
האם תמיד מזמנים את הילד לועדה? במה זה תלוי?
יכול להיות שיהיו מסמכים קבילים ויפסלו בגלל שאלות ששאלו אותו בועדה?
נגיד אם לילד שלי יש קשר עין (שזה לא בהכרח מראה שאין ASD יכולים לפסול על זה בועדה?
ובכלל איזה עוד שאלות שואלים בועדה? (ילד בן 8.5)

שירטיול

משתמש רשום
הכוונה שהיות שהרבה אנשים שב"ה בנם ללא אוטיזם, ביקשו קצבת נכות, לכן זה פגע מאוד גם באנשים שילדם עם אוטיזם שלא יקבלו קצבה
והם יכולים גם לשלוח לפסיכלוג שלהם שאז זה שעה ראיון עם הילד
אז מה אתם ממליצים לעשות?
בהתפתחות הילד אחרי אינטייק של שעה וחצי עם עוסי"ת הפנו אותנו לפרטי ואמרו שנקבל החזר 1200 ש"ח. הייתי מעדיפה לחסוך את הכסף וללכת לאבחון דרכם אבל זמני ההמתנה ארוכים (שנה) והוא בן 8.5.
וגם ידוע לכם על חוק שאומר שאם הם לא נותנים אבחון תוך 3 חודשים אפשר ללכת לפרטי ולקבל החזר מלא? (כמו בטיפולים פרא רפואיים?

סול נואר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אז מה אתם ממליצים לעשות?
בהתפתחות הילד אחרי אינטייק של שעה וחצי עם עוסי"ת הפנו אותנו לפרטי ואמרו שנקבל החזר 1200 ש"ח. הייתי מעדיפה לחסוך את הכסף וללכת לאבחון דרכם אבל זמני ההמתנה ארוכים (שנה) והוא בן 8.5.
וגם ידוע לכם על חוק שאומר שאם הם לא נותנים אבחון תוך 3 חודשים אפשר ללכת לפרטי ולקבל החזר מלא? (כמו בטיפולים פרא רפואיים?
בחשבון פשוט, אם הולכים פרטי מסיימים את התהליך בשליש זמן וגם בפחות, מתחילים בעז"ה לקבל קצבה וזה מכסה בגדול את מחיר האבחון הפרטי.

שירטיול

משתמש רשום
נכון, ברור שעדיף. אבל כתבו כאן בשרשור שהם חושדים באבחונים שהם לא מהקופה ולכן מערימים קשיים ולא מאשרים אפילו שיש אבחון קביל.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
נכון, ברור שעדיף. אבל כתבו כאן בשרשור שהם חושדים באבחונים שהם לא מהקופה ולכן מערימים קשיים ולא מאשרים אפילו שיש אבחון קביל.
יש פסיכולוגים שנחשבים רציניים ומקצועיים, והאבחון שלהם מתקבל בקלות אפילו שהוא פרטי.
ישנם כנראה כאלו שנחשבים שאפשר 'לקנות' אצלם אבחון ולכן הם פחות קבילים בביטוח לאומי.
אני לא יודעת אם יש רשימה של הסוג השני איפהשהו,
אבל לעזר מציון יש רשימת פסיכולוגים מקצועיים וטובים שכולם מהסוג הראשון.
נראה לי שמה שאמרו לך ללכת פרטי ולקבל החזר של 1200 ש''ח - זה זה... (גם בטיפולים פרא רפואיים ההחזר הוא לא מקסימלי, אלא לפי התקרה של הקופה. אנחנו קיבלנו על האבחון החזר של 400 ש''ח...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה