התייעצות שמות יפים לילדים- האם השמות האלו מקובלים בציבור?

מצב
הנושא נעול.

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
השם ' אשירה' לבת
מכירה זוג חמוד ומתוק, ליטאי , סגנון בית מאוד מחמיר בהרבה דברים אבל בשמות של הילדים הם זורמים חופשי וכן היא קראה לבת שלה אשירה! והוא מלמד בחיידר!!!
את לא קוראת לה תכלת או ליה את קוראת שם עם משמעות עמוקה ויפה!
בהצלחה ,
העיקר לידה קלה ותינוקת בריאה ושלימה!

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
אפשר לשאול מליון שאלות למה ולמה? זה בסדר גמור
אבל יש דברים שאין הרבה מה להסביר או שאתה מבין או שלא נקודה
הרי מכאן המנעד הוא כל כך רחב בשאלה למה? למה חולצה לבנה למה ציציות בחוץ ולמה דוקא תלבושת לסמינר ואין ספור דברים

זה כמו שנועה ותרצה היו אחיות
ונועה היה נחשב שנים לשם הרבה יותר "מודרני" מתרצה...
אלוקים יעזור לי למה זה כך אני באמת לא מצליחה להבין
(או נשותיו של דוד המלך
לכמה בנות בציבור המיינסטרים ליטאי נניח קוראים מיכל, ולעומתן כמה אבישג?)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
(או נשותיו של דוד המלך
ויותר גרוע- חגלה- לא תמצא בשום מקום!
ובטח לא מחלה

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שמעתי מבית של אדם גדול,
שכשיש לאנשים צרות או מחלות לא פעם הם באים לשאול האם יש בעיתיות בשם ,
למה לא באים לשאול לפני שקוראים את השם?
שם זאת מהות,
ובלי להיכנס למקובל או לא מקובל,
וגם אם זה שם מהתנ"ך- האם זה אדם חיובי או פחות?
כבר נתקלתי באיזה חנות רהיטים של אדם שקוראים לו "תרח" לא האמנו , כשבעלי שאל אותו למה תרח אמר שאין לו מושג, זה מה שאבא שלו קרא לו,
הלואי ולפחות יש או יהיה לו בן כמו אברהם אבינו..

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
שמעתי מבית של אדם גדול,
שכשיש לאנשים צרות או מחלות לא פעם הם באים לשאול האם יש בעיתיות בשם ,
למה לא באים לשאול לפני שקוראים את השם?
שם זאת מהות,
ובלי להיכנס למקובל או לא מקובל,
וגם אם זה שם מהתנ"ך- האם זה אדם חיובי או פחות?
כבר נתקלתי באיזה חנות רהיטים של אדם שקוראים לו "תרח" לא האמנו , כשבעלי שאל אותו למה תרח אמר שאין לו מושג, זה מה שאבא שלו קרא לו,
הלואי ולפחות יש או יהיה לו בן כמו אברהם אבינו..
מזכיר לי את הסיפור שהיה עם הרב עובדיה זצ"ל באיזה ברית אצלו האבא שכח איך הוא רצה לרא לבן שלו אז הרב עובדיה אמר ויקרא שמו בישראל אברהם אמר לו האבא הרב נכון בדיוק ככה רציתי לקרא לו איך כבוד הרב ידע?
אמר לו הרב אם האבא תרח הבן אברהם....

ניק כמעט בלי ראש

משתמש מקצוען
(או נשותיו של דוד המלך
אגב לא הרבה יודעים אבל דוד נתן את השם נוגה !
אבל לבן שלו!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה