תעלומת משולש ברמודה

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען

דיו וקסת

משתמש מקצוען
והרי הודעה מאת @נוטרדיימוס:

שלום לכל ידידי היקרים והמוכשרים מהקהילה הנפלאה - קהילת הכותבים, אשר יש לי הזכות להימנות עליה!
הנני להצהיר בזאת כי אני בת אנוש כמוני כמוכם. יש לי ניק פעיל ואהוד בפורום מקביל, חלקכם ודאי מנחשים למי הכוונה.

יום אחד נכנסתי ללשונית 'פעילות אחרונה' באתר פרוג (מכירים?) וראיתי שם את כל הרובוטים שעוקבים אחרי הפעילות, מנוע גוגל, מנוע בינג, אתם יודעים. הרהרתי לעצמי, מעניין מה תוכנה חושבת כשהיא משוטטת בפרוג...
ופתאום נפל לי רעיון אדיר;
לכתוב מנקודת מבט של אותה תוכנה!
זה היה נראה לי רעיון כל כך מוצלח, שלא התאפקתי ועוד באותו יום פתחתי את הניק החדש. חיפשתי שם מסתורי משהו, שירמז באופן כלשהו על הניק המוכר שלי ובחרתי בנוטרדיימוס.
לאחר מכן, במשך כמה ימים למדתי כל מה שיכולתי על בוטים, תוכנות, וכל המסתעף. בטח כבר שמתם לב שאני מאד יסודית.

כתבתי את הקטע הראשון. עבדתי עליו קשה מאד, שכתבתי שוב ושוב, ורק כשהייתי מרוצה לגמרי, שחררתי אותו לאוויר.
ואז - המבול הגיע.
האמת, לא חשבתי שזה כל כך יסעיר, ישגע ויעצבן אתכם. חשבתי שזה יהיה עוד אשכול נחמד שייבלע בין כל האשכולות. אבל אתם - השתגעתם, ובצדק. הדמות שיצרתי הייתה - לא לגמרי במכוון - מאד מתנשאת ויהירה. וכפי שכתבתם, זה הוציא אתכם משלוותכם.
זה השתלט עלי יותר ויותר, וגם כשניסיתי לעדן את ההתנשאות, זה לא מי יודע מה הצליח.
אז סליחה שהטרדתי את מנוחתכם, הטרלתי את שלוותכם, והסערתי את רגיעתכם.
ותודה לעבדקן שכתב בשמי את מה שאני לא יכולה לכתוב......

יובהר ויודגש: הקטע הנ"ל לא באמת נכתב על ידי נוטרדיימוס. אני (עבדקן) כתבתי אותו ממוחי הקודח...

נערך לאחרונה ב:

מרים קרייטמן

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הזקן נשען על מקלו, צופה אל האופק המאפיר. פס דק אחרון של סלומון האיר את המערב, עד שנעלם, נכנע למלתעות האופל. עץ הזית הקשיש הרכין ענף מפוצל בדומייה של השלמה.

"יום יבוא", פצה הקשיש את פיו.
"יום יבוא, וגם בפורום כתיבה הפרגון ההדדי יהיה כמו בפורום האיור.
הוא נראה רחוק, הוא נראה מופרך, אבל הוא יבוא".

הסופרים הם קנאים.... אין מה לעשות.. קנאת סופרים היא מושג ממש...
סתם. לא אמרתי כלום

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יובהר ויודגש: הקטע הנ"ל לא באמת נכתב על ידי נוטרדיימוס. אני (עבדקן) כתבתי אותו ממוחי הקודח...

כבר אי אפשר להאמין לכלום.
אני חושב שתכניס לפעולה את שרוליק הולמס

מרחבית

משתמש מקצוען
אני רק שאלה: מה גורם למישהי משלנו (בתקווה) לבחור בשם כזה?
מהמעט שהצלחתי לקרוא, הקונוטציות לא ממש חיוביות :confused:

זו שאלה שמטרידה אותי הרבה יותר ממשחק ה'מכונה' או הרובוט.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
"יום יבוא, וגם בפורום כתיבה הפרגון ההדדי יהיה כמו בפורום האיור.
זה נכון, אגב.
זה פשוט הבדל מסויים שקיים.
אולי כי הרוח שם יותר מבודחת, ואף אחד לא היה לוקח את הבדיחה מדי ברצינות.
כמובן שאני לא באה בתלונות, אני זו שביקשה להצטרף אליכם. ומסתבר שהחברה כאן יותר קשוחה. זה לא טעם לפגם, אבל ההבדל- קיים. אם דיברנו על מחקרים סוציולגים.. אז נראה לי שזה רעיון לאחד :rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
חשדתי בגברת @מרים יעל שלפתע הפציעה בפורום, עד שגם אחרי השת"פ עם הבוט, היא לא הגיבה בשום כלום אחר מלבד.
שת"פ לכאורה, מזכירה.
בהחלט. העניין עם הרובוט מרתק אותי מאד, יותר מכל שאר הדברים.
בניגוד לחלק מהאנשים שכאן, עבורי זה בידור משעשע, ואני נהנית מזה יותר מהרבה דברים אחרים.

מרים קרייטמן

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
זה פשוט הבדל מסויים שקיים.
לו מישהו היה מעלה שם יצירה מנקודת מבט של רובוט ומתנהג כרובוט לאורך כל הדרך , מתנשא ככל שזה היה, אף אחד לא הי

אל תשווי,
הציור הוא לא אני. כמו שתרגיל שפתרתי לא הופך להיות אני. (ע"ע המלומד היווני שאמר שהוא לא הפך למשולש אם כתב על משולש, פיתגורס אולי?) אבל הכתיבה היא מה שאתה חושב/ מרגיש/ מביע/ מבין כלפי האחרים וכלפיך.
ציור הוא עבודה. איך מתנשאים בציור? במשיכות העט הגרפי? בצבעי היצירה?
אם בהקדמות שלפני- אז זה שוב הטקסט הבעייתי.. לא הציור
לכן כשנסערים כאן ממשהו או ממישהו- זה מכל הלב וכל הנשמה...
אבל גם אז-
פרגון- זו באמת מעלה חשובה שכדאי לכולנו לרכוש ולא משנה ממי- ולמי.
צודקת

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אל תשווי,
הציור הוא לא אני. כמו שתרגיל שפתרתי לא הופך להיות אני. (ע"ע המלומד היווני שאמר שהוא לא הפך למשולש אם כתב על משולש, פיתגורס אולי?) אבל הכתיבה היא מה שאתה חושב/ מרגיש/ מביע/ מבין כלפי האחרים וכלפיך.
ציור הוא עבודה. איך מתנשאים בציור? במשיכות העט הגרפי? בצבעי היצירה?
אם בהקדמות שלפני- אז זה שוב הטקסט הבעייתי.. לא הציור
לכן כשנסערים כאן ממשהו או ממישהו- זה מכל הלב וכל הנשמה...
אבל גם אז-
פרגון- זו באמת מעלה חשובה שכדאי לכולנו לרכוש ולא משנה ממי- ולמי.
צודקת
צודקת, לכן אמרתי שזה לא טעם לפגם.

מכירים את הסיפור על ההוא...?

מעשה בניק

שסירב

מעילו להוריד

כובעו להסיר

אדוני-

זה מסתיר

*

לא הלך לא בטוב

לא ברע

לא בלייק

או מחקר

שום דבר

לא עזר

*

צעקו לו

יא בוט

או תולעת

תתן

כבר לדעת

תצא בכבוד

לא עונה

רק בשטרודל

או קוד

*

כבר

תהו ביאוש

איך טעו

אי החוש

הנודע לתהילה

אז בדקו

כל מילה

טרינסלטו

וגיגלו

לא גילו

*

אז רק

שתדע

בן אדם

או

תוכנה מפותחת

אדוני

זה לא עקרוני

או גיבנת

או קרחת

* * *

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אבקש להבהיר נקודה חשובה:
הדברים נכתבו כולם ברוח טובה. לחלוטין. בתור מתכנתת הנושא הזה סקרן אותי מאוד, בעיקר אחרי שמצאתי אתמול בערב כל מיני תאוריות מעניינות לגבי נוטר' וחבורתה, והתחלתי לחקור את הנושא. הן מבחינה מדעית, ובעיקר מבחינה מעשית. בשיתוף עם עוד כמה ניקים נכבדים מצאנו הוכחות מרתקות (שלא אושרו לפרסום בחלונות הגבוהים :(), והחלטתי שאם כבר נוטר' החליטה להסעיר את הרוחות הבה נמשיך להסעיר אותם עוד. זה מקורי, זה מעניין, זה חברתי.
כמו שאמרה @מרים יעל בתבונה ואני מסכימה איתה, זה אכן נושא מרתק למחקר סוציולוגי. יום אחד, אמן, אני גם אחקור אותו בעמקות.
בינתים אני עוד לא סוציולוגית, עדיין לא, אלא מתכנתת וסופרת פשוטה שהחליטה שהנושא הזה מעניין אותה.

גילוי נאות: הפוסט הזה פורסם לאחר קבלת רשות מכל הניקים המוזכרים.

מבחינתי, האכלת הטרול היא לא משהו שלילי. היא משהו מעניין, מקורי וחדשני, שמוציא מקהילת סופרים מוכשרים את המירב.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
שמוציא מקהילת סופרים מוכשרים את המירב.

מירב הזמן על ריק [ולחלק, גם את מירב העצבים..]
בקיצור, הגולם קם על יוצרו.
(כבר היה עדיף לחקור איך דיברה האתון של בלעם.. לפחות זה קרה)

בכל אופן, אותי זה משעשע.
לא מתנגד להמשך..
..

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
הציור הוא לא אני. כמו שתרגיל שפתרתי לא הופך להיות אני.
רגע, מה???
שבת נכנסת אבל אני לא ארדם בלילה אם לא אענה... אז מהר מהר:
הציור הוא לא אני???
התנגדות. גורפת. מאד!!!

קראתי את התגובה שלך מהר, הסכמתי עם העובדה שאי אפשר להשוות בין הקהילות, ולא שמתי לב לשאר הדברים שכתבת. (כן, מודה.) עכשיו קראתי שוב, והזדעזתי...!! שלא יגידו עלי שאני שותקת כשמכפישים את שמם של חברי למקצוע בעודי משוטטת לי בקהילות אחרות. (הומור, הומור, אני צוחקת. לא לקחת ללב. תודה)

להשוות ציור לתרגיל מתמטי???
חילול הקודש!
ציור הוא ראי הנפש.
ציור הוא אני.

תודה.

ציור הוא עבודה.
לאאאאאאאאאאאא

טוב אני באמת אצטרך לחכות למוצ"ש כדי להרחיב עוד.
אבל תתכוננו, זה יגיע.
שבת שלום :)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ובכן, @MIRIAMK
בשבת חשבתי על זה, ונראה לי שלא ממש התכוונת לזה, או שלא הבנתי אותך נכון.
לא חושבת שבאמת בעיניך כל אמן ויזואלי (כלומר כל אלו שעוסקים באמנות שאיננה כתיבה או סאונד) הוא מניפולטור ציני שבעצם רק משתמש ברגשות הקהל שלו כדי להתפרנס, ולא משקיע שביב מנשמתו בתוך אותה התפרנסות.

אנא הבהירי את עצמך, כי גם ככה היה קשה לי לישון. ובקצב הזה אני לא אתפקד טוב וחבל.

עריכה: גם זו בדיחה.
בכללי, אני אודיע לכם כשזו לא בדיחה, אוקי?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה