שיתוף | הכלה | הזדהות | גשם של דמעות

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מצויין להשאיר אנשים בחיים. למה לא? אנשים צריכים למות בשביל שנתחיל להרגיש?

לעצם העניין.
הסיפור מצויין דוקא בגלל האוטנטיות שלו.
מאוד מתאים לילד/ה להכנס לטראומה בגלל ה/לא טרגדיה.
העלילה מקבלת עומק נוסף. ולא שבלוני.
היכולת לגעת ברגש, למתוח או להפעים על ידי רגשות עדינים עד בלתי מובנים/מורגשים היא יכולת גבוהה ויפה.

ונקודה נוספת.
כאשר סופר מתאר טרגדיה "אמיתית" הוא נכנס למבוי, שאי אפשר לדעת כיצד יצא ממנו. ובמיוחד בסיפור קצר.
או שיצא בקלילות שיטחית ורדודה. או יעמיק חפור יסתבך וישאר תקוע.

עגלון טוב לא נכנס לבוץ.

איזו הבנה יפה, והניסוח שלך מושלם!

אני, בכל אופן - היתי כן מצפה למשפט או כמה שורות נוספות, אני מרגישה שכאן המעגל עוד לא נסגר.
מה הלאה? ולכן, מה?
נו, אז התינוק וכו'... אבל מה הלאה? מה זה קשור לכפיתיות שבמעבר הדירה?
היתי שמחה ללפחות משפט הבהרה.

בכל אופן, היכולת לכתוב כל כך הרבה רגשות ולפרט אותם וגם להתעסק בהם ולהישאר עם טקסט אמין וסיפור מענין ועניני, היא מופלאה.
הרבה הצלחה.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
גדי, פספסנו אותך, עברת צד. סופית. זהו. חאלס. איבדנו אותך.
הלכת לי חבר...
אז במקום שתכיל את החבר הזה שלך ותתמוך בו ותזדהה עם מה שעובר עליו, אתה פשוט מוותר עליו?
איפה השיתוף הכלה והזדהות? [גשם של דמעות]

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
איזו הבנה יפה, והניסוח שלך מושלם!

אני, בכל אופן - היתי כן מצפה למשפט או כמה שורות נוספות, אני מרגישה שכאן המעגל עוד לא נסגר.
מה הלאה? ולכן, מה?
נו, אז התינוק וכו'... אבל מה הלאה? מה זה קשור לכפיתיות שבמעבר הדירה?
היתי שמחה ללפחות משפט הבהרה.

בכל אופן, היכולת לכתוב כל כך הרבה רגשות ולפרט אותם וגם להתעסק בהם ולהישאר עם טקסט אמין וסיפור מענין ועניני, היא מופלאה.
הרבה הצלחה.

תודה רבה.

חשבתי שהייתי ברור וטוב שהארתם שלא. העיקרון - אשה שבגין מעשה ילדות קיבלה טראומה. המשקע הזה רודף אותה וגורם לה להיות אובססיבית כלפי ילדתה שלה. מאחר והדבר הזה הופך אותה למוזרה בעיני שכנותיה היא נאלצת לעבור דירה מחמת חיצי לעג וביקורת.
יש כאן כמה מסרים בעולם המשוגע שלנו. הברור שביניהם, שעל אותה אשה לטפל בעצמה ולא לחיות עם הטראומה שרודפת אותה. את זה כמובן לא כתבתי, כי עם כל הכבוד לי עדיין אינני מוסמך בטיפול מקצועי ולא רציתי להמשיך בחלק הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה