מרכז מידע

משתמש פעיל
שכשעוברים כביש כל הילדים נותנים ידיים - חובה.
וכשהתחלתי להעביר לפני 20-25 שנה זה היה לי ברור שצריך לתת יד לילד.

היום זה לא יראה טוב.

מפחדת לתפוס אותו לעצור אותו שלא יגידו שנגעתי בילד חלילה...

עד איפה עובר גבול הטירלול???
גם ילד באמצע הכביש לא תקחו עם היד?
ואולי גם ילד שירוץ למדורה ה"י?
ברור שילד שמבקש לחצות והוא ילד קטן שתו"כ עלול לרוץ וכו' צריך לקבל יד מהמבוגר שמעביר אותו!
כמובן שיש מקרים שונים וכיו"ב ואכמ"ל,
אבל לכתוב ככה באופן גורף? תמהני!

אגב באמת בקבוצות גדולות זה לא פיתרון מעשי,
ולכן כפי שכתב פותח האשכול נצרך משמעת של הילדים!

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מסכים עם כל מילה.
בהתחלה חשבתי לכתוב בלת"ק ולומר את דעתי, אבל אחרי שראיתי תגובה או שנים הבנתי שזה דורש עיון.
אז עכשיו אני יכול להוסיף:
בתור ילד שברח לכביש מדודה שלו כשהיה בגן וכמעט נדרס מחוסר אחריות של הנהגת, אני מבין את גודל הסכנה היטב, ולא רואה צורך להוסיף בעניין אחרי מה שנכתב לעיל בטוב טעם...
אני רק לא מבין עוד משהו, תודה ל@מים אחרונים שהזכיר לי את זה: איך הורים לא יודעים איפה הילדים שלהם מסתובבים??? אני כותב את זה בכאב, לא מקרה אחד ולא שניים, והפגיעות תרתי משמע נוכחות וניכרות בגוף ובנפש!!!
שימו לב איפה הילדים שלכם מסתובבים!!!
צריך לחוקק חוק שאסור לילדים להסתובב ללא השגחה!

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה דברים:
  • לקטנטנים אני נותנת יד, בלי זה לא עוברים! אמא שתתלונן שנתתי יד לילד שלה - אני אפתח במקום תלונה במשטרה על הזנחת קטין חסר ישע.... בהצלחה לאותה האמא!
  • לבדוק לפני שמעבירים, לפעמים המאמא/ האחות כמה פסיעות מאחורי ובכלל לא נתנה רשות לעבור את הכביש... הילד "הגדיל ראש" ובקש ממכם להעביר.
  • לשאול אם רוצים לעבור, לא לחכות שהם ישאלו אותכם. אתם יזמתם? יהיו יותר קשובים לכם. וזה גם פותר את עניין הביישנות
  • למי שהתלוננה על אי פחד בשל ילדיה מהכביש. אז תפסיקי לדבר על עונשים, תעברי לסיבה ותוצאה "אסור לעבור מתחת לגיל 9", "למה?", "כי ככה המשטרה החליטה"/"כי העין בגיל הזה לא יודעת לחשב מרחק" (תלוי יכולת שכלית של הילד). ואז להיות "רעים" ולהבהיר: אם האוטו לא יםגע אולי יבוא שוטר ויכעס, ואם ח"ו האוטו פוגע בילד, הוא עלול לעוף באוויר להפוך לנכה/ עיוור/ חרש. מזעזע??? בעיני יותר מזעזע ילד שרץ לכביש מילד מפוחד מכביש. האופציה האחרת היא יותר מזעזעת - לתת לו לרוץ לכביש (כי עונשים לא מעניינים אותו) ואז הוא עלול להפוך לאחד מהנ"ל.
  • בכביש לא מאוד רחב, כשמדובר בחבורה גדולה של בנים מהחידר - אני אומרת "רגע", יורדת לכביש, עוצרת (!!!) באמצע הנתיבים עם יד פתוחה לנתיב הנוסף ומסמנת לילדים לבוא... פשוט חוסמת  פיזית כל אדיוט שרוצה לעקוף במעבר חציה כשאני באמצע להעביר קבוצה.
  • כנהגת - לפני שאני מסמנת לילדת בית ספר לעבור בבקרים הלחוצים, אני פשוט עוברת לאמצע הכביש מצב אלכסון בלתי ניתן לעקיפה מסמנת לילדה לעבור, רואה שהיא עלתה למדרכה הנגדית ורק אז מתיישרת לנתיב וממשיכה לנהוג, לרוב יש לי "מוזיקה" נחמדה של רוצחים הממהרים לעבודתם (זו שבתלוש או זו שבלב). כן, עקוף במעבר חצייה = רוצח/ת.

כמה דברים:
  • לקטנטנים אני נותנת יד, בלי זה לא עוברים! אמא שתתלונן שנתתי יד לילד שלה - אני אפתח במקום תלונה במשטרה על הזנחת קטין חסר ישע.... בהצלחה לאותה האמא!
  • לבדוק לפני שמעבירים, לפעמים המאמא/ האחות כמה פסיעות מאחורי ובכלל לא נתנה רשות לעבור את הכביש... הילד "הגדיל ראש" ובקש ממכם להעביר.
  • לשאול אם רוצים לעבור, לא לחכות שהם ישאלו אותכם. אתם יזמתם? יהיו יותר קשובים לכם. וזה גם פותר את עניין הביישנות
  • למי שהתלוננה על אי פחד בשל ילדיה מהכביש. אז תפסיקי לדבר על עונשים, תעברי לסיבה ותוצאה "אסור לעבור מתחת לגיל 9", "למה?", "כי ככה המשטרה החליטה"/"כי העין בגיל הזה לא יודעת לחשב מרחק" (תלוי יכולת שכלית של הילד). ואז להיות "רעים" ולהבהיר: אם האוטו לא יםגע אולי יבוא שוטר ויכעס, ואם ח"ו האוטו פוגע בילד, הוא עלול לעוף באוויר להפוך לנכה/ עיוור/ חרש. מזעזע??? בעיני יותר מזעזע ילד שרץ לכביש מילד מפוחד מכביש. האופציה האחרת היא יותר מזעזעת - לתת לו לרוץ לכביש (כי עונשים לא מעניינים אותו) ואז הוא עלול להפוך לאחד מהנ"ל.
  • בכביש לא מאוד רחב, כשמדובר בחבורה גדולה של בנים מהחידר - אני אומרת "רגע", יורדת לכביש, עוצרת (!!!) באמצע הנתיבים עם יד פתוחה לנתיב הנוסף ומסמנת לילדים לבוא... פשוט חוסמת  פיזית כל אדיוט שרוצה לעקוף במעבר חציה כשאני באמצע להעביר קבוצה.
  • כנהגת - לפני שאני מסמנת לילדת בית ספר לעבור בבקרים הלחוצים, אני פשוט עוברת לאמצע הכביש מצב אלכסון בלתי ניתן לעקיפה מסמנת לילדה לעבור, רואה שהיא עלתה למדרכה הנגדית ורק אז מתיישרת לנתיב וממשיכה לנהוג, לרוב יש לי "מוזיקה" נחמדה של רוצחים הממהרים לעבודתם (זו שבתלוש או זו שבלב). כן, עקוף במעבר חצייה = רוצח/ת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה