מידע שימושי תכנות או ראיית חשבון

שפריצרית

משתמש מקצוען
צריך לקחת בחשבון שחלק גדול מהעבודה של רואי החשבון כיום היא בגלל ביורוקרטיה מיותרת, במדינות רבות הפשיטו כבר את התהליכים ועסקים הרבה פחות נצרכים לשירות רו"ח.
באותה מידה, גם ההייטק מפשט את עצמו עם הזמן.
פעם מתכנת היה צריך להיות לא פחות ממדען, להתעסק עם תכנות סיביות והמון אלגברה בוליאנית ובסיסים.
דור המתכנתים ההוא פישט את העבודה ע"י שפות סף ובהמשך שפות עיליות.
כיום בהרבה בתי תוכנה משתמשים במערכות שהמתכנת צריך רק ליישם, עבודה שנעשית יותר ויותר פקידותית.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מה את אומרת...
רוב העסקים הקטנים שאני מכיר מדווחים מע"מ לבד, מעטים גם עושים לבד את הדו"ח השנתי.
עם רווחית / חשבונית ירוקה וכמובן פריוריטי זה לא קשה במיוחד, עם פנקסים ידניים כבר יותר זול לשלוח לרו"ח.
כמובן מצטרף לעובדה גם מערכות לניהול תזרים, קופות ומסופים, ואולי עוד יותר קריטי אתרים נגישים של הבנקים ושל משרדי הממשלה.
כל הפעולות האלו בעבר הלא רחוק הרו"ח היה עושה, וכיום בעלי עסקים עושים לבד בדקות ספורות, ובעתיד גם פעולות נוספות כמו תלושי משכורת (זה כמובן אפשרי לבד אבל עדיין לא פשוט).
קרוב משפחה שלי בעלים של משרד רו"ח מצליח, טוען שכיום כמעט ואין צורך לעוסק מורשה בשירותי רו"ח, הוא המליץ לי להגיש הכל לבד חוץ מדוח שנתי.
למעשה אני מדברת מנסיון ורק ממנו ובניגוד אליך גם מהפוזיציה הזו.
תפקידו של רו"ח אינו הנה"ח ודיווח. הוא יכול להציע זאת כשירות נלווה.
וכשמדובר בחברה גדולה היא גם ככה תנהל את ספריה בעצמה.
תפקידו האמיתי הוא דיווח שנתי, תכנוני מס, אישורים מיוחדים וייעוץ כלכלי לעסק. בקורונה על שלל בעיותיה הבירוקרטיות הצורך התעצם פי כמה. רואה חשבון טוב ומיומן יכול לסייע מאד לחסכון כלכלי והתייעלות וניצול סעיפים מיטיבים בחוק.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
@רבקה@ , העניין הוא שאת כתבת שהשכר פחות קופץ אז אני הבהרתי שלפעמים הוא לא קופץ. הוא יכול להישאר כך במשך שנים וכן שלמעסיק במשרד יש מגבלה לשכר שהוא יכול לשלם ורוב הנשים החרדיות עובדות במשרדים.
(אא"כ זה ביג פור אבל למנג'רים שם יש עומס מטורף על הראש).

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
העניין הוא שאת כתבת שהשכר פחות קופץ אז אני הבהרתי שלפעמים הוא לא קופץ. הוא יכול להישאר כך במשך זמן וכן שלמעסיק במשרד יש מגבלה לשכר שהוא יכול לשלם.
(אא"כ זה ביג פור אבל למנג'רים שם יש עומס מטורף על הראש).
שירה, אני מסכימה ולא מסכימה איתך.
בגדול המצב כיום ששוק ההייטק במתכונת מתאימה לרמת הלימודים בסמינרים ולעבודה כפי שהחרדיות מציעות נמצא במיצוי. (שעות, קבוצה חרדית, שפות, נסיון, וכו)
בעוד ששוק החשבונאות משווע לידים עובדות, וגם מתחיל לתגמל יותר.
ההשוואה לבעלי תארים ובוגרי אוניברסיטאות לא רלוונטית, מכיוון שבנות הסמינר לא יוצאות עם תארים, ולכן הירידה בכמות הסטודנטים לחשבונאות מול עליה באלו של הייטק, שרובם עובדים משרות סטודנט תוך כדי הלימודים, רק פוגעת בבוגרות ההייטק של הסמינרים החרדים, ומיטיבה עם בוגרות החשבונאות.
בת שלומדת ראיית חשבון בשביל ללכת לביג פור, באמת היה עדיף שתלך להייטק, כי שם ההשקעה שלה תשא פרות פי כמה מאשר בחשבונאות.
אבל מי שמחפשת משרה לאשה, שרוצה להיות אמא, עם אופק תעסוקתי יציב, עם ביקושים גדלים, עם אפשרות התפתחות לעשרות תחומים, עם אפשרות עתידית להשלמה לתארים במגוון תחומים, ראיית חשבון היא כן המקום.
בוגרת הייטק סמינרי שתצליח להשתלב במקום עבודה, ובהמשך להתקדם, אכן תקבל יותר מאשר רואת חשבון.
אבל במצב הנוכחי, כאשר עצם ההשתלבות בעבודת תכנות היא סימן שאלה, והשנים שעוברות רק מחריפות אותו,
לא נכון לקחת נתונים מהעבר, וכאלו שלא הולמים את המצב הנוכחי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שירה, אני מסכימה ולא מסכימה איתך.
בגדול המצב כיום ששוק ההייטק במתכונת מתאימה לרמת הלימודים בסמינרים ולעבודה כפי שהחרדיות מציעות נמצא במיצוי. (שעות, קבוצה חרדית, שפות, נסיון, וכו)
בעוד ששוק החשבונאות משווע לידים עובדות, וגם מתחיל לתגמל יותר.
ההשוואה לבעלי תארים ובוגרי אוניברסיטאות לא רלוונטית, מכיוון שבנות הסמינר לא יוצאות עם תארים, ולכן הירידה בכמות הסטודנטים לחשבונאות מול עליה באלו של הייטק, שרובם עובדים משרות סטודנט תוך כדי הלימודים, רק פוגעת בבוגרות ההייטק של הסמינרים החרדים, ומיטיבה עם בוגרות החשבונאות.
בת שלומדת ראיית חשבון בשביל ללכת לביג פור, באמת היה עדיף שתלך להייטק, כי שם ההשקעה שלה תשא פרות פי כמה מאשר בחשבונאות.
אבל מי שמחפשת משרה לאשה, שרוצה להיות אמא, עם אופק תעסוקתי יציב, עם ביקושים גדלים, עם אפשרות התפתחות לעשרות תחומים, עם אפשרות עתידית להשלמה לתארים במגוון תחומים, ראיית חשבון היא כן המקום.
בוגרת הייטק סמינרי שתצליח להשתלב במקום עבודה, ובהמשך להתקדם, אכן תקבל יותר מאשר רואת חשבון.
אבל במצב הנוכחי, כאשר עצם ההשתלבות בעבודת תכנות היא סימן שאלה, והשנים שעוברות רק מחריפות אותו,
לא נכון לקחת נתונים מהעבר, וכאלו שלא הולמים את המצב הנוכחי.
לא יודעת למה החלטת שלקחתי נתונים מהעבר. לקחתי אותו מההווה שלי ושל חברותי.
רובנו אחרי 10 שנות נסיון ולדעת רובנו המקצוע התובעני הזה לא מספיק מתגמל וגמישות בשעות מתאפשרת רק למי שתקעה יתד בחברה ממשלתית (יחידות סגולה) או במשרד קטן-ואז השכר עלוב בהתאם.
על הלחץ של הדד ליינים והשעות הנוספות אני בכלל לא מתחילה לדבר.
הכנתי וביקרתי משכורות של עובדי הייטק ויש לי גם חברות מתכנתות. רובן עקפו את ה-10K לחודש כבר אחרי חמש שנות נסיון כשחלק מחברותי עדיין לא הגיעו אליו!.
שוק החשבונאות אמנם מתחיל לחוש בחסר והביקוש עולה אך ההלימה בין שכר לאחריות לא תשתנה.
אני רואה את מי שמרוויחה שכר גבוה בחשבות. היא עובדת גם בבית בטלפונים והודעות ובחופשים.

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא יודעת למה החלטת שלקחתי נתונים מהעבר. לקחתי אותו מההווה שלי ושל חברותי.
רובנו אחרי 10 שנות נסיון ולדעת רובנו המקצוע התובעני הזה לא מספיק מתגמל וגמישות בשעות מתאפשרת רק למי שתקעה יתד בחברה ממשלתית (יחידות סגולה) או במשרד קטן-ואז השכר עלוב בהתאם.
הכנתי וביקרתי משכורות של עובדי הייטק ויש לי גם חברות מתכנתות. רובן עקפו את ה-10K לחודש כבר אחרי חמש שנות נסיון כשחלק מחברותי עדיין לא הגיעו אליו!.
שוק החשבונאות אמנם מתחיל לחוש בחסר והביקוש עולה אך ההלימה בין שכר לאחריות לא תשתנה.
אני רואה את מי שמרוויחה שכר גבוה בחשבות. היא עובדת גם בבית בטלפונים והודעות ובחופשים.
זהו, שאת מדברת על כאלו עם נסיון של 10 שנים.
אני מדברת על המצב עכשיו, ב--3-4 שנים האחרונות.
והמצב העתידי ככל הנראה יהיה יותר דומה למה שקורה למי שיצאה עכשיו מהלימודים, ולא למי שיצאה לפני 10שנים.
שזה אומר מחסור חמור במשרות הייטק, שכר נמוך בצורה מפלצתית, ניצול מטורף, בוגרות הייטק מצטיינות שעובדות באוטומציה, ואפילו שמעתי על כמה פקידות (לבינתיים.... כבר יותר משנה...)
המצב נהפך, בעוד שבעבר רו"ח ללא תואר לא היתה שווה כמעט, כיום למתכנתת ללא תואר יש את חסמי הכניסה האלו.
וזה מה שהתכוונתי, שאת משתמשת בנתונים היסטורים (ותק של 10 שנים!) למה שקורה היום בשוק.

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ועוד עובדה איזוטרית: את מדברת כנראה על המרכז.
הפערים בין המרכז לפריפריה לעניין ביקוש ושכר עצומים.
אני מדברת על ירושלים, ת"א, והשרון. אכן.
זה באמת שיקול, בת בי"ב שמעתדת לגור באופקים/כרמיאל, שתשקול שונה מזו שתגור בב"ב/ק"ס/י-ם

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זהו, שאת מדברת על כאלו עם נסיון של 10 שנים.
אני מדברת על המצב עכשיו, ב--3-4 שנים האחרונות.
והמצב העתידי ככל הנראה יהיה יותר דומה למה שקורה למי שיצאה עכשיו מהלימודים, ולא למי שיצאה לפני 10שנים.
שזה אומר מחסור חמור במשרות הייטק, שכר נמוך בצורה מפלצתית, ניצול מטורף, בוגרות הייטק מצטיינות שעובדות באוטומציה, ואפילו שמעתי על כמה פקידות (לבינתיים.... כבר יותר משנה...)
המצב נהפך, בעוד שבעבר רו"ח ללא תואר לא היתה שווה כמעט, כיום למתכנתת ללא תואר יש את חסמי הכניסה האלו.
וזה מה שהתכוונתי, שאת משתמשת בנתונים היסטורים (ותק של 10 שנים!) למה שקורה היום בשוק.
רק שבהייטק אחרי כמה שנים של צבירת נסיון חסם התואר הוא פחות משמעותי ואפשר להתקבל גם בחלק מן החברות הגדולות או הבינוניות ובשכר גבוה למדי.
ביקוש עצום מיטיב עם העובדים ולא מרע.

Shira Gan

משתמש פעיל
עכשיו הסתכלתי סתם באתרי דרושים להייטק- וראיתי שלפחות 50% לא ביקשו תואר, אלא רק שנות נסיון...

אסתי 15

משתמש מקצוען
עכשיו הסתכלתי סתם באתרי דרושים להייטק- וראיתי שלפחות 50% לא ביקשו תואר, אלא רק שנות נסיון...
נכון. אבל קשה עד בלתי אפשרי להנדסאית תוכנה למצוא עבודה ללא ניסיון, ככה זה בשנים האחרונות, כמו ש @קווארק חוזרת ואומרת.

אני חושבת שההצפה של מסלול הנדסאים חייבת להיפסק, וצריכות ללמוד בו רק המבריקות ממש. זה יחזיר את היוקרה של המפתחות החרדיות ויועיל לכולם בסוף.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון. אבל קשה עד בלתי אפשרי להנדסאית תוכנה למצוא עבודה ללא ניסיון, ככה זה בשנים האחרונות, כמו ש @קווארק חוזרת ואומרת.

אני חושבת שההצפה של מסלול הנדסאים חייבת להיפסק, וצריכות ללמוד בו רק המבריקות ממש. זה יחזיר את היוקרה של המפתחות החרדיות ויועיל לכולם בסוף.
צריך להפסיק את המסלול המוזר של "הנדסאות", וללמוד תואר.
זה יסנן את הפחות מוכשרות, ייתן יוקרה למסיימות, ויועיל לכולם בסוף.

אסתי 15

משתמש מקצוען
צריך להפסיק את המסלול המוזר של "הנדסאות", וללמוד תואר.
זה יסנן את הפחות מוכשרות, ייתן יוקרה למסיימות, ויועיל לכולם בסוף.
נכון.
אבל זו כבר לא החלטה שלנו ונושא לדיון אחר.
ומענין לבדוק את אחוזי ההשמה של "תבונה" בשנתיים האחרונות, לעומת הסמינר החדש והסמינר הישן בירושלים למשל. גם במסלול הרגיל, ועוד יותר במסלול החדש.

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכון.
אבל זו כבר לא החלטה שלנו ונושא לדיון אחר.
ומענין לבדוק את אחוזי ההשמה של "תבונה" בשנתיים האחרונות, לעומת הסמינר החדש והסמינר הישן בירושלים למשל. גם במסלול הרגיל, ועוד יותר במסלול החדש.
'תבונה' שהיה בניהולה של גב' וגשל (המרכז האקדמי לב) עם השמה גבוהה מאוד בשוק. לדעתי למעלה מ90%.
בנות התחילו עבודה חצי שנה לאחר סיום הלימודים עם משכורת התחלתית של 12-15k, בירושלים.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
'תבונה' שהיה בניהולה של גב' וגשל (המרכז האקדמי לב) עם השמה גבוהה מאוד בשוק. לדעתי למעלה מ90%.
בנות התחילו עבודה חצי שנה לאחר סיום הלימודים עם משכורת התחלתית של 12-15k, בירושלים.
העובדה שזה לא קורה היום לא קשורה לכך שתבונה איננו אלא לעולם שמשתנה.

הייטק בירושלים הוא דבר נעלם. בתקופה ההיא היתה תשעים אחוז השמה גם לסמינרים בירושלים מה שהיום אין, ובוגרות תואר נמצאות כמעט* באותה סיטואציה כמו לא בוגרות תואר; אולי שיטוט קצר בלינקדאין יצליח להוכיח את הנושא הזה סוף סוף במקום הודעות חוזרות על עצמן על תואר ולא תואר.

*הסיבה שרק כמעט כי בירושלים יש את אינטל ומובילאי שדורשים תואר ונותנים אופציה למשרות להרבה בעלות תואר. אבל מחוץ לירושלים אפילו את זה אין.

סגול חציל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
העובדה שזה לא קורה היום לא קשורה לכך שתבונה איננו אלא לעולם שמשתנה.

הייטק בירושלים הוא דבר נעלם. בתקופה ההיא היתה תשעים אחוז השמה גם לסמינרים בירושלים מה שהיום אין, ובוגרות תואר נמצאות כמעט* באותה סיטואציה כמו לא בוגרות תואר; אולי שיטוט קצר בלינקדאין יצליח להוכיח את הנושא הזה סוף סוף במקום הודעות חוזרות על עצמן על תואר ולא תואר.

*הסיבה שרק כמעט כי בירושלים יש את אינטל ומובילאי שדורשים תואר ונותנים אופציה למשרות להרבה בעלות תואר. אבל מחוץ לירושלים אפילו את זה אין.
אני מדברת על לפני שנתיים.
וזה ממש מגוחך מה שאת אומרת כי יש לי גם חברות ובנות דודות שסיימו תכנות בסמינר והפער במשכורת עצום!
חברות שמגרדות את ה7-8 וחברות עם תואר שהתחילו עם משכורת כפולה.
מה לעשות שכיום תואר הוא לעיתים נצרך בשביל לפרנס יותר בכבוד.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
אני מדברת על לפני שנתיים.
לפני שנתיים והיום זה פער משמעותי.
וזה ממש מגוחך מה שאת אומרת כי יש לי גם חברות ובנות דודות שסיימו תכנות בסמינר והפער במשכורת עצום!
חברות שמגרדות את ה7-8 וחברות עם תואר שהתחילו עם משכורת כפולה.
מה לעשות שכיום תואר הוא לעיתים נצרך בשביל לפרנס יותר בכבוד.
טוב.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
יש לי שאלה ממש חשובה-
בוגרת תואר בהייטק, מוצאים עבודה?
כמה מרוויחים? וכמה אופציות להתקדם, כלומר כמה מרוויחים אחרי 3-5 שנות נסיון, לדוגמא
אשמח להכיר את המציאות
תודה
בירושלים, לא חשוב דווקא מקום חרדי

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בתקופה ההיא היתה תשעים אחוז השמה גם לסמינרים בירושלים מה שהיום אין,
עד כמה שידוע לי כיום בכל הארץ ההשמה של בוגרות הסמינרים נמוכה.

המחשבה שלי בנושא היא כך:

תעודת הנדסאי בשוק החופשי פירושה: "אני מספיק טיפש בשביל לא להצליח לסיים תואר, כך שלמדתי הנדסאי."

אלא שבשנים עברו הצליח הסמינרים להסביר לחלק מהמעסיקים, שבנות ישראל הכשרות שלמדו הנדסאות הם מוכשרות לא פחות מבעלות התוארים, אלא שאופציה אחרת לא הייתה להן.

אלא שבשנים האחרונות כאשר כל בת סמינר שניה לומדות הנדסאות, יכולת ההסברה הנ"ל קצת נשחקה, ובצדק.

מה שמוביל לאחוזי השמה הנמוכים.

לימונצ'לו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לדעתי אחוזי ההשמה נמוכים זה הרבה בגלל שאין כמעט סינון (לפחות בסמינר שאני למדתי בו) בכניסה למסלול הנדסאים... למדו שם לא מעט בנות שלא הבינו חצי מהחומר והצליחו להוציא תעודה נטו כי היו להם חברות טובות לב שעשו בשבילם את המבחנים בדרך זו או אחרת. למה שהם יצליחו למצוא עבודה????? זה לא אחוזי השמה נמוכים אלא מי שמתאימה מתקבלת (ואני ממש לא אומרת שבקלות אבל זה קורה בסוף) ומי שלא מתאימה פשוט נשארת בחוץ... עצוב אבל זו המציאות...

אני מדגישה שוב שגם הטובות לא כולם מצאו עבודה מאוד בקלות ומהר אבל בטווח זמן של עד שנה מתום הלימודים (שנה ב' ולא שנה ג' כמובן) כל מי שבאמת התאימה למסלול והשקיעה מצאה עבודה. ואני מדברת על משהו עדכני ולא 5 שנים אחורה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה