תכנות לגברים קורס של אברטק

ווארעמקייט

משתמש פעיל
בבני ברק יש למישהו מידע האם הולך להיות שנה הבאה קבוצה בבני ברק (איך זה עובד כל שנה יש קורס?)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אתה רוצה דווקא אברטק? כי אני יודע שמפתחים עושים עכשיו מיונים לקורס שמתחיל בקיץ.

רוזנברג

משתמש חדש
את מפתחים אני לא מכיר אישית כי לא למדתי שם אבל את אברטק אני מכיר אישית כי למדתי שם
היתרונות שלהם זה
א. הכשרה מוכוונת לבוגרי ישיבות
ב. האווירה הממש חרדית על גבול האברכית
ג.הכולל בבוקר
ד.המילגת קיום (2000 שקל ) והלימודים בחינם
ה. (ואולי הכי חשוב בהקשר הזה ) זה ההשמה ,אני באופן אישי אחרי 18 חודשים של לימודים הם דאגו לי למשרה מעולה בסטארטאפ עם משכורת של בוגרי תואר נחשב בעוד כמה אנשים שהכרתי שהלכו לתואר במכללות ולמדו חמש שנים חיפשו שנה ובסוף מצאו בפחות
במקרה שלי כי הם כבר שלחו בוגרים בעבר למקום והיו מרוצים ורצו מהם עוד
ככה שצורת הלימוד שהם מלמדים וסוג האנשים שהולכים לאברטק יוצרים רמה מאוד גבוהה ,ושיתופי הפעולה שלהם מאפשרים השמה מהירה
ויש אפשרות של השמה במקום למי רוצה לצבור עוד ניסיון לפני שיצא לשוק
במקרה של מפתחים אני חושב שאין כולל ואין מלגת קיום ושהלימודים עולים כסף ואני לא יודע מה מצב ההשמה
ככה שאני לא יודע להגיד עליהם
מקווה שעזרתי

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני אוסיף קצת מה שאני יודע על מפתחים (כפי ששמעתי מהם כשהייתי שם במבחנים).

כפי שכתב
במקרה של מפתחים אני חושב שאין כולל ואין מלגת קיום
אבל הלימודים לא עולים כסף. אמנם מתחייבים בחוזה לקנס ע"ס 160,000 במקרה והולכים לעבודה שלא דרכם. מאידך גיסא הם מתחייבים להשמה בשכר של 10k בשנה ראשונה, 11,500 בשנה שניה, ו13,700 בשנה שלישית (אני מקווה שאני מדייק. אני חושב שכן) לאח"מ התלמיד משוחרר מהחוזה. כנ"ל אם לא מצאו עבודה עד 8 חודשים.
בנוסף הקנס יורד בהדרגה ככל שעובר הזמן בעבודה. כ"כ עד 9 חודשים בלימודים אין קנס על נשירה.
בנוגע למהלך הלימודים, מתחילים ב9 חודשים של אנגלית פיזיקה ומתמטיקה. ואח"כ פיתוח.

קצת על המבחן

המבחן מורכב משני חלקים, בחלקו הראשון מבחני אינטלגנציה של סדרות צורות, מספרים וכדו', כדאי לתרגל ולבוא מוכנים.
החלק השני והמרכזי הוא מבחן מפתחים שבו נותנים דף עם נושא (לנו נתנו נושא של מכונת מצבים אוטומטית דטרמינסטית ולא דטרמינסטית. אני מעריך שיש כמה מבחנים שונים). בדף יש הסבר לאמי יודע מה ברור על הנושא וצריך לענות על שאלות.
הם לא מחפשים שתענו על השאלות בצורה מושלמת וגם לא קרוב לזה, כי זה כמעט בלתי אפשרי אפילו למוכשרים מאוד, אלא רוצים לראות את הכיוון של הנבחן איך הוא מתמודד עם החומר.
מי שהם רואים שיש לו פוטנציאל טוב, יזמנו אותו למבחן נוסף אחרי שבוע, ויציידו אותו בחומר למידה מפורט יותר.
באופן אישי אני יכול לומר שזימנו אותי למבחן חוזר ועמדתי בו בהצלחה, אבל...
וכאן הטיפ הבא החשוב, למרות שהצלחתי במבחן לא קיבלו אותי כי לא הרשמתי טוב בראיון. ולכן אל תעשו את הטעות שלי שהתמקדתי בהכנה למבחן ולא לראיון.
תבואו רגועים ומוכנים טוב לשאלות כמו:
במה החברים שלך יגידו עליך שאתה טוב? מה יגידו שאתה לא טוב?
איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
למה אתה רוצה ללמוד דווקא כאן?
איך הרגשת במהלך המבחן?
איך תתפרנס במהלך הלימודים? וכו'

בהצלחה!

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@רוזנברג אולי תעזור לי
אני מנסה להירשם לאברטק אבל העסק נראה לי קצת חאפרי. דיברתי איתם באזור פורים, ואמרו לי שאם לא ייצרו איתי קשר עד פסח להתקשר אליהם אחרי פסח.
לא התקשרו.
התקשרתי.
שלח אותי להתקשר לרכז בבני ברק.
התקשרתי.
אמר שייתקשר אליי השבוע, בינתיים לא התקשר.
מה כל כך קשה לקבוע ראיון? למה לא עובדים מסודר?
בנוסף שואלים אותי כל פעם איזו ישיבה למדתי ואיזה כולל. נשמע יותר כמו בירורים בשידוכים...

ועוד משהו שאשמח לדעת, מה סגנון הלימוד בכולל? יש מבחנים? כמה מקפידים על זמנים?

ובנוגע למכינה (אגב, עכשיו הם מתחילים לעשות בגרויות), איך זה הולך, לדוגמה באנגלית, מחלקים להקבצות לפי רמות?

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
שלום למרות שביקשת תגובה מ @רוזנברג ואני לא בטוח שאני יודע אפילו מיהו (לפי הפרטים שהוא מסר אני מנחש שהוא ממסיימי המחזור האחרון בירושלים) אנסה לענות במקומו.
למרות כל ההלוך ילך הטלפוני שעברת עדיין זה לא אומר שהעסק חאפרי, פונים עליהם הרבה אנשים והם מטפלים בהמון טלפונים, ומשתדלים לתת לכולם מענה אנושי מפורט עם סבלנות.

מה ששאלת מה כל כך קשה לעשות ראיון,
לפי מה שאני רואה כל פעם בירושלים, הם קודם מרכזים את כל השמות ורק אחר כך עושים ימים מרוכזים של ראיונות לכולם, כך שכנראה עדיין הם לא סיימו עם הריכוז של כל השמות ולכן לא חזרו אליך בקשר לראיון.

מה ששאלת למה הם שואלים שוב ושוב באיזה ישיבה וכולל למדת,
כנראה זה בגלל שחשוב להם מאד סגנון הנרשמים וזה הסמל של המקום לעומת מקומות אחרים, אז הם מנסים תמיד לנסות ולקלוט את הסגנון של הנרשם והרבה פעמים המקומות שלמדת מהווים סימן לגבי מה סגנון שלך.

לגבי מה ששאלת על הכולל,
באברטק הנוכחות בכולל היא חובה (באברטק משולמת מלגת קיום מידי חודש, אבל היא מותנית בנוכחות בכולל).
לעובדי רבטק הנוכחות בכולל היא רשות אבל משולמת מלגה מיוחדת ללומדים.
בכולל ישנם 3 מגמות גמרא בעיון, דף היומי, וסוגיות בהלכה.
יש בכולל מבחנים דו שבועיים בכל תחום.
הראשי כוללים תמיד מנסים שתהיה אוירה רצינית בכולל ושיהיה כיף ללמוד.
יש החתמת אצבע בכולל אבל הדרישה היא להיות סך הכל לפחות 70 אחוז מהזמן.

לגבי האנגלית אני לא יודע אם יש הקבצות, מה שאני זוכר זה שמי שיש לו רמה גבוהה מקבל פטור מאנגלית.
מקווה שעזרתי....

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
@נננ333
האם זה נכון שאלה שבאו בלי רקע באנגלית לא שרדו

ממש לא נכון,
לי היה רקע חלש באנגלית,
ולהרבה חברים שלי לא היה רקע בכלל,
ושרדנו מצוין...

אבל בלי קשר, אנגלית זה חשוב מאד למקצוע, וחייבים להשקיע בזה כל הזמן.

ווארעמקייט

משתמש פעיל
אני מצאתי את זה פה
יש מישהו שהוא בוגר מפתחים או מכיר אותם שידע להגיד האם זה באמת ככה?
אנסה לתת מידע מפורט היות שאין עליהם כמעט מידע ברשת ויהיה לתועלת עבור עוד מתעניינים.
התוכנית שלהם באופן כללי היא שתלמד אצלם למשך כשנה עד שנה וחצי, לימודים אינטנסיביים מאוד משעה 9:30 בבוקר בערך עד 5 אחה"צ חמישה ימים בשבוע, לימודים בחינם (מבטיחים גם מלגה נמוכה לנשואים - לא בדקתי איתם) לאח"מ הם מתחייבים להשמה בחברות הייטק כשהמשכורת עוברת דרכם בשלוש שנים הראשונות כשהם מפרישים לתלמיד עבור שנה ראשונה סכום מסוים לחודש ובכל שנה משלושת השנים המשכורת שהם מעבירים גדלה בהתאמה (לא זוכר את הסכומים המדויקים לכן לא כתבתי אבל מדובר משהו בסביבות ה10-11 אלף לחודש בשנה ראשונה ואח"כ יותר עד 14 אלף) אח"כ התלמיד יכול להמשיך בעבודה שסידרו לו כשהמשכורת תעבור לתלמיד ישירות מהחברה.
בשונה מחברות דומות אחרות הם אינם ממומנים (לפחות לא באופן מלא) ע"י משרד ממשלתי או גוף כלשהו והאינטרס הוא עסקי לחלוטין - הרווח שיש להם מהמשכורת של הבוגרים - כך לפחות לדבריהם, מה שנותן מעלה בכך שהאינטרסים של שני הצדדים די מכוונים לאותה נקודה שהתלמיד יצליח מאוד בלימודים, מכאן נובעת גם רמת הלימודים הגבוהה יחסית כדי ליצור התאמה לחברות הייטק ולעבודות מכובדות יותר בתחום.
לשאלה המתבקשת כיצד הם יכולים להרשות לעצמם כזה דבר, פה בדיוק טמון העניין - שיטת הלימודים שלהם מאוד שונה ממקומות אחרים, הלימודים פחות מתבססים על מורים שמלמדים ומגישים עם כפית לפה את החומר, כמעט שאין שם מרצים! הצוות כולו מרוכז במספר אנשים, אחד מהם הוא מתמטיקאי ואיש מדעי המחשב מאונברסיטת ת"א, עוד אחד הוא מתכנת לשעבר בסטארטאפים שונים, ואדם נוסף שאחראי על כל התחום של המתמטיקה. אולי עוד כמה אנשים אבל כמעט שרוב הלימודים מתבססים על צורת לימוד ישיבתית של לימוד מתוך חומר כתוב-סיכומים-חבורות וכדו', עד כמה שזה נשמע מוזר ככה זה בשטח.
חומר הלימודים יותר דומה לחומר של מדעי המחשב ופחות להנדסת תוכנה, ז"א שמתמקדים הרבה בלוגיקה של דברים ובהרבה תיאוריה ופחות בלימוד של שפות שונות וסביבות פיתוח, לומדים בסה"כ פייתון c++ ו- c אולי גם SQL אבל הדגש הוא לא על זה. מה שמביא אותי לענות על שאלתך בצורה הבאה; זה מאוד משנה במה אתה מתעניין בעיקר ובאילו תחומים אתה טוב, אם אתה כבר בתחום הפיתוח אתה בטח מבין את העניין אבל גם אם לא, תנסה לחשוב האם אתה טוב במתמטיקה - פתרון בעיות מסובכות - הבנה של דברים מורכבים וכדו' או שאתה יותר מתעניין בקטע של לתכנת אתרים ותוכנות וליצור דברים ופחות בעניין התיאורטי.
לפי זה תוכל לקבוע האם מתאימים לך שם הלימודים.
אין בעד ונגד יש עניין של התאמה או אי התאמה, גם אם לו יהי שיש שם לימודים מצויינים - אם אתה לא מתאים לסוג לימודים הזה אתה הראשון שתפסיד אם תלך ללמוד שם.
תשב עם עצמך ותחשוב למה בעצם אתה מחפש ללמוד את התחום הזה, עד כמה אתה יכול להקדיש מעצמך ללימודים וכמה להשקיע, והאם אתה יכול להתחבר לרעיון שאתה יושב ומתרגל מתמטיקה במקום לכתוב קוד, וכו' וכו' עפ"י הנ"ל -- רק לפי זה תחליט ולא לפי שום דבר אחר.
בנגע לעובדה שזה לימודים בחינם, חשוב להדגיש כמה נקודות לא ידועות, לאחר הקבלה ללימודים הם חותמים על חוזה עם כל תלמיד, בחוזה הזה נכתב בין השאר ההתחייבות שלהם על עבודה והתלמיד מחוייב ללכת לעבודה שהם מציעים ההתחייבות הזו היא עד חצי שנה ואם לא מוצאים עבודה - התלמיד משוחרר, פרישה של התלמיד מהלימודים מחייבת אותו בסכום עתק של משהו באיזור ה- 160,000 ש"ח!!! (לתשומת לבך) אא"כ הם הוציאו את התלמיד, סכום זה הוא גם הסכום שחייבים לשלם להם אם מוצאים עבודה לבד.
תעשה את השיקולים שלך ותחליט, כשזה היה רלוונטי עבורי החלטתי שלא ללמוד שם גם בגלל הסיכון הכספי וגם בגלל שההתעניינות שלי בתכנות היא בכלל לא ברקע מדעי - מתמטיקה אלא יותר פרקטיקה של תכנות (שפות סביבות פיתוח וכדו') וגם בגלל שאני נשוי ואב לשניים וזה לא נורמלי לא לגדל אותם וגם לא לפרנס.

בהצלחה!
סליחה על האריכות הרבה אך החלטתי שאחת ולתמיד צריך שיהיה איזה מידע ברשת על הלימודים שם.. השתדלתי לכתוב כמה שזכרתי (בכל זאת עברה שנה מאז הראיון שלי שם).
ותקננו בעצה טובה מלפניך...

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בגלל הקושי עם השפה?
לפי מה שהבנתי, בכלל הכל ביחד.

אבל בעיני זה לא אומר שזה לא טוב. באמת לא כולם מתאימים, מה לעשות. במיוחד אם נכנסים מלכתחילה לכל העניין לא בגלל שרוצים לעסוק בתכנות, אלא בגלל שסתם מחפשים עבודה כל שהיא.

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
קופצת על האשכול.
מחפשים אצלינו מפתח\ת חרדי, עם עדיפות למפתח.
דרוש ניסיון של שנה באנגולר ו SQL.
מבריק, עם ראש גדול ויכולת למידה טובה ומהירה.
יש כמה מפתחים חרדים בצוות.
התנאים לא בשמים -אבל זה נותן הרבה ניסיון בשוק העבודה.
העבודה בירושלים
אפשר לשלוח קוח מתאימים בלבד: gdolimmeahaim גימייל

ווארעמקייט

משתמש פעיל
אני אוסיף קצת מה שאני יודע על מפתחים (כפי ששמעתי מהם כשהייתי שם במבחנים).

כפי שכתב

אבל הלימודים לא עולים כסף. אמנם מתחייבים בחוזה לקנס ע"ס 160,000 במקרה והולכים לעבודה שלא דרכם. מאידך גיסא הם מתחייבים להשמה בשכר של 10k בשנה ראשונה, 11,500 בשנה שניה, ו13,700 בשנה שלישית (אני מקווה שאני מדייק. אני חושב שכן) לאח"מ התלמיד משוחרר מהחוזה. כנ"ל אם לא מצאו עבודה עד 8 חודשים.
בנוסף הקנס יורד בהדרגה ככל שעובר הזמן בעבודה. כ"כ עד 9 חודשים בלימודים אין קנס על נשירה.
בנוגע למהלך הלימודים, מתחילים ב9 חודשים של אנגלית פיזיקה ומתמטיקה. ואח"כ פיתוח.

קצת על המבחן

המבחן מורכב משני חלקים, בחלקו הראשון מבחני אינטלגנציה של סדרות צורות, מספרים וכדו', כדאי לתרגל ולבוא מוכנים.
החלק השני והמרכזי הוא מבחן מפתחים שבו נותנים דף עם נושא (לנו נתנו נושא של מכונת מצבים אוטומטית דטרמינסטית ולא דטרמינסטית. אני מעריך שיש כמה מבחנים שונים). בדף יש הסבר לאמי יודע מה ברור על הנושא וצריך לענות על שאלות.
הם לא מחפשים שתענו על השאלות בצורה מושלמת וגם לא קרוב לזה, כי זה כמעט בלתי אפשרי אפילו למוכשרים מאוד, אלא רוצים לראות את הכיוון של הנבחן איך הוא מתמודד עם החומר.
מי שהם רואים שיש לו פוטנציאל טוב, יזמנו אותו למבחן נוסף אחרי שבוע, ויציידו אותו בחומר למידה מפורט יותר.
באופן אישי אני יכול לומר שזימנו אותי למבחן חוזר ועמדתי בו בהצלחה, אבל...
וכאן הטיפ הבא החשוב, למרות שהצלחתי במבחן לא קיבלו אותי כי לא הרשמתי טוב בראיון. ולכן אל תעשו את הטעות שלי שהתמקדתי בהכנה למבחן ולא לראיון.
תבואו רגועים ומוכנים טוב לשאלות כמו:
במה החברים שלך יגידו עליך שאתה טוב? מה יגידו שאתה לא טוב?
איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
למה אתה רוצה ללמוד דווקא כאן?
איך הרגשת במהלך המבחן?
איך תתפרנס במהלך הלימודים? וכו'

בהצלחה!
תודה רבה
מה זה נקרא לבוא מוכן לריאיון?

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה
מה זה נקרא לבוא מוכן לריאיון?
הבהרה: מה שאני כותב זו דעתי בלבד.

קודם כל לבוא רגוע ונינוח ולהשתדל לא לשדר לחץ במהלך הראיון.
דבר שני לבוא מוכן עם תשובות טובות לשאלות הנ"ל ושכמותן.
ובשביל זה צריך להבין קודם כל מה הם מחפשים. ומה שהם מחפשים לאחר שבחנו את הכישורים שלך, זה בעיקר לוודא שבאמת תוכל לעמוד בלחץ הלימודים ולצאת בסוף התהליך לעבוד ולהיות ריווחי, כי אם תנשור במהלך הלימודים זה נטו הפסד בשבילם.
בנוסף מחפשים מישהו נוח שיתנהל בצורה נעימה.
(ציטוט מכתבה שיווקית במוסף גשרים של משפחה מפסח:
"במבחנים האלה אנחנו בודקים האם המרואיין הוא איש נוח ויש לו יכולת עמידה בלחץ. ייתכן כי מישהו יהיה גאון אבל יחסי האנוש שלו גרועים - הוא לא יתקבל לכאן, חשובה לנו מאוד האווירה כאן". דניאל קרמר ממיסדי החברה.)

אתן דוגמה לשאלה בראיון.

מראיין: למה אתה רוצה ללמוד הייטק?

תשובה גרועה: זה נשמע מעניין וגם כסף טוב.

למה תשובה גרועה? כי אתה לא מראה רצון פנימי ואמיתי לתחום, מה שמוביל את המראיין לחשוד באופן מיידי שפתאום תגלה שלא כל כך בא לך על התחום ותנשור.

תשובה טובה: זה תחום שמאתגר אותי, חברים שעובדים בתחום ומכירים אותי אומרים לי שזה מאוד מתאים לכישורים שלי.

עוד דוגמה לשאלה בעייתית: מה החסרון שלך? (או, מה החברים שלך יגידו עליך שלילי?)
זו שאלה מאוד לא נוחה וצריך לדעת לענות עליה. (האמת שאני עד עכשיו מאוד מתקשה לחשוב על תשובה טובה לזה שלא תציג אותך באור שלילי. פרפקציוניזם כבר לא קביל...).

וכן על זו הדרך, תן לחכם ויחכם עוד ויחפש באינטרנט טיפים כיצד לעבור ראיון עבודה בצורה מוצלחת (זה דומה בסה"כ).

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה