עזרה שכר השדכנים- פתרון מיידי למצוקת הרווקות

דינדושה

משתמש מקצוען
ושלא תבינו לא נכון אנחנו מעריכים מאוד את עבודת השדכנים אבל האם 8000 אלף לשידוך לא מכסה את מה שנתנו לנו ואת השעות שהקדישו לשידוך?​
נתנו לך בן זוג​
וזה שווה הרבה יותר מכל מה שבעל מקצוע נתן לך אי פעם
לאדריכלית שלנו שילמתי יותר...

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אני חושב שהרבה כאן מפספסים נקודה קטנה.
גם אם נגיד ש8,000 ש"ח זה תשלום הוגן ביחס לשעות ששדכן משקיע בשידוך, אבל אל תשכחו שרק אחד ממאה הצעות מגיעות לידי גמר, כך שלא ניתן לחשבן רק את השעות הספציפיות של השידוך שנעשה, אלא את מאות ואלפי השעות שהשדכן משקיע תמיד בכל ההצעות.
ואם תשאלו אז מה, ולכן אני צריך לשלם על הצעות של אחרים?
התשובה כמובן פשוטה מאוד, כמו שבכל נותן שירות אתם לא משלמים לו רק לפי השעות שהוא הקדיש לכם, אלא במחיר שהוא דורש כלול כל ההוצאות שלו (לימוד, משרד, פרסום, פרנסה..., וכו') ככה בדיוק אנחנו צריכים להתייחס לשדכנים.
ובקיצור (בפעם המי יודע כמה...), השינוי צריך להיות אצלנו, במקום שמקצוע השדכנות יהיה רק מצוה של חסד (הוא תמיד יישאר גם מצוה), צריך פעם אחת ולתמיד להפוך את זה למקצוע אמיתי שאפשר להתפרנס בו יפה, ואז יכנסו הרבה מוחות חדשים לשוק ואנחנו נרוויח עוד אלפי הצעות.
חשבתם פעם שעד לפני לא הרבה שנים, יועץ נישואין, מדריך חתנים, גבאי ביהכ"נ, מנהל ישיבה, לא היה מקצוע שאנשים שילמו עליו?!
אז כמו שבזה שינינו את הגישה שלנו, והבנו שאם אנחנו רוצים מישהו מקצועי אז אנחנו צריכים לשלם לו, ולו רק כדי שישקיע במקצוע/בעבודה את כל הזמן שזה מצריך ויהיה לו גם ממה לחיות, אז אותו הדבר בדיוק צריך לקרות אצל המקצוע שנקרא שדכנות!
ונכון שאז אנחנו נשלם קצת יותר (לא חושב ש50,000 אבל יותר מהיום), אבל נרוויח שיהיו לנו פחות מעוכבים בשידוכים.
ואדרבה, האם לא הייתם מוכנים לשלם עוד 5,000-8,000 ש"ח כדי שהבן/הבת שלכם יתארסו בגיל 20-22 ולא יחכו עד בוש???

בוקר מואר

משתמש מקצוען
תלוי מי ומה
יש שידוכים
שבסוף את לא מקבל אפילו שכר מינימום

זה צריך להיכנס למודעות. לא סוגרים את השידוך בלי תשלום לשדכן/ית.
(אגב כמו בתיווך דירה- רוב המתווכים באים לקחת את הצ'ק כבר אצל העורך דין בסגירת העיסקא)

מעבר להעלאת התשלום לשדכנים (שלדעתי יועיל מאוד לכל מי שמעל שנה וחצי בשידוכים..)
יש עוד נקודה, לפני 25 שנים שלמו 1000 דולר שזה היה פחות או יותר משכורת חודשית ממוצעת (בשנת 1997 שכר ממוצע היה 4450 שח) היום ששכר ממוצע הוא כ 11,000, רק לשדכן ישלמו כמו לפני 25 שנה? חשבתם לשלם למנקה 20 שקל לשעה + 2.90 לנסיעות, כי זה מה ששילמו אז? כך שלבקש כ10,000 ש"ח לצד זה לא להעלות זה רק להתעדכן שאלף דולר של פעם היה שווה מה ששוה היום 10,000 ש"ח
זה לא נושא אמוציונלי זה מציאות משתנה..
במילה אחת- אינפלציה.
להעלות את השכר ל- 10,000 ש"ח לכל צד, זה לא העלאה, זה אותו מחיר שפעם שילמו. אותו שווי.

יהיו הרבה שירצו להבין
כשמישהו עובד כל יום 10 שעות כולל שישי 5 שעות מקבל אפילו 50 לשעה הוא יוצא עם 11000 ל220 שעות
כמה שעות שדכנים מקדישים כדי להגיע לכזו משכורת
וכן יש הרבה אנשים שקורעים את עצמם כל חודש
וכמו כל עצמאי מי שעובד יותר מקבל יותר

ושלא תבינו לא נכון אנחנו מעריכים מאוד את עבודת השדכנים אבל האם 8000 אלף לשידוך לא מכסה את מה שנתנו לנו ואת השעות שהקדישו לשידוך?
8000 מכסה אם מדובר בהכנסה מהצד.
אבל למישהי שזה כל העיסוק שלה, שזה הפרנסה שלה.
זה לא מתחיל לכסות. ולמה?
משתי סיבות- כי יש גם חודשים שלא סוגרים בהם שום שידוך. זה לא תמיד הולך, ולכן צריך שההכנסה תהיה גבוהה מספיק בשביל לכסות גם על חודשים שלא הולך,
והסיבה העיקרית- כי לעבוד בזה במשרה מלאה- זה עבודה קשה מאוד.
זה עבודה עם הרבה כפיות טובה, מקבלים הרבה צעקות והשפלות, אין ספור אכזבות, לפעמים ממש ברגע שאחרי האחרון, אחרי פגישה שכבר היה מאה אחוז שהנה סוף סוף סוגרים.
זה עבודה קשה מאוד, ולא סתם אין הרבה שדכנים במשרה מלאה-

ולכן - בשביל התועלת שלנו- של הילדים שלנו-
שווה להעלות את שכר השידוכים- בצורה דרסטית.

בוקר מואר

משתמש מקצוען
לא הרבה בכלל?
כנראה תלוי למי
לא כל אחד משלם תיווך על דירה ולא לכל אחד יש היום דירה בגלל מחירי הדיור, כך שמגוחך להיתלות במחירי הדיור כדי להצדיק עליה בשכר השדכנים.
אני בעד עדכון שכרם, אבל לא בשיעור שנקבתם שנשמע לי מוגזם לעילא.
הלכתי עד הסוף. על עדכון עדכון.
אולי הקצנתי קצת.
אבל זה שווה בשביל לעורר מודעות חיובית.
מה הסכום הריאלי?

כל התגובות המקצועיות כאן באשכול הסכימו שצריך להעלות משמעותית את השכר.
לכמה?
זה השאלה.
בין עשר אלף ש"ח מכל צד ועד עשר אלף דולר מכל צד..

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אנשים יקרים,הנקודה של העלאת שכר השדכנים שעל הפרק חשובה מאוד
אבל הכי חשוב לזכור:
שידוכים הם משמים, ומגיעים ברגע שה' מחליט ולא דקה לפני או אחרי...
השתדלויות זה חשוב ונצרך, אבל אל לנו להאמין שאנחנו אחראיים ויכולים לשנות את המציאות,
קשה זיווגו של אדם- זה לא אנחנו קבענו
ואני מברכת את כולכם שלכל החברים והמשפחה שלכם ה' ישלח בקלות ובמהירות את האחד הנכון

בוקר מואר

משתמש מקצוען
ואגב יש עוד נקודה חשובה- שאולי בזכות האשכול תצבור תאוצה:

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כל התגובות המקצועיות כאן באשכול הסכימו שצריך להעלות משמעותית את השכר.
לכמה?
זה השאלה.
בין עשר אלף ש"ח מכל צד ועד עשר אלף דולר מכל צד..
יפה שאתה קובע עובדות
אני עוד לא רואה הסכמה על עשר אלף וכבר אתה קובע ש"בין עשר אלף ש"ח לדולר"..
לדעתי צריך בשלב ראשון מקסימום להכפיל יותר מזה זה פשוט לא יתפוס, אתה רוצה הרי משהו שיהיה רוחבי, קשה מאוד להעלות במכה את הסכום המקובל ושיהיה לה הסכמה רחבה, אם יכפילו את הסכום וזה יוכיח את עצמו יש סיכוי לעלייה הדרגתית נוספת בשכר של השדכנים.

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גם להכפיל, לא ממש יתפוס...
מי שמסכים עם הקביעות האלו לדעתי, הם רובם השדכנים
ההורים גם ככה נחנקים מההוצאות
ולעשות את זה בצורה קולקטיבית יהיה קשה (עד בלתי אפשרי)
ברור שקודם כל זה יגיע מהשדכנים
הם אלו שמרגישים ראשונים את התסכול של השכר שאינו מתגמל לאחר אינסוף עבודה מתישה
ההורים והמשודכים לא יציעו את זה מעצמם, אבל עם ההבנה שזה מה שיקדם את המצב הלא פשוט, הם ירצו בזה (עיין ערך תגובות רווקים באשכול זה)

הני כגנס

משתמש מקצוען
אין מושג של משרה מלאה לשדכן
רעיון שעולה ל'שדכן' (וכמובן לחובב) אינה תלויה בשעות שיושב ליד הטפסים של המדוברים
זו הארה משמים - שלא קשורה בשעות עבודה/משרה מלאה
זו הברקה שלא קשורה בעיסוק שלו, ובשכר שיקבל
יעידו שדכנים שעלה להם רעיון תוך כדי תפילה / מפגש עם המדובר/ת שלא 'חלמו' שיצא לפועל (הציעו מחוסר נעימות/רצון להראות שזוכרים וכד').
והנה בזכותם קם לו בית בישראל - אשריהם!!!

יש שידוכים לצעירים שנסחבים ונגררים שבועות והשדכן 'משקיע' זמן וכו'
ושידוכים למבוגרים ש'רצים' ללא 'עזרת' השדכן
יש צעירים שלא צריכים 'לבדוק את השוק' ומתארסים מיד - גם אצלם אי אפשר לדעת כמה 'ראו ונפגשו'
ויש מבוגרים שהגיעו לגילם כי התחילו מאוחר / או שלא היו להם הצעות ועדיין 'לא ראו את השוק'
לא כל מבוגר אכן בררן שיש לחשוש מלהציע לו כי יגזול הרבה זמן וכח.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
בכיתה שלנו הסכימו לשלם לשדכן 200$ אם רק יצליח להפגיש
בחורה מקסימה מאד, מוכשרת, יפה, החסרון היחיד היה הגיל (אז הייתה כמדומני בת 30)
ותשלום כפול אם שידוך ייסגר, (מעבר למה שההורים ישלמו) ולא היתה היענות...

יכול להיות שצריך להעלות את מחיר השידוך כי כל המחירים עולים אבל זה לא יגרום ליותר הצעות.
שידוכים למבוגרים זה דבר מורכב מאד מאד

חיולה

משתמש מקצוען
אני רק שאלה
למה שלא יקימו ארגון למשל כמו בוני עולם שמסייע לזוגות חשוכי ילדים
ארגון שיסייע למשודכים, הפעילות הראשונה תהיה מימון שדכנים ושדכניות בשכר מלא
יש משרד\מקום בו הם יושבים 5,6,7, שעות ביום ומתעסקים בשידוכים כך שבסוף כל חודש גם אם לא נסגרו שידוכים כלל באותו חודש

העלאת הסכום לשדכנים זה קשקוש אחד גדול!!
אם יש פה שדכן\ית שזה העיסוק שלהם אשמח שיעדכנו אותי.
רוב השדכנים והשדכניות מתעסקים בשדכנות כעבודה מהצד\נוספת וזה התוצר..
אני אומנם מצדיקה את זה כי התמורה לא שווה והם לא יצליחו להתפרנס רק משידוכים מהשיטה שקיימת היום
ולכן הפיתרון שהצעתי עונה הן על השכר, הצגת עבודת השדכנות כעבודה רצינית לכל דבר עם שכר בסוף חודש כמו כל משרה אחרת גם אם לא יצא כלום
ובנוסף עבודה רצינית כל יום

נשארה רק שאלת המימון..

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני רק שאלה
למה שלא יקימו ארגון למשל כמו בוני עולם שמסייע לזוגות חשוכי ילדים
יש משרד\מקום בו הם יושבים 5,6,7, שעות ביום ומתעסקים בשידוכים כך שבסוף כל חודש גם אם לא נסגרו שידוכים כלל באותו חודש

העלאת הסכום לשדכנים זה קשקוש אחד גדול!!
אם יש פה שדכן\ית שזה העיסוק שלהם אשמח שיעדכנו אותי.
רוב השדכנים והשדכניות מתעסקים בשדכנות כעבודה מהצד\נוספת וזה התוצר..
אני אומנם מצדיקה את זה כי התמורה לא שווה והם לא יצליחו להתפרנס רק משידוכים מהשיטה שקיימת היום
ולכן הפיתרון שהצעתי עונה הן על השכר, הצגת עבודת השדכנות כעבודה רצינית לכל דבר עם שכר בסוף חודש כמו כל משרה אחרת גם אם לא יצא כלום
ובנוסף עבודה רצינית כל יום

נשארה רק שאלת המימון..
אני לא בטוחה שזה יתפוס.
אוף! אני לא יודעת להסביר, אבל כל הקטע של העלאת שכר לשדכנים הוא יותר תיאורטי ממוכח. אני מאמינה שכל מי שיש לו רעיון לשידוך ואפשרות להציע עושה זאת, מי שלא, לא בטוח שהכסף ידרבן אותו.
לעומת זאת, בוני עולם, נניח, זו אפשרות שאין לה אלטרנטיבה.

אני לא בטוחה שהצלחתי לכתוב את מה שהתכוונתי, מקווה שהבנת...

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בכיתה שלנו הסכימו לשלם לשדכן 200$ אם רק יצליח להפגיש
בחורה מקסימה מאד, מוכשרת, יפה, החסרון היחיד היה הגיל (אז הייתה כמדומני בת 30)
ותשלום כפול אם שידוך ייסגר, (מעבר למה שההורים ישלמו) ולא היתה היענות...

יכול להיות שצריך להעלות את מחיר השידוך כי כל המחירים עולים אבל זה לא יגרום ליותר הצעות.
שידוכים למבוגרים זה דבר מורכב מאד מאד
לדעתי לא עוזר להציע ספציפית לשידוך כזה או אחר תוספת של כסף, הפתרון יכול להיות רק אם זה יהיה בצורה רוחבית, ששכר השדכנים יעלה משמעותית אצל כלל הציבור ואז מה שיקרה הוא שייכנסו יותר אנשים לתחום ויקחו את זה כמקצוע עיקרי ומפרנס, זה יקרה רק אם השכר יהיה גבוה משמעותית

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני לא בטוחה שזה יתפוס.
אוף! אני לא יודעת להסביר, אבל כל הקטע של העלאת שכר לשדכנים הוא יותר תיאורטי ממוכח. אני מאמינה שכל מי שיש לו רעיון לשידוך ואפשרות להציע עושה זאת, מי שלא, לא בטוח שהכסף ידרבן אותו.
לעומת זאת, בוני עולם, נניח, זו אפשרות שאין לה אלטרנטיבה.

אני לא בטוחה שהצלחתי לכתוב את מה שהתכוונתי, מקווה שהבנת...
זה נכון שכולם מציעים אבל יש מחסור חמור בשדכנים רציניים שבאמת משקיעים את כל כוחם בכל הצעה שהם מקדמים ולא רק מציעים ועוברים הלאה לשם הבא

אפשר לתקן

משתמש פעיל
חזק ביותר
חלק מזה כבר עושים ב"הגפן"

משרדי הגפן​

המשרדים כוללים את צוות המשרד הרחב האחראי כל אחד בתחומו. מדי יום מגיעים שדכנים בשעות אחר הצהריים למשרדי הגפן, שם ב'חדר השדכנים' המכיל עמדות מיוחדות לשדכנים מקדמים השדכנים את הצעות השידוכים. מפגש זה של שדכנים שונים מקהילות שונות יוצר לעתים קרובות הצעות שידוכים מיוחדים שיוצאים אל הפועל הודות לשיתוף הפעולה בין השדכנים.

לעת ערב מתחלפות המשמרות ואת העמדות תופסות שדכניות. אשר כקודמיהם פועלות ומרכזות מאמצים משותפים למען המתבגרים.

אפשר לתקן

משתמש פעיל
ועוד מיזם דומה בחו"ל

מקבלים על כל הצעה
מסלול שכר חודשי
תמיכה והכוונה

1658156374388.png

חיולה

משתמש מקצוען
בהקבלה לתחום המתווכים, האם גובה השכר באמת משפיע על איכות השירות והתועלת למציאת דירה?
מניסיון עם מתווכים (אנחנו מחפשים דירה)
גם הם מחפשים את הלקוחות ה"קלים"
אלו שהם יודעים ש90% יסגרו על דירה
לעומת זאת, כאלה שהם ניסו ולא הלך אפילו פעם אחת הם כבר לא מציעים כמעט
אנחנו כרגע אלה שרודפים אחריהם כמה שזה נשמע אבסורדי

שורה תחתונה, כמעט כל תחום שמתנהל כך (בשיטה של- אתה עובד, משקיע מזמנך ולא מקבל ע"כ תשלום אלא רק כשנסגרת עסקה/דירה/שידוך)
סופו של דבר נראה כך
שדכנים, מתווכים, סוכני ביטוח, ייעוץ פנסיוני וכד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה