תכנון שירותים ליחידת דיור - מאיפה?

single

משתמש מקצוען
אנחנו אחרי תכנון יחידת דיור, כאשר החדרון של השירותים והאמבטיה יוצא מהסלון. הקבלן אמר שזה ממש לא כדאי, והמליץ שהשירותים יצאו מחדר השינה. לטעמי זה ממש לא מומלץ, כי לא לעניין שכל אורח מזדמן ייכנס לחדר השינה של הזוג כדי ללכת לשירותים. מה דעתכן?
מדובר ביחידת דיור עם שטח לא גדול שתוכננה בקפידה, ואין אופציה אחרת חוץ מהשתים האלו...

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי עדיף שזה יצא מהסלון, לא צריך שכל הליכה לשרותים בלילה תעיר את כולם (בעל, אישה, תינוק)

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אנחנו אחרי תכנון יחידת דיור, כאשר החדרון של השירותים והאמבטיה יוצא מהסלון. הקבלן אמר שזה ממש לא כדאי, והמליץ שהשירותים יצאו מחדר השינה. לטעמי זה ממש לא מומלץ, כי לא לעניין שכל אורח מזדמן ייכנס לחדר השינה של הזוג כדי ללכת לשירותים. מה דעתכן?
מדובר ביחידת דיור עם שטח לא גדול שתוכננה בקפידה, ואין אופציה אחרת חוץ מהשתים האלו...

גרה ביחידה כבר שנתיים.
כשחיפשתי הורדתי יחידות שהשרותים יצא מהחדר כי חשבתי שזה מאד לא נוח לארוח.
תכל'ס יצא לי לארח פעמיים בודדות, (זו"צ? קורונה?) אז אני חושבת כיום שהרבה יותר נוח מהחדר- כמו יחידת הורים בדירה גדולה.

אבל קחי בחשבון שאולי לא ירצו לשכור בגלל זה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אורח שאולי יבוא פעם אחת בכל משך השהות של הזוצ בדירה לא אמור להיות המכריע בשיקול.
לדעתי עדיף שהכניסה לא תהיה מחדר שינה. אבל גם לא ישירות ממטבח/ פינת אוכל/ ספה. זה לא נעים.
לכן אם מתאפשר משהו בין סלון- מטבח לחדר שינה. ליצור איזשהי מבואה והשרותים ממנה אז הכי טוב.
אם לא גם מחדר שינה זה בסדר גמור.

single

משתמש מקצוען
לדעתי עדיף שזה יצא מהסלון, לא צריך שכל הליכה לשרותים בלילה תעיר את כולם (בעל, אישה, תינוק)
גרה ביחידה כבר שנתיים.
כשחיפשתי הורדתי יחידות שהשרותים יצא מהחדר כי חשבתי שזה מאד לא נוח לארוח.
תכל'ס יצא לי לארח פעמיים בודדות, (זו"צ? קורונה?) אז אני חושבת כיום שהרבה יותר נוח מהחדר- כמו יחידת הורים בדירה גדולה.

אבל קחי בחשבון שאולי לא ירצו לשכור בגלל זה.
אורח שאולי יבוא פעם אחת בכל משך השהות של הזוצ בדירה לא אמור להיות המכריע בשיקול.
לדעתי עדיף שהכניסה לא תהיה מחדר שינה. אבל גם לא ישירות ממטבח/ פינת אוכל/ ספה. זה לא נעים.
לכן אם מתאפשר משהו בין סלון- מטבח לחדר שינה. ליצור איזשהי מבואה והשרותים ממנה אז הכי טוב.
אם לא גם מחדר שינה זה בסדר גמור.

תודה לכולכן. אתן עוזרות לי מאד לנתח את הדברים.
@nori , אני חשבתי שגם אם לא יגיע אף אורח, התחושה בשירותים מחדר השינה היא של פגיעה בפרטיות. עצם האפשרות של אדם זר שירצה להיכנס קצת מרתיעה. אם האפשרות היא מהסלון או מהחדר, עדיין היית בוחרת בחדר?

2bdesign365

משתמש פעיל
עם זה מהחדר מספיק שמארחים פעם אחת ואחד מבני הזוג בחדר ההרגשה לא נעימה שמשהו נכנס לך לחדר או שהאורחים יעדיפו לא להיכנס ולהיתאפק מצד שני זה כמו יחידת הורים ונוח שיש בחדר.
מצד שני תלוי איפה זה בסלון ממוקם יכול להיות שגם לשם לא יהיה נעים להיכנס כי זה מרכזי מידי
תבדקו אופציה לעשות דלת כפולה לחדר רחצה רק לזכור לנעול
מוסיפה דוגמא מפיטרסט רק בשביל הרעיון

קבצים מצורפים

• 1626093734095.png
    1626093734095.png
    KB 12.4 · צפיות: 47

ד.ב.

משתמש מקצוען
יחידת דיור נועדה להשכרה!
השאלה מה חושבים אנשים שבאים לשכור ולא מה יהיו התובנות אחרי שנה או שנתיים למרות שהם נכונות,
לכן לדעתי עדיף מהסלון מכיוון שלא מעט אנשים חושבים על אירוח גם אם זה לא באמת יוצא לפועל.

2bdesign365

משתמש פעיל
רעיון לחלוקה למרות שאין שרטוט

קבצים מצורפים

• Polish_20210712_192111204.jpg
    Polish_20210712_192111204.jpg
    KB 163.1 · צפיות: 46

אסתיBMASTER

משתמש חדש
אני חושבת שמאוד תלוי מה הגודל של היחידה , כי אם היא קטנה ויכולה להכיל רק זו"צ (ותינוק) אז באמת לא יצא להם לארח ארוח שכולל שיינה מה שמקטין את הסיכוים להיתקל בדבר, ולכן לא צריך לקחת בחשבון את ענין הארוח,(וחשוב להסביר את זה לבעלי היחידה שידעו לציין זאת בפני השוכרים העתידיים) וביחידה שזה בא ביחד עם מקלחון /אמבטיה הרבה יותר נוח שזה בחדר מאשר שצריכים לאחר המקלחת ללכת בכל הבית...מה שכן אם היתי מחליטה לעשות את השרותים מהסלון הייתי מסתירה אותו ומנצלת את השטח לאחסון מה שיגרום גם לאטום את הרעשים והריחות, מצרפת תמונה לדוגמא

קבצים מצורפים

• ארון שהוא בעצם דלת הזזה.PNG
    ארון שהוא בעצם דלת הזזה.PNG
    KB 348.6 · צפיות: 43

ח גלויברמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שמאוד תלוי מה הגודל של היחידה , כי אם היא קטנה ויכולה להכיל רק זו"צ (ותינוק) אז באמת לא יצא להם לארח ארוח שכולל שיינה מה שמקטין את הסיכוים להיתקל בדבר, ולכן לא צריך לקחת בחשבון את ענין הארוח,(וחשוב להסביר את זה לבעלי היחידה שידעו לציין זאת בפני השוכרים העתידיים) וביחידה שזה בא ביחד עם מקלחון /אמבטיה הרבה יותר נוח שזה בחדר מאשר שצריכים לאחר המקלחת ללכת בכל הבית...מה שכן אם היתי מחליטה לעשות את השרותים מהסלון הייתי מסתירה אותו ומנצלת את השטח לאחסון מה שיגרום גם לאטום את הרעשים והריחות, מצרפת תמונה לדוגמא
במקרה כזה, אם הארון מלא ממש קשה כל פעם להזיז את הארון...

אסתיBMASTER

משתמש חדש
מדובר בתמונת השראה בלבד, כמובן שביחידה הנ"ל מדובר בדלת ברוחב קטן יותר והיא לא צריכה להיות כזאת מגושמת ומלאה ,מספיק שתהיה עם יחידת מדפים צרה ובלבד שתטשטש את העובדה שיש חדר שרותים בסלון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה