עזרה תינוקת שלא רוצה לשכב על הגב..

• פותח הנושא nomi
  • פורסם בתאריך

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ילדתי בשעה טובה לפני שבועיים תינוקת חמודה שלא מוכנה לשכב על הגב
כל הלילה אני ערה, לא בגלל שהיא צורחת ואני מנסה להרגיע..
אלא שאחרי אמבטיה והאכלה טובה הילדה נרדמת ואני מכניסה אותה למיטה,תוך 3דק' היא קופצת והעיניים נפקחות, מתחילה להשמיע קולות ובסוף זה מתגבר ועובר לצרחות, אני מרימה היא נרגעת, עכשיו עוד פעם להרדים ואז להשכיב שוב ואותו דבר חוזר על עצמו.... אני מותשת... בסוף אני שמה אותה בטרמפולינה , שמה היא נרדמת לכמה שעות ..
אשמח לקבל עצה מבעלי נסיון, איך להרגיל אותה להרדם על הגב
תודה

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
תינוקות שרק נולדו לא אוהבים לשכב על הגב כי הם מרגישים לא יציבים, לא עטופים, כמו שהיו רגילים עד עכשיו- מכווצ'ים...
על הבטן הם יותר מכווצים ומרגישים יציבות.
תשימי אותה עטופה חזק בתוך שמיכה- שתרגיש מוגנת ויציבה
או צמודה לדופן אחת של העריסה ומהצד השני שמיכה
מנסיון עוזר!
אני תמיד הייתי פורסת שמיכה על העריסה וכשנרדמה הייתי מניחה אותה על השמיכה ועוטפת עם 2 הצדדים.
כמובן להקפיד לא על הראש!

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
כל מה שתעשי כדי לעזור לה להגיע לשינה עמוקה (כמו לעטוף היטב בשמיכה) יהיה מסוכן ממש כמו שינה על הבטן! כי הסיכון למוות עריסה עולה כשהתינוק מגיע לשינה עמוקה.
ולכן, כמו שהמלצתי קודם, מוניטור טוב יעזור לך ולה לישון רגוע.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם ראשונה שהשכבתי תינוקת על הגב לפי ההוראות. עם הגדולים השכבתי על הבטן.

עכשיו בגיל 3 חודשים וקצת היא לא מוכנה בכלל לשכב על הבטן וזה מטריד. אני חוששת להתפתחות המוטורית ונאלצת להכריח אותה להיות על הבטן גם אם היא בוכה.

אין פואנטה.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
ליבי איתך גם לי יש תינוק בן 4 שבועות והיה לי קשה מאד עם השינה שלו. ימים ולילות שלימים היינו ערים יחד בעיקר השבוע הראשון.
מה שעזר לי - אני מרדימה בעגלת השכיבה. שם התינוק מרגיש מוגן מכל הכיוונים הוא מרגיש את הדפנות, וכמובן עטוף בשמיכה\חיתול, ואני מנדנדת ומנדנדת ומנדנדת גם אחרי שהוא נרדם, היד שלי כבר באוטומט מנדנדת גם שאני במיטה ישנה. ככה איזה עשר דקות ואז אפשר להפסיק.
היו כמה ימים שגם עשיתי הגבהה קטנטנה מתחת למזרון איפה שהראש כדי שלא יפלוט ויעיר אותו.
יכולה לנחם אותך בעזה שעכשיו כבר קל יותר הוא התקדם ואפשר פחות לנדנד.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
פעם ראשונה שהשכבתי תינוקת על הגב לפי ההוראות. עם הגדולים השכבתי על הבטן.

עכשיו בגיל 3 חודשים וקצת היא לא מוכנה בכלל לשכב על הבטן וזה מטריד. אני חוששת להתפתחות המוטורית ונאלצת להכריח אותה להיות על הבטן גם אם היא בוכה.

אין פואנטה.
ההנחיה של משרד הבריאות- כשהתינוק ער יש להפוך אותו על הבטן, אבל שישאר בשמירה כל הזמן.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
ליבי איתך גם לי יש תינוק בן 4 שבועות והיה לי קשה מאד עם השינה שלו. ימים ולילות שלימים היינו ערים יחד בעיקר השבוע הראשון.
מה שעזר לי - אני מרדימה בעגלת השכיבה. שם התינוק מרגיש מוגן מכל הכיוונים הוא מרגיש את הדפנות, וכמובן עטוף בשמיכה\חיתול, ואני מנדנדת ומנדנדת ומנדנדת גם אחרי שהוא נרדם, היד שלי כבר באוטומט מנדנדת גם שאני במיטה ישנה. ככה איזה עשר דקות ואז אפשר להפסיק.
היו כמה ימים שגם עשיתי הגבהה קטנטנה מתחת למזרון איפה שהראש כדי שלא יפלוט ויעיר אותו.
יכולה לנחם אותך בעזה שעכשיו כבר קל יותר הוא התקדם ואפשר פחות לנדנד.
לא הצליח להרדם? או צרח?

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עיטוף - לתינוק קטן יש תנועות לא רצוניות שמבהילות אותו, הוא רוצה להרגיש מוגן ועטוף כמו ברחם. מצורפת תמונה מהרשת להדגמת עיטוף.

ואני מהאמהות שהבינו שגם החיים שלי חשובים לתינוק, ועברתי להשכיב על הבטן. אבל שכל אחת תעשה כהבנתה וכפי שיקוליה. ואגב, - לגבי מוניטור נשימתי - אני שמעתי שיש בזה קרינה מזיקה, כדאי לברר.

1420850546_95398.jpg

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
עיטוף - לתינוק קטן יש תנועות לא רצוניות שמבהילות אותו, הוא רוצה להרגיש מוגן ועטוף כמו ברחם. מצורפת תמונה מהרשת להדגמת עיטוף.

ואני מהאמהות שהבינו שגם החיים שלי חשובים לתינוק, ועברתי להשכיב על הבטן. אבל שכל אחת תעשה כהבנתה וכפי שיקוליה. ואגב, - לגבי מוניטור נשימתי - אני שמעתי שיש בזה קרינה מזיקה, כדאי לברר.

צפה בקובץ המצורף 360696
להשכיב כך על הגב זה מסוכן בדיוק כמו להשכיב על הבטן.
מה המקור לגבי מה ששמעת על הקרינה? והאם יש הבדל בין המכשירים?

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
גם וגם. לא יודעת מה הביא למה.
ההבדל הוא כזה- אם התינוק נרדם על הגב, ומתעורר אחרי כמה דקות- זה תינוק סטנדרטי שמתקשה להרדם על הגב. אם הוא צורח ונרדם רק בתנוחת ערסול (בעגלה או סלקל) כנראה סובל מריפלוקס, המסכנון.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
ההבדל הוא כזה- אם התינוק נרדם על הגב, ומתעורר אחרי כמה דקות- זה תינוק סטנדרטי שמתקשה להרדם על הגב. אם הוא צורח ונרדם רק בתנוחת ערסול (בעגלה או סלקל) כנראה סובל מריפלוקס, המסכנון.
ככה באמת חשבתי בשבועיים שלושה הראשונים - שאולי יש לו ריפלוקס, כרגע יש שיפור ב"ה הוא כבר הרבה יותר רגוע ונרדם יותר בקלות, אז מחכה עם זה בינתיים וכמובן עוקבת.

chanaf

משתמש מקצוען
אני משכיבה מגיל 0 כך:
מגן ראש כמסגרת לעריסה, שמה את התינוק על הצד כשגב ראשו נוגע בפינת המיטה.
כך התינוק מרגיש מוגן - יש לו תחושה של חמימות.

במקרה שלך, יכול להיות שזה לא רק בגלל התחושה שהוא חשוף על הגב.
ציינת שבטרמפולינה הוא כן נרדם, לכן אני חושבת שאולי יש לו שרירים תפוסים ובטרמפולינה יותר משוחרר לו מאשר במיטה.
אני מאוד ממליצה ללכת לאוסתאופט לשחרור שרירים. אצל רוב התינוקים יש שרירים תפוסים וזה כואב להם בשכיבה על הגב ובעיקר בשעות הלילה.
אני הלכתי עם 2 ילדים וראיתי ניסים ונפלאות!
(עם אחד הייתי אצל ד"ר רייז בב"ב ועם השני אצל ד"ר סופר בירושלים. שניהם עזרו מאוד!!)

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
להשכיב כך על הגב זה מסוכן בדיוק כמו להשכיב על הבטן.
מה המקור לגבי מה ששמעת על הקרינה? והאם יש הבדל בין המכשירים?

לא שמעתי שמזהירים מעיטוף, אפילו בבי''ח האחיות בעצמן עטפו לי את התינוק.
אבל שינה על הבטן - שה' ישמור.

לגבי המוניטור - אין לי מקור, כך שמעתי,
רק לקחתי לתשומת ליבי לבדוק את זה, מה שבינתיים לא יצא.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען

מויקיפדיה-
  • משקל לידה נמוך (במיוחד מתחת ל-1.5 ק"ג)
  • חשיפה למבוגרים מעשנים: תינוקות החשופים לעישון כפוי של אחד ההורים נמצאים בסיכון כפול למוות בעריסה[7].
  • שכיבה על הבטן בזמן השינה: נתונים הראו כי ההוראה להשכיב תינוקות על הגב בארצות הברית הורידה את התמותה משמעותית, בלמעלה מ-40%. עם זאת, מדובר רק בזמן השינה, בזמן הערות יש המלצה גורפת לתת לתינוקות לשכב על הבטן כדי לחזק את גופם.
  • ביגוד וחימום עודפים הגורמים לעלייה גבוהה בחום הגוף.
  • משטח שינה רך מידי ולא מאוורר וכן מגיני ראש בהיקף העריסה, בדים וכריות מיותרים שיכולים ליצור מצבורי פחמן דו-חמצני (CO2) בסביבת נתיבי האוויר של התינוק.
  • שינה במיטת ההורים או במיטת ילד אחר, מאותן סיבות שהוזכרו לעיל.
  • עטיפה הדוקה בחיתול או שמיכה.

ההדס

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי

שינה על הגב-ה' ישמור.
גם בה יש סכנת חנק, התינוק עלול ח"ו להחנק מהרוק שלו ומההפרשות.
שינה על הבטן-גם כן שה' ישמור.
גם בה יש סכנות.

מה צריך לעשות?אין חדש תחת השמש,
להתפלל.

מרחב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
היה לי אותו דבר
הייתי אצל דר' רייז(היה לביתי גם טורטיקוליס ןוריפלוקס)
ועל הדרך אמרתי לו שהיא לא מוכנה על הגב
הוא טיפל גם בזה
יצאנו מהמרפאה (כבר בדלת)עם תינוקת שוכבת על הגב רגועה בעצימת עיניים
אמיתי!!

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ההנחיה של משרד הבריאות- כשהתינוק ער יש להפוך אותו על הבטן, אבל שישאר בשמירה כל הזמן.
רק שבחודש וחצי הראשונים הם ישנןם רוב הזמן ולא מצליחים להתרגל להיות על הבטן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה