דרוש מידע שלוחה חרדית ללימודי הנדסת חשמל

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את הולכת עם המסלול של חח"י ומתקבלת אז בעקרון שם אמורים לקבל אותך בסיום הלימודים.
אני לא התפטרתי מעבודה עד שידעתי בוודאות שהתקבלתי.
לא מעוניינת להתפטר כרגע אני במשרד הנדסת חשמל רק פשוט מקדמים אותי ב"ה
חח"י לא מתחייבת על שכר מסוים אלה בין 8,500-10,500 אל"ש.

10 אלף להנדסאי חשמל זה שכר נמוך גם בתור התחלה

יהלוש

משתמש חדש
בלימודי ערב אפשר בשילוב עבודה ואני לא מכיר מכללת נשים בשעות הערב.
קבוצת הנשים היום מקבלת כ-5000 מילגה בחודש. לפי מה ששמעתי בקבוצה הבאה זה לא יהיה. אולי יהיו מלגות, אבל לא בכזה סכום.
5000 שקל בחודש?
מאיפה המידע הזה?

בריטית

משתמש רשום
זה מסלול ראשון ורק באוגוסט בעז"ה אנחנו מתחילות בחח"י
@רחלי98 @oye התחלתן כבר?
התקבלתי למחזור שמתחיל באוקטובר הקרוב ואני קצת מתלבטת אם ללכת על זה.
בעיקר בגלל שא"א לדעת מראש לאיזה תפקיד הם יקחו אותך.
אני מתעניינת בעיקר בתכנון, פחות בבדיקת מתקנים וכד'.
אגב, הבנתי שהמבחן של מועד קיץ 2023 היה קשה עד בלתי עביר ויש עצומת סטודנטים לפסול את המבחן הזה.
איך היה לכן? (כי הבנתי שהסטודנטיות של המרכז החרדי מקום ראשון בארץ בציונים)

עוד שאלה - יש מצב למימון או סבסוד רישיון נהיגה ע"י חברת החשמל?

בריטית

משתמש רשום
הם כביכול "מקזזים" על המילגה
המלגה היא של מפעל הפיס - 10 אלף בשנה.
והיא לא ניתנת חינם, הסטודנטיות מתנדבות בשביל זה על חשבון זמנן הפרטי.
שכר לימוד שנתי במה"ט לא עולה יותר מ 10 אלף.
הסטודנטיות מממנות לעצמן את הלימודים, חברת החשמל לא מוציאה על זה שקל.
אם על סמך זה הם משלמים שכר נמוך מהמקובל זה ניצול.

Yael l

משתמש רשום
ולמי שהתנסתה- שואלת עבור חברה-
מה כולל הראיון מול נציגי חברת חשמל? ואיך זה אחד מול חמישה?

בריטית

משתמש רשום
ולמי שהתנסתה- שואלת עבור חברה-
מה כולל הראיון מול נציגי חברת חשמל? ואיך זה אחד מול חמישה?
שאלות כלליות - מה מושך אותך בתפקיד, למה את חושבת שאת מתאימה, מה נראה לך יאתגר אותך, שאלות על הקורות חיים.
ה"חמישה" זה שלוש נשות משאבי אנוש נחמדות שהיו בכנס + מהנדס חשמל.

oye

משתמש חדש
@רחלי98 @oye התחלתן כבר?
התקבלתי למחזור שמתחיל באוקטובר הקרוב ואני קצת מתלבטת אם ללכת על זה.
בעיקר בגלל שא"א לדעת מראש לאיזה תפקיד הם יקחו אותך.
אני מתעניינת בעיקר בתכנון, פחות בבדיקת מתקנים וכד'.
אגב, הבנתי שהמבחן של מועד קיץ 2023 היה קשה עד בלתי עביר ויש עצומת סטודנטים לפסול את המבחן הזה.
איך היה לכן? (כי הבנתי שהסטודנטיות של המרכז החרדי מקום ראשון בארץ בציונים)

עוד שאלה - יש מצב למימון או סבסוד רישיון נהיגה ע"י חברת החשמל

oye

משתמש חדש
את צודקת לחלוטין שאי אפשר לדעת באיזה תפקיד תהיי.
אבל לפי מה שיצא לי לשמוע מהשטח הם צריכים כל הזמן את כל המשרות. ומשרות תכנון הם צריכים כמעט בכל סניף שלהם שיש בו משרות תכנון. הם משתדלים להתחשב בבקשות האישיות בהתאם למשרות הפנויות שלהם.

לגבי המבחן האחרון- הוא אכן היה קשה. לדעתי מה"ט הבינו את הבעייתיות במבחן והם נתנו פקטור כלשהו וגם בדקו את המבחנים באופן שונה מהרגיל כך שיחסית לצפי הארצי- עברו בממוצע ציונים סביר.
(הממוצע הכיתתי שלנו גבוה, אבל אין לי מושג איך הוא ביחס לשאר הכיתות בארץ)

ולגבי רשיון- אני אישית הוצאתי בתקופה הזו רשיון על חשבוני ולא חשבתי לבקש מהם. אני לא חושבת שחברת חשמל יממנו את זה אבל כדאי שתשאלי אותם, יכול להיות שהם יכולים לעזור אפילו חלקית.

בריטית

משתמש רשום
את צודקת לחלוטין שאי אפשר לדעת באיזה תפקיד תהיי.
אבל לפי מה שיצא לי לשמוע מהשטח הם צריכים כל הזמן את כל המשרות. ומשרות תכנון הם צריכים כמעט בכל סניף שלהם שיש בו משרות תכנון. הם משתדלים להתחשב בבקשות האישיות בהתאם למשרות הפנויות שלהם.

לגבי המבחן האחרון- הוא אכן היה קשה. לדעתי מה"ט הבינו את הבעייתיות במבחן והם נתנו פקטור כלשהו וגם בדקו את המבחנים באופן שונה מהרגיל כך שיחסית לצפי הארצי- עברו בממוצע ציונים סביר.
(הממוצע הכיתתי שלנו גבוה, אבל אין לי מושג איך הוא ביחס לשאר הכיתות בארץ)

ולגבי רשיון- אני אישית הוצאתי בתקופה הזו רשיון על חשבוני ולא חשבתי לבקש מהם. אני לא חושבת שחברת חשמל יממנו את זה אבל כדאי שתשאלי אותם, יכול להיות שהם יכולים לעזור אפילו חלקית.
כבר התחלתן לעבוד?
חתמתן חוזה העסקה?
באופן כללי - את ממליצה?

oye

משתמש חדש
אנחנו בימים אלו בשלבי סיום פרויקט הגמר.
היו ראיונות למקומות העבודה (בהתאם לאזורי מגורים), ורובנו יודעות באיזה אזור נעבוד. משרות עדיין לא סגורות לכולן.
לגבי חוזי העסקה- עדיין לא נחתמו, אני מניחה שנתקדם לשלב הזה אחרי שנסיים עם כל חובות הלימודים.
אישית, מאד נהניתי מהחומר הלימודי שהיה גם מאתגר, מהליווי של חחי ועתידים בתהליך ו-(לא רלוונטי לכן...) מההרכב הקבוצתי , ממליצה!!
אגב, יצא לכן כבר לפגוש את הקבוצה שלכן? כמה בנות אתן בקבוצה?

בריטית

משתמש רשום
היו ראיונות למקומות העבודה (בהתאם לאזורי מגורים), ורובנו יודעות באיזה אזור נעבוד. משרות עדיין לא סגורות לכולן.
לגבי חוזי העסקה- עדיין לא נחתמו, אני מניחה שנתקדם לשלב הזה אחרי שנסיים עם כל חובות הלימודים.
אישית, מאד נהניתי מהחומר הלימודי שהיה גם מאתגר, מהליווי של חחי ועתידים בתהליך ו-(לא רלוונטי לכן...) מההרכב הקבוצתי , ממליצה!!
מה זה אומר ראיונות?
ראיונות מקצועיים?
יש מצב לא להתקבל על סמך הראיון?
אגב - בכנס חשיפה שהיה אשת המש"א טענה שמשרדי תכנון פנו אליהם לברר אם יש בנות מהקבוצה שהם לא לוקחים, כי מחפשים בנרות...

הקבוצה עדיין לא התגבשה.
בראיון אמרו לי שאני המרואיינת הראשונה... (זה היה לפני חודש)

oye

משתמש חדש
הראיונות לא היו מקצועיים אלא יותר למטרת היכרות עם הנהלת המקום.
מבחינת חחי- הבנתי שהם משבצים את כל הבנות בקבוצה שלנו.
ואת יכולה להיות רגועה שגם אם בסוף התהליך, את לא מרוצה מהתפקיד שלך ולא מצליחה לעבור תפקיד (דבר ששמעתי שקורה יחסית הרבה) אז את תמיד יכולה למצוא משרה במלא מקומות אחרים.
בהצלחה!!!

יהודי צנוע

משתמש חדש
תוכלו לפרט אילו קורסים נלווים למדתן?
אלקטרוניקה תקבילית? מערכות ספרתיות? אילו מעבדות?
הבנתי שבמסלול סדיר של המכללה לומדים את החומר מקיף יותר, זה נכון?

מירי רוזברגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה זה אומר ראיונות?
ראיונות מקצועיים?
יש מצב לא להתקבל על סמך הראיון?
אגב - בכנס חשיפה שהיה אשת המש"א טענה שמשרדי תכנון פנו אליהם לברר אם יש בנות מהקבוצה שהם לא לוקחים, כי מחפשים בנרות...

הקבוצה עדיין לא התגבשה.
בראיון אמרו לי שאני המרואיינת הראשונה... (זה היה לפני חודש)
@בריטית
סליחה על ההקפצה
האם את בקבוצה שנפתחה בירושלים?
והאם נראה לך שעוד אפשר להיכנס לקבוצה הזאת.

+INSPIRE

תכנון עם השראה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהי יודעת לציין מנסיון בלבד
מה ממוצע שכר להנדסאית חשמל מטעם מה"ט?

+INSPIRE

תכנון עם השראה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מקפיצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה