התייעצות תינוקת בת שנה... לא רוצה לישון...

חיים 21

משתמש פעיל
פותחת את זה בתת פורום חדש, כי הקודם לא נפתח לי בנטפרי
@הכלבויניק @מנהל נא למחוק את האשכול הקודם, תודה.

בתי (שנה + 3 חודשים) ישנה איתי במיטה במהלך השנה האחרונה (בגלל ההנקה), כבר תקופה שאנו מנסים להעביר אותה למיטת תינוק בחדר אחר אך ללא הצלחה, כל ערב מחדש מתחיל מסע השכבה מתיש, אני מנסה להרדים אותה במיטה שלה עוברת לעגלה ואחרי שעתיים שלוש המלוות בבכי אני מתייאשת ומניחה אותה במיטה שלי ושם היא נרדמת בקלות ממש.

חשבתי שאולי מיטת מעבר תעזור (במקום מיטת תינוק) אך נשמע לי לא בטיחותי לגילה, (לא ששינה איתי יחד בטיחותית..)

משהי התמודדה עם סיטואציה כזאת ויכולה לשתף אותי מניסיונה?
אולי המלצה על יועצת שינה?
אשמח לעזרתכן בדחיפות!

נערך לאחרונה ב:

רפרפת

משתמש פעיל
מנסיוני
אולי לא נשמע טוב
ממליצה להשכיב אותה לישון במיטת תינוק, להסביר לה יפה שעכשיו הולכים לישון, ולצאת מהחדר
היא תבכה, אפשר להיכנס שוב לנשק (בלי להוציא מהמיטה) ולהסביר שעכשיו הולכים לישון, אבא הולך לישון.. אמא... חתולה... וכו ולצאת
אחרי יום עד כמה ימים היא תרדם בשמחה
עובד פלאים

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם היא נרדמת במיטה שלך ואת מעבירה אותה למיטתה כשהיא ישנה -היא מתעוררת?

חיים 21

משתמש פעיל
לפעמים כן
לא תמיד יש לי כוח לנסות כי אני מפחדת שהיא תתעורר

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תהיי שלימה עם עצמך שזה מה שנכון (שהיא צריכה לישון במיטה שלה).הילדים קולטים את המסר גם בלי מילים.
אם לך זה יהיה ברור וסופי במאה אחוז זה יהיה ברור גם לתינוקת. הרבה הצלחה.

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
מנסיוני
אולי לא נשמע טוב
ממליצה להשכיב אותה לישון במיטת תינוק, להסביר לה יפה שעכשיו הולכים לישון, ולצאת מהחדר
היא תבכה, אפשר להיכנס שוב לנשק (בלי להוציא מהמיטה) ולהסביר שעכשיו הולכים לישון, אבא הולך לישון.. אמא... חתולה... וכו ולצאת
אחרי יום עד כמה ימים היא תרדם בשמחה
עובד פלאים
@רפרפת , נשמע טוב מאוד...

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
עושים "טקס השכבה".
מראש מספרים מה יהיה.(כדאי כבר תקופה מראש.) "היום _ - הגדולה הולכת לישון במיטה..."
(כדאי לעייף אותה קודם. שתשחק בגינה/ בסגנון.)
יוצרים טקס שינה.
כולל:
א. ערב.
עמעום אורות
אמבטיה חמה. (כדאי תוך כדי להכין-אחרי האמבטיה _ תלך לישון יפה, וכו')
אמירת לילה טוב לכל מי שבסביבה..., נישוק מזוזה וכו'.
מכניסה למיטה (אפשר להשאיר אור קטן בהתחלה.). נשארת בחדר!
קריא"ש, סיפור/שיר, אפשר לסכם דברים טובים שקרו במהלך היום (בקבוק/מוצץ-לפעמים עדיף להרגיל מראש בלי, מאשר אח"כ לגמול מזה...)
תוך כדי ליטוף-שתרגיש אותך קרוב.
ואז-אומרת-"עכשיו אמא יוצאת מהחדר, _ הולכת לישון יפה"
יוצאת מהחדר, וסוגרת את הדלת.
הכי חשוב-לא משאירים ילד לבד! כל כמה דקות נכנסים, ומראים נוכחות. (אם לא-עלול לפתח בילד טראומה וחרדת נטישה.)
כשהרווח בין הכניסות-גדל. (ממש עומדים עם סטופר!)
(לא זוכרת את הזמנים המדוייקים. אולי מתחילים בגיל הילד-1.3, וכל פעם עולים לפי הגיל.)
בהתחלה-זה סיוט. בכיות מעוררות רחמים:(. ובד"כ מכניסה לכניסה זה נרגע, ומיום ליום זה פחות גרוע.
עד שזה נהיה טקס קבוע. תוך כמה ימים-הילד לומד שזה לא מפחיד ללכת לישון, אמא לא נעלמת, והוא הולך לישון ברוגע.

נקודות נוספות:
1. לא יודעת כמה שווה לך להתחיל עם זה עכשיו כשכל השגרה של הילד הפוכה.
2. "טקס השינה" והרגלי השינה שתקני לה היום-ילוו אותה בעז"ה בהמשך. תחליטי מראש מה את רוצה שיכלול.
3. הילד יודע מתי אנחנו החלטיים. ומתי עוד אפשר לשחק איתנו.
אם החלטת לשים אותה במיטה-היא נשארת במיטה.
"כל ערב מחדש מתחיל מסע השכבה מתיש, אני מנסה להרדים אותה במיטה שלה עוברת לעגלה ואחרי שעתיים שלוש המלוות בבכי אני מתייאשת ומניחה אותה במיטה שלי ושם היא נרדמת בקלות ממש."

הילד לומד טוב מאוד מה מפעיל את ההורים שלו, ולומד להשתמש בזה, נגדם.
הכי חשוב-להיות חזקים. ולעמוד בהחלטה. (אם ביום הראשון היא בכתה 17 דק', ואז הרמת אותה-היא לומדת שמחר צריך לבכות 17 דק', ואז-אמא נשברת...)
אם את לא מוכנה לזה-כדאי לדחות את ההרגל עד שתרגישי מוכנה. או להעביר את התפקיד לבעל/מישהו אחר.
4. מהרגע שהילד הלך לישון-הוא נשאר במיטה שלו, עד הבוקר!
אם מתעורר בלילה-אפשר לתת מוצץ/בקבוק מים, לכסות בשמיכה, וזהו. (הרעיון-שילמד שאין לו בשביל מה לקום בלילה, הוא לא מקבל אוכל/צומי, וכך-גם אם יתעורר-יחזור לישון מעצמו.)
5. התהליך מצריך המון כוחות. חייבים לעשות אותו כשרעננים, רגועים, אחרי אוכל. ולא כשרעבים/עצבניים.
ולזכור-שאת עושה את ההכי טוב עבור הילדה שלך!
ילד שלא לומד לשים את עצמו לישון-אח"כ סובל מזה כל החיים (קשה להתרגל לזה בגיל בוגר יותר). (נרדמים רק תוך כדי קריאת ספר/שמיעת מוזיקה, וכו'./מתעוררים כמה פעמים באמצע הלילה, ולא מצליחים להרדם...)
בהצלחה!

ילד טוב

משתמש רשום
פשוט להשכיב אותה לישון במיטה שלה,
ואם היא בוכה שהאבא (לא האמא) ישב לידה וידבר בעדינות עד שתרדם, (יכול להציע מים אבל לא להוציא מהמטה)
(בימים הראשונים אולי תבכה ותצרח וזה רק לבדוק את חוסן ההורים, ואין מה לחשוש מזה)
תמיד יהיה שלב לעשות את זה ועדיף מוקדם מאשר מאוחר!

אילה מינה

משתמש מקצוען
אם קשה לך
תני לאבא לעשות את זה
הבן שלי גם עשה חינגות
עד שבעלי לקחת את זה על עצמו
התחיל ביום שיצאתי מהבית והבן שלי ידע שאני לא נמצאת
והמשיך גם בימים הבאים
היום הוא יודע שאין לצאת מהמיטה בלילה וזהו
(בן שנה וחצי)

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
@חיים 21 מכירה את הנושא מקרוב (ועדיין חם אצלי)
הפסקתי להניק והחלטנו שאין סיבה שתמשיך לישון איתי במיטה.
אני מכינה אותה לשינה קומפלט
ואז יוצאת איתה לסיבוב בעגלה (בהתחלה היה לוקח אפילו שעה ויום זה בערך 5 דק’)
בעקבות המלחמה אני מנדנדת בבית.
ומייד אחרי שהיא נרדמת מעבירה למיטת תינוק.
בהתחלה היא הייתה פותחת בצרחות והסברתי לה בצורה רגועה שעכשיו היא ממשיכה לישון במיטה שלה ואם היא רוצה אמא תביא לה בקבוק ושמיכי...

ברוך השם זה נראה בכיוון החיובי

ברווזונים

משתמש חדש
לא משאירים ילד לבד וגם לא סוגרים את הדלת!!!!
עושים טקס השכבה וניגשים כל דקה עד ארבע דקות.
אפשר ללטף ולהשכיב ואז לצאת מהחדר (להשאיר פתוח שלא ירגיש לבד)
אבל תיקחי בחשבון שבימים הקרובים (בד"כ גג עד 4 ימים) את לא תוכלי לישון כמעט.
תעשי זאת כשאת ממש בטוחה בעצמך ואל תישברי!!! לא לעשות זאת כשהילד חולה/ לא מרגיש טוב
לא לוקחת אחריות רק ממליצה מניסיון!!!!!

מנהטן

משתמש פעיל
הנחית הורים
צריך להזהר מי מנחה ...מאיפו לקחה את החומר שמנחה ....
מי עומד תומך....וכו' וכו'
בהצלחה רבה בחינוך ילדינו בדרך ה'
אז בגלל שאת חווית משהו לא טוב משרלטנית זה אומר שצריך להתרחק מהן? הזייה.
@קודם כל-בן אדם. זה ממש תהליך שאחותי עברה אצל יועצת שינה לפני שנים וזה פשוט עובד נפלא!

אז בגלל שאת חווית משהו לא טוב משרלטנית זה אומר שצריך להתרחק מהן? הזייה.
@קודם כל-בן אדם. זה ממש תהליך שאחותי עברה אצל יועצת שינה לפני שנים וזה פשוט עובד נפלא!
לא כתבתי על משהו ממוקד כמו יועצת שינה
היום יש לימודים של הנחית הורים שלמדו בקושי חצי שנה ומנחות וכן המלמדות פשוט הזוי
ומימלא מה שמיעצות ה' ישמור... יש כאלה שבכלל לא למדו רק מה שנראה להם לפי הבית שלהם....
הכונה לכל היעוצים למינהם כגון זוגיות ועוד...
חובה עלינו לבדוק לברר ...

מנהטן

משתמש פעיל
לא כתבתי על משהו ממוקד כמו יועצת שינה
היום יש לימודים של הנחית הורים שלמדו בקושי חצי שנה ומנחות וכן המלמדות פשוט הזוי מה
ומימלא מה שמיעצות ה' ישמור... יש כאלה שבכלל לא למדו רק מה שנראה להם לפי הבית שלהם....
הכונה לכל היעוצים למינהם כגון זוגיות ועוד...
חובה עלינו לבדוק לברר ...
בגלל זה מה? תמיד צריך לבדוק בלי קשר לכלום :)

תחצ

משתמש פעיל
פותחת את זה בתת פורום חדש, כי הקודם לא נפתח לי בנטפרי
@הכלבויניק @מנהל נא למחוק את האשכול הקודם, תודה.

בתי (שנה + 3 חודשים) ישנה איתי במיטה במהלך השנה האחרונה (בגלל ההנקה), כבר תקופה שאנו מנסים להעביר אותה למיטת תינוק בחדר אחר אך ללא הצלחה, כל ערב מחדש מתחיל מסע השכבה מתיש, אני מנסה להרדים אותה במיטה שלה עוברת לעגלה ואחרי שעתיים שלוש המלוות בבכי אני מתייאשת ומניחה אותה במיטה שלי ושם היא נרדמת בקלות ממש.

חשבתי שאולי מיטת מעבר תעזור (במקום מיטת תינוק) אך נשמע לי לא בטיחותי לגילה, (לא ששינה איתי יחד בטיחותית..)

משהי התמודדה עם סיטואציה כזאת ויכולה לשתף אותי מניסיונה?
אולי המלצה על יועצת שינה?
אשמח לעזרתכן בדחיפות!
יש ספר שנקרא בלילה ישנים.
ספר מועלה. לקרוא וליישם. מניסיון אצלינו זה עזר מאד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה