עזרה שכר השדכנים - בעית הרווקים במגזר החרדי

טסי

משתמש חדש
ועוד משהוא מנסיון אישי ... אנחנו בני אדם והכסף מדבר...
אנשים ששלחו לי משהוא אחרי פגישות או אחרי שהתאמצתי עבורם הרבה... מציאות חושבת ומנסה לעזור להם יותר....

מה לעשות... זה טבע האדם.

מרחבית

משתמש מקצוען
אני כותבת מתוך היכרות עם ציבור ליטאי.
אם מדובר ברווקים/רווקות מבוגרים, הרי שיש שני מצבים רווחים. מצב אחד שאין כבר כוח לברר הרבה ולהשקיע הרבה, הולכים לפגישה קצת במקום ברור, ורואים על מה מדובר בכלל.
לחילופין אין כבר כוח להיפגש, לכן מבררים ביסודיות ורק אם נראה שיש סיכוי לפי הבירורים האלה - הולכים לפגישה. במקרים אלו, שדכנים נוטים ללחוץ ללכת לפגישה ולראות בכל זאת.
בשני המקרים, תשלום לשדכן לפי פגישות רק יחמיר את המצב.
בכלל, ההחלטה אם וכמה להיפגש מורכבת למדי אצל אלה שכבר שנים במצב הלא פשוט הזה, בפרט שרמת ההצעות משתנה עם השנים.
לא כדאי שייתווסף עוד גורם (כספי) ועוד לחץ ועוד מתח וחוסר אמון בין השדכן למועמד/ת.

אני כן חושבת, שכל משפחה שמרגישה ששדכן או שדכנית מסוימים טרחו עבורם הרבה - שישלמו באיזשהו שלב שהם מחליטים סכום שמתאים להם, כהכרת תודה והערכה לשדכן וכפיצוי מסוים עבור הזמן, הטלפונים והלב ששהוא השקיע במיוחד עבור הצעה מסוימת או שהתאמץ על כמה הצעות - גם אם לא יצא מזה שידוך.
וכשיוצא שידוך לפועל - בעיקר אם זה היה כרוך בהרבה טרחה והשקעה מצד השדכן - יפה בעיניי לשלם סכום גבוה מהמקובל בעין יפה.
ואולי אכן הגיע הזמן להעלות את גובה התשלום לכל שידוך שיוצא לפועל.

לגבי סדרי עדיפויות; אין מושלם; הצורך לוותר; אי אפשר שיהיה הכל; ועוד בסגנון הזה - רווקים ורווקות בוגרים/ות - שמעו את זה אינספור פעמים. וגם הם בעצמם מודעים לזה היטב. לא רק שמדובר לרוב בגברים ונשים בוגרים לכל דבר ועניין גם אם לא זכו עדיין להתחתן, אלא שניסיון החיים שלהם בתחום הזה הוא עשיר למדי, יותר מרבים מאלה שמסבירים להם דברים. אין להם כוח לשמוע תובנות שהם כבר מכירים שנתיים, חמש שנים, עשר, חמש עשרה...

שתהיינה ישועות לכל מי שצריך!

עקצן

משתמש חדש
אצל הציבור הליטאי, מתי השדכן צריך להתקשר להורים אחרי פגישה ראשונה, מיד או רק אחרי כמה שעות, או בכלל לא ולחכות לטלפון מהם?
תודה רבה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אצל הציבור הליטאי, מתי השדכן צריך להתקשר להורים אחרי פגישה ראשונה, מיד או רק אחרי כמה שעות, או בכלל לא ולחכות לטלפון מהם?
תודה רבה
נראה לי מחכה שהבחור/בחורה יתקשרו אליו ואם לא מתקשרים כמה שעות אז מתקשר אליו.

חיעיחע

משתמש רשום
אני התעסקתי עם שידוך שאחרי כל פגישה חיכיתי כמה שעות והתקשרתי לצד אחד
והיה מעין תחרות כזו של מי אומר תשובה קודם יצאתי מדעתי!!!!!
מי שענה תשובה ענה לא ברור כדי לשמוע קודם מה הצד השני אומר.....
מה עושים בעניין הזה
השידוך ירד אגב.... אחרי עבודה רבההההה של טלפונים הלוך חזור עד לתשובה הסופית כל פגישה!

עקצן

משתמש חדש
אני התעסקתי עם שידוך שאחרי כל פגישה חיכיתי כמה שעות והתקשרתי לצד אחד
מי שענה תשובה ענה לא ברור כדי לשמוע קודם מה הצד השני אומר.....
מה עושים בעניין הזה
השידוך ירד אגב.... אחרי עבודה רבההההה של טלפונים הלוך חזור עד לתשובה הסופית כל פגישה!
תודה רבה!
את/ה צודק/ת ככה זה בשידוכים אנשין חושבים שהם חלשים אם הם אומרים את האמת בהתחלה!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
במקום סתם להתסבך בא נעשה חשבון כזה
נניח שאם נסכים שדרבון השדכנים יגרום להגדלת כמות השדכנים
הגדלת כמות ההצעות
ובממוצע בחורים ובחורות יתחתנו שנה לפני

נניח...

עכשיו אם על כל הצעה שבאה לכלל פגישה שנייה ומעלה נשלם לשדכן 300 שקלים(ואם השידוך יסגר
השדכן יקבל עוד 4000 שקלים)
ונניח שהממוצע זה להתחתן אחרי 30 בחורים /בחורות

אז יצא בסך הכל 13000 אלף שקל

עכשיו 13000 שקל זה באמת לא הרבה
בהתחשב לתמורה

אני מניח שכולם יסכימו ששוה לשלם 13000 אלף שקל
כדי לזרז את השידוך שלך אפילו בחצי שנה

עקצן

משתמש חדש
במקום סתם להתסבך בא נעשה חשבון כזה
נניח שאם נסכים שדרבון השדכנים יגרום להגדלת כמות השדכנים
הגדלת כמות ההצעות
ובממוצע בחורים ובחורות יתחתנו שנה לפני

נניח...

עכשיו אם על כל הצעה שבאה לכלל פגישה שנייה ומעלה נשלם לשדכן 300 שקלים(ואם השידוך יסגר
השדכן יקבל עוד 4000 שקלים)
ונניח שהממוצע זה להתחתן אחרי 30 בחורים /בחורות

אז יצא בסך הכל 13000 אלף שקל

עכשיו 13000 שקל זה באמת לא הרבה
בהתחשב לתמורה

אני מניח שכולם יסכימו ששוה לשלם 13000 אלף שקל
כדי לזרז את השידוך שלך אפילו בחצי שנה
אבל יש בעיה כי אז כולם יציעו סתם הצעות!!!
אז יש לי רעיון דומה:
כל שידוך שנפגשים פגישה שניה מקבלים סכום חלקי נניח 500, ואם זה יסגר משלימים למחיר הרגיל

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אבל יש בעיה כי אז כולם יציעו סתם הצעות!!!
אז יש לי רעיון דומה:
כל שידוך שנפגשים פגישה שניה מקבלים סכום חלקי נניח 500, ואם זה יסגר משלימים למחיר הרגיל
טענו את זה מקודם.
לכן רשמתי מפגישה שניה ואילך

הבחור והבחורה לא יפגשו סתם פגישה שנייה
אם הם ידעו שהם יצטרכו לשלם את ה300 שקלים הללו

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נראה לי מחכה שהבחור/בחורה יתקשרו אליו ואם לא מתקשרים כמה שעות אז מתקשר אליו.
ממש לא.
השדכן מתקשר לשני הצדדים מיד אחרי הפגישה
שדכן טוב מצליח לדלג על הבעיה (הם ממש נהנו, הכיוון חיובי והוא/היא רוצים עוד קצת לחשוב)

פ.נ

משתמש מקצוען
יש לי חברה בדיוק שהפגישה זוג ומה שקורה בפועל שהבחור מיתלבט והבחורה לא רוצה רק שאבא רוצה לשכנע את הבחורה להמשיך אמרתי לחברה שלי תקצרי ענינים הבחור מיתלבט והבחורה ביכלל לא רוצה אין קטע סתם לשכנע תגידי להם נתונים וכך לתקתק חבל על העבודה שלך.....
העבודה של השדכן זה לתווך ביןהצדדים לכן עדיף ומקובל באותו יום
בפועל יכולה להגיד שמה שקורה שמגיע תשובה חיובית מיתקשרים ישר באותו יום ותשובה שלילית מידעים את הצד השיני רק יום למחרת
(זמן עיכול ל השדכן עצמו)

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תודה רבה!
את/ה צודק/ת ככה זה בשידוכים אנשין חושבים שהם חלשים אם הם אומרים את האמת בהתחלה!
הסיבה היא משום שמקובל לחשוב ולהרגיש שהצד שאמרו לו ׳לא׳ — ידו על התחתונה, כי לא רצו אותו.
זו תחושה טבעית, למרות שהיא לא ״נכונה״ כמובן.

אגב באמת מעניין לחשוב למה נראה שבדר״כ בחורות מורידות יותר מבחורים? (לפחות בבחורות הראשונות שהבחור יוצא איתם).

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אגב באמת מעניין לחשוב למה נראה שבדר״כ בחורות מורידות יותר מבחורים? (לפחות בבחורות הראשונות שהבחור יוצא איתם).
כי יש טענה כזאת, (שיתכן והיא נכונה) שהבחורות יותר רציניות מהבחורים ולא מחפשות ואין להם זמן למשחקים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כי יש טענה כזאת, (שיתכן והיא נכונה) שהבחורות יותר רציניות מהבחורים ולא מחפשות ואין להם זמן למשחקים.
אבל נראה שהמציאות הנ״ל היא גם אצל בחורים רציניים שאין להם ״זמן למשחקים״.

גמ"ח רק בס"ד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מניסיוני,
תשלום על פגישות עלול ליצור-
לא תוספת שיקול דעת,
אלא בררנות מצד המשפחות או המועמדים...

נערך לאחרונה ב:

חניק

משתמש פעיל
בשורה משמחת לציבור המתבגרים/ות אשר טרם מצאו את זיווגם מקרב המגזר הליטאי.
אנו קבוצת שדכניות מנוסות ומקצועיות העוסקות כבר שנים רבות עם המגזר הליטאי החלטנו להרים את הכפפה ולהתחיל לעבוד ביסודיות וביעילות עם הבחורים/ות המתבגרים/ות החל מגיל 24 ומעלה [בחור/ה צעיר/ה מגיל זה המעוניין להשתדך עם גילאים אלה גם רשאי להצטרף].
המגמה היא להקים מאגר גדול של כל המאות הרבות של הבחורים/ות שהגיעו לגיל הנ"ל וטרם נישאו, אשר קבוצת שדכניות תעסוקנה יחד מידי יום במשך מספר שעות אך ורק במציאת שידוך בעבורם.
לשם כך כל הורה או בחור/ה מקרב המגזר הליטאי המעוניין להצטרף למאגר הגדול ישלח מייל לכתובת 3chani619 שטרודל וכו'
יש לשלוח רזומה.
לצרף לרזומה מספר קווים לאופיו ולדמותו של המדובר/ת ובאיזה סגנון שידוך מעוניינ/ת.
לפחות מספר טלפון זמין אחד לברור פרטים ולהצעות.
בעזה"י נחזור לכל הפונים לצורך קבלת תמונה מדוייקת ומושלמת על מנת שנוכל להיות יותר ממוקדים בטרם נבוא להציע שידוכים.
ויה"ר שחפץ ה' בידינו יצליח להקים בתים רבים נאמנים לה' ולתורתו לבנין עדי עד.

דרושות שדכניות מקצועיות, נעימות ונחמדות שעובדות עם הציבור הליטאי לעבודה 2 עד 4 בקרים בשבוע, כ3 שעות כל בוקר בתשלום!!!
העבודה בבני ברק.
לפרטים ניתן לשלוח מייל ל - chani6193 וכו'

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
בשורה משמחת לציבור המתבגרים/ות אשר טרם מצאו את זיווגם מקרב המגזר הליטאי.
אנו קבוצת שדכניות מנוסות ומקצועיות העוסקות כבר שנים רבות עם המגזר הליטאי החלטנו להרים את הכפפה ולהתחיל לעבוד ביסודיות וביעילות עם הבחורים/ות המתבגרים/ות החל מגיל 24 ומעלה [בחור/ה צעיר/ה מגיל זה המעוניין להשתדך עם גילאים אלה גם רשאי להצטרף].
המגמה היא להקים מאגר גדול של כל המאות הרבות של הבחורים/ות שהגיעו לגיל הנ"ל וטרם נישאו, אשר קבוצת שדכניות תעסוקנה יחד מידי יום במשך מספר שעות אך ורק במציאת שידוך בעבורם.
לשם כך כל הורה או בחור/ה מקרב המגזר הליטאי המעוניין להצטרף למאגר הגדול ישלח מייל לכתובת 3chani619 שטרודל וכו'
יש לשלוח רזומה.
לצרף לרזומה מספר קווים לאופיו ולדמותו של המדובר/ת ובאיזה סגנון שידוך מעוניינ/ת.
לפחות מספר טלפון זמין אחד לברור פרטים ולהצעות.
בעזה"י נחזור לכל הפונים לצורך קבלת תמונה מדוייקת ומושלמת על מנת שנוכל להיות יותר ממוקדים בטרם נבוא להציע שידוכים.
ויה"ר שחפץ ה' בידינו יצליח להקים בתים רבים נאמנים לה' ולתורתו לבנין עדי עד.

דרושות שדכניות מקצועיות, נעימות ונחמדות שעובדות עם הציבור הליטאי לעבודה 2 עד 4 בקרים בשבוע, כ3 שעות כל בוקר בתשלום!!!
העבודה בבני ברק.
לפרטים ניתן לשלוח מייל ל - chani6193 וכו'
ואהו!!! הלוואי וזה יצליח בעז"ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה