תח"צ תחבורה ציבורית ורכבות באירופה

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
עקב ריבוי האשכולות בנושא ובעיקר ריבוי המידע שמנוקז לאשכולות אחרים נפתח אשכול למידע על תחבורה ציבורית ורכבות בכל אירופה.
גם מידע כללי, חדשות ועדכונים בנושא, שאלות ובירורים, וכו'.
הדבר נוגע גם לנופשים באירופה או לאלה שנצרכים לנסוע לשם וגם לחסידי ברסלב שנוסעים לאומן ונאלצים לנסוע בדרכים הארוכות, ולכל הנוסעים לקברי צדיקים ומעוניינים לחסוך בעלויות הנסיעות.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
- חדשות משמחות מהרכבת באוקראינה -
מאז פרוץ המלחמה באוקראינה והעוצר האוירי שנוצר בעקבות כך, מה שגורם לטילטולי דרך קשים ולעלויות גבוהות לנוסעים לאוקראינה (דרך מדינה סמוכה). אחד מן הפתרונות הקיימים הוא נסיעה ברכבת, דבר המוזיל את עלויות הנסיעה ואף מקל על טילטולי הדרכים בפרט ברכבות השינה.
דא עקא שהדרך להזמנת כרטיסי רכבת עד כה היתה קשה ומורכבת מכמה בחינות, העיקרית שבהם היא העובדה שהאתר הרשמי של חברת הרכבות חסום מזה כשנה וחצי לגלישה מישראל, נוסף על כך גם אם הצליחו בודדים להתגבר על החסימה המדוברת, נתקלו לפעמים בבעיות תשלום מכרטיסי אשראי ישראלים.
ובכן, כעת אנו יכולים לבשר כי בחודש האחרון השיקה חברת הרכבות אתר חדש ומשודרג הפתוח גם לרכישה מהארץ, באתר ניתן לרכוש כרטיסים לכלל הרכבות ברחבי אוקראינה, ואף מפולין ומולדובה לאוקראינה.
באתר ניתן אף לראות את לוחות הזמנים לשלל תחנות באוקראינה, ועוד מגוון אופציות שונות.
בתחילה אמנם לא ניתן היה לרכוש באתר זה באמצעות כרטיסי אשראי שאינם אוקראינים, אך לאחר פעילות מצד "אור בהירות הדרך" בפניות חוזרות ונשנות לחברת הרכבות ולחברת הסליקה, ברוך ה' בימים האחרונים נפתחה האפשרות לרכישה אף באמצעות כרטיסי אשראי ישראלים וזרים.
למעשה:
  • כתובת האתר החדש: https://booking-new.uz.gov.ua/
  • האתר פתוח מהארץ בשונה מהאתר הרגיל שהיה חסום.
  • ניתן לרכוש גם כרטיסים בינ"ל מפשמישל ומחלם וכד'.
  • על מנת לחפש רכבות יש להחליף את שפת האתר מאוקראינית לאנגלית בתחתית העמוד, או להכנס ישירות לכתובת של האתר בשפה האנגלית https://booking-new.uz.gov.ua/en משום שהאתר בגרסתו האוקראינית אינו מזהה חיפוש באנגלית. יש לשים לב שכשהאתר באוקראינית ישנם אפשרויות שאינם זמינות כשהאתר באנגלית
  • לרכבות הישירות לורשא וינה בודפשט וכיוצ"ב לא ניתן להזמין כרטיסים משום שהחברה דורשת אימות מיוחד באפליקציה האוקראינית דיא, שניתנת לשימוש לאזרחי אוקראינה בלבד.
  • ההתחברות והרכישה באתר החדש מתבצעת רק באמצעות חשבון משתמש. ובשונה מהאתר הישן בו ההרשמה התבצעה ע"י כתובת אימייל, באתר החדש ההרשמה וההזדהות הוא רק ע"י מספר פלאפון אוקראיני (או ארופאי. אין אפשרות למספ' ישראלי) כאשר בעת ההרשמה מקבלים הודעת SMS לאימות, וכן בכל כניסה והתחברות לאתר.
  • ניתן לרכוש כרטיס סים אוקראיני פה בארץ בחנויות שונות (לדוגמא באומן סנטר בירושלים, או ESIM אוקראיני וכדו'.)
  • ניתן לרכוש כרטיסים גם באמצעות כרטיסי אשראי זרים.
(לשון ההודעה מבוסס לפי הכתבה שערכו "ברסלב נייעס", נוספו פרטים שאין שם).

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
מה חיסרתי שם?
טוב לדעת שזה אתה...
חסום מזה כשנה וחצי
היה כתוב כמה שנים.
ואף מפולין ומולדובה לאוקראינה
(אני יודע שזה בדר"כ לא רלוונטי)
לאחר פעילות מצד "אור בהירות הדרך" בפניות חוזרות ונשנות לחברת הרכבות ולחברת הסליקה, ברוך ה' בימים האחרונים נפתחה האפשרות לרכישה אף באמצעות כרטיסי אשראי ישראלים וזרים.
יש לשים לב שכשהאתר באוקראינית ישנם אפשרויות שאינם זמינות כשהאתר באנגלית
לרכבות הישירות לורשא וינה בודפשט
יש לכל היעדים האלה קווים מובנים עם החלפה (לבוב - רווה רוסקה - ורשה, בודפשט ווינה עם החלפה במונקאטש וצ'ופ) שכן זמינים.
ניתן לרכוש כרטיס סים אוקראיני פה בארץ בחנויות שונות (לדוגמא באומן סנטר בירושלים, או ESIM אוקראיני וכדו'.)
ועוד שינויי לשון.

יעקב דב

משתמש צעיר
מישהו יכול להעלות פירוט של הרכבות בשוויץ לתועלת הנופשים שם בקיץ
מהו SWISS PAS ואיזה סוגי כרטיסים יש מנוי יומי /שבועי /חודשי?
בתודה מראש

בנצי מיוזיק

משתמש פעיל
אולי מישהו שיש לו ניסון יוכל לעזור לי
אני רוצה לטוס לקטוביץ ביום שני הזה כדי ליהות בשבועות אצל הבעש"ט
איך אני ממשיך משם ברכבת למזבוז הנחיתה בשעה 15.00
אודה למי שיש ניסון בעניין אם יוכל לפרט מאיפה יש לי רכבת ובאיזה שעות

פספוסון

משתמש צעיר
יש לך את הרכבת הזאת: https://uman.pw/topic/215/רכבת-פשמישל-ז-מרינקה-מחוז-ויניצה-ואפניארקה-20-28-7-16-8-38
מגיעה לחמלנצקי בשעה: 5:28 לפנ"ב.

@פספוסון מבית @נחמן העמקן

נערך לאחרונה ב:

פספוסון

משתמש צעיר
בדקתי כעת, אני רואה שברכבת זו כבר לא נותרו כרטיסים
אם כן יש את הרכבת הזו https://uman.pw/topic/215/רכבת-פשמישל-ז-מרינקה-מחוז-ויניצה-ואפניארקה-20-28-7-16-8-38
מגיעה לחמלנצקי כמעט באותו שעה (5:36)

@פספוסון מבית @נחמן העמקן

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
יש לך רכבת ישיבה מהירה יותר.

נחמן העמקן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לך רכבת ישיבה מהירה יותר.
תודה רבה.
זו הרכבת שהתכוונתי (היא מגיעה לחמלנצקי ב5:36 כמעט באותה השעה)
פשוט העתקתי בטעות קישור לא נכון

בנצי מיוזיק

משתמש פעיל
תודה רבה ממש עזרתם לי
יש לכם מושג אם מקטוביץ לפשמישל יש לי רכבת או שצריך לקחת מונית

נחמן העמקן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה ממש עזרתם לי
יש לכם מושג אם מקטוביץ לפשמישל יש לי רכבת או שצריך לקחת מונית
מתחנת הרכבת בקטוביץ אין רכבות ישירות ולכן האופציה היא לקחת מונית או ליסוע משם לקרקוב (זה בכל אופן הכיוון) ושם לקחת רכבת לפשמישל.
יש כאן לו"ז של רכבות כאלה אך הוא לא ממש מעודכן, יש לחפש באתר החברה כדי לראות את השעות המדויקות:

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
מקטוביץ' עצמה יש רכבות לפשמישל.
מנמל התעופה של קטוביצ'ה שנמצא בפירזוביץ (מרחק חצי שעה נסיעה מקטוביץ') אין רכבות ישירות לפשמישל.
אפשר לנסוע באוטובוס (יש כמה חברות, בהזמנה מראש או במקום) או במונית לקטוביץ' או קרקוב ומשם ברכבת לפשמישל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה