דרוש מידע תופעה מצערת ב"שוק השידוכים"

ארמון חול

משתמש מקצוען
כותב את הדברים כי נחשפתי לתופעה מקרוב אצל מכר משפחתי

ב"ה ששוק השידוכים רווי בשדכנים שעוסקים מלאכתם נאמנה, רוב השדכנים עוסקים בפלח שוק שבו נמצאים רוב הבחורים והבחורות, מהישיבות הידועות עם הסמנרים הידועים,
קיים אפי' שדכנים לפרק ב', לאנשים עם בעיות רפואיות, לאנשים עם אורח חיים "מודרני" וכו'.

אך לפי ההתרשמות שלי ישנו פלח באוכלוסיה שכמעט ואין לו מענה (אשמח להווכח שאני טועה) טיפה קשה להגדיר אותם, ואולי גם זה הסיבה שהשדכנים מתקשים לעשות להם שידוכים
ואלו הם בחורים שמצד אחד ירא שמים, אינם מודרנים, מעניין אותם הלכה, מצד שני אינם בדיוק ב"מיינסטרים" החרדי, בחורים בסגנון פשוט, (סוג "צפונים" או חוצניקים) שיצאו לעבוד לא בגלל שהם מודרנים אלא מפתיחות בראש, הם אינם חושפים עצמם לעולם הגדול, אבל יכולים להתלבש בסגנון שאינו ישיבתי הארדקור,

אז מה הבעיה, שרוב ההצעות לבחור בסגנון כזה הוא של בחורות מודרניות שלא מתאימות לרמה הרוחנית של סגנון כאלה בחורים,
חוץ מזה אין כמעט שדכנים שעוסקים ומציעים לבחורים כאלה.
לאחרונה נחשפתי לכמה סיפורים כאלה וכולם מצביעים על אותה הבעיה.

שאלתי היא, האם אתם מכירים שדכנים שמתעסקים עם בחורים עם סגנון כזה?
וסתם מעניין האם גם אתם מכירים את התופעה?
זאת בעיה גם של הרבה בחורות...
וזאת בעיה בעיקר בציבור הליטאי.
יותר הגיל 24++
בחורות צדיקות וטובות שרוצות (אולי לא מלכתחילה , ואולי נקרא לזה מוכנות) בחורים עובדים .
אבל בחורה ברמה שהיא גם צדיקה תיקח רק בחור שעובד בעבודה טובה (לא מוכר בחנות או מנקה וכו') והוא בחור על רמה , ולא רדוד, וגם שקובע עיתים לתורה (לומד לפחות סדר אחד/עובד חצי יום)
אפשר לפנות אלי באישי

חילזון קטן

משתמש פעיל
העניין של הרבה הבחורות שרוצות רק בחור שרק לומד (גם אם הוא ברמה רוחנית פחותה מבחינת תכנים שהוא צורך (סרטים וכד' / מכשיר טלפון שהוא מחזיק וכו וכו')
זה יותר הדינמיקה של הזוגיות החרדית המיינסטרים
שהאישה יוצאת לעולם- הולכת לעבוד - היא המפרנסת ומביאה את הכסף
והוא בכולל! - לומד- שמור - וכו'
לא יפה לומר זה סידור מאוד נח לאישה החרדית...- מבחינת עצם הרעיון- לא קשור לכמה כסף יש להם לפרנס בסוף החודש...
ויש הרבה אנשים עובדים שהם פי מיליון יותר שמורים/צדיקים/יראי שמים /אוהבי לימוד תורה - מאלפי אברכים.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
כותב את הדברים כי נחשפתי לתופעה מקרוב אצל מכר משפחתי

ב"ה ששוק השידוכים רווי בשדכנים שעוסקים מלאכתם נאמנה, רוב השדכנים עוסקים בפלח שוק שבו נמצאים רוב הבחורים והבחורות, מהישיבות הידועות עם הסמנרים הידועים,
קיים אפי' שדכנים לפרק ב', לאנשים עם בעיות רפואיות, לאנשים עם אורח חיים "מודרני" וכו'.

אך לפי ההתרשמות שלי ישנו פלח באוכלוסיה שכמעט ואין לו מענה (אשמח להווכח שאני טועה) טיפה קשה להגדיר אותם, ואולי גם זה הסיבה שהשדכנים מתקשים לעשות להם שידוכים
ואלו הם בחורים שמצד אחד ירא שמים, אינם מודרנים, מעניין אותם הלכה, מצד שני אינם בדיוק ב"מיינסטרים" החרדי, בחורים בסגנון פשוט, (סוג "צפונים" או חוצניקים) שיצאו לעבוד לא בגלל שהם מודרנים אלא מפתיחות בראש, הם אינם חושפים עצמם לעולם הגדול, אבל יכולים להתלבש בסגנון שאינו ישיבתי הארדקור,

אז מה הבעיה, שרוב ההצעות לבחור בסגנון כזה הוא של בחורות מודרניות שלא מתאימות לרמה הרוחנית של סגנון כאלה בחורים,
חוץ מזה אין כמעט שדכנים שעוסקים ומציעים לבחורים כאלה.
לאחרונה נחשפתי לכמה סיפורים כאלה וכולם מצביעים על אותה הבעיה.

שאלתי היא, האם אתם מכירים שדכנים שמתעסקים עם בחורים עם סגנון כזה?
וסתם מעניין האם גם אתם מכירים את התופעה?
מבינה מאד את הכאב.
שדכנים איני מכירה .

אבל סמינר לוסטיג,שצרנסקי,החדש-המשך בית הילד
מהווים מקומות לימוד לבנות בעלי בתים עובדים,יר"ש,בעלי צדקה גדולים לפעמים.
אבל הכיוון הוא בהחלט תורה עם ד"א(במובן המקורי שנטבע ע"י הרה"ר).
וגם הניואנסים המאפיינים בתוך הציבור החרדי פחות מרתיעים אותם.
גם סמינרים אמריקאים יכולים להיות כתובת.

ועכשיו לעיקר
אל תחכו לשדכנים .
תיזמו.
תדברו עם צוות בסמינר,תחמיאו ותבקשו הצעות /מידע.
להיות שדכן לא צריך תואר BA אקדמי
אלא לעשות עם לב רחב.
הצלחות.

esteras

משתמש פעיל
מבינה מאד את הכאב.
שדכנים איני מכירה .

אבל סמינר לוסטיג,שצרנסקי,החדש-המשך בית הילד
מהווים מקומות לימוד לבנות בעלי בתים עובדים,יר"ש,בעלי צדקה גדולים לפעמים.
אבל הכיוון הוא בהחלט תורה עם ד"א(במובן המקורי שנטבע ע"י הרה"ר).
וגם הניואנסים המאפיינים בתוך הציבור החרדי פחות מרתיעים אותם.
גם סמינרים אמריקאים יכולים להיות כתובת.
לוסטיג וכדו' משפחות מודרניות, אני מדבר על פתוחות ופשוטות
ועכשיו לעיקר
אל תחכו לשדכנים .
תיזמו.
תדברו עם צוות בסמינר,תחמיאו ותבקשו הצעות /מידע.
להיות שדכן לא צריך תואר BA אקדמי
אלא לעשות עם לב רחב.
הצלחות.
האמת שיזמתי הרבה, פשוט נגמר המקורות,

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אז קבל סקופ
יש בשידוכים אפשרות לברר לפני שנפגשים,
וגם אפשר להפגש ודבר על הנקודות האלה
לא חיתנתם ילדים. נכון?
אז קבלו סקופ - מאוד קשה לוודא דברים כאלו ע"י בירורים
גם כשבנ"א מצהיר על עצמו בפירוש עדיין לא אומר שמה שאמר זה מה שיהיה
אבל אם אורח החיים שלו במשך כמה שנים הוא מסויים והוא משתייך לקהילה מוגדרת יש סיכוי טוב שהוא ימשיך שם...
(גם אז כמובן אין ודאות ויש הפתעות...)

שירה 34

משתמש מקצוען
יש את קהילת זילברמן ששם דוגלים בתורה ועבודה
אולי אפשר לחפש שם.

אומנם רובם מתחתנים בתוך הקהילה אבל אפשר לבדוק

esteras

משתמש פעיל
לא חיתנתם ילדים. נכון?
אז קבלו סקופ - מאוד קשה לוודא דברים כאלו ע"י בירורים
גם כשבנ"א מצהיר על עצמו בפירוש עדיין לא אומר שמה שאמר זה מה שיהיה
אבל אם אורח החיים שלו במשך כמה שנים הוא מסויים והוא משתייך לקהילה מוגדרת יש סיכוי טוב שהוא ימשיך שם...
(גם אז כמובן אין ודאות ויש הפתעות...)
האמת שאני ממש אבל ממש חולק עליך

הרבה יותר קשה לברר על בחור ישיבה קלאסי ובפרט על השנים הראשונות (וועד חמישי- שישי) כמה הוא שמור ולא חשוף לעולם, אתה כמעט ולא תשמע בחיים בחור שיגידו עליו שהוא רואה סרטים, ואז אחרי החתונה מתחילים לגלות דברים,
והסיבה היא פשוטה, בחור מתיישר עם איך שיהיה לו קל בשידוכים, ואם בפנימיות שלו קשה לו ללמוד הוא יעשה הכל בשביל שיגידו שהוא לומד וכו'

אבל בחורים כאלה הכי קל לברר עליהם, כי הם מסתירים הרבה פחות, אם היה רוצה לעבוד על העולם הוא לא היה יוצא לעבוד, הוא בחור הרבה יותר שקוף

ואני לא אומר סתם, אומר מהיכרות של כמה בחורים, אין להם שום עניין לעבוד על אף אחד, הפוך, הם ממש לא מעוניינים בבחורה רגילה שמסכימה להתפשר על זה שהוא לא לומד, בגלל שהם פחות חיים מה יגידו, הם לא מסתירים כלום.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מכירה בחורה כזו
אם אתם מכירים בחורים תפנו אליי במייל אולי ננסה לשדך
myklyrp41 gmail.com
אני לא הבנתי את פותח האשכול
הבחורה שאני מכירה פתוחה מאוד ומחפשת בחור שעובד אקדמאי אבל ירא שמיים
יש קטע שבחורים שהם פתוחים יותר כבר פחות מדקדקים בהלכות ופחות עם סנטר רוחני
ובחורות לפעמים פתוחות אבל עדיין מאוד רוחניות
לבחורות כאלה מאוד קשה למצוא שידוך

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
האמת שאני ממש אבל ממש חולק עליך

הרבה יותר קשה לברר על בחור ישיבה קלאסי ובפרט על השנים הראשונות (וועד חמישי- שישי) כמה הוא שמור ולא חשוף לעולם, אתה כמעט ולא תשמע בחיים בחור שיגידו עליו שהוא רואה סרטים, ואז אחרי החתונה מתחילים לגלות דברים,
והסיבה היא פשוטה, בחור מתיישר עם איך שיהיה לו קל בשידוכים, ואם בפנימיות שלו קשה לו ללמוד הוא יעשה הכל בשביל שיגידו שהוא לומד וכו'

אבל בחורים כאלה הכי קל לברר עליהם, כי הם מסתירים הרבה פחות, אם היה רוצה לעבוד על העולם הוא לא היה יוצא לעבוד, הוא בחור הרבה יותר שקוף

ואני לא אומר סתם, אומר מהיכרות של כמה בחורים, אין להם שום עניין לעבוד על אף אחד, הפוך, הם ממש לא מעוניינים בבחורה רגילה שמסכימה להתפשר על זה שהוא לא לומד, בגלל שהם פחות חיים מה יגידו, הם לא מסתירים כלום.
מסכים ב100 אחוז!
ותוסיף את הנתון הבא לגבי בחורים מבוגרים:
בחור פתוח שמתחתן ועוזב את הישיבה, הנפילה שלו הרבה יותר גדולה מבחור שכבר עובד.
בחור עובד, יום אחרי שנגמר השבע ברכות חוזר לעבודה, ונכנס לחיים בצורה נורמטיבית.
בחור מודרני, יום אחרי שנגמר השבע ברכות הוא מתעורר למציאות שהוא יכול לעשות מה שבא לו, ובדר"כ זה מוביל לידי נפילה רצינית לפחות בשלב הראשון של החיים.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה באמת הפער בין בחורים לבחורות, בחורים מבוגרים בדר"כ פחות יר"ש מבחורות מבוגרות.

שמחתי

משתמש רשום
כמו שכתבו -
הבעיה לא בשדכנים, אלא במבחר...
אבל מה שנכון ואפשר לעשות, כמובן לא מובטח שיעזור אבל זו לפחות השתדלות ראויה - זה להגדיל את המבחר ואת החשיפה, כמובן בצורה ראויה ומתאימה. ולכן -
ממליץ להרשם במאגר "לב אחד", חשיפה למאות שדכנים ושדכניות שמצידם נגישים להמון שמות של מועמדים.
אבל נקודה חשובה - וזו התשובה גם לכל אלו שיכתבו עכשיו שמנסיונם זה לא עוזר - חשוב מאד להרחיב בפרטים, ולהשקיע בהסבר של מי ומה אתם, ומה אתם בדיוק מחפשים. זה נותן חשק לשדכנים לעבוד, כי יש להם סיבה להאמין שיש בסיס לנסיונות שלהם, וגם יחסוך לכם המון הצעות לא רלוונטיות.

esteras

משתמש פעיל
מה זה פתוחה מאוד? ומה את באה לשלול?

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
מה זה פתוחה מאוד? ומה את באה לשלול?
טלפון חכם, תואר
כתבת בחור פשוט - התכוונת מבחינת סגנון או מבחינת עבודה פשוטה?
כי מאוד חכמה וחשוב לה אקדמי שעובד בעבודה שתפרנס אותה
היא לא רוצה את עול הכלכלה עליה והיא רוצה לחיות טוב
היא כן עובדת אבל היא לא רוצה לחץ כלכלי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה