עזרה אדריכלית בהתנדבות לבית כנסת

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
@משפחת רפאל, אתם חדשים באתר, נכון? ברוכים הבאים. מקווה שמהר תרגישו בבית (:
אחת הנקודות הטעונות אצל אנשי מקצוע היא בקשות מצד הזולת שבעל המקצוע ינדב את עצמו.
בעל המקצוע רכש את אומנותו, הוותק, המוניטין, הידע והניסיון בעמל וביזע, והוא מיישם בפועל את כל המכלול בעמל לא קטן. אין פלא שבקשה כזו מקפיצה אותו. היות שבפרוג יש הרבה בעלי מקצוע, אין פלא שנזעקו. הזעקה אינה אישית נגדכם, חלילה.

נ.ב. דיברו כאן על קבלן בהתנדבות. אז סבא רבא שלי בנה את פונוביז' בחינם (:

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור לכולם שיש חילוק בין עיצוב עלון לבין בית כנסת מבחינת מורכבות.

אני מרגישה שהגבתי בחיוך ובבדיחותא ואנשים משתמשים בדברי כדי להציג עמדה נוקשית וישירה למרות שמובן מדבריי זאת. לא?
טוב, אולי לא.
אבל זה לא כ"כ נעים.
מתנצלת אם ראית בדברי עמדה נוקשה. ח"ו. את התכוונת לטוב, אבל רציתי להאיר את הדברים מהפן המקצועי שלהם. מי שמכיר אותי יודע עד כמה אני לא נוקשה ללקוחות שלי :) הכל בחיוך. רק היה לי חשוב שגם מבקש העבודה יבין מה הוא מבקש ויכול לצאת שכרו בהפסדו ומצד שני אם יש אדריכל/ית שעדיין לא התנסו בעבודה מסוג זה ויתפתו להתנדב שיבינו מה כרוך בהתנדבות זו, ואם לאחר ההסבר יהיה מי שיתנדב אני יכולה רק לקנא בשכר שלו בעוה"ב.

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
אנו מחפשים אדריכלית שתסכים לתכנן בית כנסת בהתנדבות
ובלוח זמנים קצר מאוד
מישהו מכיר?
פרטים בפרטי
תמיד אני תוהה, למה תמיד אבל תמיד, אלו שמבקשים עבודה חינם או תמורת מחיר סמלי יבקשו גם במינימום זמן או "בלוח זמנים קצר מאוד",
האם יש קשר בין הדברים ? אולי זה ענין טכנית, הם פשוט לא מבינים את ערך העבודה, או שזה משהו פסיכולוגית שלא רוצים לבקש טובה ג-ד-ו-ל-ה, ורוצים להקל כביכול על נותן הטובה, או להמעיט בחשיבות ההטבה,
אפשרות שלישית: אם כבר לנצל שיהיה עד הסוף.

לקוראים פתרונים...

(נ.ב. אני כותב באופן כללי וח"ו לא מתכוון אישי)

נערך לאחרונה ב:

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אחת הנקודות הטעונות אצל אנשי מקצוע היא בקשות מצד הזולת שבעל המקצוע ינדב את עצמו.
בעל המקצוע רכש את אומנותו, הוותק, המוניטין, הידע והניסיון בעמל וביזע, והוא מיישם בפועל את כל המכלול בעמל לא קטן. אין פלא שבקשה כזו מקפיצה אותו. היות שבפרוג יש הרבה בעלי מקצוע, אין פלא שנזעקו. הזעקה אינה אישית נגדכם, חלילה.

הכל עובר..

כסף וכבוד זה נושא רגיש, במיוחד שהוא טורח על זה תקופה כמו שציינת

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

פפרר

משתמש מקצוען
ראיתי שלט באתר בניה של בית כנסת שרשמו אדריכלית "..." לא יודעת אם האדריכלית התנדבה או לא , אבל זה פרסום לא רע בכלל

דודסטו

משתמש סופר מקצוען

שמעתי שר' בנימין פינקל פעם ניגש לזמר בסוף חתונת בנו ואמר לו, "אתה הרי חבר שלי"
פני הזמר נפלו מחכה לבקשת ההנחה ור' בנימין חייך ואמר, "אז קח עוד 50 דולר טיף"

עובד זוטר

משתמש פעיל
חשבתם פעם כמה שעות עבודה יש לאדריכלית על דירה רגילה ?
תכפילו זאת בעשרת מונים בבנין ביהכנ"ס ,שיש צורך בידע נוסף שצריך ללמוד וכו
מלבד שמבנה ציבור אינו דעה של אדם אחד.....

תהילתך

משתמש סופר מקצוען
המשתמש נחסם
עיצוב ואדריכלות פנים

אם כבר התייחסתם לנושא, מה דעת הציבור על בקשות מבני משפחה,
'מה דעתך, איך ניתן לתכנן את החדר?'
'איזה לוגו הייתם ממליצים?'
'יש לכם רעיון לסלוגן?'

כאילו אנחנו שולפים כל רעיון מהשרוול, ולא צריכים לקחת אחריות...

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
'יש לכם רעיון לסלוגן?'

אצלנו יש במשפחה כמה אנשי מקצוע וכשאנחנו 'נעזרים' בשירותם אנחנו מתעקשים לשלם מחיר 'מחירון' כי מה הקשר לזה שאתה משפ' לזה שאתה אמור לבקש הנחה?!
מי אם לא בני משפחה שאמורים לפרגן מחיר מלא ובכיף!

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אז אנחנו לא עושים עבודות לקרובי משפחה! אחרי שנכוינו בעבר.... :(
יש בעולם עוד אנשי מקצוע שישמחו לשרת אותם, ונפרגן להם את הפרנסה הזו.
הבעיה היא שקרוב המשפחה לא מעדכן אותך מלכתחילה שזו התנדבות, ומאחר והוא קרוב משפחה אתה מפרגן לו יותר מהסטנדרט במחיר של סטנדרט, אבל ממש לא מתכוון שזה יהיה בחינם.
כמובן לא מכלילה את כל קרובי המשפחה באשר הם, וכמובן שהיו כמה שהתנהגו כמו 'מענטש' ושילמו אף מעבר, אבל לצערנו יותר מדי פעמים קרובי משפחה הרגישו בנוח לא לשלם או לשלם חצי או באיחור משמעותי מאוד, דבר שהוביל להחלטה הגורפת הזו לצערי...

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ומי שמבקש מאדריכלית לעשות את עבודתה בחינם ממש לא יודע במה זה כרוך.
אם תבקש ממנה לנדב סכום לצורך בניית בית כנסת היא תיתן בשמחה, אפילו מעבר למה שאתה חושב שהיא תיתן, אבל לבקש כזו בקשה זה הרבה יותר מדי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
'יש לכם רעיון לסלוגן?'

לגבי בני משפחה רחוקים כל עוד זה בשיחה מלמעלה. בלי לפתוח מחשב אז אני ממש בסדר עם זה. כמובן מסייגת תמיד שזה לא מחליף יעוץ מקצועי וזה מהשרוול ולא מדויק, אבל כן בהחלט יש לפעמים מה לתרום גם בצורה כזו.
אם אני נדרשת ליותר מזה, אתמחר וארגיש מאד נח עם זה.
לגבי בני משפחה קרובים. אם זה משהו קצר. אז יצא לי לעשות כמה דברים, בד"כ שלחו מתנה יפה אח"כ. כשיצא לי לעשות משהו יותר ארוך אז שלמו בלי שנתתי מחיר. פשוט נתנו סכום מדי פעם.

אבל משהו מאד חשוב שלמדתי על בשרי, לפעמים אין לנו את הזמן והיכולת לתת שרות מושלם בחינם, ואז יוצא שעשינו טובה למישהו אבל בגלל זה הוא קבל יעוץ חלקי וחסר. חשוב מאד למפות את המצבים האלו ולהגיד אני לא יכולה לעזור, אם אני אכנס לתמונה במקום שרות מקצועי שלם, אתם תנזקו ואני לא יכולה לעשות לכם את זה. וכמובן לעזור במקביל, כי תמיד עוזרת חוות דעת שניה ויש מה להועיל גם לו שכרו בעל מקצוע מקביל בתשלום. לא תמיד יקבלו את זה יפה. אבל המצב ההפוך כואב הרבה יותר.

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קחו בחשבון גם,
משמה שמקבלים בחינם גם ההתיחסות אל זה היא שזה שווה חינם...
אם תשלמו כמו שצריך ומה שמגיע, תדעו להעריך לפחות חלק מהמאמץ והעבודה שלה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ואיך אפשר בלי בדיחה?

רופא ועורך דין ישבו בחתונה, מידי פעם ניגשו אנשים לרופא והתיעצו איתו.

אחרי שעה של הפרעות, שאל הרופא את עורך הדין:
"מה אתה עושה כדי למנוע מאנשים לבקש ממך ייעוץ משפטי כשאתה מחוץ למשרד?"

ענה עורך הדין: "אני פשוט נותן להם ייעוץ משפטי, ולמחרת שולח להם חשבונית".

הרופא קיבל את הדברים, והסכים לנסות.

למחרת הרופא קיבל חשבונית מהעורך דין!

כבשה שחורה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עצתי לפותח האשכול,
תנסה לחפש בקרב מתפללי ביה"כ הנ"ל מישהוא אדריכל או שאשתו אדריכלית,
אז יש יותר סיכוי שיסכים לתרום או לתת במחיר סמלי - תיכנון אדריכלי לביה"כ.
לא ככה בצורה אנונמית בפרוג, שלאף אחד אין זיקה לתרום לביה"כ אלמוני.

תמיד אני תוהה, למה תמיד אבל תמיד, אלו שמבקשים עבודה חינם או תמורת מחיר סמלי יבקשו גם במינימום זמן או "בלוח זמנים קצר מאוד",
האם יש קשר בין הדברים ? אולי זה ענין טכנית, הם פשוט לא מבינים את ערך העבודה, או שזה משהו פסיכולוגית שלא רוצים לבקש טובה ג-ד-ו-ל-ה, ורוצים להקל כביכול על נותן הטובה, או להמעיט בחשיבות ההטבה,

לקוראים פתרונים...

זה בדיוק העניין, המבקש כלל לא מודע למאות שעות העבודה שיש בתכנון מבנה ציבור, האם הוא יודע שלאחר התכנון הראשוני הוא צריך להיפגש עם:
יועץ קונסטרוקציה, יועץ אינסטלציה, יועץ נגישות, יועץ בטיחות, יועץ חשמל, יועץ אקוסטיקה, יועץ אלומיניום, ועוד.
ולהטמיע את כל דרישותיהם הסותרות בתכנית וחוזר חלילה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

לקוראים פתרונים...

זה תמיד הולך וילך ביחד.
בשביל לעזור לנו לדון את המבקשים לכף זכות.

אם הם היו יודעים במה המדובר הם היו נחבאים מבושה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה