עזרה תינוקת שלא רוצה לשכב על הגב..

• פותח הנושא nomi
  • פורסם בתאריך

Turkiz

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה הבעיה לישון בטרמופלינה או בעגלה?

נוד ניקית

משתמש מקצוען
כשהבכור שלי היה תינוק גם אני רציתי להשכיב על הגב בגלל הסיכון וכך עשיתי. הוא בכה ובכה ובכה ואנחנו יחד איתו... ילד ראשון, יולדת טריה וכו'.
כשהגיע המוהל, יומיים לפני הברית לראות אותו הוא גילה תינוק צורח ואמא (ואבא) חסרת אונים . הוא הפך אותו על הבטן ותוך שניה(!) הוא נרדם ל-7! שעות רצופות!!! מאז אין אצלי על הגב אפילו שאני רועדת מפחד, אני מנסה מחדש עם כל אחד וזה כמובן לא הולך...
אז עם הרבה תפילות וביטחון בה' שישמור לי על הילד, אני משכיבה על הבטן תמיד,
וכך כולנו רגועים :)
ולא, אל תשלחו לי רווחה הביתה:eek:

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
איך אפשר לדעת מבחינה בטיחותית האם אפשרי להשכיב על הבטן ולשים בייביסנס?
זה נשמע לי ממש רעיון, השאלה אם זה גם בטיחותי?

בינה

משתמש מקצוען
איך אפשר לדעת מבחינה בטיחותית האם אפשרי להשכיב על הבטן ולשים בייביסנס?
זה נשמע לי ממש רעיון, השאלה אם זה גם בטיחותי?

לא לוקחת אחריות אבל אני השכבתי את הבת שלי שנולדה פחות מ-1.5 ק"ג על הבטן עם בייביסנס, היא ישנה הרבה יותר טוב ורגוע וב"ה גם הבייביסנס לא ציפצף אף פעם.

ששונית

משתמש מקצוען
כשתינוק נפטר ממות עריסה שלפי כל המחקרים יש לו קשר ישיר להשכבה על הבטן, אין שום תרוץ שיעמוד בפני נקיפות המצפון.
המחיר של עיפות נוראה ככל שתהיה הוא זעום בשביל ילד חי.
ואני מדברת כאמא לצרחנים כרוניים שבמחצית השנה הראשונה לחייהם ישנים כארבע שעות ביממה!
נקיפות מצפון הן עונש נצחי ששום טורח לא קשה מידיי כדי למנוע אותן

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
גם הקטן שלי היה מתקשה להרדם בתחילה.
השכבתי אותו לרוחב העריסה (במקום לאורך, הוא היה קטן מספיק), והקטנתי אותה באופן מלאכותי עם כרית קשיחה, ובאה המנוחה ליגע.
גדול ומרווח ומפחיד להם לישון בתוך חלל גדול. הם רגילים לחום ולצפיפות.

נוד ניקית

משתמש מקצוען
אני מדברת כאמא לצרחנים כרוניים שבמחצית השנה הראשונה לחייהם ישנים כארבע שעות ביממה!
לפי דעתי מצב זה הוא מעבר להשתדלות שנדרשת מאיתנו. לפי דעתי, שאותה אני מכילה על ילדי.
לא מזלזלת במי שעושה אחרת.
לגרום למוות זה אסור עוד לפני הנקיפות מצפון.

נערך לאחרונה ב:

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
המחיר של עיפות נוראה ככל שתהיה הוא זעום בשביל ילד חי.
הענין הוא שזה לא המחיר היחיד.
יש גם את:
- העייפות של הילד
- העובדה שאין עליה חולק שהתפתחות המוח נעשית בזמן השינה
- העיכובים שזה גורם בהתפתחות המוטורית
- השתטחות הגולגולת אצל חלק מהתינוקות
אלו מחירים וודאיים, מול סיכון זעום, שככל שאני בודקת, לא מבוסס מחקרית בכלל.

גילוי נאות:
השכבתי בקנאות על הגב, אבל עד שהגעתי למסקנה שעדיף על הבטן מכל האמור לעיל, כבר לא היה עם מי לדבר, הוא התרגל לישון על הגב..

mediadesign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני משכיבה מגיל 0 כך:
מגן ראש כמסגרת לעריסה, שמה את התינוק על הצד כשגב ראשו נוגע בפינת המיטה.
כך התינוק מרגיש מוגן - יש לו תחושה של חמימות.

במקרה שלך, יכול להיות שזה לא רק בגלל התחושה שהוא חשוף על הגב.
ציינת שבטרמפולינה הוא כן נרדם, לכן אני חושבת שאולי יש לו שרירים תפוסים ובטרמפולינה יותר משוחרר לו מאשר במיטה.
אני מאוד ממליצה ללכת לאוסתאופט לשחרור שרירים. אצל רוב התינוקים יש שרירים תפוסים וזה כואב להם בשכיבה על הגב ובעיקר בשעות הלילה.
אני הלכתי עם 2 ילדים וראיתי ניסים ונפלאות!
(עם אחד הייתי אצל ד"ר רייז בב"ב ועם השני אצל ד"ר סופר בירושלים. שניהם עזרו מאוד!!)

גם אצלנו היה ככה עד גיל חודשיים התעוררה כל הזמן כשישנה על הגב וישנה בעיקר בנדנדה, אחרי טיפול אצל ד"ר סופר ראינו נפלאות וקיבלתי ילדה חדשה, מומלץ!

ששונית

משתמש מקצוען
העובדה שאין עליה חולק שהתפתחות המוח נעשית בזמן השינה
- העיכובים שזה גורם בהתפתחות המוטורית
- השתטחות הגולגולת אצל חלק מהתינוקות
אלו מחירים וודאיים, מול סיכון זעום, שככל שאני בודקת, לא מבוסס מחקרית בכלל.
הילדים שלי מוכיחים שכל אלו הם סיכונים זעומים ואילו מות עריסה בהשכבה על הבטן הוא מחיר ודאי.
מכירה שתי נשים שכמה אמונה והוכחות שיש להן, את נקיפות המצפון על שהשכיבו על הבטן וקרה מה שקרה לעולם הן לא תוכלנה להשקיט

ששונית

משתמש מקצוען
לפי דעתי מצב זה הוא מעבר להשתדלות שנדרשת מאיתנו. לפי דעתי, שאותה אני מכילה על ילדי.
לא מזלזלת במי שעושה אחרת.
לגרום למוות זה אסור עוד לפני הנקיפות מצפון.
ומי אמר שדעתך היא המדד לכמות ההשתדלות שעלינו כהורים לעשות למען חיי ילדנו?

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הילדים שלי מוכיחים שכל אלו הם סיכונים זעומים ואילו מות עריסה בהשכבה על הבטן הוא מחיר ודאי.
מכירה שתי נשים שכמה אמונה והוכחות שיש להן, את נקיפות המצפון על שהשכיבו על הבטן וקרה מה שקרה לעולם הן לא תוכלנה להשקיט

ולא היו תינוקות שמתו בעריסה כששכבו על הגב?? וגרוע מכך - שנחנקו מהפליטה של עצמם - מה שלא היה קורה אם היו שוכבים על הבטן?

קראתי ברשת פעם אישה שאמרה שהיא לעולם לא שתכיב תינוק לישון על הגב, כי הילד שלה נפטר כשנחנק מהפליטה של עצמו. בטוחה שגם היא נושאת רגשות אשמה עצומים.

ההנחיות של שכיבה על הגב הגיעו באותו זמן שהגיעו הנחיות נוספות כמו - להימנע מעישון ליד התינוק ועוד, ואחרי שנתנו את מכלול ההנחיות - ירדו אחוזי המקרים של מוות בעריסה.
אף אחד לא בדק שזה דווקא בגלל ההנחיה הזו.
ולדעתי יותר הגיוני שזה בגלל הנחיות אחרות כדוגמת העישון.
אבל אני לא חוקר, ולא בדקתי את הדברים בצורה מדעית.

וכמו שכתבו מעלי - תינוק שלא ישן כמו שצריך - זו גם בעיה רצינית.

הגבול של ההשתדלות הוא לא משהו מוגדר שאפשר לומר - עד כאן, וזהו.

אבל מכאן ועד להגדרת אמהות שמשכיבות על הבטן - שהן מסכנות את התינוק בוודאות למוות בעריסה - נראה לי שהדרך מעט רחוקה.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כי הסיכון למוות עריסה עולה כשהתינוק מגיע לשינה עמוקה.
יש לך מקור לזה? זה תמיד היה נשמע לי סתם ציז'בט של אמהות.

אני הבנתי שהסיכון בשינה על הבטן זה חסימה של דרכי הנשימה וחוסר זרימת חמצן,
ולכן עיקר המוות בעריסה קורה בחורף שיש בבית פחות חמצן כיון שהכל סגור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה