דרוש מידע איזה טיפים הייתם נותנים לשדכן המתחיל?

עד מתי

משתמש מקצוען
השדכנים מסתדרים לבד אני כול היום שומע שהם מעלים את המחיר הכול טוב פעם היה 1000 דולר היום השדכנים לוקחים באזור 5 וחצי אלף שח מכול צד
מעניין
לא שמעתי על זה
ומתעסקת די הרבה עם שידוכים
ב"ה בשבוע האחרון זכיתי להיות שליחה טובה לזוג בגלאי ה 30 פלוס פלוס
אין סיפוק ואושר גדולים יותר ( ולא יצא רווח כספי גדול כי רק הצעתי את השמות ולא ניהלתי ועדיין אני מרחפת מאושר , מי שמגיע לתחום רק בשביל כסף לא ישרוד הרבה זמן, מי שמגיע בשביל שליחות זה כבר עניין אחר)

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
פעם היה 1000 דולר היום השדכנים לוקחים באזור 5 וחצי אלף שח מכול צד
פעם 1000 דולר, כשהדולר היה שווה אז למעלה מ-4.
בכל תחום חלה התייקרות, אז הסכום הגון והגיוני לחלוטין.

ל.ק.י

משתמש פעיל
חבל שאין שדכן עם ביטוח ואני אסביר
יש כאלה מהשדכנים שפותחים את המחברת ומהמהמים לעצמם טוב היום ננסה את זה... יאללה עם זאת בלי הרבה מחשבה ואז אתה מתארגן יוצא מהישיבה משלם נסיעות הלוך ומלון + מונית כמובן וכבר הגעתה ל 200 ש”ח וחוזר לישיבה ממורמר ולא מבין למה הפגישו אותך עם חציל
אולי נעשה תוכנית ביטוח על כל שידוך שלא מתאים נקבל החזר על ההוצאות כמובן אי התאמה שקשורה ברשלנות מקצועית וכך השדכנים יתייחסו ברצינות למעומדים וגם המעומדים ילכו בידיעה שמישהו באמת בחר משהו מתאים ולא עשה עליו הגרלה
מה אומרים ???
אני חושב שאתה צודק בקטע ששדכן שמציע צריך לחשוב עם זה מאתים וצריך להכיר מינימום את בחור ועל בחור לדעת עם זה מאתים אבל בקשר לכסף אתה כפוי טובה השדכנים לא חיבים לנו כלום הם עושים לי לכה ולכולם טובה אחד מתוך 50 הולך להם אני חושב שאולי על כול הצעה שמתקדמת מאוד ובסוף יורדת צריך לשלם לשדכנים על מאמץ שהם עשו אני רושם את זה לא בתור שדכן אלה בתור ש=אחד בשידוכים תודה על מאמץ שעל שדכנים שמקרבים מעצמם

ל.ק.י

משתמש פעיל
מעניין
לא שמעתי על זה
ומתעסקת די הרבה עם שידוכים
ב"ה בשבוע האחרון זכיתי להיות שליחה טובה לזוג בגלאי ה 30 פלוס פלוס
אין סיפוק ואושר גדולים יותר ( ולא יצא רווח כספי גדול כי רק הצעתי את השמות ולא ניהלתי ועדיין אני מרחפת מאושר , מי שמגיע לתחום רק בשביל כסף לא ישרוד הרבה זמן, מי שמגיע בשביל שליחות זה כבר עניין אחר)
100 אחוז כי באמת כספית זה לא שווה

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני חושב שאתה צודק בקטע ששדכן שמציע צריך לחשוב עם זה מאתים וצריך להכיר מינימום את בחור ועל בחור לדעת עם זה מאתים אבל בקשר לכסף אתה כפוי טובה השדכנים לא חיבים לנו כלום הם עושים לי לכה ולכולם טובה אחד מתוך 50 הולך להם אני חושב שאולי על כול הצעה שמתקדמת מאוד ובסוף יורדת צריך לשלם לשדכנים על מאמץ שהם עשו אני רושם את זה לא בתור שדכן אלה בתור ש=אחד בשידוכים תודה על מאמץ שעל שדכנים שמקרבים מעצמם
כפוי טובה.....
הצחקת אותי
זה המקצוע של שדכן
א"כ גם למתווך נדל"ן אתה כפוי טובה
שטויות במיץ
אנחנו משלמים טבין ותקילין וזה מתבקש מהמקצוע
ודרך אגב אף אחד לא עושה לך טובה כמו שאתה לא עושה טובה לבוס שלך שאתה הולך לעבודה

אלי @@@

משתמש מקצוען
למעשה הבירורים ברובם זה תקליט ידוע מראש
הרי אף פעם לא אמרו לי כן נכון הבחורה שמנה נמוכה ומכוערת....
תמיד יש את העגול פינות והשקרים הקטנים שיש כאלה שזה מפריע להם יותר מהדברים הגדולים

גימפעל

משתמש מקצוען
תמיד יש את העגול פינות והשקרים הקטנים שיש כאלה שזה מפריע להם יותר מהדברים הגדולים
אם אתה כהורים או כמעומדים לא יודעים לברר את כל הפרטים איך אתם רוצים שהשדכן יברר את כל הפרטים.

גימפעל

משתמש מקצוען
כפוי טובה.....
הצחקת אותי
זה המקצוע של שדכן
שטויות במיץ
אנחנו משלמים טבין ותקילין וזה מתבקש מהמקצוע
ודרך אגב אף אחד לא עושה לך טובה כמו שאתה לא עושה טובה לבוס שלך שאתה הולך לעבודה
למתווך נדל"ן אף אחד לא מגיע עם טענות והלוואי היו מתייחסים לשדכן כמו למתווך והיו פחות מבוגרים ומבוגרות בשוק.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
צריך לדעת איך לשאול.
אמרו לי על הרבה בחורות שהן נמוכות.
אמרו לי גם על בחורה אחת שהיא "מלאה" (לא שמנה).
לא יגידו שהיא מכוערת, אבל אפשר להבין בין השורות אם היא נראית טוב או לא.

אלי @@@

משתמש מקצוען
אם אתה כהורים או כמעומדים לא יודעים לברר את כל הפרטים איך אתם רוצים שהשדכן יברר את כל הפרטים.
א, זה היה בציניות אבל אני מקווה שאת המסר הצלחתי להעביר
ב, לא ביקשתי ממנו שיברר אלא את ההתאמה יעשה על סמך היכרות כלשהיא או בשיחה או בפגישה בשביל להעריך בערך את הסגנון של המדוברים את הלבוש הדיבור וכ"ו בשביל לראות שהם בכלל בכיוון ולא משני קצוות הקשת

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
היה מן הראוי שחברי הכנסת ידאגו למימון משכורת קבועה לקבוצות שדכנים, [בין אם יצליחו בין אם לא], זה נצרך יותר מהורדת מס על שתיה מתוקה וכדו'.
צחוקים
הם לא עובדי ציבור עם כל הכבוד
מה הקשר לחברי כנסת

כפוי טובה.....
הצחקת אותי
זה המקצוע של שדכן
מה הקשר
זה שהם מרוויחים לא אומר שהם לא עושים לך טובה
וממתווך לא ביקשת החזר נסיעות אם הדירה לא מתאימה
ושם הרווח הרבה יותר גדול
אולי אתה לא יודע לשאול
אם מבררים נכון בדרך כלל חברות/חברים לא ישקרו בדברים בסיסים
כי גם הבחורה לא רוצה להיפגש ושיורידו על משהו ידוע מראש
(יש כאלה שמבררים אצלם והם מכונת כן כן אבל זה לא הקלאסה)

אלי @@@

משתמש מקצוען
מה הקשר
זה שהם מרוויחים לא אומר שהם לא עושים לך טובה
וממתווך לא ביקשת החזר נסיעות אם הדירה לא מתאימה
ושם הרווח הרבה יותר גדול

אולי אתה לא יודע לשאול
אם מבררים נכון בדרך כלל חברות/חברים לא ישקרו בדברים בסיסים
כי גם הבחורה לא רוצה להיפגש ושיורידו על משהו ידוע מראש
(יש כאלה שמבררים אצלם והם מכונת כן כן אבל זה לא הקלאסה)
א. מתווך נותן לי נתונים שלא שייך להתווכח איתם אבל שדכן נותן לי דיבורים ואם הוא קצת קשקשן אז אני בא לפגישה ומבין שהכל דיבורים
ב. על כל אחד יש דברים טובים ובבירורים אף אחד לא רוצה לומר דברים רעים אז לפעמים קורה מצב שזה לא מתאים באמת אבל בבירורים לא שומעים את זה מאף אחד
וכאן נכנס תפקידו של השדכן שאם הוא היה רואה את המעומדים מראש הוא היה רואה במקום שלמרות כל הנתונים שכביכול מתאימים זה לעולם לא ילך

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
א. מתווך נותן לי נתונים שלא שייך להתווכח איתם אבל שדכן נותן לי דיבורים ואם הוא קצת קשקשן אז אני בא לפגישה ומבין שהכל דיבורים
אני קיבלתי נתונים ממתווך
הייתי קצת תמים
שילמתי על דירה כ35000 יותר מהשווי שלה
אני שמח בדירה
אבל יש נתונים רבים על דירות שאפשר להציג בדרכים רבות

ב. על כל אחד יש דברים טובים ובבירורים אף אחד לא רוצה לומר דברים רעים אז לפעמים קורה מצב שזה לא מתאים באמת אבל בבירורים לא שומעים את זה מאף אחד
בדרך כלל שידוך לא נופל על דברים רעים
הוא נפל על דברים שלא מתאימים
ואם מבררים טוב זה לא אמור להיות מוסתר
וכאן נכנס תפקידו של השדכן שאם הוא היה רואה את המעומדים מראש הוא היה רואה במקום שלמרות כל הנתונים שכביכול מתאימים זה לעולם לא ילך
אז ככה חצי מהשידוכים שנסגרו שאני מכיר
לא היו מתאימים בכלל
היופי של שדכן הוא שהוא מציע ומציע ולא נשבר
כן לאט לאט יותר תופסים את הקו
אבל מראש לדעת
זו דרישה לא הגיונית

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני קיבלתי נתונים ממתווך
הייתי קצת תמים
שילמתי על דירה כ35000 יותר מהשווי שלה
אני שמח בדירה
אבל יש נתונים רבים על דירות שאפשר להציג בדרכים רבות

בדרך כלל שידוך לא נופל על דברים רעים
הוא נפל על דברים שלא מתאימים
ואם מבררים טוב זה לא אמור להיות מוסתר

אז ככה חצי מהשידוכים שנסגרו שאני מכיר
לא היו מתאימים בכלל
היופי של שדכן הוא שהוא מציע ומציע ולא נשבר
כן לאט לאט יותר תופסים את הקו
אבל מראש לדעת
זו דרישה לא הגיונית
אוקיי זה דעתך
דעתי אחרת

ל.ק.י

משתמש פעיל
א, זה היה בציניות אבל אני מקווה שאת המסר הצלחתי להעביר
ב, לא ביקשתי ממנו שיברר אלא את ההתאמה יעשה על סמך היכרות כלשהיא או בשיחה או בפגישה בשביל להעריך בערך את הסגנון של המדוברים את הלבוש הדיבור וכ"ו בשביל לראות שהם בכלל בכיוון ולא משני קצוות הקשת
אני ממליץ לכה לנסות לשבוע להיות שדכן ואז תגיד לי עם זה כמו מתוח או לא מה אתה משחק ראש קטן

אלי @@@

משתמש מקצוען
אני ממליץ לכה לנסות לשבוע להיות שדכן ואז תגיד לי עם זה כמו מתוח או לא מה אתה משחק ראש קטן
בראיון עבדתי על כמה שידוכים בחיים
וכרגע אני באמצע איזה שידוך
אני מכיר את העבודה וגם את התוצאה
אבל בעיקר דיברתי מעמקי ליבי אחרי שהייתי שנים בשידוכים וחוויתי גם אכזבות ויאוש
תנסה להיכנס לראשו של בחור ישיבה שהוא כמה שנים טובות בשידוכים ואולי תצליח להזדהות

ל.ק.י

משתמש פעיל
בראיון עבדתי על כמה שידוכים בחיים
וכרגע אני באמצע איזה שידוך
אני מכיר את העבודה וגם את התוצאה
אבל בעיקר דיברתי מעמקי ליבי אחרי שהייתי שנים בשידוכים וחוויתי גם אכזבות ויאוש
תנסה להיכנס לראשו של בחור ישיבה שהוא כמה שנים טובות בשידוכים ואולי תצליח להזדהות
אם כבר אז אני יגיד לכה את אמת אני בחור וחוויתי ואני חוה אכזבות ורק מהמקום הזה אני לומד לעריך כמה שדכן מתאמץ בעבודה שלו ומעריך מאוד

אלי @@@

משתמש מקצוען
אם כבר אז אני יגיד לכה את אמת אני בחור וחוויתי ואני חוה אכזבות ורק מהמקום הזה אני לומד לעריך כמה שדכן מתאמץ בעבודה שלו ומעריך מאוד
את האמת גם אני התחתנתי בגיל 25.5
ובלי לזלזל בשום שדכן בסוף השידוך שלי נפל עליי לא משדכן אלא מהאדם הכי לא צפוי מאזור מגורים שאפילו לא שמעתי משם ועוד
והנה היום אני אפילו מנסה לעשות שידוכים לפעמים
ואני לא מזלזל בשדכנים אבל נתקלתי בכמה ממש שקרנים ועם אחת אפילו רבתי שעד היום היא לא חזרה אליי עם תשובות
אבל בגדול הם עושים עבודת קודש ואני לא חולק על זה
אבל רק צריך להיזהר לא לתחמן את המעומדים ולחשוב שהם לא ישימו לב

ל.ק.י

משתמש פעיל
את האמת גם אני התחתנתי בגיל 25.5
ובלי לזלזל בשום שדכן בסוף השידוך שלי נפל עליי לא משדכן אלא מהאדם הכי לא צפוי מאזור מגורים שאפילו לא שמעתי משם ועוד
והנה היום אני אפילו מנסה לעשות שידוכים לפעמים
ואני לא מזלזל בשדכנים אבל נתקלתי בכמה ממש שקרנים ועם אחת אפילו רבתי שעד היום היא לא חזרה אליי עם תשובות
אבל בגדול הם עושים עבודת קודש ואני לא חולק על זה
אבל רק צריך להיזהר לא לתחמן את המעומדים ולחשוב שהם לא ישימו לב
את אמת שיש מלא וגם הרבה באמת שהם באים לכסף ובאמת מתנהגים כמו מוכרי מכולת שבאמת אוכלים מהם מלא קש והינו אך השדכנים שמעצים ואחר כך בורחים או אלה שלא עונים תשובת
אבל יש גם שדכנים שבאים גם במטרה לעזור לשני ובאמת אני מעריך מאוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה