עיניים תופעה מוזרה בראייה ממה זה יכול לקרות?

נשג

משתמש צעיר
כפילות יכולה להופיע מכמה סיבות לפי מה שכתבת נראה שלא מדובר בכפילות פתאומית (מה שיכול להצביע על פגיעה נוירולוגית)
ציינת שזה מצב ישן האם יש שינוי בכפילות במהלך היום? כלומר בערב את רואה מהא יותר כפול וקשה לך לחזור לראות אחד? מאוד יכול להיות מצב של פזילה סמויה שעם הזמן הופכת לגלוגיה בעיקר לאחר מאמץ למצב כזה רצוי להיבדק אצל אורטופטיסט/אופטומטריסט תרגילי עיניים או פריזמות יכולים לעזור
מה שכן חוסר איזון (ממושך) של הסוכר יכול לגרום לפזילה פתאומית שאז כן חשוב להיבדק אצל רופא עיניים

ש.הופנר

משתמש צעיר
תורות לרופאי עיניים הם בדרך כלל בזמינות גבוהה.

מה שתיארת יכול לקרות גם כתוצאה מפזילה מאוחרת (לא מולדת), שיכולה להיגרם מכמה דברים שכדאי לבדוק.
יכול להיות שרופא העיניים יפנה אותך הלאה, לנוירו-אופתלמולוג.
תודה!
לא קבעתי תור כי לא ידעתי אם זה כזה חשוב(זה כבר הרבה זמן...) עכשיו קבעתי ונראה מה הרופאה תגיד...
יש לך משקפיים עם שוני במספר בין שני העינים? אם עין אחת רואה טוב יותר מהשנייה לפעמים נוח יותר לעצום את החלשה ולראות רק בחזקה. בקיצור תבדקי את הראייה אולי השתנה לך המספר במשקפיים.
תודה!
אין לי משקפיים בכלל....אבל זה לא משנה לי מה לעצום העיקר שרק אחת תראה...
האם יש שינוי בכפילות במהלך היום?
יותר בראייה פחות בכפילויות
כלומר בערב את רואה מהא יותר כפול וקשה לך לחזור לראות אחד?
כן....
מה שכן חוסר איזון (ממושך) של הסוכר יכול לגרום לפזילה פתאומית שאז כן חשוב להיבדק אצל רופא עיניים
נכון ,עכשיו הייתה תקופה נוראית מבחינת סוכר אולי זה קשור...תודה!

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם את בבני ברק ובכללית
את יכולה להתקשר על הבוקר למרפאת קונקורד ולבקש תור דחוף לרופא עיניים
אם מתקשרים ממש בפתיחה בד"כ יש להם תורים לאותו יום.

אגב, שימי לב שמיקוד ראיה כמו שאמרו לך זה לא רופא עיניים רגיל אלא אורטופטיסט
בקונקורד יש להם מישהי טובה בשם יעל גואל משו...
תבדקי.

ולמי שאמרה שתורים לעיניים זה זמין יחסית
אז לצערי ממש ממש לא.
אולי יחסית למקצועות אחרים חודשיים המתנה זה זמין
אבל למי שסובל זה המוווון

ש.הופנר

משתמש צעיר
אם את בבני ברק ובכללית
אני בכללית אבל אני לא בבני ברק...:)
אגב, שימי לב שמיקוד ראיה כמו שאמרו לך זה לא רופא עיניים רגיל אלא אורטופטיסט
רגע אז להזמין תור לאורטופיסט או רופא עיניים קצת התבלבלתי:sneaky:
אז לצערי ממש ממש לא.
אולי יחסית למקצועות אחרים חודשיים המתנה זה זמין
אבל למי שסובל זה המוווון
אמרו לנו שיש עוד כמה חודשים:rolleyes:...בינתיים רציתי לדעת עד כמה זה חשוב.....תודה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
במכבי בירושלים, בדרך כלל יש רופא עינים זמין בשבוע הקרוב.
ואם לא, מתקשרים למזכירות המרכז הרפואי, מבקשים תור דחוף ומקבלים.

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני בכללית אבל אני לא בבני ברק...:)
אז תבדקי עם המרפאה שלך איפה יש רופא עיניים שזמין למקרים דחופים באזור ?
אני לא הייתי מחכה כמה חודשים עם כזה דבר
לא יודעת אם בגלל שזה חמור כי אין לי מושג מבחינה רפואית,
אלא בגלל שזה ממש מפריע לאיכות החיים היומיומית.

(אגב, יש מקצועות כמו אורטופדיה, עור, א.א.ג שיש פעם בשבוע "מיון" במרפאה לכמה שעות למקרים דחופים
זה סתם להעשרה...כי לי זה התברר ממש בלי כוונה)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
רגע אז להזמין תור לאורטופיסט או רופא עיניים קצת התבלבלתי:sneaky:
כדי להגיע לאורתופיסט צריך הפניה מרופא עיניים. כל הניסיון שלי עם ילדים בכללית.

לדעתי, גם אם הרופא מעצמו לא ישלח לאורתופיסט, כדאי לשאול אותו על זה.

ש.הופנר

משתמש צעיר
אז תבדקי עם המרפאה שלך איפה יש רופא עיניים שזמין למקרים דחופים באזור ?
אני לא הייתי מחכה כמה חודשים עם כזה דבר
לא יודעת אם בגלל שזה חמור כי אין לי מושג מבחינה רפואית,
אלא בגלל שזה ממש מפריע לאיכות החיים היומיומית.

(אגב, יש מקצועות כמו אורטופדיה, עור, א.א.ג שיש פעם בשבוע "מיון" במרפאה לכמה שעות למקרים דחופים
זה סתם להעשרה...כי לי זה התברר ממש בלי כוונה)
בעיקרון לא כזה דחוף לי כי אני כבר די רגילה לזה... השאלה אם זה דחוף כי אם זה רק מפריע לא אכפת לי לחכות....
אין לי ענין לעשות תור דחוף כל עוד זה לא משהו רציני מדי....השאלה אם זה דחוף....

היה לי בדיוק אותו דבר
והתברר שזה מיקוד ראיה
צריך לבקש מהרופא עיניים בדיקת מיקוד ראיה
התרופה לזה היא אימון מתמשך של העין
בתרגילים מיוחדים
יש מכוני עיניים מיוחדים שיש בהם תוכנית מסודרת
ונראה לי שמקבלים את זה מהקופ"ח
אני עצמי טיפלתי בזה קצת עד שנמאס לי...
בנתיים אני שורד ככה
וזה לא כזה נורא...

ש.הופנר

משתמש צעיר
היה לי בדיוק אותו דבר
והתברר שזה מיקוד ראיה
צריך לבקש מהרופא עיניים בדיקת מיקוד ראיה
התרופה לזה היא אימון מתמשך של העין
בתרגילים מיוחדים
יש מכוני עיניים מיוחדים שיש בהם תוכנית מסודרת
ונראה לי שמקבלים את זה מהקופ"ח
אני עצמי טיפלתי בזה קצת עד שנמאס לי...
בנתיים אני שורד ככה
וזה לא כזה נורא...
נכון זה באמת לא כזה נורא לבד
לאחרונה נוספו לי עוד כמה דברים מעצבנים בראייה וחשבתי שאולי יש קשר....
אבל אני יכולה לחכות כמה חודשים....

נכון זה באמת לא כזה נורא לבד
לאחרונה נוספו לי עוד כמה דברים מעצבנים בראייה וחשבתי שאולי יש קשר....
אבל אני יכולה לחכות כמה חודשים....
אני לא בטוח שזה באמת מיקוד ראיה...
אם נוספו עוד בעיות בראיה כדאי מאוד לפנות לרופא עיניים
יש בעיות בעיניים שקל מאוד לפתור בהתחלה וקשה עד בלתי אפשרי לפתור בסוף
(כמו לחץ תת עיני)
יכול להיות ואפילו רוב הסיכויים שזה מיקוד ראיה
אבל בעיניים כמו שאומרים לא לוקחים סיכון...

ali-li

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לאחרונה שמתי לב שכשאני קוראת או כותבת או כשאני רוצה להתמקד במשהו מסוים אני עוצמת עין אחת כי ככה יותר קל לי לראות... ממה זה יכול להיות? ומה אפשר לעשות? יכול להיות שזה סתם הרגל? והאם זה מצריך בדיקה אצל רופא? אשמח לתשובות!
חשוב לי לציין שזה כבר די ממזמן (כמה שנים) אבל לאחרונה זה קצת יותר מציק... זה גם סתם קורה...בלי שאני קוראת...

חברה שלי גם הייתה עוצמת עין אחת
מסתבר שבעין אחת היא רואה מצוין ובעין השניה היה לה מספר גבוה
אולי כדאי פשוט לעשות בדיקת ראיה

ש.הופנר

משתמש צעיר
חברה שלי גם הייתה עוצמת עין אחת
מסתבר שבעין אחת היא רואה מצוין ובעין השניה היה לה מספר גבוה
אולי כדאי פשוט לעשות בדיקת ראיה
בעיקרון אני רואה הטוב בשתי העיניים אבל לא כשהם ביחד....משום מה לא מסתדרות אחת עם השנייה :(
בכל אופן תודה לכולם! נראה מה הרופאה תגיד ובעזרת ד' יעדכן.....

קדימה!

משתמש רשום
לפי הסימפטומים שציינת, זה נראה ממש מתאים לקושי במיקוד ראיה. יכולת מיקוד ראיה זה הפעולה המשולבת של שתי העיניים יחד. בתור מורה מקדמת ניתקלתי בילדים שמטים ראש בזמן קריאה / עוצמים עין אחת וכו' וזה אכן נבע מקושי במיקוד הראיה. כדאי לפנות לאורטופיסטית. אם את רוצה בפרטי יש את רפאלה סגל - מומחית מאד ומבצעת אבחנה מדוייקת ומיטבית (משהו כמו 350 ש"ח), היא מקבלת במדיקה בת"א. יש שני סוגי טיפולים לנ"ל: תרגילים לשרירי העיניים / משקפיים מותאמות.

נשג

משתמש צעיר
לרוגע שלך את יכולה לגשת לכל אופטיקה שיש להם אופטומטריסט מורשה ולבקש בדיקת ראייה מקיפה בכדי שתוכלי להבין מהו מקור הבעיה מיקוד או רפואי
לפי התלונות שלך זה באמת נשמע בעיית מיקוד ורופא עיניים לא מתמצא בזה (זה תפקיד של אורטופטיסט)
במידה ומדובר בבעיית מיקוד האופטומטריסט יוכל להגיד לך האם מומלץ תרגילים או פריזמות (עדשות מיוחדות וכו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה