שלום מדברת הגננת מהמעון רק מעדכנת ש: "חצי שעה ביום שלישי" "שעה ביום רביעי" "שעתיים ביום חמישי" "תחילת שבוע הבא כמו ביום שישי" - האם זה חוקי? תיקני?

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אין חוק לשלוח למעון
ולכן?
מעון הוא חלק ממערכת שאמורה לתמוך בהורים שעובדים
אם היא לא משרתת את מטרתה כראוי
זכותם של ההורים להלין על כך

אגב, הילדים הבוכים זה הרבה פעמים ביצה ותרנגולת
כשהכנסתי את הבן שלי לגן חיידר, הרגשתי פתאום שאם יש פה ילדים שחרים חרדה, זה רק בגלל כמות האמהות שמסתובבות להם מעל לראש
והתינוקת שלי התחילה לבכות רק כשהגיעו אמהות אחרות לקחת את התינוקות שלהן (הקדמתי, אבל הן עוד יותר הקדימו)

בהיגיון פשוט, היה צריך לעבוד באמון הדדי,
הורה/סבתא/בייביסיטר נגישים, שיקבלו קריאה להגיע תוך רבע שעה אם הילד בוכה/הגננת רואה עליו שהוא סובל
אבל זה יישאר מן הסתם, בגדר פנטזיה

אמא של נועה

משתמש צעיר
יש הורים שהפנסיה והעבודה יותר חשובה לצערינו
מזכירה שאנחנו עובדים בשביל מחיית הילדים ולרווחתם.
עבודה היא לא תחביב.
אני לא לוקחת חופשים( מעבר למכסה) כדי להבטיח מקום עבודה יציב ולקבל משכורת בשביל הילדים שלי.

פשוש

משתמש מקצוען
יש באמת ילדים שמתרגלים מהר ומסוגלים כבר ביום הראשון להיות יום שלם, אבל רובם הם לא כאלה...

הבעיה היא עם ההורים שלא יודעים שהילד שלהם צריך הסתגלות ובגללם כל הילדים במעון סובלים
זה יכול גם להיות הורים עובדים שהעבודה חשובה להם יותר מהילד :(
סבבה.
אז זה מה שהצעתי.
פשוט בואו נקדים את זה. 3 ימים לפני החזרה ללימודים, הגננת תבוא בהדרגה יום אחד שעתיים, יום שני שלוש שעות, יום שלישי ארבע שעות. זה לא חלילה בחינם. היא הרי מקבלת משכורת גם בחופש. וזה כמובן לטובת הילדים!
מה תגידו שלא ניקח מהילדים את החופשה שלהם חלילה שלא יתנקם בהם בהמשך העומס של הלימודים בגנים?
חוד-שיים!!! חודשיים חופשה!!! הבת שלי הייתה ב3 קיטנות!!! והספיקה עוד שבועיים בבית בבינהזמנים.

וכל המצקצקים פה, בוא נראה אתכם, הורים מסורים, חוזרים סחוטים בצהריים מהעבודה ויוצאים לפארקים / לבריכה / לים ולאטרקציות עם הילדים ואחר כך מארגנים את המהפכה שיש בבית אחרי זה......
אבל חס וחלילה אי אפשר לסמוך עלינו שנהיה אחראיים להרגיש את הדופק של הילדים שלנו כמה ימי הדרגה הם צריכים. כמובן רק הגננת שלא נגועה בכלללל תוכל להכריע.
(וגם להרביץ בי בינה שאני יוצאת לעבוד כי העבודה והפנסיה יותר חשובה לי מהילד. כאילו בשביל מה אני יוצאת בכלל לעבוד אם לא הלחם של הילדים שלי???)

נערך לאחרונה ב:

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ואם הם מתרגלים? זה לא ממש מעניין את המעון...
היינו היום בהיכרות בת שעה,
הילד (אחרי חופשה משעממת וארוכה שבה הוא בילה איתי בבית כאמא עובדת, בלי חברה ובלי סדר יום מסודר של גן) לא הסכים לעזוב את המעון, ממש ניתקתי אותו בכוח מהמשחקים...
ומחר? ב-10 הוא כבר שוב יהיה בבית, כי הוא לא ילד ממשיך.

אני לא שוללת לחלוטין את היתרונות של ההדרגה,
אבל ברור שצריכה להיות גמישות והלימה בין אופי הילד לבין הכללים הנוקשים. לא רואה שום סיבה שילד שמסתגל כבר ביום השני, לא בוכה ולא גורם סבל לאף ילד אחר- ילך הביתה רק כי אלו כללי ההדרגה.
תופתעי אבל יש ילדים שכשהאמא הולכת הם רגועים אבל אחרי קצת זמן קולטים את העניין ובוכים אוהווו בוכים...
מה שראית לא אומר כלום למה שיקרה אח"כ....

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סבבה.
אז זה מה שהצעתי.
פשוט בואו נקדים את זה. 3 ימים לפני החזרה ללימודים, הגננת תבוא בהדרגה יום אחד שעתיים, יום שני שלוש שעות, יום שלישי ארבע שעות. זה לא חלילה בחינם. היא הרי מקבלת משכורת גם בחופש. וזה כמובן לטובת הילדים!
מה תגידו שלא ניקח מהילדים את החופשה שלהם חלילה שלא יתנקם בהם בהמשך העומס של הלימודים בגנים?
חוד-שיים!!! חודשיים חופשה!!! הבת שלי הייתה ב3 קיטנות!!! והספיקה עוד שבועיים בבית בבינהזמנים.

וכל המצקצקים פה, בוא נראה אתכם, הורים מסורים, חוזרים סחוטים בצהריים מהעבודה ויוצאים לפארקים / לבריכה / לים ולאטרקציות עם הילדים ואחר כך מארגנים את המהפכה שיש בבית אחרי זה......
אבל חס וחלילה אי אפשר לסמוך עלינו שנהיה אחראיים להרגיש את הדופק של הילדים שלנו כמה ימי הדרגה הם צריכים. כמובן רק הגננת שלא נגועה בכלללל תוכל להכריע.
(וגם להרביץ בי בינה שאני יוצאת לעבוד כי העבודה והפנסיה יותר חשובה לי מהילד. כאילו בשביל מה אני יוצאת בכלל לעבוד אם לא הלחם של הילדים שלי???)
למה זה משנה לך מתי הימים של ההדרגה???
נשמע שאת עובדת כל הזמן....???

ממש נשמע שכואב לך שהגננת מקבלת משכורת בלי לעבוד...

ובלי קשר לדעתי יש דרך להתבטא בצורה יותר עדינה ואנושית!!!!

פשוש

משתמש מקצוען
למה זה משנה לך מתי הימים של ההדרגה???
נשמע שאת עובדת כל הזמן....???

ממש נשמע שכואב לך שהגננת מקבלת משכורת בלי לעבוד...

ובלי קשר לדעתי יש דרך להתבטא בצורה יותר עדינה ואנושית!!!!
כן. אני עובדת כל הזמן חוץ מ14 ימי חופשה שמנוצלים בד"כ לפורים תשעה באב וקצת חול המועד. השאר כמובן על חשבוני (וגם אם לא היה על חשבוני אני לא יכולה לקחת חופש כמה שמתחשק לי, עבודה זה עבודה. אף בוס לא יקח עובדת שלוקחת חודשיים חופש בשביל החופש של הילדים) ואני לא חושבת שבשוק העבודה אני יחידה.

וסליחה אם לא הייתי עדינה מספיק.
אבל החופש הזה והטרללת הזו של בית - עבודה - ילדים ואז ההדרגות המתישות האלה עם כל ילד וילד והמשכורת שנאכלת לאט אבל בטוח בעקבותיו... גורמות לי להיות על הקצה.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תופתעי אבל יש ילדים שכשהאמא הולכת הם רגועים אבל אחרי קצת זמן קולטים את העניין ובוכים אוהווו בוכים...
מה שראית לא אומר כלום למה שיקרה אח"כ....
לא מופתעת :) מניחה שאכן יש כאלה.
אישית מכירה את הילד שלי וכבר חוויתי איתו לא מעט מעברים והיכרויות, ואני יודעת שהוא ב"ה טיפוס זורם וחלק שמסתגל בקלות. זו לא הפעם הראשונה שבה הוא יוצא מתחת הסינר שלי...
אבל בכל מקרה- דיברנו על אופציה לביטול ההדרגה עבור ילד שלא בוכה. אני זמינה לקריאה בכל רגע נתון אם יהיה צורך (עובדת מהבית לצורך העניין), השאלה למה הנוהל במעונות לא מאפשר את האופציה הזו בכלל.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
אני לא מבין הקטע הקשה של הילדים זה בבוקר כשהם נפרדים מההורים, היום הייתי צריך לשבת עם הבת שלי בגן כעשרים דקות עד שלגננת שהתעסקה עם ילדים אחרים וזה מובן, היה פניות לשחרר אותי, אבל משנה לילדים אם באים בעשר וחצי או באחד, הם שמים לב כמה שעות עבר וכמה זמן עד שבאו לקחת אותם ברגע שהם מתרגלים לגן הם זורמים עם המערכת. או שאני טועה?
טעות,
אפילו המורה של כיתה א' הייתה נראית מעולפת ואמרה שזה כמו להיות גננת בלי סייעת.
הייתי שכנה של גן פרטי,
לשמוע בימים הראשונים את הצרחות זה לא כ"כ נחמד...
יש הבדל אם צורחים שעה או יותר,
כמובן שאם ילד מסתגל מהר - לבריאות, שיישאר...

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
והסברתי שהשאר על חשבוני (ועל חשבון בעלי)
ויש גם אנשים טובים בדרך שעוזרים לי. אמא, אחות וכו
זה ממש חשוב הפירוט?
אז למה ביקשת שיעשו ימי הדרגה בחופש???? באמת שלא הבנתי
מה זה משנה לך מתי עושים אותם???
את לא חייבת לענות אבל את כ"כ כועסת אבל לא ברור על מה??

פשוש

משתמש מקצוען
שיהיה פחות חופש... זה הכל.
כל החופש אני מאלתרת...
רק שאני כל כך מחכה שכבר יגמר ואז הוא נגמר לאטטטט כמו מסטיק. מוציא את הנשמה...
אני באמת כועסת אבל לא נורא, עד החגים זה יעבור לי חחח

קצרה

משתמש מקצוען
מה ילד בגיל 4 חודשים צריך הדרגה?

במקרה של ילד בן 4 חודשים
המטפלת נזקקת להדרגה

תינוק בגיל הזה צריך להכיר אותו ואת צרכיו על מנת לטפל בו כראוי
כשיש למטפלת במעון 6 כאלו בבת אחת
עוד יותר קשה ללמוד כל כך במהירות מה כל אחד צריך בכל סוג של בכי

ולכן עושים את זה בהדרגה מסויימת.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

ברור שאחרי חודשיים שלמים של אילתור כל יום, בזבוז כספים על בייביסטריות שונות או בזבוז ימי חופשה יקרים
מחכים כבר להגיע לחוף מבטחים.
ואז כשמגיעים סוף סוף ללימודים זה השבוע הכי גרוע, במסווה של דאגה לשלום הילד, מטרטרים את הילד עם שעה מעון, עד שמתחיל לעכל את הרעיון מגיעה בייביסיטר / דודה/ אחות/ סבתא לקחת את הילד והוא כבר לא יודע מה רוצים ממנו.
האמא, כמה שהיא מסורה, היא לא יכולה אחרי כל העדרויות החופש הגדול להיעדר לשבוע הסתגלות. זה לא הגיוני.
אם היו מתחילים כמה ימים קודם, זה פחות כמה ימי אילתור ושיגעון. וכשמגיע תאריך תחילת שנה, זה מגיע, נגמר הכאבי ראש וכאבי לב וכאב בכיס.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני בעד הדרגה לילדים, הם צריכים את זה
אבל ההדרגה היא לילדים או לצוות?

הייתי היום עם 2 תינוקות בהדרגה, אני הייתי יוזמת להם את ההדרגה אם לא היו עושים אותה
אבל איך היא היתה ניראת?
חדר שאמור (מקווה :( ) להכיל 25 תינוקות- מכיל למשך שעה
25 תינוקות
25 אמהות
15-20 אחים שהאמא הולכת חוזרת מההדרגה שלהם
הכל בוקה ומבולקה צרחות אימה
אני לא מצליחה לזהות מי הגננת בכלל בלי לדבר על הילדים שלי שלא קלטו מי מכל המהומה הזאת הולך להשאר איתם מחר

ככה נראת הדרגה לצוות מבחינתי.

הדרגה לילדים לדעתי היא כזאת-

צוות שמגיע בשעה הרגילה
8-8:45 - 7 ילדים
9-9:45 -7 ילדים
10-10:45 - 7 ילדים
11-11:45 7 ילדים
ומבחינתי שילכו הביתה ב12, באמת מפרגנת להם מכל הלב
אין לי עניין שיעבדו גם ביום הזה עד 4 כמוני
ככה הילד שלי יבוא מחר עם ערך מסויים מהיום הקודם

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בכל מקרה אני באמת מפרגנת לגננות את החופש, הן עובדות קשה מאד
אבל מעניין אותי, הן מקבלות משכורות על השעות האלה? (מדברת על עובדות שעתיות)

פשוט נזכרתי שבעבר ביום צום רצתי למעון ב 1:30 לקחת את הבת שלי
והסייעת שהתחילה לעבוד כל יום ב1 אמרה לי-

את יודעת איזה מעצבן זה לבוא בשביל שעה אחת?
תאמיני לי שהייתי מעדיפה שילמדו עד 4 רגיל ולקבל את הכסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה