הגעתי לדובאי אחרי חלום שהולך איתי כבר הרבה זמן. האמת, שהחלום פשוט הגשים את עצמו כשהייתי בדרכי לאירופה, ואולצתי 'על הדרך' לעצור למספר ימים בדובאי לקונקשיין מרתק.

האווירה בדובאי מאד נחמדה, ארץ שפשוט משוועת לתיירים שמגיעים בהמוניהם. הרבה מאד "לא מקומיים" הודים ופקיסטנים שעובדים שם ומשרתים את האוכלוסייה המקומית העשירה, הם נמצאים במלונות במוניות ובכל מקום.
הלבוש המסורתי של המקומיים הוא החלוק לבן והכאפיות המסורתיות ואם שאלתם, ישראלים בעלי דרכון ישראלי לא יכולים להיכנס לדובאי, אלא רק המחזיקים בדרכון זר או באישור מיוחד.

התמונה הזו, בתחילת המסע בדובאי, צולמה בשעה 12 בלילה. לאחר שהיה של כמה שעות, בהן חיכיתי שיגיעו עננים לאזור. את אותה תמונה צילמתי גם כמה שעות קודם, כשהשמים היו נטלי עננים.

היא צולמה מראשו של מלון במגדל בן 47 קומות. בגג המגדל ישנה בריכה, בר ועמדת תצפית מדהימה על העיר ובעיקר על מה שהגעתי בשבילו: הבורג' ח'ליפה.
הבורג חליפה זהו הבניין הגבוה בעולם. הוא מתנשא לגובה של 828 מטרים למזלי הגיעו בסופו של דבר עננים, שתרמו לבניית הקומפוזיציה. מייד הרמתי חצובה על מעקה הגג,

כיוונתי את המצלמה על 100 iso
צמצם 18
אורך מוקד 24 mm
ו 25 שניות של חשיפה.

הקלקתי כמה צילומים עד שאנשי האבטחה רצו לכיווני עם הכאפיות שלהם בדרישה להוריד את החצובה מהמעקה במיידי...
התוצאה לפניכם בעלת נגיעות מועטות בעריכה, הורדת תאורה במקומות החזקים והגברת אור במקומות החסרים.

DSC_7321-HDR (Small).jpg


לא היה לי הרבה זמן בדובאי, ומצד שני רציתי להספיק כמה שיותר...

החלטתי לצאת לכיוון ה burj al arab. מלון מהיקרים בעולם שנבנה על אי מלאכותי והוא גם מהגבוהים בעולם (מספר 4 בדירוג המלונות הגבוהים בעולם).

כשהגעתי למקום האבטחה לא נתנו לי לצלם עם חצובה משום מקום, אז נאלצתי לאלתר עם מייצבים זמניים.
המלון עצמו בהחלט מרשים. הוא נראה כמו מפרש ענק על המים.

טכניקה של התמונה שקרובה למלון צולמה ב iso 100
24mm.
25 sec של חשיפה.
f 18 צמצם.

דובאי מלון-2 (Small).jpgרציתי לצלם את המלון בשלמותו גם מעמדה רחוקה יותר. שאלתי שיח בעל כאפייה שעבר ליידי, מאיזה כיוון אפשר לתפוס את המלון בשלמותו. הוא כיוון אותי לאזור החוף שנמצא כרבע שעה הליכה משם.

הגעתי לחוף אחרי מבוך של מבנים ועבודות בניה, קימפזתי את המצלמה וצילמתי בחשיפה ארוכה גם כן.

iso 100
24 mm
30 sec חשיפה
f 6\3 צמצם

בתמונה, אפשר לראות את המריחה היפה של הים. הצבעים בשמים כתוצאה מהאורות של המלון שהחליפו את צבעם במשך שלושים השניות מספר פעמים, לגוונים שונים.
מי שיתאמץ יוכל גם לראות קצת כוכבים למעלה.

DSC_7308 (Small).jpg
מקווה שנהניתם... אני לפחות- מאד! :)
להתראות בהמשך המסע שלי בעולם...