שמות של משרדי יעוץ משכנתא כרישים

ראובן 23

משתמש מקצוען
כן, אני מבין את זה.
אבל עדיין אני צריך איזה עוגן כדי להבין האם הצעת מחיר שנותנים לי היא הוגנת.
אם אדע שעל תיק רגיל לוקחים X, ואני תיק קצת מורכב והציעו לי X+Y ש"ח, אז אני יכול לשקול כמה המורכבות שלי מול התוספת.
אותו דבר אם שמעתי המלצות על יועץ מסוים, עדיין אני צריך לדעת כמה אני רוצה לשלם לו יותר מהמחיר המקובל על זה שהוא מאוד מוצלח.

גם אם היועץ מעולה, וגם אם התיק מורכב, עדיין צריך להיות לי יכולת מיקוח.
רק מדגיש שמעל מליון וחצי לא הופך תיק למורכב.
ולפי מה שאנ יודע היועצים שעונים כאן בפרוג גובים סכום בלי קשר לסכום המשכנתא אלא רק לפי המורכבות שלה.
@הון ובית .
@ari1980
@E_Y
וכמובן גם אני.
על שאר היועצים כאן לא יודע איך עובד אצלם התמחור.

robi

משתמש צעיר
ממה שאני מכיר - יועצים שירצו להיכנס למיקוח על המחיר שלהם, זה יועץ שלא הייתי ממליץ להתעסק איתם..
הבנתי.
אז אם שמעתי המלצות על יועץ, והוא דורש שכר טרחה של 3% אני אמור להסכים?
ואם הוא דורש 2%?
ואם 1%?
מתי אני יודע שזה בסדר?

סלח לי שאני ציני, ואני מבין היטב את הרצון שלך להלל ולפאר יועצי משכנתא, שמתי לב שכאן בפורום הם מקבלים מועמד של מנתח מוח מינימום... ועדיין הגישה שלך לא סבירה.
בכל תחום יש ללקוח יכולת מיקוח. כולל בעלי המקצוע הכי טובים, והכי הכי הכי טובים.
ובכל מקרה, גם אם היועץ לא מוכן להתפשר על שכר הטרחה שלו, כשאני כלקוח ניגש אליו, מחובתי לדעת מה השכר המקובל בשוק.
זו הפרקטיקה כשניגשים לעורך דין, ולרואה חשבון, ולרופא. אין סיבה שיועצי משכנתה יהיו שונים.
אגב, בנגוד למה שאתה אומר רוב האנשים שניגשים ליועץ משכנתה אין להם מושג ירוק מה זה משכנתה, כך שהמילים הגבוהות "מכירים את הערך שלהם" נו באמת..

robi

משתמש צעיר
רק מדגיש שמעל מליון וחצי לא הופך תיק למורכב.
ולפי מה שאנ יודע היועצים שעונים כאן בפרוג גובים סכום בלי קשר לסכום המשכנתא אלא רק לפי המורכבות שלה.
לא אמרתי מורכב.
אשמח אם אתה מסכים לחשוף את הסוד הנורא כמה נוהגים לגבות (לא אתה כמובן, אבל איזה ממוצע כלשהו).
אני לא מבקש סכום מדויק, אבל סדר גודל, או מנעד כלשהו.

ראובן 23

משתמש מקצוען
דבר נוסף כל היועצים שכתבתי כאן הם חברי "התאחדות יועצי המשכנתאות" שזה אומר שהם יודעים מעולה את המקצוע עברו מבחן ועוברים השתלמויות וכן הם כפופים לוועדת עתיקה שלא עושה הנחות.

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא אמרתי מורכב.
אשמח אם אתה מסכים לחשוף את הסוד הנורא כמה נוהגים לגבות (לא אתה כמובן, אבל איזה ממוצע כלשהו).
אני לא מבקש סכום מדויק, אבל סדר גודל, או מנעד כלשהו.
תיק רגיל באזור ה7,500.
זה הממוצע מסקר שנערך לפני חודש בין 300 יועצים.

robi

משתמש צעיר
האלטרנטיבה שלי, היא פשוט לפנות לשלושה יועצים, לשלוח לכולם את המסמכים שיתרשמו מהתיק, להיפגש עם כולם ולהסביר להם לאן אני רוצה להגיע, ולבקש הצעת מחיר.
למה לבזבז זמן גם שלי גם שלהם?

ראובן 23

משתמש מקצוען
הבנתי.
אז אם שמעתי המלצות על יועץ, והוא דורש שכר טרחה של 3% אני אמור להסכים?
ואם הוא דורש 2%?
ואם 1%?
מתי אני יודע שזה בסדר?

סלח לי שאני ציני, ואני מבין היטב את הרצון שלך להלל ולפאר יועצי משכנתא, שמתי לב שכאן בפורום הם מקבלים מועמד של מנתח מוח מינימום... ועדיין הגישה שלך לא סבירה.
בכל תחום יש ללקוח יכולת מיקוח. כולל בעלי המקצוע הכי טובים, והכי הכי הכי טובים.
ובכל מקרה, גם אם היועץ לא מוכן להתפשר על שכר הטרחה שלו, כשאני כלקוח ניגש אליו, מחובתי לדעת מה השכר המקובל בשוק.
זו הפרקטיקה כשניגשים לעורך דין, ולרואה חשבון, ולרופא. אין סיבה שיועצי משכנתה יהיו שונים.
אגב, בנגוד למה שאתה אומר רוב האנשים שניגשים ליועץ משכנתה אין להם מושג ירוק מה זה משכנתה, כך שהמילים הגבוהות "מכירים את הערך שלהם" נו באמת..
מה ש@הון ובית בא להדגיש זה שהמילה יועץ משכנתאות יש לה מנעד מאוד רחב בעיקר במגזר.
אנשים לפעמים קוראים לעצמם "יועצי משכנתאות" בגלל שהם עשו משכנתא לעצמם ולאבא שלהם ולגיס הצעיר.
והם עושים טעויות קשות ולא נכונות.
אנחנו נתקלים בהם כשהם באים אחרי 5 שנים ומגלים שנשאר להם בהלוואה מהבנק אותו סכום שהם לקחו במקור או לחילופין בעוד 5 שנים הם ירצו למכור את הבית שהם קנו בפרייסייל ויגלו שהבנק דורש מהם 100k שקל קנסות.
@הון ובית הוא מלווה בכיר בארגון מסילה וכחלק מליווי עוברים גם על משכנתאות ושואלים מי עשה לכם את המשכנתא (כי היא גרועה) והבן אדם מסביר ש"יועץ" עשה לו את זה.
ולראות אנשים ששילמו מאות אלפים לפח זה כואב ומתסכל ומוציא גם לנו שם רע למקצוע.
אז בסך הכול ינאי בא להדגיש המחיר זה הפרמטר האחרון בבחירת יועץ.

ראובן 23

משתמש מקצוען
תודה רבה.
אני צריך למשכן דירה אחרת בשביל ההון העצמי, ואז עוד משכנתה רגילה.
היית מגדיר את זה כשתי תיקים?
כגישור.
או שמתכננים להישאר עם שתי הדירות.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
מניסיון אישי - אני ממליץ מאד על @ari1980 .
יש לו צירוף של 2 הדברים הכי חשובים: תותח במשכנתאות, ומאד מאד אמין, כלומר - הוא לא יגיד משהו שלא באמת שווה ללקוח אפילו שהוא יכול להרוויח מזה.
אדגיש שחוץ מהניסיון שהיה לי איתו בלקיחת משכנתא גדולה - אני לא מכיר אותו אישית או משהו כזה (כך שאין לי אינטרס)

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ברור שנחשב כ - 2 תיקים כל עוד זה לא גישור
רק עכשיו המשחק הוא כמה עלות כל תיק...
גם גישור זה 2 תיקים לכל דבר.
עבודה כפולה לגמרי.
שעבודים שונים. רישומים שונים. וכו'. כן אפשר לתת הנחה כשאחד מגיע עם 2 תיקים. וזה מה שלדעתי הרבה יועצים עושים

נדל

משתמש חדש
אז ראשית המקצוע שנקרא יועץ משכתנאות זה מקצוע שלא לומדים אותו באונברסיטה אלא התאגדו כמה וכמה מכובדים והקימו גוף שנקרא התאחדות יועצי משכנתאות, בהחלט יש מומחים בתחום או שיש להם תואר אקדמאי בתחום הכלכלה וכדומה בנוסף ליועץ משכנתא, וכל אחד יכול לגשת לבד לבנק ולקבל את המשכנתא לבד בדרך כלל (אל תתפסו אותי על מילה)יקבלו את אותו תמהיל משכנתא במבט כולל על כלל המשכנתא ולא צריך מומחים לזה, הבעיה מתחילה כשהמצב מורכב אין משכורת מספיקה הנכס בעייתי לקוח בעייתי או בעיה בהשגת מסמכים אישורים וכו' וכדומה זה יקמבנו בהחלט בשיטות שלהם, אז ההמלצה שלי על מישהו בתחום אהה נראה לי זה פרסומת אז אני לא יפרסם בפומבי..

גלי אבן

משתמש פעיל
אסף זכריה מבני ברק .
יועץ משכנתאות בחסד עליון .
אמין , ישר , יסודי , מנוסה .
מקבלים את הכי טוב על מגש של זהב .
באמת כל המעלות .
מומלץ בחום .
0548495313

ראובן 23

משתמש מקצוען
אז ראשית המקצוע שנקרא יועץ משכתנאות זה מקצוע שלא לומדים אותו באונברסיטה אלא התאגדו כמה וכמה מכובדים והקימו גוף שנקרא התאחדות יועצי משכנתאות, בהחלט יש מומחים בתחום או שיש להם תואר אקדמאי בתחום הכלכלה וכדומה בנוסף ליועץ משכנתא, וכל אחד יכול לגשת לבד לבנק ולקבל את המשכנתא לבד בדרך כלל (אל תתפסו אותי על מילה)יקבלו את אותו תמהיל משכנתא במבט כולל על כלל המשכנתא ולא צריך מומחים לזה, הבעיה מתחילה כשהמצב מורכב אין משכורת מספיקה הנכס בעייתי לקוח בעייתי או בעיה בהשגת מסמכים אישורים וכו' וכדומה זה יקמבנו בהחלט בשיטות שלהם, אז ההמלצה שלי על מישהו בתחום אהה נראה לי זה פרסומת אז אני לא יפרסם בפומבי..
ההוכחה הכי חזקה לזה שיועץ טוב חוסך ללקוח זה גם הסיבה שבגללה הוקם הגוף שנקראה התאחדות יועצי המשכנתאות.
הבנקים ראו שהיועצים שוחקים להם את הרווחים ולכן ב2016 (חלקם) החליטו שהם לא מדברים עם אנשים שהם לא לוקחי ההלוואה בעצמם ולכן בלית ברירה הוקם הגוף שנקרא ההתאחדות כדי להילחם מול הבנקים והם פעלו להסדיר את נושא המייצגים ע"י בנק ישראל שהוציא הוראה בנושא.
וכשהבנקים קלטו שאלה הם כללי המשחק הם נאלצו לחזור לעבוד עם יועצים חיצונים.
אז כנראה שהבנקים לא טועים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה