תמונה חצי חשוכה - איך הכי טוב לתקן?

שלמה

משתמש מקצוען
ממש לא משווה.
רק שתבינו למה צריך לשאוף להגיע ברמת הצילום.

נ.ב. אני בטוח שגם לברמן היו המון פשלות עד שהם מצאו את הנוסחה.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שלמה;1023095:
בתוכנות לא משחקים!
בתוכנות עובדים!
לפעמים מנסים כמה דרכים, אבל יודעים מה רוצים לנסות ובע"ה להצליח.

ידידי הנכבד! עיבוד תמונה זה לא מטמטיקה! חד משמעית! כולם מבינים שהמושג "משחק"פרושו כיוונון. מה אתה רוצה לומר? שבאומנות הפוטושופ אסור "לשחק"?! למה לא?
כי זה לא נשמע לך כמו הספר? הדוגמא האחרונה שהעלתי היתה מוצלחת ביותר. עובדה!

בגרפיקה, עיבוד תמונה, תלת וכ' יש תמיד כמה דרכים! והתוצאה, היא ההוכחה!
(כמובן שחשוב שתהיה גם רווחית ולא ארוכה מדי)

:mad:

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1023318:
ידידי הנכבד! עיבוד תמונה זה לא מטמטיקה! חד משמעית! כולם מבינים שהמושג "משחק"פרושו כיוונון. מה אתה רוצה לומר? שבאומנות הפוטושופ אסור "לשחק"?! למה לא?
כי זה לא נשמע לך כמו הספר? הדוגמא האחרונה שהעלתי היתה מוצלחת ביותר. עובדה!

בגרפיקה, עיבוד תמונה, תלת וכ' יש תמיד כמה דרכים! והתוצאה, היא ההוכחה!
(כמובן שחשוב שתהיה גם רווחית ולא ארוכה מדי)

:mad:
מסכימה. לי יש אקשן עיבוד שאני מריצה על התמונות בפוטושופ, ואז אני ממשיכה עוד כמה וכמה דקות לכוונן את השכבות השונות שהאקשן יצר, ולהוסיף שכבות אחרות מדי פעם.

רבקה.

משתמש מקצוען
מה, התפתחה תחרות עריכות בלעדיי? איך זה?? :)

העריכות שהכי קרובות לטעם שלי הן דווקא הראשונות של גולן. לא אהבתי את ההצעות של שלמה. את כן אהבת, אז אולי זה לא רלוונטי שאנסה לקלוע לטעמך... אבל ניסיתי בכל זאת, כי אני אוהבת תחרויות עריכה.
אני אישית לא בקטע של התאורה ה"מתוחכמת" ולא מחמיאה הזו. גם לצילום שדורש דרמה (קרי: לא צילום של ילדה מתוקה עם מבט חמוד) - התאורה הזו לא טובה, לדעתי. תאורה דרמטית יש דרך לעשות, וצילום חצי-חצי עם קו גבול באף - זו לא הדרך. לכן בעיבוד שלי ניסיתי להציל את האיזורים הכהים ולבטל את התאורה ה"מיוחדת".
בגדול אם התמונה היתה שלי הייתי מוחקת אותה עוד במצלמה (ומתקנת מיד את התאורה), ואם בכל זאת היה הכרח להגיש תמונה כזו ללקוח (נניח כי זו היחידה שיצאה טוב עבור הילדה) - הייתי מעבדת לשחור לבן או משהו בסגנון. אז אני מצרפת פה גם גירסת שחור לבן וגירסת וינטג'.

===
רק עכשיו אני קולטת שפותחת השרשור העלתה תמונה שלא היא צילמה. זה בכלל אסור על פי חוקי הפורום, וייתכן שגם על פי חוקי המדינה (תלוי למי שייכות זכויות היוצרים. דיון שלא נפתח פה שוב עכשיו). איך זה ייתכן?
ליבי, האם ביקשת רשות מהצלמת להעלות את התמונה לפורום ולבקש הצעות עריכה?

עריכה: אין לי מושג איך זה שורשר להודעה באמצע השרשור.]

קבצים מצורפים

• v99laxfc.jpg
    KB 198.6 · צפיות: 19
  • v99laxfcbw.jpg
    KB 155.4 · צפיות: 16
  • v99laxfcvin.jpg
    KB 208.6 · צפיות: 13

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקה.;1023330:

העריכות שהכי קרובות לטעם שלי הן דווקא הראשונות של גולן. לא אהבתי את ההצעות של שלמה. את כן אהבת, אז אולי זה לא רלוונטי שאנסה לקלוע לטעמך... אבל ניסיתי בכל זאת, כי אני אוהבת תחרויות עריכה.
אני אישית לא בקטע של התאורה ה"מתוחכמת" ולא מחמיאה הזו. גם לצילום שדורש דרמה (קרי: לא צילום של ילדה מתוקה עם מבט חמוד) - התאורה הזו לא טובה, לדעתי. תאורה דרמטית יש דרך לעשות, וצילום חצי-חצי עם קו גבול באף - זו לא הדרך. לכן בעיבוד שלי ניסיתי להציל את האיזורים הכהים ולבטל את התאורה ה"מיוחדת".
בגדול אם התמונה היתה שלי הייתי מוחקת אותה עוד במצלמה (ומתקנת מיד את התאורה), ואם בכל זאת היה הכרח להגיש תמונה כזו ללקוח (נניח כי זו היחידה שיצאה טוב עבור הילדה) - הייתי מעבדת לשחור לבן או משהו בסגנון. אז אני מצרפת פה גם גירסת שחור לבן וגירסת וינטג'.

===
רק עכשיו אני קולטת שפותחת השרשור העלתה תמונה שלא היא צילמה. זה בכלל אסור על פי חוקי הפורום, וייתכן שגם על פי חוקי המדינה (תלוי למי שייכות זכויות היוצרים. דיון שלא נפתח פה שוב עכשיו). איך זה ייתכן?

הראשון טוב, רק נראה לי שהפנים קצת שרופות ואבדו מעט את הטבעיות.
אני רוצה לומר לך, שאני דווקא אוהב את הדוגמא השלישית שלי, ולפעמים דוגמא שאת בעצמך אוהבת, מחר בא לך לשפר.
יש כאן גם הרבה עניין של טעם מלבד הכללים.

מתלמדת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
רבקה - עריכה יצירתית ומדהימה. חתיכת שיעור.

פרלה וידיסלבסקי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;1023330:

===

רבקה אולי תפרטי לנו קצת מה עשית בשלושת התמונות(!)
זה יהיה שיעור חשוב ביותר לכולנו.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רבקה.;1023330:
===
]

רבקה, תודה רבה.
אהבתי את התיקון של שלמה אבל זה היה לפני שראיתי את התיקון שלך :)
אשמח לקבל הדרכה קצרה בעריכה, אם לא אכפת לך כמובן.

בקשר לזכויות: לצלמת הזו אין חיבור לנט, אמרתי לה שאני מעלה כדי לקבל הדרכה בתיקון התאורה, וגם מסרתי לה שחלק מאד אהבו את התמונה כמו שהיא.
לא התכוונתי לקבל חוו"ד על התמונה אלא רק עזרה בעריכה משום שאין לי נסיון בתיקונים מסוג זה.

E&A

משתמש מקצוען
רבקה, העיבוד שלך מדהים.
זה אקשנים שאת בנית או קנית אותם?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
רבקה, מה שאהבתי במיוחד בתיקון הראשון שלך -שהרקע נותר חשוך ואטום והפנים כן מוארות.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1023341:
הראשון טוב, רק נראה לי שהפנים קצת שרופות ואבדו מעט את הטבעיות.
הפנים שרופות במקור. את החלק הבהיר של הפנים השתדלתי לא כ"כ להבהיר (בשכבות המבהירות שמתי מסיכה מוחלשת על החלק הזה) ואפילו קצת הכהיתי.

מסכימה איתך שזה גם עניין של טעם.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י PV;1023485:
רבקה אולי תפרטי לנו קצת מה עשית בשלושת התמונות(!)
זה יהיה שיעור חשוב ביותר לכולנו.

נכתב ע"י ליבי;1023617:
רבקה, תודה רבה.
אהבתי את התיקון של שלמה אבל זה היה לפני שראיתי את התיקון שלך :)
אשמח לקבל הדרכה קצרה בעריכה, אם לא אכפת לך כמובן.

נכתב ע"י אחינועם;1023644:
רבקה, העיבוד שלך מדהים.
זה אקשנים שאת בנית או קנית אותם?

נכתב ע"י נוי;1023672:
רבקה, מה שאהבתי במיוחד בתיקון הראשון שלך -שהרקע נותר חשוך ואטום והפנים כן מוארות.

תודה לכולכן! :)
הטכניקות ששימשו אותי הן ברובן טכניקות שלמדתי בקורס פוטושופ מסויים שבהשתתפות בו חתמתי על הסכם סודיות ואסור לי להעביר את התכנים שלמדתי בו. (ברצינות.)
(אגב, זה הלימוד המסודר היחיד שעשיתי אי פעם בתחום הצילום והעיבוד הגרפי.)
אחינועם, מניחה שזה עונה גם על השאלה שלך, נכון? (ישבתי על העריכות נראה לי איזה חצי שעה <זה היה עם הפסקות לא סגורה על זה>. זה לא היה משהו מוכן...)

שלמה

משתמש מקצוען
בדוגמת התיקון שהעלתי, כוונתי הייתה להראות את רעיון השיטה בתיקון התמונה.
לא דייקתי בצבעים ובתיקון, כי זו תמונה קטנה ולא שווה להשקיע בה יותר מדי זמן.

רבקה
חתמת על הסכם סודיות במקום שלמדת, כך שנראה, שבבית ספר שם המציאו את טכניקות הפוטושופ. (מעריך).
באו נעשה אתגר.
בחרו תמונה אחת מתוך ה3 תמונות שהעלת. וכל אחד ינסה את כוחו בתיקון דומה לתיקון שלך.
מה דעתכם?

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רבקה העריכות שלך מיוחדות!

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שלמה;1023909:
בדוגמת התיקון שהעלתי, כוונתי הייתה להראות את רעיון השיטה בתיקון התמונה.
לא דייקתי בצבעים ובתיקון, כי זו תמונה קטנה ולא שווה להשקיע בה יותר מדי זמן.

רבקה
חתמת על הסכם סודיות במקום שלמדת, כך שנראה, שבבית ספר שם המציאו את טכניקות הפוטושופ. (מעריך).
באו נעשה אתגר.
בחרו תמונה אחת מתוך ה3 תמונות שהעלת. וכל אחד ינסה את כוחו בתיקון דומה לתיקון שלך.
מה דעתכם?

כשאני בזמנו (לפני 17 שנה) הייתי מרצה לגרפיקה, לא זכור לי שהיה דבר כזה חתימה על סודיות... באמת הפתעת אותי! יש דבר כזה?! כל הרשת מפוצצת בשיטות, מי שומר על סודיות היום?!
אני מצטרף לאתגר!
אני מציע גם, שכל אחד יעלה את התמונה של רבקה לצד התיקון שלו, ושלא תבין לא נכון, היא באמת מקצוענית, את זה רואים כבר בתמונות!

נ.ב.

היינו שמחים לקבל את הRAW.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;1023909:
רבקה
באו נעשה אתגר.
מה דעתכם?

נכתב ע"י GolanArt;1024026:
כשאני בזמנו (לפני 17 שנה) הייתי מרצה לגרפיקה, לא זכור לי שהיה דבר כזה חתימה על סודיות... באמת הפתעת אותי! יש דבר כזה?! כל הרשת מפוצצת בשיטות, מי שומר על סודיות היום?!

אוי נו, תפסיקו לחפור.
לקחתי קורס קצר (3 שעות, לא איזה משהו שנמשך לאורך זמן) אצל צלמת ספציפית איפשהו בעולם (לא מישהי מהארץ) שלימדה אותי את טכניקת העריכה הספציפית שלה. התנאים שלה היו בין השאר שלא אהיה מהאיזור בו היא גרה (וב"איזור" הכוונה היא למשהו בגודל של כל ישראל) ושלא אעביר הלאה את שלמדתי.
זה לא שאי אפשר לחקות את העריכות הספציפיות האלה בדרכים שונות, אלא שמדובר על הטכניקה הספציפית שלה. בפוטושופ יש מיליון דרכים לבצע כל דבר. את הדרך הספציפית שלה - לא תלמדו ממני. זה הכל. אפשר לחשוב שלא עזרתי פה בפורום בהנחיה לגבי עריכות המון פעמים.

אגב, מאחר ובפוטושופ יש אינספור כלים ודרכים, החכמה היא לא להצליח לחקות עריכה של מישהו אחר. החכמה היא לקבל תמונה ולהצליח להוציא ממנה את הפוטנציאל שלה ע"י עריכה. להחליט לבד מה יכול להתאים פה ומה שם, איזו טכניקה יכולה לתקן את החיסרון הזה בתמונה ואיזו טכניקה יכולה להדגיש את היתרון ההוא.
לחקות זה כלום.

ואגב אחרון: בתמונה שהעליתי לאתגר הקודם, זאת:
http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1012657&postcount=1
לא היה לי רעיון איך לערוך את התמונה ולהוציא את המקסימום שבה. אז ביקשתי עזרה של חברות, ואחת מהן הציעה עריכה שאהבתי. הלכתי לפוטושופ וחיקיתי את העריכה עם שינויים קלים משלי, וזה בסופו של דבר מה שהעליתי לאתגר. הייתי צריכה את המוזה שהיא נתנה לי לגבי איך יפה להציג את התמונה. זה דבר שהוא מעבר לידע בפוטושופ והיכרות עם מלא טכניקות שונות. לפעמים צריך את המוזה.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1023672:

הכל עניין של מסכות התאמה...

קבצים מצורפים

• --עותק של IMG_0156.JPG
    KB 97.2 · צפיות: 9
  • Fade Curves.jpg
    KB 252.5 · צפיות: 11
  • אובייקט חכם.jpg
    KB 186.1 · צפיות: 13

שלמה

משתמש מקצוען
סגנון רטרו...

קבצים מצורפים

• Fade Curves.jpg
    KB 249.4 · צפיות: 10

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
בנתיים רבקה מנצחת.. ;)
התיקון הראשון שרוף מדי
וברטרו זה כתמתם לחלוטין, הפכת אותה לג'ינג'ית
עריכת רטרו צריכה לתת מראה מעט דהוי ואתה דווקא הוספת רוויה.
כנראה שקורסים עם הסכמי חשאיותת עושים משהו... :)

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בלי הסכם סודיות:D

קבצים מצורפים

• f.jpg
    KB 549 · צפיות: 12

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה