עזרה שמות של מרוקאים

אינסוף

משתמש מקצוען
עטרה חפץ לא מרוקאית... (בעצם היא צרפתית אז אולי...)
מה זה משנה מה המוצא שלה ואיפה ראית שהיא מרוקאית?
אז היא עשתה תחקיר מצוין
ואם קראת את הספר ואתה מכיר קצת מרוקאים אז תוכל להבין על מה אני מדברת

זמני בעולם

משתמש מקצוען
מה זה משנה מה המוצא שלה ואיפה ראית שהיא מרוקאית?
אז היא עשתה תחקיר מצוין
ואם קראת את הספר ואתה מכיר קצת מרוקאים אז תוכל להבין על מה אני מדברת
לא, לא קראתי, אני רק מכיר אותה פשוט...
אבל הצדק איתך..

אינסוף

משתמש מקצוען
אני לא יודעת לאיזה צורך אתה מתעניין
אבל נראה לי יתרום לך לקרוא
ההויי, כלי הבית המאכלים.
ביטויים קטנים- מאד אותנטי!

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
זהו, מלאת את כל המלאי......
אתה צודק, אבל קח בחשבון לא לקחת שמות קיצוניים, יש כאלה שנפגעים מזה ולוקחים אישית, ביננו ברור שיש בו הכללה שלמרות שבתכלס' זה לא בעיה לקרא בשמות לפי מה שהיה מקובל אז אבל היום זה נתפס כזלזול...
מי נפגע?
אם יש סרט שאחד השחקנים בשם חיה, אני אמורה להפגע?;)

וואלא יש לי מידי הרבה הערות על התגובות
נו באמת בלי להכנס לפרטים יאכנא וטויבא הערש מושקא ועוד כל מיני שברחו לי פתאום.. מי נפגע כל אחד לפי מקום מוצאו..

יאיר צ

משתמש פעיל
זהו, מלאת את כל המלאי......

נו באמת בלי להכנס לפרטים יאכנא וטויבא הערש מושקא ועוד כל מיני שברחו לי פתאום.. מי נפגע כל אחד לפי מקום מוצאו..
אולי ב'קצה הארץ' לא אבל במרכז, יש כאלו שיותר, עיין לעייל מה שספרתי על חבר שלי, ואם אתה רוצה עוד סיפורים על גבאי שצחק על אישה מבוגרת שבקשה שיגידו קדיש על אחותה הגלמודה רק כי קראו לה שם מרוקאי שלא מקובל היום ועוד סיפורים מאלפים תפתח נושא חדש ואני אגיב לך שם...

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
אני חייבת לציין, לטובת הספר,
כמובן שאם מדובר בספר על הדור של היום, אז לא, אנשים בדור שלנו מתחת גיל 50 לא קרויים ע"פ רוב בשמות הנל'

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש הרבה מאוד מרוקאים עם שמות רגילים ותנ"כיים לחלוטין,
אבל בד"כ יש כינוי, ובו משתמשים ביומיום. למשל:
אברהם - אלברט
יצחק - חאקי / איגו
יוסף - ג'ו
מרים - מרימה (שווא, חיריק, קמץ)

כפי שעד היום יהודי העולם בד"כ צריכים לבחור לעצמם גם שם גויי, בנוסף לשמם היהודי.
אמנם יש את אלו שקיבלו רק שמות מרוקאיים מסורתיים.

מוסיפה עוד שם לבת שלא ראיתי שציינו - אודט.

נחמד לגלות את כל המרוקאים שכאן ;)

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש הרבה מאוד מרוקאים עם שמות רגילים ותנ"כיים לחלוטין,
אבל בד"כ יש כינוי, ובו משתמשים ביומיום. למשל:
אברהם - אלברט
אלברט זה לא סתם כינוי זה שם צרפתי שמשום מה הולך ביחד עם השם היהודי אברהם. כמו ש"ז'אק" הולך ביחד עם יעקב. ז'אק זה לא כנוי זה שם של אחד מהקדושים בנצרות:rolleyes:
בכלל חצי מהשמות כאן הם שמות צרפתים שכנראה היו אופנתיים בדור של הזקנים שאנחנו מכירים

משתמש מקצוען

משתמש מקצוען
אולי ב'קצה הארץ' לא אבל במרכז, יש כאלו שיותר, עיין לעייל מה שספרתי על חבר שלי, ואם אתה רוצה עוד סיפורים על גבאי שצחק על אישה מבוגרת שבקשה שיגידו קדיש על אחותה הגלמודה רק כי קראו לה שם מרוקאי שלא מקובל היום ועוד סיפורים מאלפים תפתח נושא חדש ואני אגיב לך שם...
אני איתך אחי לא נגדך,
סתם גבאי, מה יש לצחוק משם של בן אדם? אתה יודע איזה שמות יש היום לאנשים? שלא תדע!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה