דרוש מידע תקרת השלד נמוכה מהתקרה המקורית

Red Rose

משתמש רשום
אנחנו בתהליך הרחבת דירה ע"י שלד - לפני שיפוץ פנים הבית, שילמנו מחיר מכובד מאד לקבלן יהודי על השלד.

היום לאחר הסרת התפסנות של התקרה (שבוע לאחר יציקת הבטון) - מדדתי לתומי את גובה התקרה של השלד (עדיין לפני הריסת הקירות של הפנים) - ולמרבה התדהמה גיליתי כי יש הפרש גובה רציני בין תקרת השלד לתקרת פנים הבית (התקרה של השלד נמוכה ב5 עד 10 ס"מ לעומת הבית בפנים - לא הפרש שווה בכל החדרים), מה עושים ? זו פשלה של הקבלן ? הבעיה היא שכמה חדרים אמורים להבנות על שטח השלד + שטח הפנים - כך שלא ייתכן שיהיו כאלו הפרשי גובה רציניים בתוך החדר. עדיין לא דיברתי עם הקבלן על כך, רק שאלתי את האדריכלית מה דעתה - והיא אמרה שזו אכן בעיה רצינית ואם הייתי לוקחת ליווי שלה לכל שלבי הבניה זה לא היה קורה (היא הגיעה רק בשלב העמדת העמודים) .

מישהו נתקל בבעיה כזאת ? אמורים להוריד לקבלן על כך? אני ממש אובדת עצות, גם אם הוא יוריד לי איזשהו סכום מהעלות (ואני בכלל לא בטוחה) - זה לא יפצה על הנזק, זה משהו שבכלל לא חשבתי לבדוק (וגם האדריכלית לא אמרה לי שיש מושג כזה). יש דרך לתקן בכלל - חוץ מתקרת גבס - שאני לא רוצה ?

נערך לאחרונה ב:
יואו מבאס ממש !!
לדעתי אין לך הרבה בררות אלא תקרת גבס ....
וברור שאת חייבת לדרוש פיצוי והוגן מהקבלן !!
זה פשלה שלו !
הו אלא עבד לפי תוכניות !!
הפרש של 10 ס"מ שממש המון !
בהצלחה לך

לאה לנגר

משתמש חדש
אצלינו גם היה.
הקבלן טען שזה סטיה מקובלת.
ומבחינתו הכל בסדר.
הוא תיקן את התקרה ע"י הנמכת התקרה הקיימת בגבס.

Red Rose

משתמש רשום
אצלנו הקבלן אמר שהתקרה במרפסת שמתחברת לבניה החדשה - היא בעובי 10 ס"מ (בנין ישן) - ולעומת זאת התקרה החדשה צריכה להיות בעובי 20 לפי התקן - ולכן ההפרשים בגובה (קצת מעצבן שלא אמר מראש שכך יהיה)

פפרר

משתמש מקצוען
אצלנו הקבלן אמר שהתקרה במרפסת שמתחברת לבניה החדשה - היא בעובי 10 ס"מ (בנין ישן) - ולעומת זאת התקרה החדשה צריכה להיות בעובי 20 לפי התקן - ולכן ההפרשים בגובה (קצת מעצבן שלא אמר מראש שכך יהיה)
זה נשמע שהוא למד מהפועלים הערבים שלו איך לשקר
בטיחות , לפי התקן ... זה מילת הקסם ככה מתחמקים בצורה מרשימה מטעות גסה
כותבת מניסיון מר של שיפוץ מתיש עם קבלן יהודי חכם להרע

פפרר

משתמש מקצוען
התקרת גבס זה להוסיף חטא על פשע ולהנמיך בעוד 4 ס"מ - זה המינימום להנמכה
אבל ברירה אין לכם
כמובן שהוא חייב לשאת בהוצאות

לאה לנגר

משתמש חדש
אכן כן.
השכנים שבנו מעלינו. היה להם הפרש גובה בהפוך.
כלומר היציקה שלנו היתה יותר גבוהה מהרצפה שלהם.
הפתרון שלהם היה - הם פשוט "גילחו" חלק מהיציקה שלנו כדי להגיע לגובה ממצוע של כ5 ס"מ
ואת השאר הרצפה הם היו צריכים להגביה בעוד כ5 ס"מ.

rew3020

משתמש מקצוען
אני לא מבין אותך. אתה שואל האם 'להוריד' לו?
הדרישה הברורה והפשוטה שלך זה שיהרוס ויבנה מחדש!
כן ממש כך!

אחרי שזה הדרישה שלך, תראה אם הוא יציע פתרונות או פיצוי המתקבל על הדעת ותשקול.
אבל דבר ראשון הא צריך להבין שהוא לא נתן לך כלום, והוא גם חייב לסלק את המפגע בדמות יציקה לא מתאימה.

(לא שזה תלוי בזה, אבל לא נראה לי שזה הפסד בסדר גודל. בכמה מטר מדובר?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה