תמהיל מומלץ להלוואת גישור

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני נמצא כרגע במו"מ עם בנקים בנוגע להלוואת גישור, אשמח להמלצות על תמהיל מומלץ כדאי לדרוש מן הבנקים.
ובל"נ ובעז"ה כאשר אקבל עצות קונקרטיות אעלה אותם כאן לפורום שידונו בהם צוות המומחים ויעירו וישפרו...
הלוואת גישור לשנתים פלוס מינוס עד מכירת הדירה, חלק מן הדירה הנרכשת וחלק מן הדירה הקיימת, סכום 1850000.
תודה!!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני נמצא כרגע במו"מ עם בנקים בנוגע להלוואת גישור, אשמח להמלצות על תמהיל מומלץ כדאי לדרוש מן הבנקים.
ובל"נ ובעז"ה כאשר אקבל עצות קונקרטיות אעלה אותם כאן לפורום שידונו בהם צוות המומחים ויעירו וישפרו...
הלוואת גישור לשנתים פלוס מינוס עד מכירת הדירה, חלק מן הדירה הנרכשת וחלק מן הדירה הקיימת, סכום 1850000.
תודה!!
בגדול הבנקים יכולים לתת גישור הכל בפריים. תבדקו בכמה יתנו לכם.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה סדר גודל שהיית מוציא הכל פריים?
למרות שאם זה לשנתיים לא הייתי פוסל חצי פריים חצי קלצ. רק לבדוק באיזה בנק. רוב הבנקים אין עמלת היוון בקלצ גישור.
בלאומי נראה לי שיש. אז שם רק פריים.

abc321

משתמש פעיל
למרות שאם זה לשנתיים לא הייתי פוסל חצי פריים חצי קלצ. רק לבדוק באיזה בנק. רוב הבנקים אין עמלת היוון בקלצ גישור.
בלאומי נראה לי שיש. אז שם רק פריים.
גם אם יש עמלת היוון עדיין שווה לבדוק את האופציה,
1.עדיין לא רואים את הירידות באופק כדי שיהיה קנסות
2.הפריים ימשיך עדיין לעלות ובגישור מרגישים כל עלייה בערך כפול ממשכנתא רגילה בלוח שפיצר

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ריביות על 100 אחוז פריים
P+ 1-ל + 1.7p

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
גם אם יש עמלת היוון עדיין שווה לבדוק את האופציה,
1.עדיין לא רואים את הירידות באופק כדי שיהיה קנסות
2.הפריים ימשיך עדיין לעלות ובגישור מרגישים כל עלייה בערך כפול ממשכנתא רגילה בלוח שפיצר
גם ההיוון אם יהיה לא יהיה משמעותי אם מראש תקח לשנתיים ותפרע קרוב לשנתיים זה מינימום של זמן להיוון

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה דעתכם על הכל בריבית קבועה צמודה למדד??? הציעו לי 3.5 אחוז?
זה יוצא ההחזר החודשי הכי נמוך, וגם כעת שהמחירים מאד עולים יש הגיון שהמדד כבר לא ימשיך לעלות לפחות לא באופן דרסטי??

ראובן 23

משתמש מקצוען
זה יוצא ההחזר החודשי הכי נמוך, וגם כעת שהמחירים מאד עולים יש הגיון שהמדד כבר לא ימשיך לעלות לפחות לא באופן דרסטי??
קח בחשבון שיעד האינפלציה הוא 2.5/3% אז זה בעצם ריבית של 6 אחוז.
זה בלי לחשב את הסיכון שהאינפלציה תהיה גבוהה יותר (ב12 חודשים האחרונים האינפלציה היתה 5.3).
ודבר נוסף שבסוף הגישור הקרן שתצטרך לפרוע תהיה גבוהה יותר אז תכין לזה כבר היום מקורות מימון.

ראובן 23

משתמש מקצוען
בכזו תקופה סוערת הייתי מפחד לעשות את הצעד הזה.

zmmb

משתמש פעיל
זה תמהיל גרוע ביותר.
מעבר ליעדי האינפלציה כמו שכתב @ראובן 23, אף אחד לא יכול לדעת אם לא יהיה פתאום גם עליית מדד של 5% ויותר בשנה.
זה סיכון גדול מדי בשביל להשים על זה את כל ההלוואה.
חוץ מזה, שאם כבר 100% ק"צ, אני מאמין שאפשר לקבל בזה ריבית הרבה יותר טובה.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ריביות על 100 אחוז פריים
P+ 1-ל + 1.7p
אפשר לתרגם למתחילים מה הכוונה של השורה השנייה של הפריים?
שאלה שנייה, הרי הפריים מאד גבוה עכשיו, ואם ההלואה היא לזמן קצר למה כדאי לקחת הכל פריים??
(מדובר בהלוואת גישור בסדר גודל של 1.85 מליון כך שכל אחוזון קטן הוא הרבה כסף בהחזר החודשי?

ראובן 23

משתמש מקצוען
הפריים היום אוחז ב5.25
תוסיף אחוז נוסף זה 6.75
כשהפריים עולה כל הריביות החדשות עולות בהתאמה.
רק ריביות שנלקחו לפני העלייה במסלולים אחרים לא עולים זה בקצרה ממש.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפריים היום אוחז ב5.25
תוסיף אחוז נוסף זה 6.75
כשהפריים עולה כל הריביות החדשות עולות בהתאמה.
רק ריביות שנלקחו לפני העלייה במסלולים אחרים לא עולים זה בקצרה ממש.
אז למה לקחת בגישור הכל פריים בכזו ריבית מטורפת??? למה לא עדיף קבועה צמודה למדד?? ברבית 3.5 אחוז??

פסגות

משתמש מקצוען
אז למה לקחת בגישור הכל פריים בכזו ריבית מטורפת??? למה לא עדיף קבועה צמודה למדד?? ברבית 3.5 אחוז??
כי זה צמוד מדד
וכשהמדד עולה (כמו בשנה האחרונה שעלה ב5%)
אז חוץ מה3.5% של הריבית ,הקרן עצמה עלתה בכמעט 100,000 ש''ח(!)
שזה אומר שכתגיע להחזיר את ההלוואה תצטרך להחזיר 1.95
כמובן שהשנה האחרונה הייתה חריגה בתחום המדד אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על החוסר הבנה, אבל אני עדיין מתקשה להבין... הרי בריבית פריים הנוכחית אני מחזיר בשנה בודאות יותר מחמישים אלף שקל יותר מהריבית קבועה לא צמודה, וכאן אין ודאות מה תהיה עליית המדד, ובפרט שכעת כל המחירים עולים ויש הגיון שבכך הם יעצרו לזמן מסויים ואולי גם הממשלה תעשה פעולות בנושא.
והאם לא כדאי לומר שאין ספק (עליית המדד) מוציא מדי ודאי (ריבית פריים גבוהה ביותר כעת), ומה גם שההחזר החודשי הוא גבוה מאד

פסגות

משתמש מקצוען
סליחה על החוסר הבנה, אבל אני עדיין מתקשה להבין... הרי בריבית פריים הנוכחית אני מחזיר בשנה בודאות יותר מחמישים אלף שקל יותר מהריבית קבועה לא צמודה, וכאן אין ודאות מה תהיה עליית המדד, ובפרט שכעת כל המחירים עולים ויש הגיון שבכך הם יעצרו לזמן מסויים ואולי גם הממשלה תעשה פעולות בנושא.
והאם לא כדאי לומר שאין ספק (עליית המדד) מוציא מדי ודאי (ריבית פריים גבוהה ביותר כעת), ומה גם שההחזר החודשי הוא גבוה מאד
זה באמת שאלה לא פשוטה
אתם צריכים להחליט איזה סיכון עדיף מבחינתכם

z.k.

משתמש פעיל
מי אמר לקחת הכל פריים?
תיקח חלק בפריים וחלק בקל"צ, זה כנראה יצא בסביבות 5 אחוז (ליתר דיוק שאל את היועצים @ראובן 23 @ari1980 ) ובלי הקללה של המדד

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מי אמר לקחת הכל פריים?
תיקח חלק בפריים וחלק בקל"צ, זה כנראה יצא בסביבות 5 אחוז (ליתר דיוק שאל את היועצים @ראובן 23 @ari1980 ) ובלי הקללה של המדד
ככה הציעו כמה יועצים, עיין בתגובות הקודמות... הבעייה היא החזר חודשי מאד גבוה 7700 בערך לסכום של 1.85 מ',
אני בונה להחזיר את הריבית ע"י השכרת הדירה פלוס תוספת וכלל שהריבית החודשית גבוהה יותר אז זה קשה ומעיק יותר ההחזר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה