השתלמות אבא של אורי רוצה לפתוח לו קרן השתלמות בגיל 10

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

דף גמרא

משתמש מקצוען
2. כוונתי היתה שגם אם ישלמו מס (והציעו כאן איך לפטור לפחות חלק ממנו במשך כמה שנים עם נקודות מס של הילד)
- עדיין זה שווה יותר מאשר לפתוח בגיל המותר (10+) ק"ה על הילד וחיסכון של המס לגמרי.
כיון שעדיין הרווחים שיעשו בזמן שיעבור מגיל 0 עד 10 יכניסו הרבה יותר מאשר החיסכון של המס
אפשר לשלב את שניהם
להשקיע באופן עצמאי או בקופגל"ה מגיל 0
ובגיל המותר לפתוח קרן השתלמות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר לשלב את שניהם
להשקיע באופן עצמאי או בקופגל"ה מגיל 0
ובגיל המותר לפתוח קרן השתלמות
בעיקרון אפשר לפתוח תיק עוסק עצמאי ואז גם קרן השתלמות גם מגיל 0.

גבר גבר

משתמש חדש
קופץ על האשכול...
אם אני פותח עוסק פטור (אני בכ"א בדרך..) ואז קרן השתלמות לעצמאים אני מקבל פטור ממס על מה שנצבר בקרן?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קופץ על האשכול...
אם אני פותח עוסק פטור (אני בכ"א בדרך..) ואז קרן השתלמות לעצמאים אני מקבל פטור ממס על מה שנצבר בקרן?
כן.
אבל רק הרווחים שנוצרו מהפקדה עד גובה התקרה השנתית.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קופץ על האשכול...
בקרן השתלמות במעמד עצמאי ניתן להפקיד עד 20,520 ש"ח [נכון ל2024] כשכל הרווחים מזה יהיו פטורים ממס.
הפקדה מעבר לזה תחויב במס במעמד המשיכה.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
ה-20,000 שח שניתן להפקיד לשנה בקרן השתלמות עם פטור ממס - זה ליחיד,
נכון ?

ז''א שזוג עצמאים יכולים להפקיד עד 41,000 ש''ח !!!
(התחלתי לחשוב ע''ז רציני - לאחר הפרסום על קהילת הגר''ש אלתר שליט''א שפתחו גמ''ח להלוואות 30,000 שח בעת הולדת תינוק אצל חברי קהילתם - שיהפכו לכ-150,000 עד 200,000 שח בעת נישואיו בגיל 20 בערך - וזאת לאחר ניכוי מס וירידת הערך במהלך השנים באינפלציה),

בהשקעה דרך קרן השתלמות - זה ייצא סכום גבוה יותר בגלל הפטור ממס.

אשמח לשמוע על סיכונים שקיימים בהשקעה פרטית ופרטנית,
(אני חושב ברצינות להתחיל מהילד הקטן שלי - וכמובן כל ילד שייוולד - ובהדרגה לפי האפשרות להפקיד עד כמה שניתן גם לילדים הגדולים יותר - יש לי עד גיל 7)

זבון וזבין

משתמש מקצוען
נכון ?

(התחלתי לחשוב ע''ז רציני - לאחר הפרסום על קהילת הגר''ש אלתר שליט''א שפתחו גמ''ח להלוואות 30,000 שח בעת הולדת תינוק אצל חברי קהילתם - שיהפכו לכ-150,000 עד 200,000 שח בעת נישואיו בגיל 20 בערך - וזאת לאחר ניכוי מס וירידת הערך במהלך השנים באינפלציה),

(אני חושב ברצינות להתחיל מהילד הקטן שלי - וכמובן כל ילד שייוולד - ובהדרגה לפי האפשרות להפקיד עד כמה שניתן גם לילדים הגדולים יותר - יש לי עד גיל 7)
ואני מדבר על לפתוח על שמנו כמובן,
לא על שם הילדים (וסליחה על הקפיצה לאשכול הלא-נכון...)

משתמש Pרוג

משתמש צעיר
האם בפתיחת עסק עצמאי (לצורך פתיחת קרן השתלמות לבעל...) זה דורש הרבה זהירות וכו עם חשבון הבנק שלא יהיה פעולות בעיתיות?
זה המכשול שלנו מלפתוח עסק עצמאי...

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכון ?
נכון.
אם יש לשניהם תעודת עוסק פטור.
אם כוונתך לפתוח במיוחד עסק, זה לא לגמרי רווחי.
אכן.
משיכה בירידות, בעיקר. (לא קיים ב6 שנים ראשונות בהשתלמות)
ואני מדבר על לפתוח על שמנו כמובן,
לא על שם הילדים (וסליחה על הקפיצה לאשכול הלא-נכון...)
דווקא יש מקרים שהשקעה בחשבון מסחר יהיה יותר יעיל אפי' מהשתלמות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם בפתיחת עסק עצמאי (לצורך פתיחת קרן השתלמות לבעל...) זה דורש הרבה זהירות וכו עם חשבון הבנק שלא יהיה פעולות בעיתיות?
זה המכשול שלנו מלפתוח עסק עצמאי...
אתם רוצים לפתוח במיוחד בשביל הקה"ש?
א"כ זה לא שוה בד"כ.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איך?אשמח לשמוע
יש אנשים שיוכלו כל שנה לממש את רווחיהם ולקבל החזר מס, ולכן הם יחסכו המון מס, גם ללא קה"ש.

התשואות בהשקעה ע"י קרן השתלמות נשחקות מהדמי ניהול, והשקעה לא לגמרי ממוקסמת של קרנות ההשתלמות.

ולכן בטווח הארוך מאוד, מסחר עצמאי אמור לעקוף את הטבת המס, גם לאנשים שלא יכולים בכלל להזדכות.
בחשבון מסחר יש גם אפשרות להעביר מניות לילדים שהתחתנו, ולהשתמש בנקודות זיכוי שלהם.
ולכן פתיחת עוסק פטור במיוחד בשביל הקה"ש, זה לא חכם.

זה יכול להיות חכם בשביל לקבל מענק עבודה, אבל זה לא חלק מהדיון עכשיו.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בקרן השתלמות יש דמי ניהול. תחשבו אם זה כדאי. ככל שטווח זמן ההשקעה גדל זה מאבד כדאיות. באופן כללי ההמלצה של הסולידית היא כן להשקיע בהתחלה בקרן השתלמות.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה