פסח עוגה פסחית למחמירים - ללא קמח תפו’’א, אבקת אפיה או שרויה 2 ב- 1

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
באמצע הכנת העוגיות עלה לי רעיון להכין עוגה על אותו בסיס, ויצא מעולה!
אז קבלו מתכון 2 ב-1, גם עוגיות וגם עוגה.
אין לי כמות מדויקת לשקדים, זה תלוי כמה תרצו להכין. אני הכנתי פשוט כמות מאד מאד גדולה של שקדים וכל פעם לקחתי קצת לכל מיני שימושים שונים. מעריכה שלעוגה מדובר על כ250 גרם. אחרי שהם טחונים הם ממלאים יפה מרקית חד פעמית.

החומרים:
שקדים קלופים (אני מקלפים את הקליפה החומה הדקה, כך שהם היו מולבנים)
3/4 כוס קקאו
2 ורבע כוסות סוכר
רבע כוס מים
1 כוס שמן
5 ביצים

מתחילים עם השקדים:
בבלנדר טוחנים את השקדים דק דק במשך כמה דקות ארוכות עד שהשקדים בחלקם הופכים למשחה. שומרים בצד.
מכינים מלית שוקולד:
מכניסים לבלנדר את הקקאו, 1 ו3/4 כוסות מהסוכר, רבע כוס שמן ורבע כוס מים ומפעילים עד לקבלת מלית חלקה.

לאחד את 2 התערובות ביחד.

בשלב זה ניתן לעצור, לערבב עם ביצה או שתיים ולאפות עוגיות שוקולד טעימות.

להמשך הכנת העוגה:
להקציף את החלבונים +חצי כוס סוכר לקצף יציב, את החלמונים להוסיף למלית, לקפל את הקצף עם המלית ולאפות בחום בינוני כשעה.
העוגה לא יוצאת יבשה לגמרי, וזה בסדר.
מומלץ להטיח את העוגה (על שולחן)
היא צונחת קצת ועם זאת יוצאת אוורירית מאד.

בתיאבון!

נ.ב. התמונה לא יצאה כל כך יפה, אולי אצליח לצלם אחת יותר טובה במקומה.
Screenshot_20240425-232014_Gallery.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה