דרוש מידע תעסוקה לנער בן 13 משועמם

סמרטוטית

משתמש צעיר
מלחמת כריות
מלחמת מים
מזרון קפיצים
מלחמת מטוסים מנייר
ציא אוניות מנייר
אני יושבת מכינה תוכנית על כל צהורים שאנחנו ביחד
אבל רעיונות בראש שלהם

שומרת החומות

משתמש מקצוען
יש לי בן בגיל הזה
כל ערב מעריב- מעסיק אותו ומאוורר קצת
פעמיים בשבוע מתמידים-חוויתי עם שוברים לפיצות וכו
יום שלישי-חוג שחיה בערב
יום חמישי-צונט מפנק אצל סבתא
בנים מעצם היותם זקוקים לתעסוקה נון סטופ בלי קשר לקש"ר...
חפשי לו חוג מעניין וחווייתי ,תבררי עם עוד ילדים בכיתה מה הם עושים
חבל שיחווה שיעמום

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
תודה על העיצות, חלק ממש טובות בשבילו

לגבי עזרה בבית, הוא לא ממש מתלהב כמובן
לאפות- גם לא
לקרוא- גם לא, הוא כל היום יושב בכיתה ולומד (לטענתו)
חוגים וכד'- אין לי אפשרות לממן

כאילו המרץ נכלא ומתפרץ לו בערב ואז הוא רוצה לטפס על הקירות...
אם יש לך מרפסת את יכולה להביא לו גזע כרות, פטיש ומסמרים ושידפוק על זה כאוות ליבו.....
לגדל תרנגולים או ברווזים גם יכול להיות כיוון

בייבי גרו

משתמש צעיר
מערכת תופים עם אוזניות
כך שלא ישמעו שום רעש
מפרק את העצבים די טוב
מעייף כהוגן לפני השינה

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מסמרים ברגים עצים ....
תני לו לבנות לקדוח
כמובן שאת בסביבה
בונים עריסה לבובה אחרי זה צובעים את זה ואז יש לו סיפוק לראות את זה בשימוש
וואי, נזכרתי במשהו נחמד שיכול להתאים לו אולי..
מכירים את הפאזלים( 3D) באיזור רחוב אגריפס

פאזל אאוטלט Puzzle Outlet​

חנות מ-ה-מ-מ-ת !
לא פאזלים רגילים! אלא בתלת-מימד
יש את כל הסוגים, מותאם לכל גיל.
מחירים שיכולים להתחיל בכמה שקלים בודדים ועד כמה שבתקציב..

יש פאזלים שאפשר גם לבנות כמה פעמים, תעסוקה,סיפוק וכיף!

TIKTUK

משתמש צעיר
מלחמת כריות
מלחמת מים
מזרון קפיצים
מלחמת מטוסים מנייר
ציא אוניות מנייר
אני יושבת מכינה תוכנית על כל צהורים שאנחנו ביחד
אבל רעיונות בראש שלהם
רעיונות מעולים!!! אבל באמת יישארו רק בראש שלו

נערך לאחרונה ב:

TIKTUK

משתמש צעיר
אם יש לך מרפסת את יכולה להביא לו גזע כרות, פטיש ומסמרים ושידפוק על זה כאוות ליבו.....
לגדל תרנגולים או ברווזים גם יכול להיות כיוון
תודה הצחקת אותי כהוגן
הוא לא איזה היפראקטיבי שצריך לפרק את העצבים על עצים ואבנים בלי תכלית. הוא ישמח ליצור, לבנות... משהו עם סיפוק
ובעלי חיים? אין מצב שזה יהיה קשור אלי איכשהו

@צנובר הפאזל תלת מימד נשמע בול בשבילו! תודה!

ששל

משתמש מקצוען
תנסי להשיג לו עבודה
(אפילו אצל סבתא או דודים,)
ויאסוף כסף לאופניים.

זה יגרום לו להתפשר גם על תעסוקה פחות אהובה

צבי2

משתמש פעיל
היי,
יש לי ילד בן 13, כ-ל יום מגיע הביתה בסביבות 6 ומתחיל לשגע אותי "משעמם לי, משעמם לי, משעמם לי"....
אני מציעה לו לערוך קניות- פעם ב.. הוא מסכים
לתקן דברים בבית- כשיש דברים מעניינים הוא עושה
ללכת לשחק אצל חבר - הוא לא רוצה
אופניים- הוא מאווווד רוצה אבל אין לי אפשרות לתת לו

יש לכם רעיון מה אפשר להעסיק אותו? הוא בסוף מגיע לבכי ותסכול, ואני קצת מפחדת עליו
(יש לציין שהוא קש"ר ולא יודעת את התיסכול נקרא ריבאונד בהקשר לכדור או לא)

אני נואשת, אשמח לעצות!
תודה
א. למה הוא לא רוצה ללכת לחבר, טעון בדיקה...
ב. לנסות להשיג אופניים בכל מחיר [מעשרות, תרומה, יד 2] ייתכן וזה גם דימוי עצמי...

אופססס ;)

משתמש מקצוען
מנסיון שלי בתור אמא לילד בן 12 וחצי בדיוק אותו דבר.
המטרה- אופניים. שום תעסוקה לא תעזור כי הוא סימן לעצמו מה הוא רוצה.
גם אם תמצאי תעסוקה אחרת זה יעזור לשבוע/ שבועיים/ חודש...
אם הבעיה היא כלכלית צריך לראות איך אפשר להגיע לזה בכל אופן. יד 2 /אגורה/ לחפש למסירה/ מבצע (אצלי אופניים הם בעייתיות כי אני גרה במקום מלא עליות וירידות ואני מתה מפחד)
(אגב מבצעים, בגלל שלילד קש"ר קשה להתמיד במבצע. הוא צריך את התוצאה ביד ומהר, אני עושה הרבה פעמים מבצע שכשמגיעים לחצי מהמטרה מקבלים את הפרס אבל אח"כ צריך להשלים את הנקודות/ המטרה תוך כדי השימוש בפרס. לשם הדוג' מבצע על חדר מסודר שבועיים- אחרי שבוע מקבלים את הפרס וממשיכים עוד שבוע. לא תמיד הוא 'זוכר' אז אני מזכירה לו שהוא קיבל סוג של הלוואה שצריך לעמוד בפירעון שלה...)

אצלנו הבחורצ'יק מנגן על אורגן וגיטרה ברמה נדירה לגילו אז ביום יום אנחנו רק צריכים אטמי אזניים לעצמנו אבל ספירת העומר/ שלושת השבועות:eek: אנחנו יוצאים מהדעת... ושום תעסוקה לא מחפה על הצורך לנגן ועכשיו! (וילד קש"ר לא ממש מצליח לקבל את האיסור- הוא עומד בו אבל בקושי ממש גדול)

בהצלחה!!
ונתפלל אחת על השניה זה יעזור לשתינו...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
א. למה הוא לא רוצה ללכת לחבר, טעון בדיקה...
איזה ילד בן 13 הולך לחבר?

לפותחת האשכול זה בהחלט גיל מעבר כזה שקשה להם למצא את עצמם. כבר לא ילדים ועוד לא בישיבה קטנה עם סדר היום האינטנסיבי.
מתמידים זה פעילות חברתית מצוינת או לפחות מעריב במנין שהוא יכול לפגוש שם חברים (זה לא רק הלימוד אלא המפגש החברתי שאין להם דרך ליצור בלי זה) ספריה.
בישול ואפיה בהחלט יכול להתאים. אצלי לפחות הם מסכימים להרתם לתהליך בשביל התוצרים. כך שאל תציעי לו לאפות בשביל הענין.
אלא תגידי רוצה לחמניות לארוחת ערב בא תכין בצק.
ביום חמישי בא תכין קוגל נוכל כבר להנות ממנו גם הערב. וכו'. אצל הבנים שלי זה מאד הכניס אותם למטבח (בישיבה קטנה הם פרשו מהעסק ולא חזרו אליו...)
קניות. אבל לא סתם במכולת אפשר כבר לשלוח אותם רחוק יותר אצלי הם אוהבים נסיעה באוטובוס. ולפעמים זה ממש עוזר לי. (לאסוף משקפיים מאופטיקה, לקחת נעליים לסנדלר, כל מיני רעינות שלפחות אצלינו זה מרחק נסיעה באוטובוס)
עזרה לסבתא? (איסוף מכירה שכונתית אפילו אם היא לא רגילה להזמין אולי תציעו?)
גם לי יש בן בגיל הזה, הפעילות החברתית מאד נמוכה והוא לא מעט יושב ובוהה עד שאני משלבת אותו פשוט בחלק מהעשיה שלי.. למצא מה מהדברים שאני עושה יכול להנות אותו ולהעביר אליו..
אגב עכשיו תקופה של אג'ואים (גוגואים..) הוא מכין לאחים שלו מגוון קופסאות לקליעה למטרה.
אני בעיקר רוצה לחדד לך שכנראה לא תמצאי איזה תחביב מענין שבאמת יעסיק אותו חודשים הבאים. בטח לא כזה שהוא גם חינמי..
רק החיים עצמם מספיק מענינים ומגוונים רק צריך דרך לחבר אותו אליהם לא כי אין ברירה והוא חיב לעזור. אלא כי זה מענין ונחמד וממלא היטב את הזמן..

TIKTUK

משתמש צעיר
@אופססס ;) @nori @משפחת א מרגישה בסיטואציות שרשמתם שזה ממש הילד שלי! דברים נכונים ומחזקים
ותודה על הרעיון של תפילה זוע"ז. התרגשתי!

לגבי אפייה, אצלו זה קצת בעייתי כי הוא גם צליאקי (והבצקים שלהם לא נוחים לעבודה, אבל קוגל וכד' יכול לעשות)
והוא ילד שבאמת מתמודד ביום-יום מעבר לנורמלי. זו התמודדות שעה-שעה ולא קל לו.
הגעתי למסקנה שנתאמץ לספק לו אופניים, ובעז"ה נצליח!

תודה ענקית לכל אלו שהגיבו ונתנו רעיונות ועיצות, וודאי חלק מהם יבואו לשימוש בהמשך. (כמה אפשר לרכב על אופניים:rolleyes:?!)

וילון תחרה

משתמש פעיל
בלתק
תעשו כל מאמץ לקנות אופניים
בדור שלנו בעיני זה לא מותרות
ממש צורך נפש
תעסוקה זמינה זולה יחסית ולא נמאס אף פעם!!
אין מה להשוות ילד עם אופניים או בלי

(גם אנחנו שנתיים לא קנינו כי פחדנו מאד, לא מבינה איך שרדנו בלי זה!!

צבי2

משתמש פעיל
ילדים בני 13 לא אוהבים ללכת לבית של חברים אבל הם כן אמורים לאהוב לשחק עם חברים, ואם הוא לא אוהב לשחק עם חברים [ללכת איתם לשחק במגרש/ גינה / מתמידים, לפי המיקום והחברה בה הוא חי..] זה בהחלט טעון בדיקה.
יתכן והחברים רוכבים על אופניים יחד וכיון שכן אין לו מה לעשות איתם... ואז זה שוב מעלה את הצורך להשיג אופניים איכשהוא.
אצלנו הבחורצ'יק מנגן על אורגן וגיטרה ברמה נדירה לגילו אז ביום יום אנחנו רק צריכים אטמי אזניים לעצמנו אבל ספירת העומר/ שלושת השבועות:eek: אנחנו יוצאים מהדעת... ושום תעסוקה לא מחפה על הצורך לנגן ועכשיו! (וילד קש"ר לא ממש מצליח לקבל את האיסור- הוא עומד בו אבל בקושי ממש גדול)
ישנם דעות שונות בהלכה בנושא, אם טרם שאלתם רב- ממליץ לפנות לרב בעל שיעור קומה ייתכן ותופתעו מהתשובה.
והוא ילד שבאמת מתמודד ביום-יום מעבר לנורמלי. זו התמודדות שעה-שעה ולא קל לו.
הגעתי למסקנה שנתאמץ לספק לו אופניים, ובעז"ה נצליח!
חזקו ואמצו ובהצלחה!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ואוו רואה את המאמצים ומעריכה. כל הכבוד על הכח שאת מגייסת בשבילו.
ראיתי שעוד לא הצייעו לך לגו. אבל זה גם ענין תקציבי וגם ממכר..
יש דגמים שיקחו לו כמה ימים עד שבוע.

ולברר מה החברים שלו עושים אם כולם יוצאים עם אופנים זה באמת הכיוון אבל אם יש מתמידים מתגמל במיוחד
או חוג אלקטרוניקה (אפשר גם לקנות ערכות אלקטרוניקה זה בול לקש"ר! )
ליצור פרויקטים (אחראי לצבוע קיר מסוים במקום שלא תתאכזבי מהתוצאה)
אם את מכירה אותו שיש לו ידיים לחשמל תני לו לחצוב תעלות לחשמל ולשים במרכז הקיר מנורה יפה עם מפסק בעוד מקום, לסגור את התעלות ואז לצבוע באפקט. תעסוקה נהדרת שילד בגילו מסוגל לבצע לבד וגם מקבל הרבה מחמאות.
(ויעזור לאשתו בעתיד)
אם יש ילדה קטנה אפשר לבנות בית בובות ולהוסיף כל הזמן מניאטורות.. או סוכה.. או פארק מים כיד היצירתיות השורה עליו. (הכנסת ס"ת, בית כנסת עם עז"נ מבנים ידועים)
ממש ממליצה מהכרות קרובה
בהערכה

לורנס

משתמש מקצוען
סליחה שאני כותבת שוב: אופניים!!!
אפילו להלוות ממישהו, לפעמים זה גם צורך חברתי.
יש גיל שכבר לא כ"כ נוסעים באופניים ואז הוא כל החיים ירגיש פספוס.
במיוחד אם זה ילד שצריך מרחבים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה