השתלמות תקרת הפקדה לשתי קרנות השתלמות

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
ככל הידוע לי יש פטור ממס על רווחי הון לקרן השתלמות עד תקרת הפקדה של כ- 19,000 ש"ח לשנה.
אם יש למישהו קרן השתלמות מהעבודה כשכיר, ובנוסף לכך הוא גם עצמאי -
אם יפתח קרן השתלמות נוספת כעצמאי, האם תקרת ההפקדה הפטורה ממס כוללת את ההפקדות בשתי קרנות ההשתלמות גם יחד? או שלכל קרן , מחושבת תקרת הפקדה בנפרד?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעקבות פרצה בחוק, לכל סוג קרן בנפרד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ככל הידוע לי יש פטור ממס על רווחי הון לקרן השתלמות עד תקרת הפקדה של כ- 19,000 ש"ח לשנה.
אם יש למישהו קרן השתלמות מהעבודה כשכיר, ובנוסף לכך הוא גם עצמאי -
אם יפתח קרן השתלמות נוספת כעצמאי, האם תקרת ההפקדה הפטורה ממס כוללת את ההפקדות בשתי קרנות ההשתלמות גם יחד? או שלכל קרן , מחושבת תקרת הפקדה בנפרד?
אם מופקד לך כשכיר,
תמוסה על ההפקדות כעצמאי שמעל תקרת ההפקדה (כ19 אלף)
אין אפשרות להפקיד גם כעצמאי וגם כשכיר ולקבל את ההטבת מס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ביזנס מן

משתמש מקצוען
העתקתי לך מכל זכות
  • פטור ממס על הרווחים - עובדים שהם עצמאים ושכירים באותה שנת מס ומפקידים לקרן השתלמות הן כשכירים והן כעצמאים, זכאים לפטור ממס על רווחי הון בגין הסכומים שהופקדו בכל אחת מהקרנות עד לתקרה שרלוונטית לה. כלומר ניתן לקבל פטור מלא על הרווחים הצטברו בקרן כשכיר (בגין הפקדות שלא עלו על התקרה לשכיר ושהופקדו בהתאם לתנאים שצוינו) ובנוסף ליהנות מפטור על הרווחים שהצטברו בקרן כעצמאי (בגין הפקדות שלא עלו על התקרה לעצמאי - 19,920 ₪ (נכון ל-2023) וזאת בלי קשר לגובה ההכנסה החייבת כעצמאי).

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מדובר על הוצאה מוכרת למס.
לא על מס רווח הון.
העתקתי לך מכל זכות
  • פטור ממס על הרווחים - עובדים שהם עצמאים ושכירים באותה שנת מס ומפקידים לקרן השתלמות הן כשכירים והן כעצמאים, זכאים לפטור ממס על רווחי הון בגין הסכומים שהופקדו בכל אחת מהקרנות עד לתקרה שרלוונטית לה. כלומר ניתן לקבל פטור מלא על הרווחים הצטברו בקרן כשכיר (בגין הפקדות שלא עלו על התקרה לשכיר ושהופקדו בהתאם לתנאים שצוינו) ובנוסף ליהנות מפטור על הרווחים שהצטברו בקרן כעצמאי (בגין הפקדות שלא עלו על התקרה לעצמאי - 19,920 ₪ (נכון ל-2023) וזאת בלי קשר לגובה ההכנסה החייבת כעצמאי).
תקרא שוב מה שצטטת.

ההודעה שלי זה מניסיון רב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ביזנס מן

משתמש מקצוען
מדובר על הוצאה מוכרת למס.
לא על מס רווח הון.
טעות!!!
אתה ממש טועה

מדובר על מס רווחי הון
ולא על הוצאה מוכרת למס
בהוצאה מוכרת ממס זה לא ככה כמו ש @מקצועי בלבד כתבה
תקרא שוב מה שצטטת.
קראתי שוב והציטוט בדיוק אומר שיש פטור על מס רווחי הון בשניהם

ביזנס מן

משתמש מקצוען
בדקתי שוב
ואכן החוק תוקן
אפשר להנות פעמיים מפטור מס רווח הון.
שימו לב למקור.
שמח לראות שחזרת בך
אני מקווה שבתור אדם שמתיימר ללמד השקעות פאסיביות למדת היום משהו ותשתמש בו
אכן כמו שכתבתי אני ומקצועי בלבד אפשר להנות פעמיים ממס רווחי הון
וזה מאוד משתלם לנצל את זה זה הטבת מס משמעותית ולכן כדאי מאוד לכל אדם שגם שכיר וגם עצמאי
שיהיה לו שני קרנות השתלמות
ובכך יפטר ממס כמובן עד תקרת הפטור
עריכה: המקור הוא חופף למקור שהביאה מקצועי בלבד ואני, אך לא ראיתי שם על שום תיקון בחוק שדיברת אשמח מאוד שתנווט אותי בדיוק על אותו תיקון

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה: המקור הוא חופף למקור שהביאה מקצועי בלבד ואני, אך לא ראיתי שם על שום תיקון בחוק שדיברת אשמח מאוד שתנווט אותי בדיוק על אותו תיקון
זה התיקון:
  • כאשר העובד הוא שכיר בנוסף להיותו עצמאי, ומופקדים עבורו כספים לקרן השתלמות כשכיר ובנוסף הוא מפקיד כספים לקרן השתלמות כעצמאי, הוא ייהנה מפטור ממס על רווחי הון בכל אחת מהקרנות עד התקרה הרלוונטית לכל אחת. כלומר: הוא יוכל להפקיד כעצמאי עד "התקרה לעצמאי" (19,920 ₪ בשנת 2023) בלי קשר לגובה הכנסתו כעצמאי, וליהנות מפטור מלא ממס על הרווחים שיצטברו בקרן; ובמקביל כספים שיופקדו עבורו כשכיר, בהתאם לתנאים המפורטים לעיל, ועד "התקרה לשכיר" (1,571.2 ₪ לחודש או 18,854.4 ₪ לשנה, נכון לשנת 2023) ייהנו אף הם מפטור מלא על הרווחים שיצטברו בגינם.
בעבר היה כתוב שאין הטבה כפולה.
היה אפשר להגיב גם בלי ציניות

ביזנס מן

משתמש מקצוען
זה התיקון:

בעבר היה כתוב שאין הטבה כפולה.
היה אפשר להגיב גם בלי ציניות
אני מחפש את העבר שהיה כתוב שאין הטבה כפולה פשוט אני לא מכיר כזה עבר
אבל לא משנה באמת העיקר ההווה שזה פטור בשניהם
הציניות היתה בגלל שמי שמתיימר להיות מלווה השקעות ולא יודע כזה דבר פשוט ובסיסי בהשקעות לא יכול ללוות השקעות בצורה מיטבית קודם צריך ללמוד ואחרי זה ללוות אחרים (כמובן לא באופן אישי ח"ו)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה