התפטרות לאחר לידה

אמאשל2

משתמש מקצוען
אני מעוניינת להתפטר ממקום העבודה הנוכחי שלי.
ואני מסיימת עכשיו חופשת לידה.
המקום החדש שאליו אני עוברת הוא עם משכורת יותר גבוה משמעותית, ויותר קרוב לבית ב7 קילומטרים, עם יותר שעות עבודה ביום אבל עם אפשרות לעבוד מהבית בחלק מהזמן.
הבנתי שצריך שיופיע במכתב ההתפטרות נוסח מדוייק שאני מתפטרת כדי לטפל יותר טוב בתינוק או משהו כזה.
האם גם לפי הנתונים הנ''ל אני עדיין עומדת בקריטריונים לקבלת הפיצויים?
ואם כן, תוכלו לכוון אותי מה בדיוק לכתוב במכתב?

תודה וגמר חתימה טובה.

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
את מתפטרת לצורך גידול ילד.
הנתונים הנ"ל מקסימים אבל לא אמורים לעניין את המעסיק הנוכחי שלך.
אם מגיע לך פיצויים או לא זה תלוי, תקראי למטה..
אלו התנאים מאתר כל-זכות
בהצלחה!!!!

מי זכאי?

עובדת שהתפטרה על מנת לטפל בילד זכאית במקרים הבאים לקבל פיצויי פיטורים, בתנאי שהיו יחסי עובד-מעביד במשך שנה לפחות:
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר שילדה על מנת לטפל בילד.
עובדת שאימצה ילד שטרם מלאו לו 13 שנים והתפטרה על מנת לטפל בו תוך 9 חודשים מיום האימוץ. למידע נוסף, ראו התפטרות לצורך טיפול בילד לאחר אימוץ.
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר קבלת ילד למשמרת מאם פונדקאית. למידע נוסף, ראו התפטרות הורה מיועד מעבודתו לצורך טיפול בילד.
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר קבלת ילד (עד גיל 10) למטרת אומנה. למידע נוסף, ראו התפטרות הורה במשפחת אומנה לצורך טיפול בילד.
עובד יוכל, בהתאם לאותם תנאים, להתפטר מעבודתו ולקבל פיצויי פיטורים במקום בת זוגו, אם מתקיים בנוסף אחד מאלה:
בת זוגו הועסקה כעובדת 6 חודשים רצופים לפני יום התפטרותו.
הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית או בטיפולו הבלעדי, עקב נכות או מחלה של בת הזוג.
בת זוגו עבדה כעובדת עצמאית במשך 12 חודשים רצופים לפני הלידה.
תהליך מימוש הזכות

על העובד/ת להודיע בכתב למעסיק על ההתפטרות לצורך טיפול בילד תוך מתן התראה מוקדמת. להרחבה ראו הודעה מוקדמת לפיטורים או התפטרות.
מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההתראה המוקדמת) יהיה בתוך טווח 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד.
במידה ועובד/ת התפטר/ה תוך 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד על מנת לטפל בילד, ולא קיבל/ה פיצויי פיטורים מהמעביד, ניתן לתבוע בבית הדין לעבודה פיצויי פיטורים מהמעביד ואף פיצויים על הלנת פיצויי פיטורים. ראו פרק פסקי דין.
זכאות לדמי אבטלה

יש לשים לב, שעובדת המתפטרת תוך 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד זכאית אמנם לפיצויי פיטורים, אך יהיה עליה להמתין 90 ימים מהיום שבו הפסיקה לעבוד על מנת לנצל את זכאותה לדמי אבטלה (במידה והזכאות קיימת).
אין חובת המתנה של 90 ימים במקרים של התפטרות מוצדקת - התפטרות בשל אחת מהסיבות הבאות:
התפטרות עקב מצב בריאותי לקוי של העובדת או של בן משפחתה.
התפטרות בגלל הרעה מוחשית בתנאי העבודה, או בשל נסיבות שונות ביחסי העבודה שבהן לא ניתן לדרוש מהעובדת להמשיך בעבודתה (לדוגמה: אופי העבודה, שעות עבודה ארוכות מאוד, משרה מפוצלת, מרחק מעל 40 ק"מ לאם לילד עד גיל 7 וכו').
למידע נוסף ראו באתר המוסד לביטוח לאומי.
חשוב לדעת

ההתפטרות מזכה בפיצויי פיטורים רק אם נעשתה לצורך טיפול בילד. במידה ועובד/ת התפטר/ה מסיבות שאינן קשורות לטיפול בילד (כגון נסיעה לחו"ל, מעבר דירה או מציאת מקום עבודה אחר), לא תהיה זכאות לפיצויי פיטורים.

אמאשל2

משתמש מקצוען
נכתב ע"י michal23;1776397:
את מתפטרת לצורך גידול ילד.
הנתונים הנ"ל מקסימים אבל לא אמורים לעניין את המעסיק הנוכחי שלך.
אם מגיע לך פיצויים או לא זה תלוי, תקראי למטה..
אלו התנאים מאתר כל-זכות
בהצלחה!!!!

מי זכאי?

עובדת שהתפטרה על מנת לטפל בילד זכאית במקרים הבאים לקבל פיצויי פיטורים, בתנאי שהיו יחסי עובד-מעביד במשך שנה לפחות:
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר שילדה על מנת לטפל בילד.
עובדת שאימצה ילד שטרם מלאו לו 13 שנים והתפטרה על מנת לטפל בו תוך 9 חודשים מיום האימוץ. למידע נוסף, ראו התפטרות לצורך טיפול בילד לאחר אימוץ.
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר קבלת ילד למשמרת מאם פונדקאית. למידע נוסף, ראו התפטרות הורה מיועד מעבודתו לצורך טיפול בילד.
עובדת שהתפטרה תוך 9 חודשים לאחר קבלת ילד (עד גיל 10) למטרת אומנה. למידע נוסף, ראו התפטרות הורה במשפחת אומנה לצורך טיפול בילד.
עובד יוכל, בהתאם לאותם תנאים, להתפטר מעבודתו ולקבל פיצויי פיטורים במקום בת זוגו, אם מתקיים בנוסף אחד מאלה:
בת זוגו הועסקה כעובדת 6 חודשים רצופים לפני יום התפטרותו.
הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית או בטיפולו הבלעדי, עקב נכות או מחלה של בת הזוג.
בת זוגו עבדה כעובדת עצמאית במשך 12 חודשים רצופים לפני הלידה.
תהליך מימוש הזכות

על העובד/ת להודיע בכתב למעסיק על ההתפטרות לצורך טיפול בילד תוך מתן התראה מוקדמת. להרחבה ראו הודעה מוקדמת לפיטורים או התפטרות.
מומלץ למסור את מכתב ההתפטרות כך שמועד ההתפטרות בפועל (תום תקופת ההתראה המוקדמת) יהיה בתוך טווח 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד.
במידה ועובד/ת התפטר/ה תוך 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד על מנת לטפל בילד, ולא קיבל/ה פיצויי פיטורים מהמעביד, ניתן לתבוע בבית הדין לעבודה פיצויי פיטורים מהמעביד ואף פיצויים על הלנת פיצויי פיטורים. ראו פרק פסקי דין.
זכאות לדמי אבטלה

יש לשים לב, שעובדת המתפטרת תוך 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד זכאית אמנם לפיצויי פיטורים, אך יהיה עליה להמתין 90 ימים מהיום שבו הפסיקה לעבוד על מנת לנצל את זכאותה לדמי אבטלה (במידה והזכאות קיימת).
אין חובת המתנה של 90 ימים במקרים של התפטרות מוצדקת - התפטרות בשל אחת מהסיבות הבאות:
התפטרות עקב מצב בריאותי לקוי של העובדת או של בן משפחתה.
התפטרות בגלל הרעה מוחשית בתנאי העבודה, או בשל נסיבות שונות ביחסי העבודה שבהן לא ניתן לדרוש מהעובדת להמשיך בעבודתה (לדוגמה: אופי העבודה, שעות עבודה ארוכות מאוד, משרה מפוצלת, מרחק מעל 40 ק"מ לאם לילד עד גיל 7 וכו').
למידע נוסף ראו באתר המוסד לביטוח לאומי.
חשוב לדעת

ההתפטרות מזכה בפיצויי פיטורים רק אם נעשתה לצורך טיפול בילד. במידה ועובד/ת התפטר/ה מסיבות שאינן קשורות לטיפול בילד (כגון נסיעה לחו"ל, מעבר דירה או מציאת מקום עבודה אחר), לא תהיה זכאות לפיצויי פיטורים.

מה החוק המדוייק לצורך טיפול בילד?

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני חושבת שהכוונה אם את נשארת בבית לגדל את הילד - אז את זכאית לפיצויים
אבל אם את יוצאת לעבודה חדשה אח"כ
ואז יוודע למעסיק (וזה יכול לקרות, דרך מס הכנסה)
שבעצם שיקרת - הוא בהחלט יכול לתבוע אותך על הונאה ולקחת ממך את כל הזכויות והפיצויים.
אבל בכל אופן כדאי שתתייעצי עם עו"ד מתמחה בענייני עבודה.

אלף100

משתמש פעיל
המעסיק חייב לשלם פיצויים
בעבודה החדשה יש לך תנאים יותר טובים - שקל לך יותר לטפל בילד כמו לעבוד מהבית, משכורת יותר גבוהה וכו'
אני בררתי את הנושא לעומק כשרציתי לעשות את זה.

אמאשל2

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלף100;1776468:
המעסיק חייב לשלם פיצויים
בעבודה החדשה יש לך תנאים יותר טובים - שקל לך יותר לטפל בילד כמו לעבוד מהבית, משכורת יותר גבוהה וכו'
אני בררתי את הנושא לעומק כשרציתי לעשות את זה.

אווו, יופי.

איפה אני יכולה לברר לעומק את הנושא.

תוכלי לשלוח לי את המכתב התפטרות ששלחת? או את הנוסח בערך?

אמאשל2

משתמש מקצוען
את מתכוונת למספר הזה:
קו המידע הארצי של ויצו לזכויות נשים בעבודה: 03-6923825
בימים א', ג' – בין השעות 11:00-15:00
ובימי ה' – בין השעות 10:00-13:00

אלף100

משתמש פעיל
אני שאלתי בפורום של שיל יש שם עורכי דין שעונים על הכל מפורט.

אני לא כתבתי מכתב אלה הסברתי לבוס בשיחה שיש לי עבודה אם תנאים שיותר מתאימים לי כרגע עם הילד.
אני גם חששתי מאד לעשות זאת ולא ידעתי אם יסכים לשלם את הפיצויים אך בסוף כשדיברתי איתו הוא ממש הבין אותי.

אלף100

משתמש פעיל
נכתב ע"י אמאשל2;1776557:
יש לך קישור אולי?

יש לי בעיה במחשב והוא לא נותן לי.
אבל תכתבי בגוגל שיל -שרות יעוץ לאזרח עורכי דין זה מיד יתן לך
בהצלחה

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
עד כמה שידוע לי, בכל מקרה, גם עם לא מגיע לך 100% פיצויים, המעסיק מפריש לקופת פיצויים כל חודש ואת יכולה לקבל 75%.

יכול להיות שזה תלוי מתי התחלת לעבוד, אבל עם את לא פודה את הכסף, הוא נשאר בקרן הפנסיה, את לא מפסידה אותו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני התפטרתי אחרי לידה לפני כמה שנים, גם אותי הלחיצו שצריך נוסח מסוים וכאלה.
בסוף היה ממש פשוט, במכתב ההתפטרות שכתבתי ציינתי שאני מתפטרת לטובת הטיפול בילד, ועוברת לעבוד במקום שקרוב למקום מגורי כדי להיות זמינה לילד. (אבל הפרש במרחקים אצלי היה הרבה יותר משמעותי, 7 ק"מ לא נשמע משהו...)
לדעתי, אל תכבירי בפרטים, רק תדגישי שהמעבר הינו לצורך טיפול בילד - זה קריטי. אם מקום העבודה ינסה להתחמק, אז תצטרכי להכנס איתם לפינות ולהסביר למה המעבר הוא לטובת הילד...

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם במקום העבודה החדש המשכורת טובה יותר א"א לומר שעכשיו בגלל הילד יש צורך בפרנסה גדולה יותר כי יש לשלוח אותו למטפלת/מעון? זה לא סיבה מספקת??

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בדרך כלל המעסיק מתחיל לעשות עם זה בעיות כשהעובדת שעוזבת מתסיסה לו את כל העובדות האחרות

ורוד7

משתמש רשום
תכתבי במכתב שכדי לטפל בילד את עוברת לעבודה שהיא בחלקה מהבית

טיגר

משתמש מקצוען
אם יש משהו ואפילו קטנטן שהעבדה החדשה טובה יותר לילד זה כבר מספיק כדי לדרוש פיצויים.
העובדה שבעבודה החדשה יש לך פחות שעות של עבודה במקום אזי כבר יש כאן את טובת הילד.

בדר"כ מעסיקים לא יריבו על זה בלי סיבה רצינית מאוד כי בי"ד לעבודה ב- 99.9% מהמקרים פוסק לטובת העובד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה