דרוש מידע תינוקות בשמש

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
וכמה טעויות אנחנו עשינו כשהיינו לא מנוסים והיינו שמחים לו היינו מונעים אותן??
אני שלחתי את הגדולה שלי למטפלת בלי לבדוק יותר מידי וזה התברר כטעות מרה
(ושמעתי מעוד אמהות צעירות שטעו בבחירת המטפלת לילד הראשון)
אני השארתי עגלה בלי לנעול את הגלגלים והעגלה התהפכה במדרגות עם התינוקת בת החודש.

לא היה עדיף שמישהו היה מסב את תשומת ליבנו לסכנה לפני שקרתה???
לא כל הערה של מישהו צריכה לפגוע בנו
הפוך, להקשיב בנימוס ולעשות עם המידע מה שנראה לנו נכון.

וכשאתם מעירים - בצורת שאלה או כהצעה ליעול ולא באגרסיביות בד"כ דעתכם נשמעת.

נראה לי שהוא נרדם ויהיה לו יותר נח בשכיבה
השמש לא מידי חמה בשעות האלו?
ממליצה לך לנעול את הגלגלים של העגלה בכל פעם שאת עוצרת ליד מדרגות, היה לי מקרה מאוד לא נחמד בעבר...
:)

ה_מעצבת

משתמש צעיר
לזה התכוונתי...

מהנסיון שלי, בבית עם מדרגות ובלי שערים, תינוקות עוצרים בשפת ה’צוק’, בקביעות.
וככל הידוע לי כך גם בכפרים ילידיים, שמגדלים תינוקות על שפת הנהר. הם מסתובבים שם מגיל 0 ולא טובעים.
אולי זה באמת תלוי בגיל בו התינוק נחשף למקום המסוכן, ובשאלה עד כמה התפתחו האינסטינקטים הטבעיים שלו, ללא הטית מבוגר.
בהחלט נכון- בבית שלי יש מדרגות כל מי שנכנס מזדעזע שאין שער ותכלס התינוק יודע להזהר- והוא לומד לבד איך לרדת במדרגות
(זה לא שנותנים לו לזחול בלי שאף אחד בקומה אבל גם לא עומדים כל הזמן עם שבע עיניים עליו)
ואגב @Ruty Kepler
הכפרים הילידיים זה ינצ׳ן ביי? ליד נהר הספיק? ככה ג׳ו וברנדין וכל השאר גדלו? מעניין לדעת...;)

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
או אמהות שביום כזה, (בעיני ראיתי) מלבישות ילד בגופיית חורף, חולצת סוודר ומכני טרנינג.
איפה ראית אותי? אשתדל לא ללכת לשם שוב,
הפחד הכי גדול שלי שהתינוקת תצטנן, כי אז אין לי לילה (אסטמה, וכל צינון קטן לא נותן לה ולנו לישון)
אז אני יודעת שאני מגזימה, ובאמת לפעמים מורידה, אבל בלילה באמת קריר, ולפעמים גם בבוקר, אז שולחים כבר לגן ככה...

אנוכי

משתמש מקצוען
איפה ראית אותי? אשתדל לא ללכת לשם שוב,
הפחד הכי גדול שלי שהתינוקת תצטנן, כי אז אין לי לילה (אסטמה, וכל צינון קטן לא נותן לה ולנו לישון)
אז אני יודעת שאני מגזימה, ובאמת לפעמים מורידה, אבל בלילה באמת קריר, ולפעמים גם בבוקר, אז שולחים כבר לגן ככה...
אז דבר ראשון יש את שיטת הבצל להלבשה- שכבות שניתן לקלף בקלות,
ושנית, לא, לא ראיתי אותך,
ראיתי ילד שהולך עם אמא בשעות החום, ילד בן 3-4. שקשה לי לחשוב שהחשש הזה שם,
וגם אם כן, היה מן הראוי שתלביש אותו בצורה שיוכל להתקלף בחום הזה... ולא סוודר שנלבש מהראש.

מזמור שיר

משתמש פעיל
הורה שמעדיף להיות עם עניים פקוחות ולא לקשור את הילד
זו חוצפה שאין כדוגמתה לחשוב שהוא מזניח

ולגבי חגירה- היו לי ילדים שלא חגרתי כי היה חבל על הזמן.
היו נעמדים בעגלה אחרי שהשתחררו מהחגירה.
באמת היה עליי להזהר בעת ההליכה ברחוב, לתמרן שלא יפלו.
אבל אם מישהו היה דן אותי לכף חובה, הייתי מתעצבנת עליו חזרה.

אגב, בד"כ ילדים כאלו זהירים יותר. כי הם יודעים מה גבולות הגוף שלהם.
כמובן כמובן שאף אחד לא דן לכף חובה
כמו ש @כוכב103 כתבה יפה
מאירים בעדינות למקרה שלא שמו לב

אבל חשוב להדגיש שלא הכל קשור ל'עיניים פקוחות' זהירות ותמרון לא של האמא ולא של הילד
יש בלת"מים
אתמול סיפרה לי חברה (בעקבות האשכול) שקבוע הולכת עם ביתה (גדולה, שנתיים+) לא קשורה
וירדה לכביש ו-אופס העגלה נתקעה והתהפכה
הילדה נפלה לכביש ורק בנס שלא היתה שם מכונית בשטח והילדה לא נפגעה
לא כל דבר אפשר למנוע ולא תמיד אפשר לשמור על הילדים
אבל מה שאפשר, למה לא?

אלישבע57

משתמש פעיל
והכי חשוב!!!
להתפלל שהילדים שלנו יצאו מהבית בריאים ויחזרו בריאים!

מירי עוס

משתמש מקצוען
אני התייחסתי לתינוקות בחצי שנה הראשונה ממש בהתחלת הזחילה. נתתי להם את האפשרות לזחול במרחב המיטה שלי וכולם זחלו ישר לתוך הידיים שלי שהיו בהיכון לפני הריצפה
גם אצלי קרה אותו המקרה.
ולענין השמש- גם לי יש עכשיו תינוקת צרחנית, שעדיין בגיל 5 חודשים, אני מוצאת את עצמי לעתים מחזיקה אותה על הידיים בשמש הקופחת. משתדלת שלא יהיה להרבה זמן, אבל זה קורה.
כאשר לילדים האחרים אני אמא סופר חרדתית כשזה קשור לחשיפה לשמש- קרם הגנה, כובע וכו. החיים הם דינמיים, והצרכים משתנים. מותר בעיניי למתוח את הגבול באין ברירה, אך צריך להזהר שלא לשבור אותו לגמרי, כמובן.

אותי הכי מעצבן כאשר אני עולה איתה לאוטובוס, ולאחר כמה דקות היא מתחילה לבכות. אני לא רוצה להרים אותה על הידיים, זה מסוכן. אני מדברת אליה, מלטפת, היא עדיין בוכה, רוצה על הידיים.
אני מקבלת מבטים חסרי סבלנות בנוגע לבכי שלה.
נראה לכם שלאמא זה כיף שהתינוקת בוכה?
ואז אני מנסה לשכנע את עצמי שהמבטים הם פרשנות שלי...מחוסר הנעימות שלי מכך שהיא צורחת....:)

מירי עוס

משתמש מקצוען
אז למה רק אצלי הם נפלו ממיטת ההורים? כשלא הייתי בסביבה
(בחוסר אחריות משווע שלי, המשכתי להשכיב במטחברת, גם שלמדו לזחול..).

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפתרון לכל הדברים הוא הסברה- פיתוח המודעות לסכנות ולהשלכות.

ברור לכולם שבעבר היתה פחות מודעות לסכנות שונות
ועקב ההסברה שעשו כל מיני אירגונים שאכפת להם
ובעקבות כך, המודעות עלתה, ואחוז המקרים פחת.
גם מכבי האש - יצאו בסירטוני הסברה שונים על סכנת האש והחשיבות של גלאי עשן
אבל חבל מאד שההסברה הזו פוסחת על הציבור שלנו.

יפה עשתה @עשרת שפתחה אשכול לדיון ע"מ לעורר,
הרבה פעמים להורים צעירים, אין 'את זה'
להבין לגמרי מה מסוכן ומה חלילה עלול להתרחש,
והרי אף אחד לא חשוד בכך שהוא חלילה מתכוון להזיק.

אולי באמת צריך לפתח את ההסברה בציבור שלנו לעורר מודעות לסכנות קטנות וגדולות.

באגף של הגרפיקאים
יצאו באתגר להסברה
על הצורך בגידור בריכה או זהירות עם בריכה בימי הנופש - מושלם בעיני!

עדי(נה) ל.

משתמש צעיר
אז דבר ראשון יש את שיטת הבצל להלבשה- שכבות שניתן לקלף בקלות,
ושנית, לא, לא ראיתי אותך,
ראיתי ילד שהולך עם אמא בשעות החום, ילד בן 3-4. שקשה לי לחשוב שהחשש הזה שם,
וגם אם כן, היה מן הראוי שתלביש אותו בצורה שיוכל להתקלף בחום הזה... ולא סוודר שנלבש מהראש.
מכירה מקרוב את התופעה הזאת...מלבישים ילד בן 4 כאילו הוא עלול להצטנן בשיא החום,
ילד בגיל הזה צריך ללכת בחום עם חולצה ומכנסיים קצרים וסנדלים, רצוי בלי גרביים (ככה אצלי לפחות),
הם מאוד סובלים מחום אפילו שהם ילדים.

מרחבית

משתמש מקצוען
נראה לי שהנושא של נזקי השמש וההתגוננות מפניה איננה ידועה די הצורך.
זו הסיבה שלא בכל חצר או גינה שמיועדת לילדים יש הצללה. (שימו לב כשאתם רושמים ילדים למטפלת או לגן!)
זו הסיבה שקיימות קייטנות - חובבניות יותר או פחות - שמוציאים ילדים בשמש ללא אמצאי הגנה מתאימים.
זו הסיבה שחלק מההורים מוציאים ילדים בשמש ללא כובע, ורק כשמדובר בטיול רשמי - מציידים אותם בכובע.
לפי הידוע היום, השמש שבין השעות 10 ל-4 - היא מזיקה מאוד, גם לטווח הארוך.

ציטוט מתוך אתר של מכבי:
חשיפה מוגברת לשמש היא גורם הסיכון העיקרי להתפתחות סרטן עור מסוג מלנומה והיא גם מעודדת הזדקנות מוקדמת של העור ופגיעה במערכת החיסונית שלו. העור 'זוכר' את החשיפה לשמש ולכן חשוב מאוד להתגונן מפני נזקי קרינת השמש כבר מינקות.
ילדים נחשפים עד פי 3 יותר ממבוגרים לקרינה האולטרא סגולית של השמש. הקרינה אותה 'זוכר העור' גורמת לנזק מצטבר ומגבירה את הסיכון להתפתחות סרטן עור בעתיד - ולכן הפעולות להגנה מקרינת השמש חייבות להתחיל בינקות.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
מתוך האתר של מכבי:

ניתן להפחית את התפתחות סרטן עור באמצעות הקפדה על חשיפה מבוקרת לשמש.
  • יש להימנע מחשיפה לשמש בין השעות 10:00 - 16:00, כי במהלכן עוצמת הקרינה היא מרבית.

• יש להקפיד על כיסוי הגוף בעזרת לבוש מלא שיגן על העור. לבוש כזה כולל שרוולים לפחות עד המרפק ומכנסיים ארוכים, כובע רחב שוליים המגן על הפנים, האוזניים והעורף ומשקפי שמש.

• כשנמצאים בחוץ כדאי לשהות בצֵל. אף את השהות בצל מומלץ להגביל, מפני שגם שם אנו נפגעים מקרני השמש. בים ובבריכה הקרינה מוחזרת מהמים ומהחול ולכן מזיקה עוד יותר.

• מסנני קרינה: יש למרוח את העור החשוף לשמש במסנן קרינה בעל מקדם הגנה (SPF) של 30 ומעלה ויש לחדש את המריחה מידי שעתיים. אין ערך מוסף במסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה מ- 50. מסנני הקרינה מיועדים לשימוש במקביל לשאר אמצעי ההגנה ואין ביכולתם להגן באופן מוחלט על העור.

• ילדים ופעוטות: כאשר יוצאים מהבית יש להשתמש בקרם הגנה המתאים לגיל הילד. מומלץ להרגיל את הפעוט למרוח קרם הגנה לפני כל יציאה מהבית, ואף לצייד אותו בתכשיר מתאים לשימוש בגן הילדים, בקייטנה או בבית הספר. גם בעת שהייה בצל חשוב להקפיד על מריחת קרם הגנה. בעת רחצה בים או בבריכה יש להקפיד על מריחה חוזרת של קרם ההגנה, בפרט לאחר שהייה במים) חלק מהתכשירים נספגים ומאבדים מיעילותם).

מרחבית

משתמש מקצוען
אחרי ידיעת הסכנות וההמלצות, כמו בכל תחום לא כדאי שננהג לפי הגישה של 'הכל או לא כלום'.
כלומר, גם אם אי אפשר למלא את הוראות ההגנה מהשמש בשלמות ובכל עת, כדאי שנעשה מה שכן אפשר.

כל הימנעות מחשיפה לשמש בשעות שיש בהן קרינה מוגברת - היא שווה.
כל פעם שיש אפשרות להלביש כובע או למרוח בקרם הגנה - זה שווה.
מודעות להצללה בחצרות של חיידרים, גנים וקייטנות - חשובה ביותר.
בחירת קייטנה שיש לה מקום טוב להיות, ואיננה מבוססת על הרבה יציאות - יכולה לתרום המון.

תותוש

משתמש פעיל
ויש את סוג ההורים שמורחים את הילדים שלהם במיליון קרם הגנה... כל הבניין מריח שהם יצאו 'מוגנים'...
הם לא נראים כמו חציל צלוי, אלא כמו חציל במיונז....
אח"כ חסר לילדים האלה ויטמין D

בכל דבר צריך למצוא את האמצע הנכון. הלוואי שנזכה.

אם יש מקום להאיר בצורה יפה ומתקבלת, בבקשה.. אם לא - אז לא קרה כלום!!

הכותרת מתאימה לימים שהיינו עבדים במצריים, השם ישמור.
קרם הגנה לא מונע מויטמין די להיכנס לעור.
כמובן שצריך להעיר בצורה יפה, ובדכ זה לא להעיר אלא באמת להסב את תשומת הלב שלא תמיד שמים לב

תותוש

משתמש פעיל
אני רוצה להביע דעה אולי מעצבנת
אבל כן
להורה מותר להחליט שהילד לא חייב להיות קשור
והוא ההורה אז בדרך כלל הוא ישים לב משזה מסוכן
להורה מותר להחליט שהוא רוצה שהילד יקבל קצת שמש
כל עוד זה לא במצב של התעללות אז להורים מותר להחליט איך הם מתנהגים עם ילדיהם
ותסמכו על הבורא שהוא לקח את זה בחשבון לפני שהוא נתן לילד הזה את האבא הזה
לא לחגור תינוק/פעוט בעגלה זה בהחלט התעללות והזנחה... כל ירידה לכביש הוא יכול ליפול ולהידרס למוות לא עלינו וכבר קרו מקרים. רק שהורים מתעצלים לחגור את הילד, או לא מקפידים על זה כשהוא קטן ואז כשגדול הוא כבר מתנגד.

תותוש

משתמש פעיל
לא לחגור תינוק/פעוט בעגלה זה בהחלט התעללות והזנחה... כל ירידה לכביש הוא יכול ליפול ולהידרס למוות לא עלינו וכבר קרו מקרים. רק שהורים מתעצלים לחגור את הילד, או לא מקפידים על זה כשהוא קטן ואז כשגדול הוא כבר מתנגד.
וגם אם מתנגד הרי אם נראה ילד משחק בגפרורים ניקח לו אותם אפילו שהוא מתנגד, רק פה פתאום הורים קל להם להגיד- הוא לא אוהב שחוגרים אותו הוא מתנגד.

תותוש

משתמש פעיל
ולגבי חגירה- היו לי ילדים שלא חגרתי כי היה חבל על הזמן.
היו נעמדים בעגלה אחרי שהשתחררו מהחגירה.
באמת היה עליי להזהר בעת ההליכה ברחוב, לתמרן שלא יפלו.
אבל אם מישהו היה דן אותי לכף חובה, הייתי מתעצבנת עליו חזרה.

אגב, בד"כ ילדים כאלו זהירים יותר. כי הם יודעים מה גבולות הגוף שלהם.
מעניין לעשות פעם מחקר על ילדים שמורים מאד, שאין מצב לטפס מול האמא של המגלשה הנמוכה ביותר,
כי או שהיא עומדת סמוך ממילא, או שהיא תרוץ כל עוד רוחה בה להוריד אותו,
לעומת ילדים שמטפסים מול האמא על המתקן הגבוה,
והיא רק מפליטה לעברו: תזהר..
אז הוא נאלץ להזהר, כי הוא יודע שאמא לא תבוא להגן עליו, והוא לא יעלה למקום שאינו יודע איך ירד ממנו.
והוא מקבל גבולות גוף, מעצמו. בעצמו.
אם החגורה 5 רצועות ומהודקת היטב הילד לא יכול להשתחרר ממנה ולעמוד, אולי רק מגיל שנתיים++
וכן, רגע שאת מדברת עם חברה שפגשת והילדון נעמד והעגלה מתהפכת, גם כאלו מקרים יש הרבה
אבל נכון שאי אפשר לדון כי לכל אחד יש את הדברים שבהם הוא מקל ראש, אבל זה לא אומר שזה בסדר, זה רק אומר שאנחנו בני אדם ולא מסוגלים לתפקד מושלם בכל החזיתות וצריך להכיר בזה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אם החגורה 5 רצועות ומהודקת היטב הילד לא יכול להשתחרר ממנה ולעמוד, אולי רק מגיל שנתיים++
וכן, רגע שאת מדברת עם חברה שפגשת והילדון נעמד והעגלה מתהפכת, גם כאלו מקרים יש הרבה
אבל נכון שאי אפשר לדון כי לכל אחד יש את הדברים שבהם הוא מקל ראש, אבל זה לא אומר שזה בסדר, זה רק אומר שאנחנו בני אדם ולא מסוגלים לתפקד מושלם בכל החזיתות וצריך להכיר בזה
זה לא מדויק. אצלי גם קטנים יותר (עקשניים...) הצליחו להשתחרר.
אבל לא עליך... ואין אתה...

תותוש

משתמש פעיל
זה בדיוק המחקר, שאחרי שתינוק לומד לזחול (לא ממש בהתחלה) אז הוא מתחיל לפחד מהגובה כי מבין שהוא יכול ליפול
לזה התכוונתי...

וככל הידוע לי כך גם בכפרים ילידיים, שמגדלים תינוקות על שפת הנהר. הם מסתובבים שם מגיל 0 ולא טובעים.
אולי זה באמת תלוי בגיל בו התינוק נחשף למקום המסוכן, ובשאלה עד כמה התפתחו האינסטינקטים הטבעיים שלו, ללא הטית מבוגר.
וכמה תינוקות כן טובעים שם?וכמה ילדים בבית עם מדרגות בהתחלה נופלים המון ונפצעים עד שהם לומדים?

תותוש

משתמש פעיל
מכירה מקרוב את התופעה הזאת...מלבישים ילד בן 4 כאילו הוא עלול להצטנן בשיא החום,
ילד בגיל הזה צריך ללכת בחום עם חולצה ומכנסיים קצרים וסנדלים, רצוי בלי גרביים (ככה אצלי לפחות),
הם מאוד סובלים מחום אפילו שהם ילדים.
לא אפילו, אלא בגלל.. הם מזיעים ורצים ומשתוללים יותר מאיתנו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה