דרוש מידע תג חניה לנכה

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
פטור מתשלום אינו מחייב הצגת התג ואינו מחייב שהות של הנכה באותה נסיעה.
יש מקור לזה?
למיטב ידיעתי הנכה כן צריך להיות בנסיעה (לפחות כיוון אחד)
אני לא אתנגד לגלות אחרת ;)

תוספת בעריכה: ניסיתי לגגל את העניין. לא מצאתי שום דבר, בכל מקום כתוב שהחניה היא לפי הכללים של הרשות. לא הצלחתי למצוא אפילו את רשימת הרשויות שנותנות פטור, שלא לדבר על הכללים שלהן. אם למישהו יש מידע אמין אשמח לשמוע. עוד שאלה שלא מצאתי עליה תשובה ברורה היא האם אפשר לחנות עם התג בחניה שמוגבלת לבעלי תו חניה אזורי.
באופן כללי, בכל מקום כולל באתר של משרד התחבורה כתוב שהשימוש בתג הוא רק עבור הנכה עצמו, ובאופן פשוט אפשר להבין שהכוונה היא לכל סוגי השימושים.

נערך לאחרונה ב:

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש מקור לזה?
ככה הבנתי מקריאה ברשת.

אתן דוגמא, יוצא לנו לחנות הרבה בחניון מסוים של קניון, וכן בחניון של מרכז רפואי מסוים. בשניהם השער פשוט נפתח ואין לי שום דרך לשלם... כלומר הם לא בודקים, ואפילו לא שואלים האם הנכה נמצא ברכב. ברגע שהרכב שייך למאגר תג נכה - השער נפתח.
הייתה תקופה שנסעתי בעיר מסויימת, אז ניסיתי לבדוק באתר של העיריה וכדומה האם תו נכה פטור מתשלום בכחול לבן בעיר הזו. בעצם גם בערים אחרות שבדקתי - לא קל למצוא את המידע, אבל נשמע שזה כלל שהעירייה מחילה על רכבי תג נכה, ואין שום התייחסות או דרישה לכך שהנכה נמצא ברכב. בשונה מחניית נכים כמובן.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
ככה הבנתי מקריאה ברשת.

אתן דוגמא, יוצא לנו לחנות הרבה בחניון מסוים של קניון, וכן בחניון של מרכז רפואי מסוים. בשניהם השער פשוט נפתח ואין לי שום דרך לשלם... כלומר הם לא בודקים, ואפילו לא שואלים האם הנכה נמצא ברכב. ברגע שהרכב שייך למאגר תג נכה - השער נפתח.
הייתה תקופה שנסעתי בעיר מסויימת, אז ניסיתי לבדוק באתר של העיריה וכדומה האם תו נכה פטור מתשלום בכחול לבן בעיר הזו. בעצם גם בערים אחרות שבדקתי - לא קל למצוא את המידע, אבל נשמע שזה כלל שהעירייה מחילה על רכבי תג נכה, ואין שום התייחסות או דרישה לכך שהנכה נמצא ברכב. בשונה מחניית נכים כמובן.
בתי חולים פותחים אוטומטית לפי רשימת הרכבים, באמת אין דרך לשלם.
אני לא מנסה להיות יותר צדיקה מהאפיפיור, אם לא נותנים לי לשלם זה בסדר גמור מבחינתי.
אבל בחניה בכחול לבן אני מפעילה פנגו אם הילדים (שהתג שלהם) לא איתי, כי למיטב ידיעתי כן צריך לשלם.

גיטריסט בנשמה

משתמש רשום
יש מקור לזה?

תוספת בעריכה: ניסיתי לגגל את העניין. לא מצאתי שום דבר, בכל מקום כתוב שהחניה היא לפי הכללים של הרשות. לא הצלחתי למצוא אפילו את רשימת הרשויות שנותנות פטור, שלא לדבר על הכללים שלהן. אם למישהו יש מידע אמין אשמח לשמוע. עוד שאלה שלא מצאתי עליה תשובה ברורה היא האם אפשר לחנות עם התג בחניה שמוגבלת לבעלי תו חניה אזורי.
באופן כללי, בכל מקום כולל באתר של משרד התחבורה כתוב שהשימוש בתג הוא רק עבור הנכה עצמו, ובאופן פשוט אפשר להבין שהכוונה היא לכל סוגי השימושים.
מנסיון אישי תו נכה במקומות חניה של העירייה לפחות ברוב העיריות לא בודקים אלא המצלמה מזהה שהרכב הוא עם תג נכה וזה נפתח לבד אבל במקומות פרטיים או אם עוצר אותך שוטר אז זכור לי שהם יכולים אולי לשאול מי הנכה או מה הנכות או משהו דומה
שוב לא בטוח וכל מקרה לגופו אין לקחת בתור יעוץ וכו'

יראת גאולה

משתמש מקצוען
בתי חולים פותחים אוטומטית לפי רשימת הרכבים, באמת אין דרך לשלם.
אני לא מנסה להיות יותר צדיקה מהאפיפיור, אם לא נותנים לי לשלם זה בסדר גמור מבחינתי.
אבל בחניה בכחול לבן אני מפעילה פנגו אם הילדים (שהתג שלהם) לא איתי, כי למיטב ידיעתי כן צריך לשלם.
אז אני בפשטות הבנתי אחרת. (הרי תשלום החניה זה לא עניין של חוק אלא דרך להעלאת ההכנסות של העירייה, ולמתן את מצב החניה באזורים עמוסים. הבנתי שהעירייה נותנת צ'ופר לרכבי תג נכה מהם היא לא לוקחת את ההכנסה הזו. בדיוק כמו השערים שנפתחים אוטומטית... זה לפי מאגר נתון. כמו שהוספת, הדברים לא כתובים כ"כ ברור, אז אני לא זוכרת למה הבנתי ככה)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
יש מקור לזה?

כאן מצאתי לגבי תו חניה אזורי.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אז אני בפשטות הבנתי אחרת. (הרי תשלום החניה זה לא עניין של חוק אלא דרך להעלאת ההכנסות של העירייה, ולמתן את מצב החניה באזורים עמוסים. הבנתי שהעירייה נותנת צ'ופר לרכבי תג נכה מהם היא לא לוקחת את ההכנסה הזו. בדיוק כמו השערים שנפתחים אוטומטית... זה לפי מאגר נתון. כמו שהוספת, הדברים לא כתובים כ"כ ברור, אז אני לא זוכרת למה הבנתי ככה)
אני לא חושבת שאפשר להסיק מהשערים.
בחניונים מסוימים חובה לתת חניה חינם לנכים, וככל הנראה יותר נוח לתת פטור לפי מספר רכב מאשר להעסיק שומר שיבדוק תעודות.
בחניה בכחול לבן הנהג הוא זה שצריך ליזום את התשלום. כיוון שכך, אין סיבה לפטור מתשלום כאשר הנכה לא ברכב. (זה אמנם קשה לאכיפה, אבל זה לא אומר שויתרו לכתחילה על התשלום)

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שאפשר להסיק מהשערים.
בחניונים מסוימים חובה לתת חניה חינם לנכים, וככל הנראה יותר נוח לתת פטור לפי מספר רכב מאשר להעסיק שומר שיבדוק תעודות.
בחניה בכחול לבן הנהג הוא זה שצריך ליזום את התשלום. כיוון שכך, אין סיבה לפטור מתשלום כאשר הנכה לא ברכב. (זה אמנם קשה לאכיפה, אבל זה לא אומר שויתרו לכתחילה על התשלום)
באמת כיוון מחשבה הגיוני, לא חשבתי ככה.
כנראה הכי הגיוני להתקשר לעירייה ולשאול,
רק שאני לא משוכנעת שמי שיענה ידע את התשובה.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
פטור מתשלום אינו מחייב הצגת התג
נכון, מה שקובע זה המסוף של הפקח
אם מופיע לו "רכב נכה" זה נכה גם ללא תג ברכב
ואינו מחייב שהות של הנכה באותה נסיעה.
זה לא נכון!
במו עני ראיתי בחניה של סופר מרקט ניידת ללא סימני משטרה ממתינה לחונים בחנית נכים
כשהם גמרו להעמיס את הקניות ברכב והחלו בנסיעה (ללא נכה ברכב) השוטר עצר אותם ובדק אם בעל התו נוכח ברכב..
רכב ללא הנכה קיבל אזהרה/דו"ח על חנייה בחניית נכים שלא כדין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה