התמונות המלוות את המאמר הן של פרויקטים "לפני" ו"אחרי". בתמונה הקטנה בכל זוג תוכלו לראות את הנכס כפי שהיה בזמן הקניה, ובתמונה הגדולה – איך נראה אותו הנכס מאותה זווית, לאחר השינויים שבצענו בו.

כל התמונות הן מפרויקטים שבצע משרדי.

לפני קניית נכס, לא תמיד יכול הקונה להבין את הפוטנציאל שלו.


2a.jpg

לפני השיפוץ

2b.jpg

אחרי השיפוץ


הקונה רוצה לקנות דירה למגורים או להשקעה, ולעיניו מתגלה דירה מיושנת, חשוכה, לא אטרקטיבית, שלא מעוררת בו שום חשק לרכוש אותה.

הנה סיפור אמיתי: לא מזמן בקשו ממני קליינטים להסתכל על דירה שחשבו לרכוש. הבעיה העיקרית לטענתם הייתה שהדירה חשוכה מדי. כשנכנסנו – פתחתי את התריסים, וראה זה פלא – הדירה כבר לא הייתה חשוכה!

כמובן שלפעמים הבעיות בדירה מורכבות יותר, והקונה נרתע מהן- חלוקה לא מוצלחת של החללים, עיצוב מיושן, מחסור בחדרים.


10a.jpg

לפני השיפוץ


10b.jpg

אחרי השיפוץלפעמים המצב הוא הפוך – הקונה מתאהב בתכונה מסוימת של הנכס, כמו מיקום טוב או נוף יפה - ומתעלם מכל השאר – למשל, מעלויות שיפוץ שהן מעבר ליכולתו .

המסקנה פשוטה: קונים שאינם אנשי מקצוע פשוט לא יכולים לראות את כל היתרונות והחסרונות של הנכס שמולם, ואת ההשלכות של היתרונות והחסרונות האלו. הם זקוקים לאיש מקצוע שיראה להם!


3 (4).jpg

לפני השיפוץ


IMG_3720.JPG

אחרי השיפוץ1111.jpg

אחרי השיפוץ


בעזרת פגישה אחת, אדריכל מנוסה יכול בהחלט "לסדר להם את הראש" בהקשר הזה. פגישה כזאת צריכה לכלול :

• ביקור משותף בנכס .

• ברור קצר של צרכיו, רצונותיו וחלומותיו של הקונה .

• סקירה של הנכס: מצב המבנה, אפשרויות השיפוץ, תיאור ממצה של תהליך השיפוץ, הערכת עלויות ולוחות זמנים.

• מספר סקיצות ראשוניות, המראות לקונה כיצד אפשר להתאים את הנכס לצרכיו.6b.JPG

לפני השיפוץ


6c.jpg

אחרי השיפוץ


שירות כזה אינו בהכרח יקר – הרי מדובר בפגישה אחת ויחידה . אפשר לסכם מראש עם האדריכל, שבמידה ובהמשך יבצע גם את תכנון עבודות השיפוץ, תקוזז עלות הפגישה משכר הטרחה שלו. לעומת העלות הקטנה יחסית, ערכו של הייעוץ הזה רב, בכך שהוא נותן לקונה המבולבל כלים מעולים כדי לקבל תמונה שלמה של הנכס ואפשרויותיו.

חשוב לדעת: האדריכל המייעץ חייב להיות חד עין, כדי שיוכל במהירות וביעילות לקלוט את יתרונות וחסרונות הנכס, ואת האפשרויות הגלומות בו. הוא חייב להיות אמפטי וקשוב לצרכיו של הקונה. וכמובן – חשוב שיהיה בעל ניסיון רב ומוכח בטיפול בנכסים מסוג הנכס העומד למכירה.
1a[1].jpg

לפני השיפוץ


1b.jpg

אחרי השיפוץאורלי ערן – אדריכלות ועיצוב פנים

www.orlyeran.co.il