שעלת

אילנה248

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בתי נדבקה בשעלת. עד שקיבלנו תוצאות של בדיקות מעבדה, היא כבר החלימה, ב"ה. אבל ציבור חייב לדעת: ישנם מקרים של שעלת באיזורינו, וכדאי להזהר (שמעתי על עו מקרה של תינוק שחלה בשעלת, אני לא מכירה אותו אישית). ויש מה לעשות! אפשר לקחת טיפול הומאופטי ו\או אחר למניעה, ופשוט כמה שפחות להסתובב עם תינוקות רכים במקומות הומי אדם כדי למנוע את ההדבקות.
בשורות טובות!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
באיזה גיל מקבלים חיסון נגד שעלת?

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נוי;611412:
באיזה גיל מקבלים חיסון נגד שעלת?
החיסון מחולק ל3 מנות בגיל 2 4 6 חודשים

יש משהו שיודע עוד פרטים על שעלת, זה די דחוף...

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שעלת זוהי מחלה שגורמת לשיעול מאוד חזק עד כדי איבוד נשימה.
לפעמים יש צורך באשפוז, ואם כבר מגיעים לאשפוז זה בד"כ בטיפול נמרץ...!
המחלה מסוכנת אם היא תוקפת עד גיל 3 חודשים. [שאר הילדים בד"כ מחוסנים כבר].

חזרתי הביתה אחרי לידה, ובשבת הגיעו לבקר בנות המשפחה, כולל הילדים.
לאחד הילדים גילו למחרת שיש שעלת,
בעקבות כך הרופא אמר לי שחייבים לתת אנטיביוטיקה לתינוקת, היות והסיכון הוא גדול,
ואף אחד לא רוצה להגיע עם תינוקת בת שבוע לטיפול נמרץ.
הוא התייעץ גם עם פרופ' אנגלרד מהדסה עין כרם, ועם עוד מומחית למחלות זיהומיות,
וגם הם אמרו שחייבים לתת אנטיביוטיקה לכל ילד עד גיל חודשיים-שלוש שנחשף לילד.
[והיו לפחות שלושה תינוקות שנחשפו לילדה, כך שכולם קיבלו אנטיביוטיקה.]

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כן, הנכדה שלי שנולדה פגית לקתה בשעלת בגיל שלושה חודשים, וכשהייתי לצידה בבית החולים שערי צדק סיפרה לי אחראית המשמרת של האחיות במיון ילדים שכל הצוות קיבל באותו יום חיסון נגד מחלה זו לנוכח ריבוי המקרים של שעלת בתינוקות. המחלה מתבטאת בשיעולים ממושכים וקשים הגורמים הכחלה של התינוק, והפתרון הטוב ביותר בשעת התקף מיד כשמתחיל השיעול - הרמת התינוק והוצאתו לאוויר הצח. יש טיפול אנטיביוטי המקל במקצת את חומרת השיעולים ומונע הדבקה. גם כל מי שבא במגע עם התינוק החולה צריך לקבל אנטיביוטיקה מסוימת. מהלך המחלה הוא: כשבועיים-שלושה שיעולים מתונים, אח"כ כשלושה שבועות שיעולים קשים (זה באמת מפחיד לראות את התינוקות בהתקף. אגב, בבית החולים נותנים רק חמצן, ומנסיוני - עדיף להישאר בבית ועם כל שיעול לקפוץ החוצה/למרפסת/לחצר ולא להילחם בתינוק המתנגד ומתפתל כשמנסים לחבוש לאפו את מסכת החמצן. גם לא ראיתי שיפור בעת מתן החמצן.) ולאחר מכן כמה שבועות של שיעולים מתמתנים והולכים.
רפואה שלמה!

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפכא מסתברא;611475:
כן, הנכדה שלי שנולדה פגית לקתה בשעלת בגיל שלושה חודשים, וכשהייתי לצידה בבית החולים שערי צדק סיפרה לי אחראית המשמרת של האחיות במיון ילדים שכל הצוות קיבל באותו יום חיסון נגד מחלה זו לנוכח ריבוי המקרים של שעלת בתינוקות. המחלה מתבטאת בשיעולים ממושכים וקשים הגורמים הכחלה של התינוק, והפתרון הטוב ביותר בשעת התקף מיד כשמתחיל השיעול - הרמת התינוק והוצאתו לאוויר הצח. יש טיפול אנטיביוטי המקל במקצת את חומרת השיעולים ומונע הדבקה. גם כל מי שבא במגע עם התינוק החולה צריך לקבל אנטיביוטיקה מסוימת. מהלך המחלה הוא: כשבועיים-שלושה שיעולים מתונים, אח"כ כשלושה שבועות שיעולים קשים (זה באמת מפחיד לראות את התינוקות בהתקף. אגב, בבית החולים נותנים רק חמצן, ומנסיוני - עדיף להישאר בבית ועם כל שיעול לקפוץ החוצה/למרפסת/לחצר ולא להילחם בתינוק המתנגד ומתפתל כשמנסים לחבוש לאפו את מסכת החמצן. גם לא ראיתי שיפור בעת מתן החמצן.) ולאחר מכן כמה שבועות של שיעולים מתמתנים והולכים.
רפואה שלמה!
יכול להיות שבאמת כדאי להשאר בבית, גם אני מעדיפה את הטיפולים הטבעים ע"פ כל הסכנות והתרופות שמלעיטים את הילדים בבי"ח,
אבל מה שכן בפורום כזה לע"ד כדאי להזהר מלהגיד כאלה דברים, כי אם ח"ו באמת יש מקרה ממש קשה ומישהו קורא א"ז ופועל כך ובסוף קורה ל"ע משהו ח"ו, זה קצת אשמתנו.
(כמובן בגדר המלצה בלבד)

אילנה248

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אספר איך עברה שעלת אצל בתי (בת 4.5 ולא מחוסנת נגד שעלת). קודם עלה לה חום -- הכל היה עובר כמו "וירוס" או "הצטננות" שיגרתיים. אחרי משהו כשבוע או אפילו פחות החום עבר והיא החלימה, לכאורה, ואז התחילו התקפי שיעול. היא לא הכחילה, ב"ה, גם לא הקיאה ולא איבדה הכרה, אבל השיעולים היו קצת מפחידים (ואולי כצת הרבה) -- התקפים ממושכים. היא לא הלכה לבית חולים, ומצבה הכללי היה טוב. קשה היה לי להאמין שזה שעלת, אבל בכל זאת לקחתי אותה לרופא. רופא שלח אותה לבדיקות, תוצאות התקבלו כעבור כשבועים, וכשקיבלנו את התוצאות -- היא כבר החלימה, ב"ה, בלי אנטיביוטיקה, בלי כלום! ברוך ה' שאצלה זה עבר חלק, אבל אמרו לי ששעלת יכולה לעבור בצורה הרבה יותר קשה (כפי שציינו כאן, אבל זה לא בהכרח), ולכן חשבתי לנכון להביא את המידע לידיעת הציבור.
ושוב, יש דרכי טיפול טבעיים (הומאופטיה וכו') שלעתים מועילים מאוד

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
התמונה של השעלת שציירתי לעיל היא אצל תינוקות מתחת לגיל שנה. אצל מבוגרים היא קלה לאין ערוך לעומתה. היא נראית כמו הצטננות בתוספת שיעולים שרמתם אינה מתקרבת כלל למה שתיארתי אצל תינוקות. זו הסיבה שמחלה זו מתפשטת - מבוגר החולה בשעלת על פי רוב אינו חושד בכך, ויש רבים המתעלמים מ'הצטננות' זו וממשיכים בשגרה וכך מדביקים ילדים ותינוקות, וככל שהגיל יורד ואין חיסון התופעות קשות יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה