עזרה תנו עיצות לקימה קלה בבוקר..

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תגידי יש לך חברות? את נהנת מהתוכן הלימודי? את מסתדרת עם הצוות והגישה במקום לימודיך?
אם ענית תשובה שלילית, אז את מבינה לבד...
נקודה נוספת: איך היה בעממי? ממתי הבעיה? מה השתנה באזור הזמן הזה?

בטוחה שגופך לא 'בוגד' בך סתם, תקשיבי לו, הוא מגלה לך סוד עליך...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ידוע היום שיש כאלה שהשעון הביולוגי שלהם שונה. וזה מאוד מאוד מקשה!
לא יודעת איפה מתייעצים על זה. ייתכן שמעבדות שינה יכולות לבדוק את זה ו/או לתת עצות.
אולי מישהו כאן יודע יותר פרטים.

כמו בכל דבר אחר: מנסים ולא הולך, צריך לבדוק יותר יסודי מה הסיבה.
לא מאמינה במשוואה, שאם לא הולך בכוח, ילך עם עוד יותר כוח.
ולא מאמינה בשיפוטים של אנשים על דברים שהם לא התנסו.
מסכימה עם כל מילה.
במיוחד עם המשפט האחרון.
אנשים שקמים בבוקר בלי בעיות פשוט לא מבינים את אלו ש... לא שומעים את השעון מעורר!
כמה אמרו לי... כנראה שאין לך מספיק דברים חשובים לעשות לכן את "לא שומעת את השעון".
אז, לא רוצה להרחיב כאן כמה דברים חשובים פספסתי בחיי בגלל שלא קמתי.
עצות, אין לי יותר מידי. אני בעצמי מתמודדת עם הבעיה.
אבל מה שכן, יש לי עצה שבד"כ עובדת.
כשמעירים אותך, שלא יגידו- "מתולתלת, קומי! כבר בוקר!!!"
אלא:
"מתולתלת, השעה 7:30. יש לך אוטובוס ב8. ואת צריכה להיות היום בפגישה עם חני בירושלים. אם תאחרי אז כל הפרוייקט לא יצא לפועל. שומעת? עכשיו תחזרי על מה שאמרתי. מה השעה? יופי. מתי האוטובוס? מה יש לך לעשות היום?..."
זה נשמע מצחיק. אבל זה קורע לי את מסך השינה וחודר למודע. ואז איכשהו אני מבינה שצריך לקום.

מחוללת צעירה!

משתמש צעיר
הפקות ואירועים
מסכימה עם כל מילה.
במיוחד עם המשפט האחרון.
אנשים שקמים בבוקר בלי בעיות פשוט לא מבינים את אלו ש... לא שומעים את השעון מעורר!
כמה אמרו לי... כנראה שאין לך מספיק דברים חשובים לעשות לכן את "לא שומעת את השעון".
אז, לא רוצה להרחיב כאן כמה דברים חשובים פספסתי בחיי בגלל שלא קמתי.
עצות, אין לי יותר מידי. אני בעצמי מתמודדת עם הבעיה.
אלא:
"מתולתלת, השעה 7:30. יש לך אוטובוס ב8. ואת צריכה להיות היום בפגישה עם חני בירושלים. אם תאחרי אז כל הפרוייקט לא יצא לפועל. שומעת? עכשיו תחזרי על מה שאמרתי. מה השעה? יופי. מתי האוטובוס? מה יש לך לעשות היום?..."
זה נשמע מצחיק. אבל זה קורע לי את מסך השינה וחודר למודע. ואז איכשהו אני מבינה שצריך לקום.
וואי כל כך נכון....זה באמת ככה, הבעיה היא שכמו שאמרת אנשים מהצד לא מבינים ולכן הם גם לא מבינים את הדרך הזו להעיר אנשים עם כל הפירוט...זה באמת הכי עבד לי עד היום, אין לי מי שיעשה את זה כל בוקר:(

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואי כל כך נכון....זה באמת ככה, הבעיה היא שכמו שאמרת אנשים מהצד לא מבינים ולכן הם גם לא מבינים את הדרך הזו להעיר אנשים עם כל הפירוט...זה באמת הכי עבד לי עד היום, אין לי מי שיעשה את זה כל בוקר:(
נכון.
להורים שלי היה מאוד קשה להעיר אותי, הם לא הצליחו להבין למה אני לא מתעוררת מציוץ הציפורים מהחלון? הרי כל בוקר היונה מתישבת שם ומשמיעה גוררר גורררר (הומה, בעברית...)?.
את בעלי הצלחתי ללמד איכשהו. אבל גם לו קצת קשה לקום. מצד אחד זה טוב. כי הוא מבין אותי. מצד שני אם שנינו לא שמענו את השעון אנחנו בבעיה גדולה. תלויים בילדים שיקומו...
כשאנחנו חייבים לקום מוקדם- אנחנו מעמידים את הפלאפונים, וממש משקיעים בכווון שלהם, כל כמה דקות, עוצמות, שישרים מגוונים, חזרתיות, נודניק... זה עובד...
הערה. אני עובדת לילות לפעמים. אז בבוקר ישר מארגנת את הילדים והולכת לישון. למי שהוא טיפוס שערני בלילה אולי שווה לבדוק את הכוון.

מחוללת צעירה!

משתמש צעיר
הפקות ואירועים
נכון.
להורים שלי היה מאוד קשה להעיר אותי, הם לא הצליחו להבין למה אני לא מתעוררת מציוץ הציפורים מהחלון? הרי כל בוקר היונה מתישבת שם ומשמיעה גוררר גורררר (הומה, בעברית...)?.
את בעלי הצלחתי ללמד איכשהו. אבל גם לו קצת קשה לקום. מצד אחד זה טוב. כי הוא מבין אותי. מצד שני אם שנינו לא שמענו את השעון אנחנו בבעיה גדולה. תלויים בילדים שיקומו...
כשאנחנו חייבים לקום מוקדם- אנחנו מעמידים את הפלאפונים, וממש משקיעים בכווון שלהם, כל כמה דקות, עוצמות, שישרים מגוונים, חזרתיות, נודניק... זה עובד...
הערה. אני עובדת לילות לפעמים. אז בבוקר ישר מארגנת את הילדים והולכת לישון. למי שהוא טיפוס שערני בלילה אולי שווה לבדוק את הכוון.
כן, גמני שאני חייבת להיות ערה מוקדם אני שוקלת את האופציה של להישאר ערה לילה...

מרחבית

משתמש מקצוען
מצאתי פוסט של יעל זלץ (פתוח בנטפרי) על אנשי בוקר ואנשי לילה, ושם היא מסבירה על אלו שקשה להם כל-כך לקום, גם אם ילכו לישון בשקיעה!
היא כותבת: "בואו נשים לב להבדל: יש מי שעייפה בבוקר, כי לא ישנה מספיק. אם תישן שעה קודם – תקום כמו לביאה. אבל יש מי שקשה להם בבוקר, וזה סיפור אחר לגמרי. לא קשור לשעות שינה. קשור למנגנונים שונים בגוף".
היא עונה שם למישהי: "לא עצלנות, לא מידות רעות, וגם לא עייפות של חוסר שינה. פשוט קושי לתפקד בבוקר. בלי קשר לכמות השינה, עם קשר למנגנוני ערנות והרדמות של הגוף".

מה שהכי נוגע ללב, אלו התגובות שמופיעות שם לפוסט, של נשים שמתמודדות שנים עם הקושי הזה, חלקן מתביישות, מאוכזבות, מאשימות את עצמן. מרגישות שזו נקודה כל-כך רגישה.
והפוסט הזה נתן להן פתאום להבין מה קורה איתן, ושהן לא אשמות, והן לא היחידות!

זה מזכיר את הקושי של ילדים שיש להם דיסלקציה או בעיות קשב וריכוז, שפעם לא הבינו אותם ורק האשימו, וגם הם האשימו את עצמם. וכל העצות הרגילות לילדים שובבים ו'עצלנים' - לא הועילו בכלום, ורק הגבירו את התסכול.

רואים את זה בכל-כך הרבה תחומים, שבן אדם בנוי אחרת.
זה לא אומר שאין מה לעשות ואין איך לעזור לו.
זה כן אומר שאין מה להאשים, ושהעצות הרגילות שמתאימות לאדם שלא בנוי ככה - לא מספיקות במקרים האלה. (בינינו מי לא עייף בבוקר, ולמי לא קורה שאין שום כוח וחשק לקום מהמיטה. ועדיין זה לא זה. זה משהו שונה מאוד).

בקיצור, מי שבנטפרי יכולה לעשות חיפוש: אימהות של בוקר - ולהגיע לשם.
יש שם גם עצות.

נערך לאחרונה ב:

בציניות

משתמש מקצוען
לפעמים הדבר היחיד שצריך לעשות כדי לקום בבוקר עם חיוך זה לעשות את זה בצהרים!!!;)
וכמו שאמר מי שאמר - בהגיעו עם פרצוף כרית בשעה מאוחרת להחריד - ברוב חגיגיות: אל תשאלו! כל הבוקר רבתי עם היצר הרע, כן לקום, לא לקום, כך הוא ניסה להילחם אתי הרבה זמן, אבל בסוף! ניצחתי אותו!

בציניות

משתמש מקצוען
רעיון ששמעתי {תרתי משמע] אבל תבדקו אם זה אפשרי לכם.
להפעיל טייפ שמונח בחדר אחר בווליום גבוה עם שעון שבת לשעה הרצויה.
נ. ב. כדאי לבדוק הלכתית אם מותר לקום עם מוזיקה.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצאתי פוסט של יעל זלץ (פתוח בנטפרי) על אנשי בוקר ואנשי לילה, ושם היא מסבירה על אלו שקשה להם כל-כך לקום, גם אם ילכו לישון בשקיעה!
היא כותבת: "בואו נשים לב להבדל: יש מי שעייפה בבוקר, כי לא ישנה מספיק. אם תישן שעה קודם – תקום כמו לביאה. אבל יש מי שקשה להם בבוקר, וזה סיפור אחר לגמרי. לא קשור לשעות שינה. קשור למנגנונים שונים בגוף".
היא עונה שם למישהי: "לא עצלנות, לא מידות רעות, וגם לא עייפות של חוסר שינה. פשוט קושי לתפקד בבוקר. בלי קשר לכמות השינה, עם קשר למנגנוני ערנות והרדמות של הגוף".

מה שהכי נוגע ללב, אלו התגובות שמופיעות שם לפוסט, של נשים שמתמודדות שנים עם הקושי הזה, חלקן מתביישות, מאוכזבות, מאשימות את עצמן. מרגישות שזו נקודה כל-כך רגישה.
והפוסט הזה נתן להן פתאום להבין מה קורה איתן, ושהן לא אשמות, והן לא היחידות!

זה מזכיר את הקושי של ילדים שיש להם דיסלקציה או בעיות קשב וריכוז, שפעם לא הבינו אותם ורק האשימו, וגם הם האשימו את עצמם. וכל העצות הרגילות לילדים שובבים ו'עצלנים' - לא הועילו בכלום, ורק הגבירו את התסכול.

רואים את זה בכל-כך הרבה תחומים, שבן אדם בנוי אחרת.
זה לא אומר שאין מה לעשות ואין איך לעזור לו.
זה כן אומר שאין מה להאשים, ושהעצות הרגילות שמתאימות לאדם שלא בנוי ככה - לא מספיקות במקרים האלה. (בינינו מי לא עייף בבוקר, ולמי לא קורה שאין שום כוח וחשק לקום מהמיטה. ועדיין זה לא זה. זה משהו שונה מאוד).

בקיצור, מי שבנטפרי יכולה לעשות חיפוש: אימהות של בוקר - ולהגיע לשם.
יש שם גם עצות.
איך שאני מזדהה.
הולכת לחפש את הפוסט. תודה!

חריף אש

משתמש מקצוען
טוב

אז קודם כל תודה על התודות...
לאחר שיטוטים מרובים ברחבי המייל
מצאתי!!!

אז במקום להעתיק את כל הכתבה
(ואז אני גם זקוקה לאישור מהכותבת)
אני מזמינה אתכם להצטרף דרך הקישור
https://h.ravpage.co.il/Olamot1

המאמר המבוקש הוא די מהראשונים (משהו במו השלישי או הרביעי)
ושאר המאמרים ג"כ מעניינים והואילו לי לא פעם
מקווה שעזרתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חריף אש

משתמש מקצוען
תקציר ל "איך לקום בבוקר בזמן"

הגורמים לקשיים להתעורר בבוקר

1-גנטיקה
2- סיבות רגשיות
3- דיכאון (דיכאון בוקר)
4- התמכרות
5- דחיינות
6- קשיי התארגנות ספציפיים
7- הפרעות שינה

טיפים לקום בבוקר בזמן

1- לבדוק מאגרי ברזל – אנמיה תמיד מתבטאת בעייפות
2- תוסף אומגה 3 – עוזרת לשיפור המצב רוח
3- למצוא סיבה שתצדיק את המאמץ המנטלי של להיפרד מהשינה
4- טקסים של הרגלי שינה ברורים וקבועים
5- טיפול קוגניטיבי התנהגותי
6- התאמת תמציות באך (יכולות מאוד להועיל)
7- תגמול – נתגמל את עצמנו על ההישג
8- לשמור על ההרגל החדש במשך 30 יום – זה יוצר במוח הרגל מקובע

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אלא:
מסכימה עם זה מאוד! ועכשיו מצליחה להסתכל אחורה ולהבין שכשהעירו אותי והזכירו לי למה רציתי לקום דווקא עכשיו ולמה זה משמעותי לקום עכשיו ולא עוד שעה (כי אם תצאי עוד שעה תתקעי בפקקים נוראיים) זה עזר לי מאוד.
תודה על חידוד הנקודה, הולכת להמשיך בזה.. זו באמת עצה מועילה שמוציאה אותך מהבלק אאוט של השינה.

נערך לאחרונה ב:

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בגדול, אם יש רצון וסיפוק בעשיה שלשמה קמים בבוקר זה נעשה הרבה יותר קל.
אם אין רצון וסיפוק בעשייה - כדאי לטפל בזה ומהר.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בגדול, אם יש רצון וסיפוק בעשיה שלשמה קמים בבוקר זה נעשה הרבה יותר קל.
אם אין רצון וסיפוק בעשייה - כדאי לטפל בזה ומהר.
זהו.
שלא...
מי שלא סוג שקשה לו לקום- פשוט לא יבין את זה.
אנסה להסביר, כאילו יש מסך על המח ואת לא זוכרת בכלל מה הרצון ומה הסיפוק, מה אני עושה כאן בכלל ואיך קוראים לי... יש איזשהו רצון בסיסי לישון. עד שהמסך מוסט ואז ההכרה חוזרת...
זה לא שאין כח לקום בגלל שהולך להיות יום באסה, יכול להיות יום הכי עמוס ומלא סיפוק, אבל בבוקר את לא זוכרת את זה בכלל...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...