דרוש מידע תווי המזון בדרך!!

מצב
הנושא נעול.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא הבנת
אברך בן חמישים עם הכנסה מכובדת בגלל שלאשתו יש ותק ונסיון אבל חיתן 3 ילדים וכיום מארח אצלו כל שבת וגם הרבה ימים בשבוע את כולם למה שלא יגיע לו
למה זה רק לפי מבחן הכנסה מבלי להתחשב בגובה ההוצאות ואני לא מדבר על מותרות אלא על משכנתא מטורפת ומחיה הזויה ומספר נפשות שגרים בתכלס אוכלים שם הרבה ימים כולל שבתות אירוח אבל לא רשומים בכתובת הזאת
ועוד בעיה שאם יש לך ילדים שעובדים וגרים בבית גם מחשבים לך את ההכנסה שלהם למרות שילדה שעובדת קצת בגיל 20 באיזה גן לא משתתפת איתך בהוצאות אבל ההכנסה שלה כן מחושבת
תשלומים שלא נכללים בחישוב ההכנסה:
  • מחצית מהכנסתם החודשית של ילדים שמתגוררים עם המחזיקים בנכס. לגבי ילד אחד בלבד, לא תובא בחשבון הכנסה חודשית עד 5,571.75 ₪ (גובה שכר המינימום).
וזה העצוב בזה
לעומת ישובים ערבים שמעולם לא שילמו ארנונה וכן מקבלים למרות שבכל וילה יש חמולה שלמה שמרויחה פי עשרים ממני עדין כולם מקבלים
ואנחנו לא
למה הם מקבלים על פי איזה מבחן?
ומה עם אנשים שגרים ביחידה ובעה"ב שלהם משלם את הארנונה עם הדירה שלו ?
פעם קודמת היתה אפשרות גם למי שלא משלם ארנונה להגיש מבחן הכנסה במשרד הפנים.
ברור שיש אנשים שיש להם חובות ועוד אבל השאלה הגדולה איך ניתן להגיע אליהם ועוד יותר לפי איזה אמות מידה. באם יתחשבו בחובות והוצאות של כל אחד מה יקרה? אנשים יוציאו יותר!
נ.ב. אני לא קיבלתי.
ענ.ב לא הצבעתי שס

נערך לאחרונה ב:

אלי @@@

משתמש מקצוען
תשלומים שלא נכללים בחישוב ההכנסה:
  • מחצית מהכנסתם החודשית של ילדים שמתגוררים עם המחזיקים בנכס. לגבי ילד אחד בלבד, לא תובא בחשבון הכנסה חודשית עד 5,571.75 ₪ (גובה שכר המינימום).

למה הם מקבלים על פי איזה מבחן?

פעם קודמת היתה אפשרות גם למי שלא משלם ארנונה להגיש מבחן הכנסה במשרד הפנים.
ברור שיש אנשים שיש להם חובות ועוד אבל השאלה הגדולה איך ניתן להגיע אליהם ועוד יותר לפי איזה אמות מידה. באם יתחשבו בחובות והוצאות של כל אחד מה יקרה? אנשים יוציאו יותר!
נ.ב. אני לא קיבלתי.
ענ.ב לא הצבעתי שס
לגבי הילדים זה משתנה בין עיר לעיר ואצלנו זה כך
והערבים מקבלים לפי זה שרוב כספם בשחור וכל אחד נשוי ל 4 נשים לפחות אצל הבדואים בפזורה זה כך וכיון שע"פ חוק מותר רק אשה אחת אז כל השאר הם נקראות חד הוריות והם מקבלות ומשם ישר לכיס של הבעל
ושוב לא התכונתי לחובות שלו והקניות אלא להוצאות הרגילות של המשכנתא וכ"ו הרי אם אדם עובד במקסימום וזה מה שהוא מכניס מה הוא עוד אמור לעשות
נ.ב אני קיבלתי אחרי שצעקתי כמו שצריך על הערייה ואפילו שלא שלמתי ארנונה כי הייתי גר ביחידה עדיין בצעקות פתאום מבינים אותך
ענ.ב גם אני לא , מה זה קשור

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לא הבנתי
לא הסתפק בהנחה בארנונה
צריך להיות זכאים גם למ"ה שלילי?הבטחת הכנסה?

גונן

משתמש מקצוען
אני סתם ככה חושב שצריך להיות בזה דרגות, ושכל מי שלא חי על הכנסה של עשרות אלפי שקלים בחודש יהיה זכאי למשהו, הרי כל משפחה ממוצעת בישראל עברה ועוברת קשיים כלכליים כלשהם (אם זה בעליית הריבית הנפוחה או סתם כך עליית המחירים המטורפת).

5699

משתמש פעיל
אני הייתי זכאית פעם שעברה לתווי מזון. התקשרתי כמה פעמים לעריה ואמרו שאנו זכאים. בסוף לא קבלנו כלום ולא היה עם מי לדבר.. מישהו יכול לעזור לי בזה?
( העמותה אמרה שהשם שלנו לא מופיע ברשימה ושמעתי שהיו כמה מקרים.)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הבעיה היא אחרת,
הבעיה היא שהמדד היחידי הוא הכנסה לחלק למספר נפשות עד גיל 18, וזה לא מחייב כלום על מצב כלכלי.

צחית

משתמש מקצוען
הכל טוב ויפה
המדינה לא אמורה ולא צריכה לסייע באורח החיים של אף אחד
מבחינת המדינה, העובדה שאדם מממן את נישואי ילדיו ומארח אותם היא מאוד מבורכת
אבל היא לא כורח המציאות
להאכיל ילדים קטנים שגרים אצלך בבית זו עובדה קיימת (שגם אותה המדינה לא אמורה לסבסד אבל היא עושה את זה כי היא נחמדה ומישהו עושה על זה הון פוליטי) ולזה המדינה מסייעת כעת

נ.ב. אנחנו לא זכאים
נכון אבל יש כאלה באורח חיים לא בזבזני בכלל
שלא נכללים
דוגמא:
זוג צעיר שמרוויח 7500 ביחד עם ילד אחד (ללא דירה)
לא יהיה זכאי
והתשלומים שלו יצאו 3000 שכירות יחידה קטנה
300 ארנונה וועד בית
1000 למעון לילד
2000 הוצאות מחייה קטנות
ואם חייבים להחזיק רכב בגלל עבודה עוד 1000
וכמובן ללא ביגוד שיש עוד הוצאה
וכל הוצאה חריגה נותנת להם מינוס גדול
ולא זכאיים להנחה 80% ארנונה ולא זכאים לכרטיסי מזון

5699

משתמש פעיל
ומה עם מי שמרוויח ביחד 10000 והולך 5500 לשכירות ויש ברוך השם 4 ילדים?( גן פרטי וחידר ומטפלת) אני הייתי אומרת עוני. ( האישה מרויחה 7. יותר מהמינימום.לפעמים מצחיק אותי לפי מה קבעו השכר מינימום...).

A052

משתמש סופר מקצוען
אני הייתי זכאית פעם שעברה לתווי מזון. התקשרתי כמה פעמים לעריה ואמרו שאנו זכאים. בסוף לא קבלנו כלום ולא היה עם מי לדבר.. מישהו יכול לעזור לי בזה?
( העמותה אמרה שהשם שלנו לא מופיע ברשימה ושמעתי שהיו כמה מקרים.)
פורסמו בפרוג מקרים שבהם היו סיבוכים שונים ומבקר המדינה הצליח לעזור.

5699

משתמש פעיל
ומה עם מי שמרוויח ביחד 10000 והולך 5500 לשכירות ויש ברוך השם 4 ילדים?( גן פרטי וחידר ומטפלת) אני הייתי אומרת עוני. ( האישה מרויחה 7. יותר מהמינימום.לפעמים מצחיק אותי לפי מה קבעו השכר מינימום...).
מכירה הרבה משפחות במצב הזה. אני ספציפית לא במצב הזה כי עובדת מהבית אז לא משלמת מטפלת וגם אין לי עדיין ילד בחידר. אבל באמת מה עושים?

5699

משתמש פעיל
גרים בדירת קצת יותר זולה
לא חייבים לשכור דירות ככ יקרות
בירושלים דירה 3 חדרים פחות מזה קשה למצוא. אולי בשכונות פחות חרדיות אבל תכלס מה הרוחנו עם צריכים לשלם נסיעות. וכמה הבדל? אולי 1000 שקל. זה משהו אבל עדיין זה לא מוציא אותם מהעוני. נגיד 4000 על דירה
1400 מטפלת או מעון
500 חדר
1200 גנון עד 4
חוץ מהוצאות של חשמל מים ארנונה וכו". עדיין זוג עם 4 ילדים שמרוויח 10000 נקרא עני לדעתי .אבל לא זכאי להרבה הנחה בארנונה ולא לתווי מזון ולא לסיוע בשכר דירה וכו'.

5699

משתמש פעיל
יש הרגשה שלפעמים כדאי להרוויח פחות....

5699

משתמש פעיל
(כמובן שלא מאחל לאף אחד להרוויח פחות). רק הרגשה .

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
בירושלים דירה 3 חדרים פחות מזה קשה למצוא. אולי בשכונות פחות חרדיות אבל תכלס מה הרוחנו עם צריכים לשלם נסיעות. וכמה הבדל? אולי 1000 שקל. זה משהו אבל עדיין זה לא מוציא אותם מהעוני. נגיד 4000 על דירה
1400 מטפלת או מעון
500 חדר
1200 גנון עד 4
חוץ מהוצאות של חשמל מים ארנונה וכו". עדיין זוג עם 4 ילדים שמרוויח 10000 נקרא עני לדעתי .אבל לא זכאי להרבה הנחה בארנונה ולא לתווי מזון ולא לסיוע בשכר דירה וכו'.
ההבדל בין 5500 ל 4000 זה 1500 שקל לחודש
אז לחסוך 1500 לחודש זה ממש הרבה
ההנחה בארנונה או התווי מזון לא יוצאים יותר מזה בכל מקרה
(למי שהרבה בשבילט לקבל 200 שקל הנחב בארנונה או לקבל פעם בשנה תלושי מזון)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ההבדל בין 5500 ל 4000 זה 1500 שקל לחודש
ההנחה בארנונה או התווי מזון לא יוצאים יותר מזה בכל מקרה
אז לחסוך 1500 לחודש זה ממש הרבה
(למי שהרבה בשבילט לקבל 200 שקל הנחב בארנונה או לקבל פעם בשנה תלושי מזון)
גם אם הם משלמים 4K שכירות, עדיין קשה לסיים ככה חודש.
במיוחד אם מחשבים הוצאות מעבר דירה כל 3 שנים בממוצע..

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
גם אם הם משלמים 4K שכירות, עדיין קשה לסיים ככה חודש.
במיוחד אם מחשבים הוצאות מעבר דירה כל 3 שנים בממוצע..
ברור
אבל לצאת מנקודת הנחה שזוג שקשה לו לסיים את החודש חייב לשכור דירה יקרה ולא מתאים לו לעבור לדירה זולה יותר
ואז הוא מתרעם שהוא לא מקבל תלושי מזון - לדעתי מוזר קצת
קודם כל תחסכו אתם במה שאתם יכולים,
לא התלושי מזון יצילו אתכם

5699

משתמש פעיל
אבל בתכלס מה המינימום שאתה חושב שצריך משפחה כדי לחיות נורמלי ולא ליקרא עני.(. ואל תעשה חשבונות אילו גרו בדרום).כי רב המשפחות לא גרים שם . ההוצאות בארץ ממש מזמן לא תואמות עם השכר מינימום.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברור
אבל לצאת מנקודת הנחה שזוג שקשה לו לסיים את החודש חייב לשכור דירה יקרה ולא מתאים לו לעבור לדירה זולה יותר
ואז הוא מתרעם שהוא לא מקבל תלושי מזון - לדעתי מוזר קצת
קודם כל תחסכו אתם במה שאתם יכולים,
לא התלושי מזון יצילו אתכם
נכון, אבל כשזוג עם 4 ילדים כשבבעלותו דירת 5 חדרים בלי משכנתא כמעט, כן מקבל תלושי מזון זה קצת לא שוויוני.
שלא לדבר על עמדת הכלכלנים בנושא...

לארג'

משתמש מקצוען
ועוד בעיה שאם יש לך ילדים שעובדים וגרים בבית גם מחשבים לך את ההכנסה שלהם למרות שילדה שעובדת קצת בגיל 20 באיזה גן לא משתתפת איתך בהוצאות אבל ההכנסה שלה כן מחושבת
מחשבים 50% מהכנסות של הבת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה