60 שניות על VPN ואמאצ'י !

• פותח הנושא bris
  • פורסם בתאריך

bris

משתמש סופר מקצוען
כולכם שואלים מה הוא נפל על הראש ? מה האפצ'י הזה ?

אז בקצרצרה.

הסיטואציה,2 בלילה, יורד גשם זילעפות, אתה נמצא בבית ורוצה לעבוד על הרשת במשרד, הכוונה לקבצים משותפים ברשת, אבל אתה לא מחובר מקומי אלא רק דרך האינטרנט, איך אתה ניגש לקבצים ?

אפשרות א. לבקש מהמזכירה שתשתלח לך אותם במייל (-היא עדיין שם ב-2 בלילה ?)
ב. להתלבש וליסוע למשרד בגשם !!
ג. VPN !!

VPN זה קיצור של Virtual Private Network. רשת פרטית וירטואלית.
בעיקרון אתה יכול לשתף את המחשב במשרד ולגשת אליו דרך האינטרנט לפי כתובת ה IP שלו. ולגשת לקבצים דרך פרוטוקול FTP וכדו' אבל אז גם כל אחד אחר יוכל לעשות את זה, ואתה הרי לא רוצה שכולם יראו את ההנה"ח שלך לפני שהיא עברה את ההלבנה של "בדין צך וזך בע"מ" אההמ..

חוץ מזה שאם תנסה תראה שלא תוכל להתחבר מרחוק, כי הרשת המשרדית שלך והכתובת IP של המחשב עם הקבצים המשותפים היא כתובת פנימית ולא הכתובת החיצונית (שהיא בעצם הנתב של המשרד),[ - והיא עוברת המרה (NAT) ע"י הנתב].

בנוסף ישנם הרבה יישומים (לדוגמא יישומי חשבשבת של דוס) שהם צריכים רשת מקומית של ממש ולא יעבדו על רשת אינטרנט.
רשת VPN עושה רשת מקומית "כאילו" על גבי הרשת הציבורית היא כאילו עוטפת כל חבילה של מידע (פקט בלע"ז, וזה לא סיגריות) מצפינה אותה ושולחת אותה על גבי האינטרנט לצד השני שם התוכנה "מקלפת" את העטיפה ומגישה למשחב את הנתונים "כאילו" הם מקומיים.
כל מי שעבד פעם מהבית עם אירגון בינוני-גדול מכיר את חייגני ה VPN שהם מתקינים על המחשב בבית. מה שאתם לא יודעים שבצד של האירגון יושב מכשיר יקר (ממאות ועד עשרות אלפי דולר) שעושה את כל ההצפנה והניהול של רשת ה VPN.

אם אתה צריכים VPN וכרגע נאבד לכם מס' החשבון בנק באיי קיימן שבו ה30 מליון שקיבלתם בירושה. אז יש פיתרון חינמי !
קוראין לו המאצ'י (HAMACHI) זאת תוכנה קטנטנה - פחות ממגה. שמתקינה לכם רשת מקומית נוספת במחשב ונותנת לכם להתחבר לכל מחשב אחר - שגם בו התקנתם את התוכנה , מכל מקום בעולם לכל מקום בעולם, בצורה מקומית מלאה ומאובטחת מאוד.
הגירסה הבסיסית חינמית, מי שרוצה פונקציות מיוחדות מוזמן לשלם עבור גירסת הפרימיום.
ורבותי זה עובד !! (אפילו על מק ולינוקס). אפילו מאחורי חומת אש או נתבים למיניהם ואפילו תחת רשת סלולרית (הכוונה שהיא מסתדרת עם שרתי פרוקסי).

אז אם אתם צריכים תשאלו את הטכנאי שלכם / איש IT או מי שלא יהיה שמטפל לכם בדברים האלו (או תעשו לבד) ויש לכם VPN בחינם !

ירושלמי

משתמש צעיר
ווואאאווו, איזה הסבר....... תודה. תודה.

במקרה שלנו הטכנאי זה אתה.... :)

אפשר לקבל הסברים מעשיים איך עושים את זה?
אבל- בגובה העיניים. שגם מי שאין לו ידע בכלל שיידע מה לעשות. אלא אם זה דורש הגעת טכנאי הביתה...(?)

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא, אם כבר המשתמש הקטן שאינו משקיע בציוד מקצועי במכשיר vpn (שבעצם הוא גם פייראול עוצמתי), האם לא כדאי כבר להשתמש בתוכנות הפשוטות של שליטה מרחוק בלבד כמו לוגמין ורמוט אדמניסטור, בשביל להתפלח מידי פעם למחשב של העבודה לבצע מה שצריך ולהתנתק??

bris

משתמש סופר מקצוען
חיים זה נכון לגבי פעיליות שלא דורשות גישה מלאה לרשת המקומית.
יש הרבה יתרונות שימושיים לגישה מקומית,
1. גישה מרובת משתמשים לכונן משותף אחד .
2. הדפסה במדפסת רשת מקומית.
3. והאופציה הכי שימושית מכולם, חיבור בטרמינל -סרוויס (או מה שקוי ב XP) שולחן עבודה מרחוק לשרת מקומי שמריץ יישמוים כאלו. בלי האמאצי לא תוכל להתחבר מרחוק עם נתב בלי הפניית פורטים וגם אז מדובר במפגע אבטחה כבד ביותרת זה כמעט הסיבה העיקרית שמשתמשים ב VPN.
4. המון תוכנות של הנה"ח (חישובית, ניהולית ועוד) יודעות לסנכרן עמדות (סניפים וכדו') רק ברשת מקומית. (אפשר לעקוף את זה בעוד דרכים, למען האמת)
5. גישה ישירה לתקיה משותפת של 500 GB של תמונות או מסמכים תהיה הרבה יותר מהירה מאשר לעשות LOG ME IN למחשב שבה היא נמצאת.

ועוד ועוד.
אכן, באמת החברה של LOG ME IN קנתה לפני כשנתיים את פרוייקט המאצ'י ושתי התוכנות מבוססות על מנגוננים דומים (בחלק של ה TUNNELING).

דרך אגב, באמת שתי התוכנות (לוג מי אין, והאמאצ'י) יודעות להתחבר גם מאחורי פיירוולים של אלפי דולר וזה עושה המון כאבי ראש לאחראים לאבטחת מידע באירגונים גדולים. צריך לעשות הרבה טצדקי כדי למנוע גישה ל LOG ME IN.

ירושלמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י ירושלמי;65284:
אפשר לקבל הסברים מעשיים איך עושים את זה?
אבל- בגובה העיניים. שגם מי שאין לו ידע בכלל שיידע מה לעשות. אלא אם זה דורש הגעת טכנאי הביתה...(?)

המילה היחידה שהבנתי בהודעה שלך היה המילה 'חיים'... וגם זה אני כבר לא בטוח;)

bris

משתמש סופר מקצוען
אתה צריך את זה ? אתה עובד עם קבצים משותפים ברשת מקומית ?
אני יודע שזה נושא מורכב, רק ראיתי לעצמי למטרה לעורר את הציבור הק' על האפשרות שבמידה והוא יצטרך ידע שיש כזאת אלטרנטיבה ואז כבר יתייעץ עם מי שמבין.

אני מודע לעובדה שאין בזה תועלת לכל אחד. אבל אני חושב שלכל אחד טוב לדעת שיש כזה דבר.

ירושלמי

משתמש צעיר
אני צריך את זה. בשביל הנוחות, לא שאני חייב, אבל וודאי שזה יהיה טוב לעבוד מחוץ לבית על חומר שבבית.

אם הבנתי טוב מה זה רשת מקומית אז התשובה היא כן. (כמה מחשבים מחוברים ביחד ברשת?)

ירושלמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;65364:
ואז כבר יתייעץ עם מי שמבין.

מי זה?....:)

הבנתי שאפשר לעשות את זה לבד?
נכתב ע"י bris;65164:
אז אם אתם צריכים תשאלו את הטכנאי שלכם / איש IT או מי שלא יהיה שמטפל לכם בדברים האלו (או תעשו לבד) ויש לכם VPN בחינם !

bris

משתמש סופר מקצוען
כן עם קצת ניסוי וטעיה (או תהיה?) תוכל לעשות לבד.

הנה דבר ראשון תוריד את התוכנה מכאן.

https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.asp

- צריך להרשם, אבל זה לא נורא הם שולחים לך לפעמים רחוקות מייל אם אתה מרוצה מהשירות וכו', לא משהוא רציני.

אחרי שאתה מתקין, יש מדריך אינטראקטיבי שמסביר לך מה לעשות.
בגדול אתה צריך ליצור רשת, אתה נותן לה שם וסיסמה, אח"כ כל מחשב שמותקן עליו התוכנה הזאת יכול להתחבר אליך, צריך רק לבחור באפשרות JOIN NETWORK להכניס את הסיסמה, ואז אתה רואה את כל שאר המחשבים ברשת, אלו שמחוברים ואלו שלא. עכשיו אחרי שאתה מחובר לרשת אתה יכול לשתף או לעיין בקבצים דרך "מיקומי הרשת שלי" כאילו זה היה מחשב לידך שמחובר ברשת. - כמובן שהמהירות תלויה ברוחב פס שלך (או יותר נכון ברוחב פס של המחשב שממנו את שואב את הנתונים כי בדרך כלל זה מה שמגביל את המהירות).

ירושלמי

משתמש צעיר
תודה.

אני עוד לא התחלתי בהליך, אבל אני מבין שהמחשב שלי חייב להיות דלוק ומחובר לאינטרנט? (אין לי ראוטר, אלא חייגן)

המדריך האינטראקטיבי בעברית? כי אנגלית אני ממש לא מבין.

ושוב, תודה.

bris

משתמש סופר מקצוען
המדריך באנגלית. וכמובן אתה חייב להיות מחובר. אם אתה לא מחובר דרך מודם USB אז בקלות אפשר להגדיר את המודמים של בזק שהם יחייגו בעצמם וכך תמיד תהיה מחובר.

איזה דגם המודם שלך ?

ירושלמי

משתמש צעיר
מודם usb דגם ale130, של בזק.

הטכנאי כבר אמר לי שזה לא טוב (מדי פשוט), אבל בגלל שהמחשבים מחוברים ברשת, ואני צריך את האינטרנט רק במחשב אחד, ולא היה לי כח להוסיף עוד חיבור רשת, לקחתי את הדגם הזה.

בסוף אני יגיד תודה על הכל...;)

bris

משתמש סופר מקצוען
אם יש לך במילא SWITCH - קופסא כזאת שמחברת לך את כל המחשבים, אז אתה יכול לחבר את המודם-רשת-נתב לקופסא והיא כבר תחלק כתובות רשת אוטומטית לכל המחשבים שברשת ותקבל על כרטיס רשת אחד במחשב שלך גם רשת מקומית וגם את האינטרנט.
מודם USB זה דרעק.
למה ?
כי אינטרנט עובד על פרוטוקול רשת, ו USB זה פרוטוקול של חיבור התקנים - דהיינו פרוטוקול תעבורת כבילה לא תעבורת רשת, ואז הדרייבר של המודם זה להתקין לך "כאילו" כרטיס רשת וירטואלי והוא עושה אמולציה בתוכנה. וזה דרעק. זה מתנתק. זה עושה בעיות למחשב. ויש לזה שיהוי גדול (LATENCY).

דייקן

משתמש רשום
כבר יותר מ-60 שניות....

נכתב ע"י bris;65512:
אם יש לך במילא SWITCH - קופסא כזאת שמחברת לך את כל המחשבים, אז אתה יכול לחבר את המודם-רשת-נתב לקופסא והיא כבר תחלק כתובות רשת אוטומטית לכל המחשבים שברשת ותקבל על כרטיס רשת אחד במחשב שלך גם רשת מקומית וגם את האינטרנט.
מודם USB זה דרעק.
למה ?
כי אינטרנט עובד על פרוטוקול רשת, ו USB זה פרוטוקול של חיבור התקנים - דהיינו פרוטוקול תעבורת כבילה לא תעבורת רשת, ואז הדרייבר של המודם זה להתקין לך "כאילו" כרטיס רשת וירטואלי והוא עושה אמולציה בתוכנה. וזה דרעק. זה מתנתק. זה עושה בעיות למחשב. ויש לזה שיהוי גדול (LATENCY).
בס"ד
ישמע נא! יש לי מודם, כן - USB eci 160, שעד לאחרונה זה הי' הלהיט של 'בזק', שנתנו אותו (יותר נכון חילקו בחינם!) ב"בזק סטור". רק היכנס וקח!! לאחרונה החלו להתקשר לכל לקוחות בזק שיש להם קו ADSL - ומציעים להם "מודם אלחוטי" - ג"כ בחינם! החלף את ה-USB במודם אלחוטי. שאלתי מס' שאלות - מה זה יתן לי, מה שאין לי כעת ועוד, וקיבלתי תשובה כי הראוטר שאני מציע לך זה משהו מיוחד... שאלתי אותו: אולם לשם מה, רבש"ע, אני צריך ראוטר? אני אדם פרטי ועובד עם מחשב אחד. אמר לי: כי אולי תרצה לקנות עוד מחשב! עניתי: כשאני קונה מחשב, אני מוציא את הקודם מהבית, לא ארצה רשת ולא סיפורים.... אה, אם כן, זה סיפור אחר. אז באמת אין לך צורך בראוטר!!! ע"כ.
ומדוע הנך אומר כעת כי מודם usb - אינו טוב????

דייקן

bris

משתמש סופר מקצוען
גם אתה אכן לא צריך ראוטר, עדיין שיטת החיבור שבה המודם מעביר לך את החומר משנה.
אם אין לך כרטיס רשת במחשב אז זה משהוא אחר.
אבל אם יש לך מאוד מומלץ להחילף למודם (לאו דווקא ראוטר) שהחיבור שלו הוא ישיר לרשת של המחשב ולא ל USB.
לא אמרתי שזה קריטי, אבל זה עובד יותר טוב, והרבה פחות ניתוקים. אם גם זה עובד לך טוב אתה יכול להשאר.

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י bris;70215:
גם אתה אכן לא צריך ראוטר, עדיין שיטת החיבור שבה המודם מעביר לך את החומר משנה.
אם אין לך כרטיס רשת במחשב אז זה משהוא אחר.
אבל אם יש לך מאוד מומלץ להחילף למודם (לאו דווקא ראוטר) שהחיבור שלו הוא ישיר לרשת של המחשב ולא ל USB.
לא אמרתי שזה קריטי, אבל זה עובד יותר טוב, והרבה פחות ניתוקים. אם גם זה עובד לך טוב אתה יכול להשאר.
בס"ד
יש לי, אמנם, פה ושם ניתוקים..
ומה נקרא חיבור ישיר לרשת? האם הנך יכול לתרגם לי לשפת בנ"א??;)

יש לי גם עוד בעי'ה שקשורה למודם: ב-boot (זה הרי לא משנה אם זה cold boot או reboot!) המודם מסתנכרן לו לאיטו, החייגן שמכוון להתחברות אוטומטית - מתחבר קודם. ומכיון שהמודם אינו מסונכרן עוד, ע"כ החייגן מוציא הודעת שגיאה מס' 680: המודם אינו מחובר... מה אפשר לעשות כדי שהמודם יגמור את הסנכרון לפני שהחייגן מגיע??

עוד דבר: בדקתי כעת ב"מנהל ההתקנים>מתאמי רשת", וגיליתי כי תחת מתאמי רשת מופיע שמו של מודם ה-USB. מה פירושו של דב"ז? שיש לי כרטיס רשת? או - שהמודם מתפקד ככרטיס רשת ג"כ. אני מהמר על האפשרות השני'ה. מה נראה לך, bris?

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
גם לי היה מודם USB והיה סיפור מההפטרה כל פעם עם הניתוקים וההתחברות. פניתי לבזק, הם מחליפים לך את זה חינם בבזקסטור למודם רשת.

דייקן

משתמש רשום
נכתב ע"י גרף;70231:
גם לי היה מודם USB והיה סיפור מההפטרה כל פעם עם הניתוקים וההתחברות. פניתי לבזק, הם מחליפים לך את זה חינם בבזקסטור למודם רשת.
בס"ד
מודם רשת? ולא ראוטר??

דייקן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  31  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה