שיתוף \\\\\\////// מוקדש לכשרונות היותר שקטים שבינינו

נריה מגן

משתמש מקצוען
חבר'ה, לקחתם את זה עשרים ושבע צעדים קדימה. לא כל קטע בעל נגיעות אורטקיות הופך ישר להיות 'משק אורטקי' בדיוק כמו שלא כל אחד שחושב אי אלו דברים על גירוש מוסלמים איננו פאשיסט (ונא לא להיכנס לויכוח פוליטי בעניין. אני מייחס חשיבות להגדרת דבר/אדם על פי ציטטה בודדת שלו). מן הצד השני ממש לא הייתי מגדיר את הפורום הזה כמייצג הגלובליזציה העולמי....
ובנוגע למשויטט - אני, לפחות, כן שומע ממך-אל תחסוך זאת מכל חברי ואוהדי הפורום. באחד הפוסטים הזכרתי את שמותם של שלושה מחברי הפורום שראויים להופיע על גבי העיתונים הגדולים בציבור שלנו - והשמטתי עוד מספר ניקים נכבדים, ביניהם אתה.

ציפה דריפה

משתמש פעיל
אוקיי, הכל טוב ויפה, אבל גוגל טרנסלייט לא מכיר כמה מילים:

"משק אורטקי"= ?????????????????
"גלובליזציה"=????????????????????????
לא נעים אבל... אפשר תרגום פשוט, מילים נרדפות, חרוזים, אנהערף, משהווווווווו????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
אני בעד שגדי ימשיך לכתוב את טוריו המדהימים בלי הפרעות מהצד. כמוך- פנס, אני חושבת שגדי צריך להתעלם:p:D.

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
הנה ההגדרה...
משק אוטרקי
. כלכלה אוטרקית היא כלכלה אשר בה היחידה הכלכלית אינה מקיימת סחר חוץ עם סביבתה ומנסה לספק את כל צרכיה בכוחות עצמה.

נריה מגן

משתמש מקצוען
משק אורטקי - משק המבוסס על עצמו בלא עזרה וסיוע חיצוני. בכלכלה אורטקית יאסרו היבוא והיצוא החיצוני והתלות בעולם החיצון תעלם כליל. הדוגמא הישראלית למשק אורטקי הינו הקיבוץ שייצר את צרכיו -מזון, מים ובטחון- בכוחות עצמו. מסיבה זו כלל כל קיבוץ רפת פרות - לחלב ובשר, לול תרנגולים (בראקל?) - לביצים ולעוף, שדות חציר למזון עבור הבהמות, שדות ירק, פרדסים וגידולי חיטה. כיום הכלכלה האורטקית היחידה בעולם הינה הכלכלה הצפון קוריאנית (כן, ה'ליטל רוקט מן'...), כחלק מהאג'נדה הקומוניסטית שכוללת בתוכה רבים מכללי האורטקיה. מעניין לציין שגם בארה"ב היתה תקופה מסויימת וקצרה במיוחד בה הוחלו נהלי האורטקיה.
ובקיצור, אורטקיה הינה הגדרה כוללת למשק סגור. הן במדינות גדולות והן במשק בית קטן ובודד באמצע השומקום.
גלובליזציה - ההפך הגמור... השורש הוא מלשון 'גלובוס'=כדור, לטינית. כינוי המפורסם של כדור הארץ. גלובליזציה הינה חיבור והעמקת הקשרים בין מדינות ותרבויות, אם בקשרי סחר עולמיים ואם בשיתופי פעולה כלליים - ללא קשר בין אופיו, דתו או גזעו של השני. ובקצרה - משק פתוח. הכלכלה העולמית כיום הינה כלכלה גלובלית.

ציפה דריפה

משתמש פעיל
מרשמלו ונריה מגן תודה על הפירוט המעשיר!!:)
אז עכשיו אני יודעת מה זה אוטרקי (בערך, לא עד הסוף..) אבל למה זה היה קשור????????
(אפחד פה לא התעסק בינתיים עם הבראקל...:))
עזבו, אל תענו. תמשיכו הלאה. :rolleyes:

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
זרקת את הגפרור ועכשיו את מהצד?;););)

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מרשמלו;n5101193:
זרקת את הגפרור ועכשיו את מהצד?;););)

זה גפרור זה? זה היה לפחות הוריקן מדרגה 5. ואולי בעצם בדירוג של סופה טרופית, לא התעדכנתי בחמש דקות האחרונות...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n5100524:
ירח מלא- הוא עגול, לגמרי. הביטוי חיוך מלא של ירח חסר קצת מבלבל.
אה, ומה יש במשויטט??

כשאדם מחייך חיוך מלא דהיינו שלם, על פי רוב חיוכו אינו בצורת עיגול שלם (למעט אי אלו אנשים), אלא בצורת ירח חסר. יעידו על כך הסמיילים המפורסמים.
והנה שני עדים::D:D

משויטט ידידי, נתן לי את אישורו בפרטי, לכתוב עליו פוסט כיד הדמיון הטובה עלי. והרי התוצאה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5103415:
כשאדם מחייך חיוך מלא דהיינו שלם, על פי רוב חיוכו אינו בצורת עיגול שלם (למעט אי אלו אנשים), אלא בצורת ירח חסר. יעידו על כך הסמיילים המפורסמים.
והנה שני עדים::D:D

משויטט ידידי, נתן לי את אישורו בפרטי, לכתוב עליו פוסט כיד הדמיון הטובה עלי. והרי התוצאה.

אז הנה הסיבה שחשדתיך למשויטט, כשקראנו עליו פוסט שלם שמיטיב ללהטט בו ובתכונותיו, בדרך טובה כמובן, והוא מן הצד שותק!

מחשבה כפרנית נצנצה בי שזה נראה כאילו יד ימין מלטפת את יד שמאל, במיוחד שהוא נקדימון הוא גוריון והוא משויטט, א''כ אולי הוא גדי? ולא שיש בזה פסול!

אך כשגדי הכחיש ההכחשה התקבלה, ושבתי לשמוח על כך שישנם שני מוכשרים בפורומנו, גם גדי וגם משויטט, כן ירבו...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מטאלי;n5103494:
אז הנה הסיבה שחשדתיך למשויטט, כשקראנו עליו פוסט שלם שמיטיב ללהטט בו ובתכונותיו, בדרך טובה כמובן, והוא מן הצד שותק!

מחשבה כפרנית נצנצה בי שזה נראה כאילו יד ימין מלטפת את יד שמאל, במיוחד שהוא נקדימון הוא גוריון והוא משויטט, א''כ אולי הוא גדי? ולא שיש בזה פסול!

אך כשגדי הכחיש ההכחשה התקבלה, ושבתי לשמוח על כך שישנם שני מוכשרים בפורומנו, גם גדי וגם משויטט, כן ירבו...

בואו נבהיר: הפוסט אינו על משויטט, אלא "מוקדש לכשרונות היותר שקטים שבינינו". רק שמשויטט עקב ההרשאה המפורשת שהוא נתן לי להשתמש בשמו, הוא נהפך לפרוטגוניסט שלי לעת עתה. (אגב, אחרי השתלחות מוזרה של ניקית מסויימת, כבר יש לי גם אנטגוניסט).
זאת ועוד, כתבתי כבר פוסטים קלים נוספים שנסובו על טוב תכונותיהם של ניקים שונים. אני בשמחה מפרגן לחבר'ה פה פוסטים טובים מכל הלב - הם שווים את זה, ובגדול!!!

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5103534:
בואו נבהיר: הפוסט אינו על משויטט, אלא "מוקדש לכשרונות היותר שקטים שבינינו". רק שמשויטט עקב ההרשאה המפורשת שהוא נתן לי להשתמש בשמו, הוא נהפך לפרוטגוניסט שלי לעת עתה. (אגב, אחרי השתלחות מוזרה של ניקית מסויימת, כבר יש לי גם אנטגוניסט).
זאת ועוד, כתבתי כבר פוסטים קלים נוספים שנסובו על טוב תכונותיהם של ניקים שונים. אני בשמחה מפרגן לחבר'ה פה פוסטים טובים מכל הלב - הם שווים את זה, ובגדול!!!

גדי אתה מזה אינתלגנת

;)

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלישקף;n5112482:
גדי אתה מזה אינתלגנת

;)

תודה. כמו שאת מטכנטט.
אגב, היחידה שהביאה לי תשובה ברורה על ההתעסקות במייל זו ניקית אחרת, ולא כל ה...
לומשנה, העיקר ששרדתי אחרי התקפת הסייבר האגרסיבית של אשף מחשבים מבוזבז פה בפורום כתיבה.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5112524:
ולא כל ה...
לומשנה, העיקר ששרדתי אחרי התקפת הסייבר האגרסיבית של אשף מחשבים מבוזבז פה בפורום כתיבה.
לאחר קריאה שלישית של תגובתך הגעתי להחלטה שאתה לא מתכוון אלי (אני לא התקפתי, לא אשף מחשבים ולא מבוזבזת פה מכיוון שאיני מעלה חומרים)

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י גדי ישראלי;n5112524:
תודה. כמו שאת מטכנטט.
אגב, היחידה שהביאה לי תשובה ברורה על ההתעסקות במייל זו ניקית אחרת, ולא כל ה...

אאוטינג.
התקפת סייבר, של גוי שלא יודע ברטנורא

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י עדיאל;n5112692:
אאוטינג.
התקפת סייבר, של גוי שלא יודע ברטנורא

טרול שעבר אוברקלוקינג:)

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אלישקף;n5112546:
לאחר קריאה שלישית של תגובתך הגעתי להחלטה שאתה לא מתכוון אלי (אני לא התקפתי, לא אשף מחשבים ולא מבוזבזת פה מכיוון שאיני מעלה חומרים)

לא, לא. את ועוד... אתן המתכנתות שלא הושיעו. אותו האקר יודע טוב מאד על מי אני מדבר. אבל בסוף אלוקים שלח שליחה אחרת שעזרה לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה