דיון תעזרו להכריע את סוף הספר

לאיזה סוף הייתם מתחברים?

• סה"כ מצביעים
    72

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואוו. אני לא מאמין שאני אוטוטו מסיים כתיבת ספר (קומיקס), אני עובד עליו כמעט שנה.. סליחה על ההתרגשות.
קיצר,
אני מתלבט איזה סיום לעשות לסיפור (הסיפור עצמו מדומיין, לילדים ונוער).
אפשרות מס' 1: לעשות סוף עם פאנצ' הומוריסטי שקורה לגיבור העלילה.
אפשרות מס' 2: לכתוב סוף רגיל. הבעיה באה על פתרונה. כולם ניצלו. הידד.
אפשרות מס' 3: - אחר. - יש למישהו רעיון? או שזה כלל בשתי האפשרויות הקודמות?

אודה מראש לעונים.

נערך לאחרונה ב:

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אפשרות מס' 3: - אני לא יודע על קיומה, מי שלדעתו יודע מה היא מוזמן לציין.
קיומה של מה?
אפשרות מס' 2: לכתוב סוף רגיל. הבעיה באה על פתרונה. כולם ניצלו. הידד.
תלוי מה הסיפור. ברוב הסיפורים זה נמאס.
אפשרות מס' 1: לעשות סוף עם פאנצ' הומוריסטי שקורה לגיבור העלילה.
יכול להיות נחמד מאוד!.

הצלחה רבה בכל ענייני הספר!

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
פאנץ' הומוריסטי, אם הוא לא הזוי מידי ומותיר לקורא טעם של 'עבדו עלי' [בסגנון של ואז הקיץ תנחום מתרדמתו וגילה שהכל היה חלום...] זה מעולה.
אבל יש אפשרות טובה יותר.
חצי סיום.
הכיוון משתפר, הנבלים מתחילים להסתבך, והאומלל מתחיל להתאושש... אבל לתת לקורא לדמיין לבד את הסוף ממש, לא להביא אותו למסיבת הניצחון ממש...
אולי בספר לילדים זה מעט בעייתי, אך למבוגרים זה הסוף הטוב ביותר.

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בספר לילדים בדרך כלל הכל בא על מקומו בשלום וכולם ניצלים וכל הפושעים נתפסים ונענשים וכולי
אבל אם זה לנוער אולי כן כדאי לעשות משהו שונה

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הסוף שאני מצאתי הוא להקצין את הבעיה המרכזית, בטעות, לאחר שפתרנו אותה. בסגנון, 'העיקר שהכול מאחורינו.. רגע, אוי לא...'.
כשאני חושב על זה, זה נותן אפשרות לתחילת עלילה נוספת, אבל הספר הנוכחי הוא לא סדרה.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
הסוף שאני מצאתי הוא להקצין את הבעיה המרכזית, בטעות, לאחר שפתרנו אותה. בסגנון, 'העיקר שהכול מאחורינו.. רגע, אוי לא...'.
בדרך כלל בספרי קומיקס זה מגיע כגימיק שיווקי ואז זה יותר מעצבן, אבל אם מדובר בבעיה קטנה כלשהי (לא אחת שפותחת עלילה חדשה) שרק נותנת קריצה הומוריסטית לרעיון הכללי של הסיפור או לחילופין תובנה קצת עמוקה יותר על המסע של הגיבור - זה יכול להיות סוף יפה במיוחד.

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם זה לילדים- כדאי ללכת על סגנון חלק שענינים מסתדרים,
עדיין קשה להם להכיל טלטלות או מעגלים בלתי פתורים/ברורים
לבני נוער- עדיף פאנץ' עם הומור
אם זה לשניהם- הפאנץ' אמור להיות מעודן

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לכאורה פנאץ' אמור להוסיף אבל לא הצבעתי לאף אפשרות כי זה באמת תלוי בספר.
(אולי תיתן לקרובי משפחה בגיל של קהל היעד להציץ ותראה איזה סוף הם אוהבים יותר, זה לא סקר עומק אבל זה יכול לתת קצת מושג).

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
טוב.
הצבעתי לפאנץ׳ ההומוריסטי בשם המקוריות.

בעיני אפשרות שלוש, והבסט בקומיקס שלא הומוריסטי במוצהר, זה סוף טוב אבל מעט פתוח, לא הכל טוב. אמנם תפסנו את זחליל הגנב המרושע, אבל אבו בורגול האכזר עדיין מסתובב חופשי, ויענקלה סוכן המוסד מחפש אחריו בנרות
בכל מקרה החיים של צוקי גיבור הסיפור נהדרים עכשיו, והוא חוזר ללמוד נגרות בתלמוד תורה משקולות שאננים

הצלחה כבירה בכל.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
טוב.
הצבעתי לפאנץ׳ ההומוריסטי בשם המקוריות.

בעיני אפשרות שלוש, והבסט בקומיקס שלא הומוריסטי במוצהר, זה סוף טוב אבל מעט פתוח, לא הכל טוב. אמנם תפסנו את זחליל הגנב המרושע, אבל אבו בורגול האכזר עדיין מסתובב חופשי, ויענקלה סוכן המוסד מחפש אחריו בנרות
בכל מקרה החיים של צוקי גיבור הסיפור נהדרים עכשיו, והוא חוזר ללמוד נגרות בתלמוד תורה משקולות שאננים

הצלחה כבירה בכל.
מה שמשאיר לסופר דלת פתוחה לחלק 2 (שבמקרה הזה לא רלוונטי). ישר כח על התגובה.

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הסוף צריך להיות המשך ישיר של הסיפור. כמו ש @שלחן עורך אמר, סוף מקורי שלא מספק מענה על כל מה שקרה לפני כן - הוא סוף מאכזב.

בתחילת הסיפור הצבת שאלה. נניח, האם חבורת הילדים ינצחו את אבו מאזן? התשובה היא כן/לא. אין פה משחקים בעניין הזה. לא רק ילדים יתעצבנו אם התשובה חסרה. אבל!

1. אפשר סוף מתוק מוגזם - לא זו בלבד שהתשובה היא כן, אלא גם הדוד הרווק מצא שידוך, וגם המשטרה תרמה אנדרטה בשמם לגן סאקר, וגם אימא אומרת להם שהיא מצטערת שהיא לא סמכה עליהם כל הזמן הזה, וגם הם מנצחים בחידון הארצי כי למה לא. אפשר לעשות סוף טוב בלי להגזים.

2. אפשר סוף מפתיע - הסיפור לאורכו הציג תנודות של חיוב ושלילה. ובכל זאת לאורך כל העלילה היה שדר לקוראים שרמז על כיוון מסוים. בין אם סוף טוב, סוף מר, או סוף הומוריסטי. היתה הבטחה עדינה על סוג הסוף שעתיד לבוא. לכפור בסגנון של הסיפור לפתע פתאום רק בסצנה האחרונה, "כי בא לי להפתיע", יאכזב אותי מאוד. הדוגמא הכי משומשת היא "בסוף הכל חלום" כאשר הסיפור כולו סופר כמו מציאות מסודרת ורהוטה שלא מרמז על חלום בכלל.

3. כהמשך לזה - בסיפור בוגר השאלה איננה כן/לא. לדוגמא: "מה הגורמים וההשלכות של אפליה?" או "האתגר בבניית בית שלם". סיפור כזה מאפשר לסוף שנדמה כמו סוף "פתוח" אף שהוא כן ענה תשובה מלאה על השאלה שהוצבה בהתחלה.

4. כמו שכתבת - אחרי שענית על השאלה שהוצבה בהתחלה, אפשר להשאיר קצוות פרומים עבור חלק הבא. בעיני זה לא מעצבן כי הסיפור בה על סיפוקו, אבל זה כן כיף לדעת שיש עוד דברים שאפשר לספר על הדמויות האלה. ואם באזור הזה של הסיפור בא לך לתת איזה פאנץ הומוריסטי לקינוח - נשמע מגניב בלי קשר לאיזה סיפור זה.

לא עניתי על השאלה אבל...

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התגבשה אצלי הצלחה. ישר כח לעונים. @ג. ר. היילנדר 'הגיבן (ת)' בגלגול הקודם? הרבה זמן לא הייתי בפרוג.., רעיון לסוף יש לי, השאלה הייתה יותר על הבונוס.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ועכשיו לשאלה החשובה לא פחות:
מאיפה אני משיג כסף להו"ל (ציור, עימוד, עיצוב, אני מנסה לחסוך)?
'גיוס המונים'?
רעיונות?

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ועכשיו לשאלה החשובה לא פחות:
מאיפה אני משיג כסף להו"ל (ציור, עימוד, עיצוב, אני מנסה לחסוך)?
'גיוס המונים'?
רעיונות?
1. יש את הדסטארט ועוד כמה חברות לגיוס. אצל החרדים פחות הולך לתרום כסף לספר...
מניסיון, אם הולכים על האפשרות הזאת בכל זאת, חייב להכין תוכנית מסודרת של הקמפיין, אחרת חבל על הזמן.

2. אם יש עתיד לספר - הלוואה. תבדקו את זה עם מומחים באותו תחום, האם, באמת, הספר שווה הוצאה? (לא באה להוריד את האוויר, ח"ו, אבל לא תמיד הספר יצבור תאוצה כמו שדמיינו. למרות שבעולם הקומיקסים הרוב טסים כל עוד הציורים משוגעים והעלילה לא פחות:cool:).
3. אני לא מנוסה בענייני הוצאה לאור, אבל יש חברות הוצאה שמציעים להם את הספר, ואם הוא מתקבל אצלם הם אחראים על חלק נכבד מענייני ההוצאה, וכך חלק מהרווחים עוברים אליהם. משהו כזה.

עימוד - אם בכוונתכם לחסוך - פנו אל מורים לעימוד ובקשו מהם המלצה על התלמיד האחרון הטוב ביותר בקבוצה (המחיר נע אם זה מתחיל או מתקדם. לכן זו אופציה שכדאי לחשוב עליה).

ציור- אותו הרעיון. יש פה בפרוג הרבה בוגרים שצריכים איזה פרסום, ספר טוב שיגרום לאחרים להכיר אותם. צריך פשוט לדפדף בתיקי עבודות\בקהילת הציירים ולראות אם יש מישהו מתאים.

עיצוב כריכה ופרסומות - כשזה מתקדם תוכלו לפנות אליי ואחשוב על מחיר שיהיה טוב בשבילכם.
בהצלחה!

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני לא מנוסה בענייני הוצאה לאור, אבל יש חברות הוצאה שמציעים להם את הספר, ואם הוא מתקבל אצלם הם אחראים על חלק נכבד מענייני ההוצאה, וכך חלק מהרווחים עוברים אליהם. משהו כזה.
אגב, השאלה הזו יכולה להיות מטופשת,אבל לפי מה שהבנתי פשוט שולחים קובץ PDF של הציור, של העלילה לחברת הו"ל, ככה מתקדמים, נכון? בכנות, אני קצת חושש לשלוח את 'מפעל חיי' בקובץ פשוט לחברה, שיש סיכוי שהם לא ירצו (ח"ו), איך זה עובד מבחינת זכויות יוצרים וכד', ואיך עובדת התנהלות מול הו"ל?
שלחתי פעם להו"ל קומיקס מייל, אני יודע שהם קראו אותו, אבל לא ענו לי
תודה @~שפרה~ על התגובה הנ"ל

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אגב, השאלה הזו יכולה להיות מטופשת,אבל לפי מה שהבנתי פשוט שולחים קובץ PDF של הציור, של העלילה לחברת הו"ל, ככה מתקדמים, נכון? בכנות, אני קצת חושש לשלוח את 'מפעל חיי' בקובץ פשוט לחברה, שיש סיכוי שהם לא ירצו (ח"ו), איך זה עובד מבחינת זכויות יוצרים וכד', ואיך עובדת התנהלות מול הו"ל?
שלחתי פעם להו"ל קומיקס מייל, אני יודע שהם קראו אותו, אבל לא ענו לי
תודה @~שפרה~ על התגובה הנ"ל
תשלח לכמה הוצאות ותקבל כיוון. מקסימום יגידו לך כן, ואז תבחר את זו שהכי משתלמת לך.
לגבי זכויות יוצרים ברגע ששלחת יש תאריך ופרטי שולח ומקבל, וזכויותיך נשמרות על פי חוק.
ולגבי השאלה בהתחלה: אני אוהבת סוף שמח. החיים האמיתיים מספיק מאתגרים לפחות בסיפורים שיהיה טוב.

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תהיה מקורי. תהרוג את כל הדמויות.
זה לא מקורי, את זה עשה גם שייקספיר ב"המלט"...

וברצינות, שוק הקומיקס הוא שוק קשה, צפוף, רווי ויקר.
קודם כל, רוב הכסף מגיע לצייר.
שנית, יוצאים עשרות כותרים כל שנה. והם מצטרפים למאות שכבר קיימים בשוק.
כדי לשרוד מורידים מחירים ל10 ו20 ש"ח לספר, כשההדפסה - צבעונית על דף כרומו - יקרה מאוד.
נשארים עם רווח של שקל-שניים-שלושה לספר.
בניגוד לספר רגיל, שמוכר כמעט בוודאות 300-500 עותקים (אלא אם הספר ממש גרוע) ואז די מהר אפשר לכסות על הדפסה היות שהיא לא כל כך יקרה, בקומיקס המצב הפוך: המכירות נמוכות וההדפסה יקרה.
אם אין איזושהי בשורה חדשה בקומיקס, קשה לו לשרוד בשוק התחרותי הזה.
לאור כל הנ"ל, לפני ההדפסה כדאי לבדוק כדאיות מול הוצאה לאור מוכרת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה