דרוש מידע איזה טיפים הייתם נותנים לשדכן המתחיל?

יודעלה

משתמש מקצוען
תארו לכם שדכן שמתקשר אליכם ומציע הצעה.

הלב שלכם נקרע.
מצד אחד פיכם מלא הודיה שהוא זוכר מכם... אבל... אבל...
מצד שני אתם לא יודעים מה עובר עליו, למה הוא מתנהג ככה ?!

אז יעצו נא בכובד ראש.
כי ישנם הרבה מאוד אנשים שרוצים להציע הצעות, ומרוב ה"לא תעשה" אינם יודעים מהו ה"עשה" בלהציע הצעות, וחבל.
כאן נקבל ממכם את ההזדמנות להשתפשף בטקטיקת הצעות השידוכים.

כמובן השתדלו שיתנהל כאן שיח מכובד, ע"מ שהאשכול יחזיק לאורך זמן.

יודעלה

משתמש מקצוען
1. תבררו היטב. תשקיעו זמן בלימוד אופיו של בני או בתי המיועדת.
ממי היית מייעץ להכיר את האופי? מההורים לבד או אצל החברים?
2. מותר לכם להגזים זה בסדר...
תמיד ? לכן פתחתי את האשכול, כדי לדעת מתי לא.

אבל בבקשה שזה לא יהיה התשובה...

3. בינה- המצרך הכי נחוץ, להבין דבר מתוך דבר,....
כי אנו פה בשביל להשתפשף.

יודעלה

משתמש מקצוען
אם אתם באמת רוצים להצליח-תשקיעו בבירורים כאילו היה ילד שלכם
שירגישו את האכפתיות והרצינות,רוב הסיכויים שימשיכו ,אפילו רק לברר,לעשות מאמץ כלשהו
אבל איפה זה המקום הכי נכון לברר על אופי המועמד/ת ?

גימפעל

משתמש מקצוען
שטויות מה שכתבו כאן,
שדכן אין לו זמן ואין לו יכולות לבדוק ולברר כל בחור ובחורה על האופי שלהם, זו תפקיד ההורים של המוצעים לברר,
כזכור השדכן לא מקבל תשלום על פתיחת תיק ולא על שעות הבירורים,
וגם פעם היה כאן דיון ארוך בעניין שדכן שרוצה להיפגש עם המוצע, והרה טענו נגד זה,

בנוסף לכך לא תמיד מה שההורים חושבים על ילדיהם זה מה שהחברים חושבים עליהם ולכן אין מובנת בכלל הדרישה לברר על אופי הבחור,

עלינו להודות על כל שדכן שעושה עבודת הקודש (ויש חוסר בשדכנים ויעידו על כך אשכולות ארוכים) ובמקום להחלישו, צריך לפתוח אשכול הפוך איך ההורה יענה את התשובה השלילית בצורה מכבדת, לא בהתחמקות ולא בצוה פוגעת ומתנשאת.

EfratHL

משתמש פעיל
מניסיון אני מציעה דווקא להיפך. אמנם אל תזרקו סתם שמות בלי קשר אבל אל תחששו להציע גם אם אינכם מכירים מאד את הצדדים. לא קורה שום דבר מלנסות. כמובן שתהיו גלויים מול הסיבות שאתם חושבים שהם מתאימים ומול הנקודות שאינכם מכירים ותמליצו להתחיל לברר שם.
אני מכירה שידוכים שלעולם לא היו מוצעים אילו השדכן הכיר לעומק את שני הצדדים. אולם הזוג נפגש, וכל הפערים התמוססו.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
קודם כל, לפני שמחפשים שידוך לבן משפחה מסויימת
יושבים (או בטלפון) איתם ובודקים בדיוק מה הם מחפשים
על מה הם לא מקפידים
על מה מקפידים מאוד
ואם יש אומץ: איזה סוג שידוכים עלולים לפגוע בכם
ככה יש לכם מפת דרכים מדוייקת איך ללכת איתם
וגם תקבלו מהם יחס מכבד יותר, סומכים עליכם יותר כי אתם יודעים ומרגישים אותם.
לא עוד איזה אחד שזורק משהו
עדיין אבל רואה שהרבה שידוכים נסגרים עם ״לא שדכנים״ שסתם זרקו...;)

הרבה הצלחה וס״ד
תזכרו שכל הצעה וכל טלפון זה זכות וחסד לאין ערוך...

יודעלה

משתמש מקצוען
יושבים (או בטלפון) איתם ובודקים בדיוק מה הם מחפשים
על מה הם לא מקפידים
על מה מקפידים מאוד
ואם יש אומץ: איזה סוג שידוכים עלולים לפגוע בכם
וואו מדהים.
טיפ חזק מאוד.

אני גדלתי ללא שהכרתי את המושג שמתייעצים עם המועמד/ת באופן אישי את הנקודות הנ"ל.
שאלתי היא האם כן ניתן לשבת עם המועמד/ת עצמם, בנוסף להורים כדי להבין מה הכיוון.
הרי בסופו של דבר המועמדים לבד צריכים להחליט.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
וואו מדהים.
טיפ חזק מאוד.

אני גדלתי ללא שהכרתי את המושג שמתייעצים עם המועמד/ת באופן אישי את הנקודות הנ"ל.
שאלתי היא האם כן ניתן לשבת עם המועמד/ת עצמם, בנוסף להורים כדי להבין מה הכיוון.
הרי בסופו של דבר המועמדים לבד צריכים להחליט.
אני ממליצה אם אפשרי, שלושתם יחד.

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
א. להכיר את הצדדים ולא רק ממה ששמע בשטיבלאך שלהוא יש בן או בת בשידוכים ואז מגיע וזורק שמות על ימין וכל שמאל ללא כל קשר בין הצדדים. זה לא שדכן מוצלח...

ב. גיל של בחור או בחורה לא אומר שהם דפוקים ומגיע להשפיל את ההורים בהצעות של גרושים/דרושות, או סתם מחלות וחסרונות שכאילו הצדדים צריכים להבליג.
ג. לחץ חברותי לא מקובל על הדור שלנו וד"ל.
ד. לזכור לא להשאיר את הצדדים בספק מעל שבוע כשזה שלילי חייבים להמציא איזהו תירוץ איך להודיע להם ולא חסר שיטות. - השארת ספק זה סתם פותח ציפיות על כלום. בתקוה להבנה.

בהצלחה לאשכול הנצרך לשטף את האשכול ולכל מיני שדכנים שאתם מכירים.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מה שעולה לי כרגע:

תכבדו את ה'לא' שנותנים, אפילו אם הצד השני לוחץ מאוד.

תהיו הוגנים. אל תשתמשו בשמות שמשפחות נתנו לכם בשביל בחור/ה אחרים לפני שנתתם לצד השני בכלל לשמוע על הבחור/ה המקורי/ת.

לנסות פעם ביום/שבוע/שבועיים להציע שידוך גם לרווקים מבוגרים
יש כאלה שמשוועים להצעות וטלפונים.

malkykl

משתמש מקצוען
לכבד, לכבד ולכבד. מה שלא יהיה- לא לעבור לפסים אישיים ולשיפוטיות (אתם בוררים מדי/תעשי החלקה/ את חייבת דיאטה, מי ירצה אותך ככה?! וכו)
גם אם אתם מגזימים- אל תשקרו!!!! יש שדכנים שמגישים בחורות נורמטיביות לחלוטים עם בחורים עם בעיה שכלית/ נפשית/ חיצונית/רוחנית, בלי לרמוז אפילו במילה! וגם כל האנשים שאצלם מבררים, לא טורחים ליידע במצב... קודם כל, זה פוגע נוראות. דבר שני, תחשבו על הבחור המסכן, ששוב נתקל בהלם של הבחורה שמולו!
יש לי חברה טובה שעדיין רווקה, שנפגשה עם אחד עם לקות שכלית ברורה, עוד אחד עם עיוות רציני בפנים, ועוד כמה עם שריטות מכל הסוגים...
אין בעיה להגזים עם הגובה/ מראה וכו, אבל לא להמציא דברים שלא קיימים.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
גם אם אתם מגזימים- אל תשקרו!!!! יש שדכנים שמגישים בחורות נורמטיביות לחלוטים עם בחורים עם בעיה שכלית/ נפשית/ חיצונית/רוחנית, בלי לרמוז אפילו במילה! וגם כל האנשים שאצלם מבררים, לא טורחים ליידע במצב... קודם כל, זה פוגע נוראות. דבר שני, תחשבו על הבחור המסכן, ששוב נתקל בהלם של הבחורה שמולו!
לגמרי!
במיוחד שב99.9 אחוז מהמקרים לא יוצא מזה מזה כלום חוץ מעוגמת נפש לשני הצדדים. (וירידה בביטחון העצמי של שניהם)

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
עוד משהו חשוב:
לא לשקר בדברים שאחכ עלולים לחבל
במידה ואתם מתלבטים לגבי עניין אם מותר או לו לשקר בשבילו תשאלו דמות עם כתפיים רחבות
במיוחד לא בענייני כספים..

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
לכבד, לכבד ולכבד. מה שלא יהיה- לא לעבור לפסים אישיים ולשיפוטיות (אתם בוררים מדי/תעשי החלקה/ את חייבת דיאטה, מי ירצה אותך ככה?! וכו)
יש לי חברה טובה שעדיין רווקה, שנפגשה עם אחד עם לקות שכלית ברורה, עוד אחד עם עיוות רציני בפנים, ועוד כמה עם שריטות מכל הסוגים...
אין בעיה להגזים עם הגובה/ מראה וכו, אבל לא להמציא דברים שלא קיימים.
לא תמיד השדכן יודע, הסתירו ממנו..

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
פעם שדכן הציע שידוך לאחד האחים שלי, ובשביל להלחיץ אותם לתת מהר תשובה, הוא סיפר להם שהוא הציע את השידוך גם לבן דוד שלי, מה שזה גרם ששני האבות אמרו 'לא' כדי לא להפריע אחד לשני...
זה שטות שאין בה שום היגיון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה