התייעצות שכנים---איך הייתם מתנהגים?

ענבים טעימים

משתמש רשום
לפני מס שנים הגענו כזוג צעיר לגור בבנין שאין קשר כל כך בין השכנים,
קומה מתחתינו גר זוג שקט ונחמד עם מס ילדים והשכן יצר קשר טוב עם בעלי, (לי ולשכנה אף פעם לא היה קשר מעבר לשלום שלום)
הם היו מדברים ומנייסים שעות , נעזרים אחד בשני, לשמחות שלהם ממש השקעתי והכנתי עוגות , וכו'...והיינו האורחים היחידים שלהם בשמחה שערכו חוץ מהמשפחה...
בתקופה האחרונה השכן קבל איזשהו קידום והפך להיות מוכר מאד ואפילו מבוקש ברחוב, ובקהילה,
בערך מאותה התקופה (לא יודעת להצביע בברור על נקודת המפנה...)היחס שלו כלפי בעלי התהפך לגמרי - הוא ממש מתעלם ממנו, עונה לו בכן ולא - ולא יותר!!!!,
כשבעלי מגיע לבית הכנסת הוא לא מעיף מבט לעברו, ואף פעם לא מקדים לו שלום,
אבל----לשאר חברי הקהילה ואנשי הרחוב הוא מתייחס מדהים, בידידות, ואפילו לצעירם שבהם (מה שבעצם שולל את זה שאולי "הרים את האף")
בעלי מרגיש מעט פגוע, הרבה כועס, ולא מבין למה זה...(וגם אני...אבל אצל בעלי יש גם את הנושא של קשרי ידידות עם אדם מקושר...תמיד טוב לעתיד הלא ידוע:)) זה גם יוצר אצלו איזשהו רגש שלילי להגיע כל פעם לבית הכנסת ולפגוש אותו ולראות איך הוא במרכז ונותן יחס לכולם והוא איזשהו אויר מבחינתו...
חשבתי (כמובן ללא עידוד מצד בעלי....אולי קוראים לזה אגו גברי;)??) שלקראת ראש השנה אני ישלח איזשהו מכתב עם עוגה או משהו בסגנון בשביל לגשש אולי בעצם הוא פגוע מאיתנו? אולי יש משהו יותר עמוק שצריך לפתור?
אנא תנו לי עצות מה הייתן עושות במקומי בשביל לפתור את הבעיה...
בלי לערב את בעלי בנושא...שישאר לטיפולי...
לדבר ישירות איתם- לא בא בחשבון אני לא הטיפוס,

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי אפשר לפנות לאישה בצורה לא ישירה אלא למשל בשאלה "שמתי לב, אולי אני טועה, אני לא רוצה לשאול את בעלי, אבל לאחרונה אני רואה שבעלי ובעלך פחות מדברים בינהם, האם זה רק נדמה לי או שיש משהו בינם?, אני לא רוצה לשאול לבעלי כי בלה בלה בלה" אולי כך תוכלי לגשש מה יש שם והעיקר הצלחה רבה

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
בגדול זה עובד ככה
אם היית חבר שלי כשלא הייתי שווה כנראה שאתה לא שווה במיוחד כי מצאת אותי ברמתך כשהייתי נמוך
היום אני שווה אז לא ראוי לי להיות חבר של מיש לא שווה

ניתוח התנהגות של אנשים זה ככ מעניין וככ אינדיבידואלי כמה סיבות מניסיוני הדל 1. את האחרים הוא מנסה להרשים אותו הוא כבר הצליח אז הוא לא מעניין 2. בעלך מזכיר לו את מי שהוא באמת ואת זה הוא לא רוצה לזכור עכשיו 3. אולי היה חסר לו הפרגון של בעלך מתי שהוא קיבל את התפקיד
האגו הגברי יכול להיות חשוב מאוד את מכירה את בעלך אם יש לו אגו אז נראה לי העוגה וכו פחות... כי נראה שיש לזה יותר לאיפה להידרדר מאשר לאיפה לעלות. אנ יאומנם לא ככ יודע מה הסיפור אבל אני מתבסס על זה שכתבת שהוא מתייחס אליו בניכור וריחוק ולא בריב כנראה שהוא לא בדיוק מחפש את הקירוב ולהפוך את זה ליחסי נותן ומקבל שאתם הנותנים וחנפים... פחות...

נ.ב. הכותב בקושי מצליח לעשות סדר בנפשו נא לקצת בערבון מוגבל ואך ורק ככיון חשיבה ;)

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
בגדול זה עובד ככה
אם היית חבר שלי כשלא הייתי שווה כנראה שאתה לא שווה במיוחד כי מצאת אותי ברמתך כשהייתי נמוך
היום אני שווה אז לא ראוי לי להיות חבר של מיש לא שווה

ניתוח התנהגות של אנשים זה ככ מעניין וככ אינדיבידואלי כמה סיבות מניסיוני הדל 1. את האחרים הוא מנסה להרשים אותו הוא כבר הצליח אז הוא לא מעניין 2. בעלך מזכיר לו את מי שהוא באמת ואת זה הוא לא רוצה לזכור עכשיו 3. אולי היה חסר לו הפרגון של בעלך מתי שהוא קיבל את התפקיד
האגו הגברי יכול להיות חשוב מאוד את מכירה את בעלך אם יש לו אגו אז נראה לי העוגה וכו פחות... כי נראה שיש לזה יותר לאיפה להידרדר מאשר לאיפה לעלות. אנ יאומנם לא ככ יודע מה הסיפור אבל אני מתבסס על זה שכתבת שהוא מתייחס אליו בניכור וריחוק ולא בריב כנראה שהוא לא בדיוק מחפש את הקירוב ולהפוך את זה ליחסי נותן ומקבל שאתם הנותנים וחנפים... פחות...

נ.ב. הכותב בקושי מצליח לעשות סדר בנפשו נא לקצת בערבון מוגבל ואך ורק ככיון חשיבה ;)
תומכת בעובדה שלאגו גברי יש כללים משל עצמו, ויש מצב שהוא ישמח לראות שגם בעלך מתחנף אליו

שואל לעניין

משתמש מקצוען
לדעתי אין פה בכלל קשר לפגיעה אלא לנחיתת אישית של העסקן.
כיום הוא מדבר עם אנשים מנקודת עליונות, כל מי שהוא מכיר מעכשיו (ובפרט הצעירים!) מתייחס אליו בהדרת כבוד.
אבל בעלך... הוא חבר שלו מפעם, לפני שהוא נהיה נעלה ומרומם על כלהמעשים, והוא מן הסתם המשיך להתייחס אליו כהרגלו בטבעיות אבל הי! מעכשיו כולם מתחנפים אלי, לא שמעת?
הוא מתייחס לצעירים דווקא מפני שהוא הרים את האף! כשברור לכולם שהוא נמצא בנקודת עליונות אין לו בעיה לרדת לעם...
יתכן מאד שהא מרגיש מאויים מבעלך שכאילו קורץ לו "מה אתה משחק אותה משהו מיוחד, רק אתמול ישבנו לקפה", דבר שיכול לגרום לעוינות, כך שבעלך לא ממציא את זה שהוא מתעלם ממנו במופגן.

להבין שזה נובע ממידות רעות שלו ולא קשור אליכם, אדרבה, תשלוח לו עוגה הוא יעלב, מה אתם חושבים שאני האיש הרגיל והנחמד מפעם? אני איש ציבור! שולחים לי סידורי פירות!

ש. סופר

משתמש צעיר
רק כוח!
פשוט להתעלם ממנו לחלוטין
במופגן ובפרהסיה
תוך זמן קצר הוא יחזור ליצור קשר
הוא מחפש אטרקציות פשוט...
מי שידיד שלו בקלות- זה לא מענין...

(יש בזה הרבה עומק פסיכולוגי למי שמכיר)

ולגבי ה"קשרים"- האנשים האלו מאוד אוהבים לעזור- למי שמקדם אותם בתמורה
כך שלא הייתי בונה עליו בכל מקרה...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לדעתי אין פה בכלל קשר לפגיעה אלא לנחיתת אישית של העסקן.
כיום הוא מדבר עם אנשים מנקודת עליונות, כל מי שהוא מכיר מעכשיו (ובפרט הצעירים!) מתייחס אליו בהדרת כבוד.
אבל בעלך... הוא חבר שלו מפעם, לפני שהוא נהיה נעלה ומרומם על כלהמעשים, והוא מן הסתם המשיך להתייחס אליו כהרגלו בטבעיות אבל הי! מעכשיו כולם מתחנפים אלי, לא שמעת?
הוא מתייחס לצעירים דווקא מפני שהוא הרים את האף! כשברור לכולם שהוא נמצא בנקודת עליונות אין לו בעיה לרדת לעם...
יתכן מאד שהא מרגיש מאויים מבעלך שכאילו קורץ לו "מה אתה משחק אותה משהו מיוחד, רק אתמול ישבנו לקפה", דבר שיכול לגרום לעוינות, כך שבעלך לא ממציא את זה שהוא מתעלם ממנו במופגן.

להבין שזה נובע ממידות רעות שלו ולא קשור אליכם, אדרבה, תשלוח לו עוגה הוא יעלב, מה אתם חושבים שאני האיש הרגיל והנחמד מפעם? אני איש ציבור! שולחים לי סידורי פירות!
דוגמא הפוכה
מכיר מקרה על אחד שהכיר יהודי מהשכונה והיה מחליף איתו מידי פעם מילה או שתיים, יום אחד נהפך הוא לאדמו"ר [נכבד עם כמה מאות משפחות] , אמנם האדמו"ר [שהוא אכן עובד ה' גדול] כשהוא עובר ברחוב אומר לידידו מהעבר שלום בדיוק כמו פעם. אמנם הוא כיום עסוק ולא מאריך בשיחה, אבל הוא זוכר את ידידיו מהעבר [כשהוא היה אדם 'רגיל'] ומתייחס בדיוק כמו פעם.
=========
ישנם כאלו שלא נאה להם להיזכר באלו שזוכרים אותם מפעם כשהם היו 'רגילים'.
אין מה להיפגע מהם, צריך לרחם עליהם ולחפש ידידים טובים ואמיתיים.

אנשים גדולים מבינים שהם לא נהיו 'שווים' יותר כשהם אנשי ציבור והם משוחחים עם כולם בגובה העיניים.
אנשים קטנים ובעלי גאוה מרגישים כיום 'נעלים' שלא נאה להם לשוחח כאחד האדם עם 'פשוטי העם'.
======================================
======================================
בילדותי גדלתי באיזור רשב"ם ולדרמן והכרתי סיפורים על הסטייפלר והגר"ח ממקור ראשון

מזכיר לי את הסיפור על הסטייפלר זצוק"ל [שכידוע היה מיוחד במידת הענווה הנוראה שלו] איך שסיפר לי [מכלי ראשון] יהודי שהיה אצלו כמה וכמה פעמים והסטייפלר ממש 'לא הסתדר' עם מי שהתייחס אליו ב'חרדת קודש' הוא ממש לא הסתדר עם כזאת שיחה והיה מקצר בכזאת שיחה
ובדוקא האריך בשיחה עם מי [שהתאמץ] ושאל [כאילו] זה שיחה רגילה, זאת היתה הדרך [מי שהיה מסוגל לשאול אותו ולעשות 'כאילו' זאת שיחה רגילה] להצליח להאריך עם הסטייפלר

הוא סבר שחלק מהשואלים הם רק באים 'לשוחח' איתו ו'להתייעץ' וראה אותם כ'ידידים וחברים' מבית הכנסת ולא שם לב שהם בכלל מגיעים בחרדת קודש לשאול אותו וכלל אינם רואים עצמם כ'חבריו' אלא הם תלמידיו וחסידיו.

עד סוף ימיו האמין הסטייפלר שהכבוד שחולקים לו בלדרמן, הוא רק בגלל היותו גיסו של החזון איש

יש אנשים גדולים באמת [והם לא מרגישים גדולים] ויש קטנים [ודווקא הם מרגישים גדולים] ...

נערך לאחרונה ב:

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
להתעלם ולעבור הלאה.

לא לבנות על אנשים כאלה כלום.

לא להתחנף, לא לצפות, לא לתלות תקוות או לכמוה לתשומת לב - תקוות שווא.

ואדרבא,
ברגע שתתנתקו, תתעלמו ולא תלקלקו, הוא עוד ירוץ אחריכם יום אחד. . .

אגב,
אל תתרגשו באמת מהמינוי הפוליטי
דברים הולכים ובאים...

נערך לאחרונה ב:

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אם מישהו מתעלם בהפגנתיות ושינה מדרכו הרגילה - חייב להיות שיש לזה סיבה,
אפשר לנסות לברר לא תמיד תוכלו לקבל תשובה.
דוגמה משלי יש מישהי שאני מכירה שכל דבר מסתכלת מה יש לך? היכן קנית?
למה שלך נראה יותר טוב משלי?
וגם כשהיא מדברת על אחרים היא תמיד מסתכלת מה וכמה יש להם,
ועל עצמה היא תמיד מתלוננת.
אי אפשר להגיד לה, גברת תחזירי את העיניים שלך למקום, אז פשוט מתרחקים.

פורים בפתח

משתמש צעיר
מרגיש שיש איזה סיבה למה זה קרה. וממש כדאי לבדוק את זה
הכי קל לומר למישהו תתעלם.תשכח ממנו. הוא בכלל לא אהב אותך אף פעם וכו' וכו'
אבל דרך התורה ממש ממש לא ככה.
יש כל כך הרבה מאמרי חז"ל במעלת השלום ובגנות המחלוקת.
אנחנו נמצאים פה בפורום ציבורי, בואו נרבה אהבת חינם. נגרום אחד לשני שמחה.

שאלת תם

משתמש רשום
תמכתי פעם במישהו שהיתה לו צרה "מתמשכת"
תקופה מאד ארוכה הייתי לצידו מכל הלב
ברגע של גילויי לב הוא אמר לי פעם "שיהיה לי טוב- אני כבר לא אהיה בקשר איתך,
אני לא ארצה להזכר בזמנים הפחות טובים של חיי... ככה זה הולך..."

אז אולי גם פה מתרחש אותו אירוע
שהוא היה יחסית בשפל - אתם הכרתם את כל החולשות שלו
ועכשיו שהוא "עלה לגדולה" הוא לא רוצה את זה אז מתעלם...

שיהיה לכם בהצלחה
לפעמים ההתמודדויות האלה מאד מתישות ומכאיבות
אתכם בתפילה שהכל יתברר כ"עורבא פרח".....

בי. נ

משתמש צעיר
חסרים כאן הרבה פרטים כדי להביע דעה.

רק אציע רעיון שיוכל לעזור לכם לחשוב בעצמכם בצורה מושכלת:
חישבו - איך תסתכלו על זה בעוד 15 שנה?

אותו דבר

משתמש צעיר
אולי כל היחס שלו מלכתכילה היה מלמעלה ללמטה ?
כי הוא היה יותר מבוגר עם כמה ילדים שאתם הגעתם כזוג טרי?
ועכשיו שגדלתם אין לו את רגש השליטה עליכם?

ארמון חול

משתמש מקצוען
לפני מס שנים הגענו כזוג צעיר לגור בבנין שאין קשר כל כך בין השכנים,
קומה מתחתינו גר זוג שקט ונחמד עם מס ילדים והשכן יצר קשר טוב עם בעלי, (לי ולשכנה אף פעם לא היה קשר מעבר לשלום שלום)
הם היו מדברים ומנייסים שעות , נעזרים אחד בשני, לשמחות שלהם ממש השקעתי והכנתי עוגות , וכו'...והיינו האורחים היחידים שלהם בשמחה שערכו חוץ מהמשפחה...
בתקופה האחרונה השכן קבל איזשהו קידום והפך להיות מוכר מאד ואפילו מבוקש ברחוב, ובקהילה,
בערך מאותה התקופה (לא יודעת להצביע בברור על נקודת המפנה...)היחס שלו כלפי בעלי התהפך לגמרי - הוא ממש מתעלם ממנו, עונה לו בכן ולא - ולא יותר!!!!,
כשבעלי מגיע לבית הכנסת הוא לא מעיף מבט לעברו, ואף פעם לא מקדים לו שלום,
אבל----לשאר חברי הקהילה ואנשי הרחוב הוא מתייחס מדהים, בידידות, ואפילו לצעירם שבהם (מה שבעצם שולל את זה שאולי "הרים את האף")
בעלי מרגיש מעט פגוע, הרבה כועס, ולא מבין למה זה...(וגם אני...אבל אצל בעלי יש גם את הנושא של קשרי ידידות עם אדם מקושר...תמיד טוב לעתיד הלא ידוע:)) זה גם יוצר אצלו איזשהו רגש שלילי להגיע כל פעם לבית הכנסת ולפגוש אותו ולראות איך הוא במרכז ונותן יחס לכולם והוא איזשהו אויר מבחינתו...
חשבתי (כמובן ללא עידוד מצד בעלי....אולי קוראים לזה אגו גברי;)??) שלקראת ראש השנה אני ישלח איזשהו מכתב עם עוגה או משהו בסגנון בשביל לגשש אולי בעצם הוא פגוע מאיתנו? אולי יש משהו יותר עמוק שצריך לפתור?
אנא תנו לי עצות מה הייתן עושות במקומי בשביל לפתור את הבעיה...
בלי לערב את בעלי בנושא...שישאר לטיפולי...
לדבר ישירות איתם- לא בא בחשבון אני לא הטיפוס,
זה קורה גם במקומות עבודה
פתאום משהי מקבלת קידום
עד אתמול היייתה חברה של כולם, ופתאום היא רוצה להרגיש מנהלת
אז היא כבר לא מדברת, מעירה , רוצה ליקוקים והתחנפויות וכו' בקיצור מרגישה למעלה...

תכלס, השכן הוא מסכן כאן בתוך הסיפור- הוא הפסיד חברים, לא אף אחד אחר- כי אני בטוחה שיחס לכולם השתנה ולא רק לשכן ספציפי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה