דרוש מידע תושבי אחיסמך תתכוננו לחשמל כשר בשבת

מה שאני

משתמש מקצוען

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כולי תקוה שזה יקרה.
אבל איני מבין כיצד זה כלכלי.
הרי הם דורשים שהצרכן לא ישלם יותר, מאשר בחברת החשמל.
הרי זה כלכלי רק כשהחשמל מיוצר 'בחינם' על ידי אנרגיית השמש.
2. אגירת אנרגיה בשעות בהם החשמל זול והספקתו בזמן שהחשמל יקר, הוא אינו כלכלי.
3. בשבת עלות החשמל היא זולה, כך שאין שאספקת החשמל ממצברים היא הרבה יותר יקרה מאשר לצרוך מחברת החשמל.

אני וביתי

משתמש מקצוען
התוכנית שביום חול זה יהא כלכלי כעין הרעיון המובא בקישורים ובשבת וחג ישמש לתושבי השכונה שהם גם שותפים במאגר המצברים הענקי.
כולי תקווה שיקום בנתיים זה רק דיבורים ותוכניות.
בכל מצב זה יהא רק בשכונות חדשות שיחייבו מראש את כל התושבים להשתתף או שהרשות העירונית תשקיע הון כסף כי אחרת זה לא כ"כ רלוונטי .

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אגירת חשמל תמיד תהיה יותר יקרה משימוש ישיר.
משתי סיבות.
א. עלות המצברים, התחזוק והבלאי שלהם וכו'.
ב. איבוד אנרגיה.
אז כיצד זה יכול להיות כלכלי ?
=====
רק כשהאנרגיה 'חינם' מהשמש וכדומה אז לפעמים אגירת חשמל כלכלית [בקושי ולאחר סבסוד של המדינה].

אני וביתי

משתמש מקצוען
קראת את הקישורים שהבאתי? אגירת חשמל נצרכת בכל מיני מצבים למשל שבלילה עלות יצור החשמל יותר זולה (כמו במונה תעוז מי שמכיר) כיום חברת חשמל קונה ביום ביוקר יותר ממה שמוכרת בלילה.

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהו יודע אם משהו זז עם זה?
מב באמת יש באחיסמך?

M6255

משתמש פעיל
מועצת העיר אישרה את הזוכה
ועכשיו הם צריכים להקים את המתקן
לפי מה שביררתי זה אמור לקחת לפחות שנתיים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה